sildicow

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 15.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 15.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Ciracle Red Spot Sun Cream SPF27 / PA++

Ciracle Red Spot Sun Cream SPF27 / PA++
2016. április 14.

Mióta bejött az áprilisi nyár, rendszeresen használom ezt a fényvédőt és imádom :) Használok belőle bőven, de ahogy felkenem, már akkor sem látszódik fehér réteg (eléggé fehér a bőröm, ezt hozzá kell tenni). Szépen mattít is, nem folyik le rólam még kevésbé jó minőségű BB krém vagy alapozó sem. Abban nem vagyok biztos, hogy tényleg nyugtat-e, de kémiai fényvédővel összevetve egyértelmű, hogy ezt jobban szereti a bőröm.

Differin 1Mg\G Krém

Differin 1Mg\G Krém
2016. április 8.

Őszintén szólva nekem pattanásokra önmagában nagyon nem vált be. Amikor elkezdtem használni, egy időre kiiktattam a hámlasztókat, Akneroxidot és szörnyű lett a bőröm. Aztán átálltam arra, hogy egyik-másik nap hámlasztó (inkább BHA, néha AHA), máskor akneroxid és ez. Na, így már működött, de szerintem a hatása inkább a foltok halványításában látszik, nem abban, hogy konkrétan megakadályozza az aknékat. Szerencsére nem irritált és nem szárított, de ebben a tekintetben elővigyázatos voltam, mert a hidegben most a szokásosnál is testesebb krémeket használtam.

Estée Lauder Double Wear Light Alapozó

Estée Lauder Double Wear Light Alapozó
2016. március 26.

Csodálkozva látom, hogy még nem véleményeztem ezt az alapozót, pedig nagyon szeretem. Kb. 2 éve vettem 01-es árnyalatban, elsőre kicsit sötétnek tűnt, de jól alkalmazkodik a bőrömhöz, nem oxidálódik. A fedése abszolút korrekt, látszik, hogy korrigál, de nincs maszkos vagy fullasztó érzés utána ecsettel felrakva. Tartós, alig kopik, nem szárít, vagy emeli ki a száraz részeket. Vannak bőrproblémáim bőven, de nekem ez teljesen elegendő hétköznapokra, mert természetesen mutat. Nyilván elég magas árkategóriájú, de abszolút megéri, mert tényleg látható, hogy minőségi alapozó.

Chica Y Chico Asta-Z 4.0

Chica Y Chico Asta-Z 4.0
2016. március 25.

Egy tubussal elhasználtam, és lesz még bőven utánpótlás, mert szerintem ez egy nagyon jó kis krém. Rendszeresen használom, és segít egységesíteni a bőröm tónusát (pirosság), és a pattanások után visszamaradt foltokat is szépen halványítja magában, más krémekkel koprodukcióban meg pláne. Nálam akkor bizonyított legjobban, amikor nagyon behisztizett a bőröm pattanásokkal és sebekkel, nem mertem hámlasztani vagy erősebb gyógyszertári krémeket használni, csak ezt és "cicakrémet", és hamar tűrhető kinézetűvé varázsoltak :) Szerintem elég jól hidratál, kevésbé hideg időben önmagában is elég.

Missha Perfect Cover BB Cream SPF42 / PA+++

Missha Perfect Cover BB Cream SPF42 / PA+++
2016. március 19.

Jónak jó, nem mondom, hogy rossz vétel, mert másodszor vettem újra, de azt hiszem, ez volt az utolsó alkalom. Először a 21-es árnyalatot vettem, elhasználtam, akkoriban rosszabb állapotban volt a bőröm, és a drogériás porondon egyáltalán nem volt bőrszínemhez illő alapozó, ráadásul a Korea-mánia elején voltunk, így jóval kisebb is volt a viszonyítási alapom. Akkor is kicsit nehéznek éreztem, amellett, hogy szárította a bőröm felszínét, és szürkésnek is tűnt rajtam, de a fedésével meg voltam elégedve. Miután elfogyott, kipróbáltam más BB krémeket is, aztán bő fél éve úgy gondoltam, hogy teszek vele még egy próbát. Másodjára a 13-as árnyalatot vettem, ami sokkal jobban illeszkedik a bőrömhöz, nem is tűnik szürkésnek. Viszont sajnos még mindig nehéznek érzem a bőrömön, hiába elég már kevesebbet használnom belőle. A tartóssága rendben van, de úgy érzem, hogy beleül a pórusaimba és továbbra is mintha szárítana (kombinált/zsíros a bőröm és szinte minden nap hámlasztok..). Lehet, hogy nem tesz jót neki, hogy fényvédőt használok alá (ami egyébként a pumpás Kiss my face, egyáltalán nem egy nehéz fizikai fényvédő), de a fényvédő használatához már ragaszkodom. Télre elment ez a BB, de a melegebb napokra úgy érzem, hogy sok lesz a bőrömnek. Összességében elég vegyesek az érzéseim vele kapcsolatban, ezért 3 csillag.

Bioderma Photoderm Mineral SPF50+ Spray

Bioderma Photoderm Mineral SPF50+ Spray
2016. március 6.

Az olajos érzés nálam is előjött, mivel zsíros a bőröm, ezért így nem egyszerű eset, az adagolásával óvatosan kell bánnom (viszont így félek, hogy kevés, na mindegy...). Télen elboldogulok vele (púderrel, szárazabb alapozóval rendben van), vagy nyáron akkor is, ha nem kell emberek közé mennem vagy nem érdekel, hogy zsírosbödön a fejem. Ezen kívül egyébként a kékeslilás fehérsége pár perc után egész jól eltűnik, ami egy fizikai fényvédőnél jó pont.

Babylove Reinigendes Waschgel

Babylove Reinigendes Waschgel
2016. március 6.

Sokszor használom samponként, van hogy arclemosóként és tusfürdőként is (tényleg egy cuccal mindent..). A fejbőröm kevésbé viszket, hogy ezt használom, kevésbé száraz is a hajam (balzsam persze így sem árt). Alapos tisztításhoz viszont kell egy erősebb sampon, különben - ha pl száraz sampont is használtam - nem érzem tisztának a fejbőröm/hajam. De mindennapos használatra biztos jó lehet. Másik pozitívum, ami észrevettem, hogy jobban megmaradnak vele a hullámok a hajamban, ebben a tekintetben a Balea göndör hajra való samponját is veri. Lehet, hogy majd újra fogom venni, de az biztos, hogy a babáknak való samponok/fürdetők felé ez után a jó tapasztalat után fogok nézelődni.

Babylove Ultra Sensitive Waschlotion (régi)

Babylove Ultra Sensitive Waschlotion (régi)
2016. március 6.

Szintén arclemosónak vettem meg, már kétszer is. Szerintem korrekt kis cucc, egyértelműen látszódik, hogy kevésbé piros a bőröm arclemosás után, jól is tisztít, nem érzem, hogy különösebben szárítana (egy icipicit talán igen). Egyetlen baja, hogy nehéz adagolni a tubusból. Nem mondom, hogy a legeslegszuperebb lemosó, de ár/érték arányban szerintem irtó jó.

Pupa Jelly Glow Ajakbalzsam

Pupa Jelly Glow Ajakbalzsam
2016. február 8.

Érdekes, én febr. 2-án vettem egy ilyet, nem is akciósan, szóval kicsit fura, hogy nem gyártottként van jelölve, de mindegy, sokan még biztos ráakadhattok :)
Mondhatni színezett ajakápoló-függő vagyok, nagyon sok márkától próbáltam már ilyet, szóval a Pupát tesztelve, erre is lecsaptam a 001-es világos rózsaszín színben. Azért is szeretem a színezett ajakápolókat, mert télen elvileg ápolnak, nyáron könnyűek, és adnak is egy kis színt az ajkaimnak. A színre valóban nem lehet panasz, pont ilyet szerettem volna: kicsit fényes, a kenés erősségétől függően enyhén rózsaszín, pont olyan, hogy vidít az arcon, de nem hivalkodóan, kicsit "babásan" (egyébként valóban Baby Pink az árnyalat neve :)). Az ápolásával viszont nem vagyok megelégedve: csak úgy nem érzem, hogy szárítana (!), ha más ajakápolót is teszek alá. Magában viszont nem egy kellemes viselet, szóval eddig nem győzött meg a márka.

Rimmel Lasting Finish Nude Alapozó SPF25

Rimmel Lasting Finish Nude Alapozó SPF25
2016. február 5.

Update 2016. febr.: Amit korábban írtam, még mindig tartják magukat: illeszkedik, nem balhés a bőrömmel, szuper a színe, viszont sajnos nem húzza sokáig rajtam, 4 óra után már igencsak kezd megkopni, és megfelelően adagolni is művészet ebből az egyszerű tubusból. Ezért -1 csillag.

Megvettem a legvilágosabb árnyalatot, végre egy drogériás alapozó ami ránézésre illeszkedik a bőrömhöz és még pattanást sem okoz (ami nagy szó). Egy kevéssel is egész jó fedést lehet elérni, ha nincs sok bőrhibám, majdnem elég is. Ami hátránya, hogy kissé szárít, viszont a finise elég természetes, ezért ahhoz, hogy bírja rajtam, még rá kell púdereznem. Ettől függetlenül valószínűleg újra fogom venni, mert bírja a bőröm és az ára is oké.