silentmobiusvox

Regisztráció dátuma: 2011. november 9.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2011. november 9.
Bőrprobléma: Vízhiány

Balea Urea Kézkrém (régi)

Balea Urea Kézkrém (régi)
2016. május 25.

Többször újravásároltam, nekem ez a krém a baleás kézkémek leg-legje.
Naponta többször is bekenem a kezem (más kézkrémnél dettó), azonnal ápol és hidratál, engem már az illata sem zavar :)
A nagy kiszerelését az irodában, a kicsit pedig a táskámban tartom, csak ajánlani tudom.

Oriflame Giordani Gold Krémes Szemhéjárnyaló

Oriflame Giordani Gold Krémes Szemhéjárnyaló
2016. május 25.

A Crystal Taupe és a Bronzed Burgundy árnyalatokat vásároltam meg gyors egymásutánban, és nagyon elégedett vagyok, ár-érték arányban teljesen rendben van. Meglepő módon remekül ki tudom használni a hozzá tartozó ványadt kis ecsetet :o
Még csak alappal próbáltam (én semmit se bízok a véletlenre :D), reggeltől-estig nem igazán vettem észre, hogy elmoccanna, de még csak most jön az igazi kihívás, a 30+ fokok ... :D
Szerintem nagyjából ugyanazt tudja, mint a Maybelline Color Tattoo árnyalói (amiket szintén elfogultan imádok), csak ezt ki lehet fogni nagyon akciósan is :)

Nature Cookta VCO Kókuszolaj

Nature Cookta VCO Kókuszolaj
2016. március 8.

2013 nagy felfedezése volt nekem a kókuszolaj, ezzel a márkával kezdtem, és úgy érzem, hűséges maradok hozzá (piacon beszerezhető nálunk :)). Leginkább hajápolásra használom, a legtökéletesebb pakolás! Egész éjszakára fent hagyom a hajamon és a fejbőrömön, a kimosása a derékig érő hajból nem fél órás művelet (mint a ricinusnál...), már vizesen is bonthatóak a tincsek, nem gubancolódik, és hát... Gyönyörű a hajam! Ápolt, kókuszillatú (de tényleg és nagyon) és fényes, hidratált.
Kipróbáltam gyantázás után is, konkrétan leoldja a ragacsot (ellentétben az olívaolajjal pl.), és gyönyörűen leviszi a vörösséget.
Egyelőre az arcápolási rutinba nem illesztettem bele maradéktalanul, majd update-elek, ha arról is tudok áradozni :D
Csak szuperlatívuszokban tudok beszélni a kókuszolajról, mindenkinek ajánlom :)

aussie Miracle Moist Sampon

aussie Miracle Moist Sampon
2015. január 15.

-Off: Olvasgatva a véleményeket halkan azért megjegyezném, hogy SEMMILYEN sampont nem kellene közvetlenül (pláne nem érzékeny, sebes, stb.) fejbőrre hígítás nélkül felkenni... :) Off vége.-
Egy barátnőm ajánlására próbáltam ki az Aussie termékcsaládot, akivel hasonló hajzattal rendelkezünk (alapvető természete a hajunknak, hogy erős, egészséges, de hajlamos a szárazságra). Kicsit fanyalogtam az összetevőlista láttán, de kuponnal kedvezményesen juthattam hozzá, így beruháztam egyre. Ez volt tavaly nyáron.. :) Azóta kupon nélkül is újravásároltam :D
A kiszerelése miatt gazdaságosan adagolható, minőségi a csomagolása, a design egyszerű, nagyon jól eltalálták. Na meg ez a szöveg, "a bit unhappy" :D
Az illata szerintem fantasztikus, üdítő hatású, jó érzés vele hajat mosni. De persze ez nagyon relatív, kinek mi a jó illat... :) Tény, hogy nagyon erős, tolakodó gyümölcsös rágógumi illata van, nem illan el a hajból pillanatok alatt.
A hajam alapból könnyen kezelhető, de ezzel a samponnal (a hozzá illő balzsammal kombinálva) érezhetően hidratáltabb, a telet is sokkal jobban viselte mint máskor, nem törik száz ágra a vége, és a festett hajammal is remek maradt a viszony, szépen, egyenletesen kopunk (bár ez nyilván nem csak ennek a terméknek az érdeme). Nyilván használok pakolást, balzsamot, kondicionálót stb., de biztos vagyok benne, hogy oroszlánrésze van az aussienak abban, hogy hónapok óta kiváló állapotban és hangulatban vagyunk a hajammal.
Biztosan nem cserélem le egyhamar, drogériás viszonylatban egyszerűen nem találtam ennél a samponnál jobbat.

Babylove Reinigendes Waschgel

Babylove Reinigendes Waschgel
2015. január 15.

Rendszeresen ezzel mosakszom, és többször előfordult már, hogy nem csak hajpakolás utáni első lemosásra használtam, hanem kizárólag csak ezzel mostam hajat, és nagyon elégedett voltam az eredménnyel. Nem habzik, nem irritál, nincs zavaró illata, a hajamat-fejbőrömet is gyengéden tisztítja. Csodaszernek azért nem mondanám, mert így télen nekem szükségem van fürdés utáni extra hidratálásra, és a hajmosást sem tudom elképzelni balzsamozás nélkül, de öt csillag, mert úgy gondolom, összetevőkben, árban, adagolásban verhetetlen, már többször újravásároltam.

Yves Rocher So Elixir EDP

Yves Rocher So Elixir EDP
2014. május 4.

Nekem nagyon hümm ez a parfüm, nem igazán tudom eldönteni, hogy vélekedjek róla, hogyan pontozzam. Az üzletben tesztcsíkon tetszett, megvettem és hazahoztam, de magamon már korántsem érzem egyértelműen és vitamentesen jónak. Azért vásároltam meg, mert tavaszra kerestem egy semmi extra - virágos mező illatot, és ezt az élményt tökéletesen beváltja, DE. A bőrömmel érintkezve érzek valami savanykás, szinte izzadtságszagú mellékvágányt, ami nagyon nem szerepelt az elvárásaim között, és én nem ezt a lovat vettem... Azt hiszem, köztünk nem működik a kémia, bármennyire is szeretném, de ezért persze lepontozást nem érdemel.
Viszont ha akad itt hozzáértő, leírná nekem, melyik illatot érezhetem én ennyire savanyúnak? Legközelebbi vásárlásomkor elkerülném...

Yves Rocher Sexy Pulp Ultra-Volume Szempillaspirál

Yves Rocher Sexy Pulp Ultra-Volume Szempillaspirál
2014. május 4.

Nagyszerű ötlet volt ajándékba adni törzsvásárlói kedvezménnyel, nálam hatásos volt a "beetetés" :) Azóta már a másodikat vásároltam meg, amire nálam még nem volt példa szempillaspirálnál. A barna színűt használom, általában hétköznapokon, tökéletesen fed, szépen lehet vele dolgozni, dúsít és kicsit kiemel, hosszabbító hatást nem vettem észre. Könnyű lemosni, viszont napközben nem pereg le, nem maszatolódik, és a kontaktlencsés szemem sem irritálja. Amennyiben ez a minőség a továbbiakban se romlik le, ez a spirál nekem alapdarab marad. :)

Babylove Comfort Popsitörlő Kendő Sensitive

Babylove Comfort Popsitörlő Kendő Sensitive
2014. május 3.

Korábban a zöld verziót használtam, de ez klasszisokkal jobb. Konkrétan nekem jobban bevált, mint az eddig próbált bármelyik sminklemosó kendő. Pontosan annyira nedves, amennyire kell, két kendővel egy komplett sminket maradéktalanul eltávolít. Nem irritálja a bőröm (de még a szemkörnyéknél sem!) és nem hagy maga után filmréteget. Elszakítani szinte lehetetlen, bénázáskor is csak nyújtani tudom :) Nálam még egy csomag sem száradt ki, mindig rendesen kinyomogatom belőle a levegőt a visszazáráskor. Csak ajánlani tudom, ár-érték arányban és összetevőkben is kiváló termék.

Solanie Biotin Krém Zsíros Bőrre

Solanie Biotin Krém Zsíros Bőrre
2014. május 3.

Pár éve használtam, és én is a kozmetikusomtól vettem :D először ódzkodtam, hogy zsíros bőrre, mert nem voltam pattanásos, inkább mitesszereim vannak ^^ Nagyon jó állagú tőle a bőröm, kellemes érzés felvinni is, kevés elég belőle tömörebbnek érzem az arcom a használata után, és remek sminkalap :)

Lush Porridge Szappan

Lush Porridge Szappan
2014. május 3.

Bár horribilis módon túlárazottnak tartom a lush termékeit, ezt a szappant nem tudtam ott hagyni, mikor legutóbb betévedtem az egyik üzletükbe. Az az illat...! Reggeltől estig tudnám szagolgatni, és közben Milton Elveszett paradicsomába képzelem magam. És kb. ennyit tud. Pazar illat, fürdés közben könnyű testi sértés a zabszemekkel, és paff. Nem szárít, de nem is hidratál. A négy csillag csakis az illatnak szól.