sildicow

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 15.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 15.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Alterra Koffeines Sampon (régi)

Alterra Koffeines Sampon (régi)
2013. április 9.

Pár hete használom, néha más sampont használok hajmosáshoz, a különbség pedig egyértelmű. Nem ez az első szilikonmentes samponom, de az biztos, hogy a legrosszabb. Szörnyen szárítja a hajam, ha nem használok balzsamot, nagyon sprőd és kezelhetetlen lesz. Balzsammal oké, de az már a balzsam érdeme... A két hajmosás közötti időszakot nem hosszabbítja meg, ahhoz képest, hogy szárít. El fogom használni, szerencsére gyorsan is fogy, de kizárt, hogy újravegyem.

Update: lehet, hogy kellett valami hozzászokási idő, vagy nem tudom, de a felének elhasználása után jobban működik, nem szárítja annyira a hajam, de a zsírosodást sem tudom kitolni. A javulásért jár +2 csillag

e.l.f. Studio Szemöldök Festék és Kondíciónáló

e.l.f. Studio Szemöldök Festék és Kondíciónáló
2013. március 30.

Egyszerű használni, viszonylag látványos, de természetes a hatása, az viszont biztos, hogy szemöldököt rajzolni nem lehet vele, csak a meglévőt hangsúlyozni. A festék fölé nem szoktam használni a gélt, úgy soknak tűnik az eredményt, a gél mintha sötétítené a színt.
Egyetlen problémám vele, hogy csomósodik, pedig körülbelül 2 hónapja használom. A kisebb csomókat nem nehéz korrigálni, de a nagyobbakkal már sok a pepecselés, és ha esetleg már a szemöldökön látszik, elég nehéz korrigálni. Plusz a két részt összetartó műanyag is szétjött, de ez a használatot nem nehezíti. Leginkább 3,5-öt adnék neki, de jóindulattal felfelé kerekítek.

Kenzo Madly Kenzo!

Kenzo Madly Kenzo!
2013. március 3.

Csatlakozom az előttem szólóhoz, ez egy szuper illat. Nem érződik tömjénesnek, inkább fűszeresnek mondanám. Bár nem vagyok egy erős és nőies nő, mégis, ha ez van rajtam, "átváltozom". Sokkal magabiztosabbnak és nőiesebbnek érzem magam, és van benne valami misztikus. A magam részéről nehéznek sem érzem, bár tény, hogy esetemben inkább őszre-télre való. Talán lehetne tartósabb, de ezért nem vonok le csillagot, annyira imádom.

Bioderma Sébium H2O Solution Micellaire

Bioderma Sébium H2O Solution Micellaire
2013. február 17.

Körülbelül két hete használom, és eddig nagyon odavagyok érte :) Pont elfogyott a pattanásokra való szérumom, így méginkább kíváncsi voltam, hogy meg fog-e látszani annak a hiánya, vagy ennek sikerül azt kompenzálnia. Úgy tűnik, hogy az utóbbi eset áll, nem hibátlan a bőröm, de nincsenek rajtam bumszlik (még ciklusom alatt se volt!), nem pirosodik a bőröm, sőt még az orrnyergem körüli kritikus részen is szelídebbek a mitesszerek. Egyelőre nem sminklemosásra használom, hanem tonikként, ennek is szuper :)

Elséve Volume Collagen Sampon

Elséve Volume Collagen Sampon
2013. február 10.

Hatása kb. 0, abszolút nem dúsít és a hajam is hamarabb zsírosodik tőle. Nem egy, elvileg nem kifejezetten dúsító sampontól is szebb és dúsabb lett a sörényem, mint tőle.

Clinique High Impact Szempillaspirál

Clinique High Impact Szempillaspirál
2013. február 9.

Mintám van ebből a spirálból, amit szeretek, de teljes áron nem biztos, hogy megvenném. Nem szoktam több rétegben felvinni, így nem látványos a hatása, csak enyhén hangsúlyoz (többre nappali sminknél nem is vágyom) és egyáltalán nem csomósodik. A tartóssága szuper, nem irritál (ami nálam nagy szó) és nem kenődik a nap során, bírja estig, de nem nehéz lemosni.

MAC Powder Blush Arcpirosító

MAC Powder Blush Arcpirosító
2013. január 19.

Első pirosítóm a MAC-től, de valószínűleg nem az utolsó, a tavalyi Hey sailor kollekció Launch away árnyalata. Világos bőrömhöz tökéletes, nem vittem túlzásba és olyan lett az arcom, mintha valóban természetes, egészséges pirosság lenne az arcomon, szóval gyönyörű. A tartósságával is abszolút meg vagyok elégedve, remélem sokáig elég lesz.

L'Oreal Triple Active Arclemosó Tej Normál és Vegyes Bőrre

L'Oreal Triple Active Arclemosó Tej Normál és Vegyes Bőrre
2013. január 13.

Körülbelül a felénél tartok, vagyis viszonylag jól kitapasztaltam, hogy mit tud ez a lemosó, de nem sokat. Nem szedi le hatékonyan a sminket, bőven marad még az arcomon, teljesen mindegy, hogy többet vagy kevesebbet használok. Az biztos, hogy nem irritálja a szemem és a bőrömet sem, nem tesz rosszat nekik, de a célnak, amiért használnám, nem felelt meg, így ha elfogy, biztos nem fogom újravenni.

Essence Silky Touch Pirosító

Essence Silky Touch Pirosító
2013. január 5.

Nekem nagyon nem jött be, de lehet az árnyalat választásával lőttem nagyon mellé, világos a bőröm és a barackos-narancssárgásat választottam. Alig tettem bele az ecsetet, de enyhén nem sikerült felvinnem és eldolgozni sem nagyon sikerült (más arcpirosítóval nincs ilyen gond, úgyhogy nem az ecset hibája). A kopása viszont segített az ábrázatomon, de így sem hiszem, hogy sokszor használni fogom.

Helia-D BB Krém (régi)

Helia-D BB Krém (régi)
2013. január 3.

A mai napon használtam először, és azt kell mondanom, sokkal jobban működött, mint a drágább koreai társai. Nem használtam alá semmi extra mattító hidratálót vagy primert, sőt nem is fixáltam púderrel, és még így is kb. 5 órát bírt átfényesedés nélkül, ami nálam nagyon nagy szó. Nekem elég könnyen sikerült eloszlatnom, nem kellett nagyon építgetnem (pedig elég rossz állapotú a bőröm perpill) és matt végeredményt kaptam. A nap végére egy új pattanás se jött ki rajtam, ami a többi BB krémnél viszont nemritkán megesett. Az viszont igaz, hogy bőven kell alá hidratálni, mert a szárazabb részeket kiemelni. Szóval az első nap után odáig vagyok, remélem így is marad! :)