sildicow

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 15.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 15.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Cien SOS Kézkrém

Cien SOS Kézkrém
2016. február 1.

Ez egy szuper kézkrém, pozitívumai miatt újra fogom venni, de azért nem egy univerzális darab. Az adagolásával vigyázni kell, mert, ha kicsit is túladagolja az ember nehezen, sok idő alatt szívódik be, és óvatosan kell dolgokat fogdosni a kezemmel, pl. egy vizespalackot kibontani nem egyszerű feladat. Ami miatt viszont újravevős, az az SOS hatása: fagyos hidegben piros és száraz a kezem pár helyen, és szinte csak ez képes - elérhető áron - kezelni a problémát már rövid idő alatt is.

Misslyn Intense Color Liner Szemceruza

Misslyn Intense Color Liner Szemceruza
2016. január 31.

Nekem a sötétbarna árnyalatú van meg, szerintem az egyik legjobb szemceruza, amit valaha használtam. A színe tényleg sötét, majdnem fekete. A leírása szerint könnyű a textúrája, ez igaz is, nem is húz "darabosan". Ami pedig a legjobb benne, az a tartóssága - rajtam sokszor alappal is elmászkálnak a géles tusok is, de ez nagyon stabilan tartja magát.

aussie Miracle Aussome Volume Szárazsampon

aussie Miracle Aussome Volume Szárazsampon
2016. január 1.

Nem túl meggyőzően, de teszi a dolgát. Max. 1 nappal tudja kitolni a hajmosást, de így sem érzem, hogy dúsítana vagy érdemben segítene egy bad hair day-en, így néha nem árt mellé a hintőpor. Drágállom is, a Batiste kb. ennyi pénzért ezerszer jobb.

Kallos Carota Hajpakoló Krém Répa Kivonattal

Kallos Carota Hajpakoló Krém Répa Kivonattal
2016. január 1.

Szerintem nem túlzás azt mondanom, hogy ez a legrosszabb hajápolóm ever. Szalmakazalt csinált a hajamból és még büdös is. Tiszta szerencse, hogy csak kis kiszerelést vettem.

Cosrx Galactomyces 95 Tone Balancing Essence

Cosrx Galactomyces 95 Tone Balancing Essence
2015. november 29.

A télre és a szárító pattanáskezelésre felkészülve vettem ezt az esszenciát, bő egy hónapja használom is rendszeresen. Eddig kb. egy ujjnyi hiányzik belőle, pedig van, hogy reggel-este kenem, szóval nem kell sok, és elég gazdaságos a kiszerelése. Az első 1-2 héten nem volt különösebben wow érzésem, tudtam, hogy arra várni kell, és hát be is jött :) A bőröm érezhetően puhább, használata után kevésbé vagyok piros, még ott is, ahol egyébként pattanásos és emiatt vagy "alapból" piroskásabb a bőröm, és - habár erre mást is használok - a hegek is gyorsabban gyógyulnak, kevésbé maradnak meg a nyomok pattanások után. Ami pedig a ráncmegelőzést illeti, a szemem alól indulva az arcomon volt egy enyhe "vonal", ami szerintem elég feltűnő volt, ha fáradt voltam - na, ez már nem is látszódik, ha fáradt vagyok, ha nem. Nálam egyértelműen bizonyított :)

Madre Labs Astaxanthin Szérum

Madre Labs Astaxanthin Szérum
2015. augusztus 20.

Lassan a végére érek, elég vegyesek az érzéseim vele kapcsolatban. Ha az a fránya kakukkfű-kivonat és/vagy koffein (?) nem lenne benne, szép és jó lenne minden, de így felkenés után érzem, hogy bizsereg és valóban vörösebb is a bőröm. Éjszakára használom csak, szerencsére a vörösség reggelre elmúlik és szebb bőrrel kelek. Valamennyire segít a hegeken, hidratáltabbnak érzem a bőröm tőle, szóval a bőrképem alapvetően jobb. Csak a rövid távú pirosodás ne lenne, így legalább rájöttem, hogy a rosaceára is hajlamom van :( ... Ezért 4 csillag.

Schauma Fito-Koffein Aktíváló Sampon

Schauma Fito-Koffein Aktíváló Sampon
2015. augusztus 5.

Nagyon sajnálom, hogy már nem gyártják :( Azon ritka samponok közé tartozott, amiket újravettem (hirtelen nem is emlékszem más ilyenre). Igaz, ha rászokott a hajam és a fejbőröm, hajlamos volt hamar zsírosodni, viszont ha hagytam egy kis szünetet a használatában, verhetetlen volt: a hajam nem gubancolódott, nem ragadt össze, a hajam hullámait nem bántotta, és ki is lehetett tolni a hajmosást,
Szóval légyszi, Schauma, hozzátok vissza! Vagy valami nagyon hasonlót.

Vichy Idéalia Eyes Szemkörnyékápoló

Vichy Idéalia Eyes Szemkörnyékápoló
2015. május 13.

Hála az égnek, csak mintám van belőle. Igazából annyira nem jött be nekem ez a krém, hogy két használat után kuka lesz a minta is, pedig még van benne. Gondolom az alcohol denat miatt van, hogy felkenés után baromira irritálja a szemem, könnyezek tőle, mintha allergiám lenne - kínosan ügyelek, hogy véletlenül se menjen bele a szemembe, de igazából mindegy. Ettől aztán bukik az, hogy hidratáljon és az is, hogy kipihentebbnek látsszon a szemem, kb. úgy nézek ki, mintha sírtam volna (végülis...). Nem is értem, hogy tehetnek ilyen összetevőt szemkrémbe...

La Roche-Posay Effaclar Duo [+]

La Roche-Posay Effaclar Duo [+]
2015. április 13.

Harmadjára vettem újra most a Glamour-napokon, azt hiszem ez sokat elárul. Nem mondom, hogy teljesen elmulasztja a pattanásaimat, vagy és tökéletes bőrt csinál, de egyszerűen szebb tőle a bőrképem. Pár hónapra "megcsaltam", de most, hogy jön a nyár és csökkentenem kell a fényérzékenyítő krémek használatát, visszatértem hozzá és pár nap után ismét olyan lett a bőröm, hogy light smink is elég. Szerintem segít a hegek halványításában és talán kevesebb bumszli pattanás is jön ki, ha ezt használom. Mattításban nincs a topon, de jól hidratál. Azt nem mondom, hogy csodaszer, akinek gondjai vannak, kell más is (pl. BHA), de a bőrápolási rutin részeként problémás bőrre must-have.

Alverde Mattító Fluid Férfiaknak Zsírosodásra Hajlamos és Kevert Bőrre

Alverde Mattító Fluid Férfiaknak Zsírosodásra Hajlamos és Kevert Bőrre
2015. április 11.

Még nem használom túl régóta, de eddig wow. A szokásos mattító krémemet mostanában nem engedhetem meg magamnak, és az itteni vélemények hatására úgy döntöttem, hogy teszek ezzel egy próbát. Egyetlen baja a szaga, az brrr, de erre még jön fényvédő és bb krém, így nem vészes a végeredmény. Tetszik benne, hogy úgy mattít egész jól, hogy TÉNYLEG hidratál. Mivel alapvetően zsíros a bőröm, ezért ehhez mérten választottam bb krémeket, amik viszont sokszor ki tudják szárítani a bőröm felszínét. Ezzel viszont ezt el tudom kerülni. Pár óra után mondjuk nem árt egy újrapúderezés, de ezt sosem úsztam meg. Kíváncsi leszek, hogyan szuperál majd nyáron, de eddig az ára miatt is 5 csillag.