silentmobiusvox

Regisztráció dátuma: 2011. november 9.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2011. november 9.
Bőrprobléma: Vízhiány

Alverde Szemránckrém Szemvidítófű- és Körömvirág-kivonattal

Alverde Szemránckrém Szemvidítófű- és Körömvirág-kivonattal
2014. március 30.

Egynek nem rossz. Szépen hidratálta a bőröm, gyorsan beszívódó, kellemes állagú krém, csodát nem tesz, de jó érzés használni, és jó rá sminkelni is. Ha tartalmazna fényvédőt, biztosan újravenném.

Naturol Ylang-Ylang Illóolaj

Naturol Ylang-Ylang Illóolaj
2014. január 3.

Nem egyszerű illat, ez tény :D Érzékenyebb napjaimon kimondottan büdösnek érzem...De:
1. a hajam öblítővizéhez keverem, remekül tompítja az ecet szagát, és a hajnak is ad egy különleges alapillatot
2. párologtatásra használom még, meglepően kellemes, intim hangulatot ad a hálószobának, és kellemes álmot hoz :)
Nagyon elégedett vagyok alapból ezzel az illóolajjal, de a márka is kiemelkedő, az ára megegyezik a hasonló termékekkel, de az eddig kipróbáltakhoz képest sokkal koncentráltabbnak érzem.

Swiss-O-Par Argánolaj-Áfonya Hajkúra Töredezett és Fénytelen Hajra

Swiss-O-Par Argánolaj-Áfonya Hajkúra Töredezett és Fénytelen Hajra
2013. szeptember 16.

Ne áltassuk magunkat... ez egy mezei balzsam, kis kiszerelésben, és wc öblítő szaggal. Komolyan többször lecsekkoltam hajmosás közben, hogy ugye nem wc tisztító van ráírva a tasakra. Para volt, hogy nem jön ki a bűze a hajamból. Gubancosabbnak éreztem vizes bontásnál a hajam, mint egyébként szokott lenni. Ártani nem árt, semmi plusz fényt nem adott a hajamnak, kicsit talán tömörebbnek érzem, mint általában frissen mosva, de ennyi. Utazáshoz egy másik fajtája talán bejövős lehet.

Himalaya Herbals Frissítő és Tiszító Tonik Normál és Kombinált Bőrre

Himalaya Herbals Frissítő és Tiszító Tonik Normál és Kombinált Bőrre
2013. szeptember 6.

Az első tonic, ami nem csak ér is valamit, de ártani sem ártott :O Több hónapja használom, minden reggel, sminkelés előtt. Nagyon kíméletes, egyáltalán nem csíp, nem égeti a szemem, nyáron pedig hidratálnom sem volt fontos, puha és tiszta a bőröm a használata után. A mitesszereimmel ugyan nem kezdett semmit, pattanásom meg eddig sem volt, összességében elégedett vagyok a termékkel, alternatívát pedig még nem nagyon találtam (egy tonic, ami tényleg tisztít, de nem is könnyű testi sértés a használata), így mindenképp újravásárolom.

Himalája Sószappan

Himalája Sószappan
2013. június 28.

Több, mint egy éve használom, már amikor nem felejtem el persze... :) Izzadásgátlónak és gyantázás utáni gyulladásgátlónak vetem be általában (előbbi csak télen elegendő, akkor sem árt a dezodor, a gyulladásgátlásról meg a lustaságom miatt nem tudok véleményt alkotni, de amennyire én észrevettem, kevesebb a piros pötty és a begyulladt szőrtüsző), de ami miatt meg akarom osztani a véleményem, az az újonnan felfedezett melegkiütés kezelő hatása. Ugye a melegkütésnek felnőtt korban is két fajtája van, természetesen én a rosszabbik verziójától szenvedek minden nyáron (nem kell hosszá túlsúlyosnak lenni, elég ha belefülled a bőr a fürdőruhába és ha hajlamos vagy rá, már kész is a baj), a hátamon és a mellemen az alábbi tünetek jelentkeznek:
"A Miliaria rubra feltűnőbb, mert piros és a vakarózás hatására a helyzet még tovább romlik. A bőr viszket, be van dagadva, esetlegesen fáj is. Ez nyomás, vakarás hatására nem tűnik el, hanem tovább romlik a helyzet."
Miután már minden létező otthoni praktikával próbálkoztam, fogtam a sószappant, és (horribile dictu!) csak úgy natúr elkezdtem vele simogatni a vizes-kiütéses bőrfelületet. Nem mondom, hogy kellemes volt, de miután hagytam megszáradni, a viszketés elmúlt. Három nap után (megfelelő öltözet, többszöri szappanos mosás, kalóriaszegény, húsmentes táplálkozás és rengeteg folyadék fogyasztása mellett) a tüneteim enyhültek, a bőröm már nem dagadt, és nem is burjánzott tovább ez a rettenet.
Update-elni fogok, hogy áll a javulás, de egyelőre nagyon boldog és elégedett vagyok, hogy kipróbáltam erre a célra, ezért is osztom meg a tapasztalatot, mert a sószappan ezen hatásáról máshol még nem olvastam :) (2013.06.21.)
Update 2013.06.28.: hétfő (06.24.) óta már csak a hámlással kell megbirkóznom, jelentem, a kiütések eltűntek, a hámlást leszámítva nyoma sincs a dagadt, vörös bőrnek. A sószappan bizonyított, hetek szenvedését lecsökkentette pár napra. Közkincs! Vegyétek-vigyétek! :)

Essence Stay With Me Hosszantartó Szájfény

Essence Stay With Me Hosszantartó Szájfény
2013. június 25.

Nagyon tetszik a színe (Candy Bar), szeretem az illatát is, és valóban tartós, de az a ragacs-érzés, eh :l

Essence Colour & Go Körömlakk

Essence Colour & Go Körömlakk
2013. június 25.

Gyorsan szárad, nem csíkoz, két rétegben is tökéletesen fed, fedő-alaplakkal 4-5 napig békésen elvan a körmeimen, nem okozott csalódást a márka (most sem) :) Ami engem kicsit zavar, hogy sok a feleslegesen csillámos szín, illetve hát az ecset se lett a kedvencem. Még gyűjtögetek és barátkozom a többi színnel is, legfeljebb update-elek, ha túlpontoztam volna :)

Pupa Easy Liner

Pupa Easy Liner
2013. június 21.

Szemhéjalappal egész nap tart, én a kék verzióját kaptam ajándékba, nagyon elégedett vagyok vele, megfelelően kemény az ecsete a vékony és vastag vonal húzásához, nem igényel különösebb szakértelmet a használata, a szín intenzív kék, a hatása mattosabb jellegű. Kissé lassan szárad, és csíkozódni is hajlamos, de ezt könnyű korrigálni, száradás után nem maszatol, egyenletesen kopik, sminktörlő kendő is egyszerűen leszedi. Ha létezik más élénk színben, biztosan megvásárolom.

Victoria Scandinavian Soap Naturline Glycerin Soap With Olive

Victoria Scandinavian Soap Naturline Glycerin Soap With Olive
2013. június 21.

A nyári költekezésnek köszönhetően kissé alábbhagyott a kézművesszappan sznobságom (imádom őket, de nagyon drágák), és a DM-ben kerestem alternatívát. Egy ismerősöm korábbi ajánlása alapján választottam ezt a szappant. Tökéletesen tisztít és ápol, bár nyáron nekem nincs szükségem különösebb hidratálásra :) Kifejezetten jól habzik, a hab állaga tömör, az illata fürdés közben intenzív. Az áttetsző zöld színe miatt nagyon dekoratív eleme a fürdőszobámnak. Ami negatívum, hogy meglepően hamar megy össze, más szappannál nem tapasztaltam, hogy ilyen gyorsan fogyna napi használat mellett.

Bourjois Little Round Pot Blush Pirosító

Bourjois Little Round Pot Blush Pirosító
2013. június 3.

Az első pirosítóm, amit nem ajándékba kaptam, nem palettában van, stb. Több hónapot ültem rajta, teszteket néztem, véleményeket olvastam, és a Rose Frissont rendeltem meg. Sokáig tartott a barátkozásunk (igen, a legnagyobb problémát nekem épp a túlságosan is jó pigmentáltság okozta :D), főleg hogy én a pirosítót úgy általában feleslegesnek tartom, és hajlamos vagyok elmismásolni (igen, ez nagy hiba, tudom). Sok gyakorlás után ezzel a termékkel, a saját ecsetével kb két perc alatt megvagyok a pirosítással. A színe gyönyörű, fehér bőrhöz ideális, simulékony, az illata már-már legendás, a kis kiszerelés eleinte nem volt telitalálat nekem, állandóan elkevertem, de ennyit tudok felhozni negatívumként. Elfogyni nem tudom, mikor fog, de ha túlélem, mindenképp újravásárolom :)