sildicow

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 15.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 15.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Fruttini Raspberry Cream Testpermet

Fruttini Raspberry Cream Testpermet
2013. augusztus 24.

Nem testápolónak vettem eredetileg (még tavaly), hanem csak a könnyű illat kedvéért, aztán a leírása alapján próbáltam nyári könnyebb testápolónak is használni. Mivel az összetevőket ekkor még nem néztem, ezzel rosszul is döntöttem, nem hogy ápolna, inkább szárít. Az illata viszont jó, de az sem tart sokáig.

Batiste Dry Shampoo Dark

Batiste Dry Shampoo Dark
2013. augusztus 3.

Ez az első szárazsamponom a márkától, és nagyon elégedett vagyok vele, volt hogy két nappal is ki tudtam tolni vele a hajmosást és egész jól állt a hajam is tőle (állig érő hajam van, nem igazán tudom összefogni, ha bad hair day van :)). Legközelebb viszont lehet hogy nem színezett verziót fogok választani, az árban gazdaságosabbnak tűnik.

Carmex Moisture Plus SPF15 Hydrating Lip Balm

Carmex Moisture Plus SPF15 Hydrating Lip Balm
2013. augusztus 3.

Az asos-ról rendeltem kíváncsiságból, szerettem volna egy olyan ajakápolót, ami nem olyan labello-szerű, hogy hagy egy fényes és könnyen kopó réteget a számon. Azt hiszem ez teljesíti az elvárásaim, nem hagy plusz réteget, nem kell sokszor áthúzni a számon, de hagy egy diszkrét, nem túl hivalkodó bogyószínt (legalábbis a képen látható árnyalat). Carmexhez híven jól ápol és megvan a felkenés utáni bizsergető érzés is.

The Body Shop Teafaolajos Lotion

The Body Shop Teafaolajos Lotion
2013. augusztus 3.

Körülbelül 2 hónapja használom, és hála az égnek ugyanolyan hatásos azóta is. Igaz, hogy használok más krémet is a pattanásokra, de annak elhagyásával sincs rajtam több pattanás, ha erre térek át. Az én bőrömet nem szárítja, sminkalapnak is jó, nem kukacosodik, nem fénylik át tőle a bőröm több óra után sem, és gyorsan beszívódik.
Update: a másodiknál tartok, nyáron is ugyanúgy használom, mint az év többi napján és ugyanúgy működik. Egyetlen apró gondja, hogy gyorsan fogy, bár ez lehet annak köszönhető, hogy sokat használom (akár reggel és este is). Harmadik vétel is lesz :)

Balea Vitalizáló Sampon Rozmaring és Citromfű Kivonattal

Balea Vitalizáló Sampon Rozmaring és Citromfű Kivonattal
2013. július 10.

Két dolgot tudok elismerni ezzel a samponnal kapcsolatban: jól tisztít és nem hozza vissza a korpát. Emellett szörnyű. A hajam sok balzsammal is borzasztó száraz tőle, és mire már úgy, ahogy kezelhetővé válna két mosás között, egyből jön a zsírosodás érzés és olyan sűrűn kell hajat mosnom, mint egy normál vagy akár száraz hajra való samponnal. Ezért kifejezetten szenvedés elhasználni a nagy flakont.

The Body Shop Seaweed Ionic Clay Mask

The Body Shop Seaweed Ionic Clay Mask
2013. május 3.

Úgy 3-4 hete kezdtem el használni, ám nem mondom, hogy túl rendszeresen tettem volna. Most azonban bizonyított annyira, hogy itt is értékeljem és: SZUPER! Elég stresszes időszakom volt, ami nagyon meglátszott a bőrömön (pattanások, sebek, hegek, foltok..), ennek lezárásaként feltettem ezt a maszkot és sokkal-sokkal szebb lett a bőrképem. Másnap nem is kellett annyira sminkelnem és korrektoroznom. Nincs hosszú távú hatása, de az a pár nap is sokat tud jelenteni, heti 1-2 használattal kordában tarthatóak a problémák.

The Body Shop All-In-One Blusher

The Body Shop All-In-One Blusher
2013. április 17.

Kb. 5 órája van rajtam az egyik világosabb árnyalat, és még mindig látszik, szóval viszonylag tartósnak mondanám. A pórusokba nem ül bele, nem emeli ki azokat, egyelőre irritációt sem tapasztaltam. Az építhetőségéről nem tudok sokat mondani, mert világos a bőröm, így nem kell sokat feltennem, hogy látszódjon. Olyan túlságosan azért nem pigmentált, a szokásos 1 helyett, 2-szer kellett belemártanom az ecsetet. Nekem eddig tetszik, bár a színválasztáson is sok múlik.

Toni & Guy Casual Sea Salt Texturising Spray

Toni & Guy Casual Sea Salt Texturising Spray
2013. április 14.

Enyhén hullámos a hajam, annyit szerettem volna elérni ezzel, hogy azok a hullámok, amik a szárítás/fésülés miatt kijönnek, megmaradjanak. Ez viszont csak kicsit jött össze, valóban hullámosabb a hajam, és tök jó tartást ad neki, de mégsem olyan "wow", mint amilyennek szeretném. Az adagolással sem árt vigyázni, könnyen olyan száraz érzetű lehet a haj, mint az igazi tengertől

Essence I ♥ Stage Szemhéjalapozó

Essence I ♥  Stage Szemhéjalapozó
2013. április 13.

Hála az égnek, lassan elfogy, újravenni nem fogom. Szem alatti karikákra jobban bevált, mint szemhéjra, utóbbin nem tartotta a színeket, csak úgy volt... Így a vége felé viszont már önmagában is beleül a szemhéjam kis ráncocskáiba 1-2 óra után is.

MAC Crème Matifiante Mattító Gél

MAC Crème Matifiante Mattító Gél
2013. április 11.

Körülbelül 1-1,5 éve használom szinte minden nap, és alig fogyott belőle, több mint a fele biztos megvan még, semmi baja ennyi idő után sem. Nem kenek belőle az egész arcomra, csak a fényesedésre hajlamos orromra és jóval tovább bírja az alapozó. Egy csillagot azért vonok le, mert úgy érzem több a mitesszerem tőle.