sildicow

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 15.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 15.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Madre Labs Witch Hazel Toner

Madre Labs Witch Hazel Toner
2015. április 11.

Az alkoholmentesítési hullámomban vettem alternatív tonikként. Ha lehetne 4,5-öt adnék rá, betartja amit ígér, nem bántja különösebben a bőrömet és nekem az illata sem zavaró. Egyetlen baj vele - vagy talán nem is vele, hanem velem -, hogy miután használom, kissé kipirosodok tőle, de utána elmúlik. Gondolom ez a kezdődő rozacea egyik jele, azzal nincs jóban a csodamogyoró.. :( Emiatt nem valószínű, hogy újraveszem, pedig egyébként ár-érték arányban abszolút megéri.

Korres Lip Balm

Korres Lip Balm
2014. november 22.

A képen látható mango árnyalat van meg nekem. Egyetlen hátrányát tudom említeni, a tégelyes kiszerelés miatt macerás a használata. Egyébként jól hidratál, szép a színe (kicsit narancssárgás-korallos, szerintem bármely évszakban jó), viszonylag tartós is és sok van benne.

Suiskin AHA&BHA Komplex 8%-os Peeling Szérum

Suiskin AHA&BHA Komplex 8%-os Peeling Szérum
2014. szeptember 5.

Lassan az első üveg végére érek, jó ideje használom, hetente kb. egyszer. Csodát nem tett a bőrömmel, nem lett kevesebb pattanásom, sem mitesszerem, sőt miután használtam, apróbb, könnyen kinyomható pattanásocskák is megjelentek rajtam, szóval azonnali segítségként sem igen működött. Csupán annyi változást tapasztaltam, hogy talán mintha gyorsabban gyógyulnának a hegeim és egyenletesebbnek, simábbnak tűnik a bőrfelszínem - ezek biztos az AHA-nak köszönhetők. Újravenni biztosan nem fogom, inkább a PC termékekkel teszek próbát (még ha drágábbak is).

The Body Shop Teafás BB Krém

The Body Shop Teafás BB Krém
2014. május 21.

A TBS teafás termékeivel elégedett vagyok, ezért gondoltam, hogy ezzel is teszek egy próbát. A legvilágosabb, 1-es árnyalatot vettem meg. Színben elsőre passzol, utána viszont eléggé oxidálódik (még szerencse, hogy jön a nyár és barnább leszek...). Annyira természetes a fedése, hogy olyan, mintha szinte semmi nem lenne rajtam, a pirosság és a pattanások utáni hegek simán látszódnak. Ha nincsenek nagy problémák a bőrömmel elég lehet, de szerintem ha valakinek nincsenek pattanások az arcán, nem fog a teafás termékeknél kikötni. Szóval akinek szüksége lenne rá, annak kevés a fedése. Felkenni elsőre könnyű, de ha az ember használ alá valamilyen hidratálót, könnyen előfordulhat, hogy összekukacosodik és lepereg. A szaga (ez már nem illat) engem a nyári szúnyog és kullancsriasztó kencékre emlékeztet, de szerencsére hamar elillan. Az összetevői alapján a pattanásra hajlamosak vigyázzanak vele, ezt én is alá tudom támasztani, pár nap folyamatos használat után tényleg megjelentek rajtam új pattanások (pedig PMS még a láthatáron sincs). A mattítás lényegében az egyetlen ami rendben van vele, tényleg sokáig nem engedi kifényesedni a bőrt, de nem úgy, hogy kiszárítaná a felszínt.
Összességében már megbántam a megvételét, igazából arra jó, hogy mégis legyen az ember arcán valami, de mégis úgy tűnjön, hogy nincs semmi rajta. Pattanásokra nem hajlamos, kombinált bőrűeknek jó lehet.

Holika Holika Clearing Petit BB SPF30 / PA++

Holika Holika Clearing Petit BB SPF30 / PA++
2014. május 10.

Egy icipicit talán sötét a bőrömhöz, de egyébként szeretem. Kevés is elég belőle és így is nagyon jól fed, tartós (azért picit púder nem árt a sminkelés végén) és nem bántja a bőrömet.

The Body Shop Bodzás Szemkörnyékápoló

The Body Shop Bodzás Szemkörnyékápoló
2014. április 5.

Ha reggel úgy érzem, hogy a szemeim nem ébredtek fel teljesen, jól esik ezt használni. Hűsít és kevésbé érzem duzzadtnak a szemeim. Igazából ezen kívül nem érzem semmi extra hatását, ezért nem valószínű, hogy újra fogom venni.

Balea Professional Balzsam Barna Hajra

Balea Professional Balzsam Barna Hajra
2014. április 5.

Jó kis balzsam, nekem bevált, bár nincs szüksége a hajamnak intenzív ápolásra, csak, hogy a samponok szárító hatását valamennyire kompenzálja. Nem nehezít, nem zsírosít, valamennyire talán a barna szín kiemelésében is segít. Az ára is kedvező, szóval szerintem abszolút megéri.

MAC Paint Pot

MAC Paint Pot
2014. február 15.

Első paint potként a Painterly árnyalatot kaparintottam meg, annyira meggyőzött, hogy pár nap múlva a csokibarnás Quite Natural árnyalatot is megvettem. Ebből is látszik, hogy hamar sikerült "belé szeretnem" :) A Painterly alapnak és önmagában is nagyon jó, szinte minden nap használom, de alig fogy. A Quite Natural tényleg természetes, enyhén és erősebben barnás szemeket lehet varázsolni, szerintem minden szemszínhez illik, sőt, sötétbarna hajúak akár szemöldökre is használhatják, mert nem csillámos. Zsíros szemhéjnál szükség lehet trükközésre, de ez egyáltalán nem a termék hibája, mert az látszik, hogy a színe nem tűnik el.

Maybelline Affinimat Alapozó SPF17

Maybelline Affinimat Alapozó SPF17
2014. február 8.

Update: tartós, mindennapi használatra sajnos nem vált be, valószínűleg az alkohol (plusz a hidegebb időjárás) miatt. Hiába használok alá komolyabb hidratálót, nagyon kiszárad a bőröm felső rétege, és elkezd hámlani, ami nem szép látvány. Váltásban elhasználom, de újravenni nem fogom.

A drogériás alapozók közül eddig ez vált be a legjobban. A színválaszték egyértelműen kedvez a világos bőrűeknek, a téli "színemmel" általában esélytelen vagyok a megfelelő árnyalat megtalálásánál, de ebben tökéletes színt találtam. A fedése természetes, nem maszkos, nem is brutálisan matt, jó közepes. Viszonylag tartós, viszont az aláhidratálásra nem árt figyelni. Hiába zsíros egyébként a bőröm, a felső réteget nagyon könnyen kiszárítja ez az alapozó, és a zsíros, de a kiszáradás miatt hámló részek elég szörnyen tudnak mutatni. Szóval mindenképp egy gazdagabb (igény szerint valamennyire mattító) krémet ajánlanék alá. Az állagával nincs gondom, viszont muszáj ecsetet használni hozzá.

The Body Shop Pink Grapefruit Szájfény

The Body Shop Pink Grapefruit Szájfény
2014. január 25.

Röviden: szeretem is, meg nem is. Szeretem benne, hogy könnyű az állaga, nem ragacsos, és finom az íze, illata. Viszont nem mondhatnám, hogy ápolna, valamint nálam is inkább az áttetsző, olajszerű rész jön inkább, nem pedig a rózsaszínesebb csillámosabb rész, ami nagy fájdalom ennyi pénzért...