sildicow

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 15.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 15.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

BeYu Color Biggie Szemhéjfesték

BeYu Color Biggie Szemhéjfesték
2013. november 2.

Az biztos, hogy intenzív a színe (nekem sötétszürke árnyalatban van) és lágy a textúrája, könnyű eldolgozni. Igazából olyan, mint egy krémes szemfesték, csak épp ceruza formában. A textúra tartóssága viszont közelít a nullához, alappal (Artdeco vagy MAC paint pot, tökmindegy..) sem bírja sokáig, hamar begyűlik a ráncocskákba. Emiatt nem árt sokszor ránézni és igazgatni amennyire lehet, mivel a színe ennek ellenére nem tűnik el.Talán azoknak jobban beválhat, akiknek kevésbé hajlamos zsírosodásra a szemhéja, illetve lehetséges, hogy színenként más a minősége. A szép színén kívül én kissé pénzkidobásnak érzem, viszont amíg el nem fogy, próbálom viselhetővé kikísérletezni.

Max Factor Liquid Effect Szemceruza

Max Factor Liquid Effect Szemceruza
2013. október 10.

A sötétbarna árnyalat van meg, ami nálam majdnem feketeként mutat. Tartós, nem túl puha, a vonal vastagságával sincs gondom vele, viszont az a kis gumi a végén használhatatlan.

Update: már a második elejénél jártam, amikor hegyezésnél konkrétan kijött a ceruzabél teljesen és használhatatlanná vált.. :( Nem tudom mennyire ingadozik a minőség, de ez így pénzkidobás volt..

Artdeco Szemhéjalapozó

Artdeco Szemhéjalapozó
2013. szeptember 24.

Nagyon akartam szeretni, de egyáltalán nem jött be :( Könnyen zsírossá válik a szemhéjam, szóval szükségem lenne rá, a semminél egy fokkal jobb. De ezzel is szinte ugyanúgy begyűlik a redőkbe a szemhéjfesték, és nem tartja a színeket (viszont a csillámokat igen). Igyekszem elhasználni, vagy kitalálni valamit, de elég csalódott vagyok...

Clinique Anti-Blemish Solutions Clearing Korrektor

Clinique Anti-Blemish Solutions Clearing Korrektor
2013. szeptember 15.

Csatlakozom Yndre véleményéhez, nekem nagyon bevált. Igaz, hogy elég pici a kiszerelés, de nem kell sokat tenni belőle, hogy takarjon. És, ha már fent van, estig fent is marad. Arról nem tudok nyilatkozni, hogy a márka többi alapozójához mennyire illeszkedik, én a stay matte - egyébként számomra kicsit sötét - ivory árnyalatával használgattam együtt az 1-es árnyalatot, és nem ütött el tőle különösebben. Általában félő, hogy a korrektorok pattanást okoznak nálam, de ez nemhogy nem okoz, hanem a meglévőket is segít gyógyítani. Nekem nagyon bevált!

Manhattan Endless Stay Make-Up

Manhattan Endless Stay Make-Up
2013. szeptember 14.

Színe egészen jó a nyáron kis színt kapott, egyébként még így is világos bőrömhöz, a tartóssága rendben van, a végeredmény sem maszkszerű, hanem egészen természetes, de... Sajnos egy-két használat után eléggé kipattogtam tőle, ezért hosszabb távon nem használnám. Nem hiszem, hogy az alapozó hibája, elég érzékeny és hajlamos ilyen dolgokra a bőröm egyébként is. Emiatt megválnék tőle, ha valakit érdekelne a porcelain árnyalatban, kedvezményes áron odaadnám!

Toni & Guy Casual Forming Spray Gel

Toni & Guy Casual Forming Spray Gel
2013. szeptember 14.

Hát ez NEM a tengeri sós változat, a boltban én is összekevertem, ezért hoztam haza. Egyébként semmi extra, kb. folyékony zselé. Tényleg nem ragad tőle a haj, nem tapasztja össze, de a hatása sem túl eget rengető. Árban nem igazán éri meg.

Essence Kabuki Ecset

Essence Kabuki Ecset
2013. szeptember 14.

Jelentem, a váci utcai müllerben már kint van az új szortiment, le is csaptam egyből erre az ecsetre :) Nagyon jó vételnek tűnik, egyelőre csak kipróbáltam, arról nem tudok nyilatkozni, hogy a strapát hogy bírja. Nagyon puha és egész tömött, púderrel próbáltam, azt szépen felvette és nem csinált plusz porzást vele. A mérete nem túl nagy, ezért lehet inkább bronzosítóhoz vagy pirosítóhoz jó, kinek hogy esik kézre. 1345 forintért szerintem nem rossz :)

Bourjois Healthy Balance Kompakt Púder

Bourjois Healthy Balance Kompakt Púder
2013. augusztus 31.

A legvilágosabb árnyalat van meg, és még az én nagyon fehér bőrömhöz is illeszkedik. Ellátja a feladatát, szépen mattít, anélkül, hogy a száraz részeket túlzottan kiemelné. Ha jobb állapotú a bőröm, akár magában is elég. Egyetlen hátránya, hogy nem fér a kis dobozba ecset és nem "gyors" használatra van kitalálva, de ezen kívül tényleg nagyon jó minőség és megéri az árát!

Akneroxid 5 Pattanástalanító Gél

Akneroxid 5 Pattanástalanító Gél
2013. augusztus 31.

A mitesszerek durvaságát talán mérsékli, de nálam ennyi. Elég régóta használom, igaz nem rendszeresen, mert féltem, hogy hozzászokik a bőröm és annyi hatása se lesz, mint odáig. Eleinte eléggé szárította a bőröm, durva tapintású is lett tőle, de oké, elmúlt, vártam a jótékony hatásokat, de alig jött valami. A pattanásos részeket és a gyulladásos pirosságot csak fokozza, rosszabb a bőrképem és hajlamosabb vagyok pattanásokra ha ezt használom. Tapasztalatnak jó volt, nem tudom, hogy ez kevés nekem, vagy túl sok, de újravenni biztosan nem fogom.

The Body Shop Teafaolajos Éjszakai Lotion

The Body Shop Teafaolajos Éjszakai Lotion
2013. augusztus 31.

Kb. egy hete használom minden éjszakára és nagyon bevált. Segít levinni a pirosságot, új pattanások nem is jönnek elő és a hegeket, pattanásnyomokat is szépen halványítja. Tapasztalatom szerint több "gyógy"krémnél bőven jobb, és nincs is horror ára.