silver

Regisztráció dátuma: 2013. március 14.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2013. március 14.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Vízhiány

Isana Peach Blossom Deo Zerstäuber

Isana Peach Blossom Deo Zerstäuber
2021. június 4.

Ez a dezodor szerintem parfümnek indult. Harmatgyenge permete van, sokat kell fújni belőle, hogy érjen valamit - aztán az illatfelhőtől meg kb. asztmás rohamot lehet kapni. Nem nyűgözött le, hiába tetszik nagyon az illata alapvetően.

Niveát használok, amivel meg vagyok elégedve, nem is fogom erre lecserélni.

s-he stylezone Pure Matt Lipgloss

s-he stylezone Pure Matt Lipgloss
2021. május 16.

A barnás árnyalat (9070, 139/220 számú) nagyon bevált. A titok nyitja, hogy elég épp csak 2-3 pöttyintésnyit használni belőle, ujjal eloszlatva. Így nagyon szép, bársonyos hatása van, és a színe is csodás (tompa rózsás tónusú, nem olyan vad csokibarna, mint ránézésre a tubusban).
Vigyázat, az applikátorral telibe kenve nem szárad le, csak csúszkál, és úgy összességében elég szörnyű. Szóval itt abszolút érvényes az, hogy a kevesebb több. Mielőtt tűzre vetnéd, tényleg próbáld ki vékony rétegben ujjal felvinni, megéri :)
Ahogy a matt dolgok általában, ez is szárít valamennyire, a klasszikus folyékony rúzsokhoz képest mégis sokkal kevésbé "poros" érzetű. Ezért cserébe nem bánom a gyengébb tartósságot. Ajakbalzsam fölé kenve is jó.
Az enyémnek tipikus folyékony rúzsos kemikália szaga van, karamell sehol.
Vannak rúzsaim, amit ennél jobban szeretek, de ezt is gyakran használom, az ára is barátságos, lehet, hogy újravenném, ha egyszer elfogy.

Clarins Lip Comfort Oil Intense

Clarins Lip Comfort Oil Intense
2021. április 23.

Ajakolajnak hívni szerintem erős túlzás. Könnyedebb formulára számítottam, de igazából ez egy szájfény, csak a krémesebb, kevésbé ragacsos fajtából. Úgy tűnik, a színválaszték igencsak pirosas irányba húz, mert a 04-es Intense Rosewood árnyalat a nevével (és egyik-másik online swatch-csal) ellentétben rajtam kifejezetten bogyószínű. Tartóssága átlagos, néhány óra alatt eltűnik, és az ajkakat sem színezi be, íztelen. Kényelmes, de összességében nem vagyok lenyűgözve. Ami azt illeti, az essence 2010-es fairytale kollekciójában lévő piros szájfénynek volt ilyesmi színe, és rendkívül hasonló málnás illata. Az árát tekintve nem hízelgő ez az összehasonlítás. Mivel jó emlékeket ébreszt bennem, így 3-4 csillag között manőverezve, adok 4-et. De ha elfogy, nem veszem újra.

Yves Rocher Téli Alma Hab és Tusfürdő

Yves Rocher Téli Alma Hab és Tusfürdő
2021. január 17.

Ismét egy gyönyörű csomagolású ünnepi kiadás. Viszont hiába keresem benne a téli alma illatát, inkább túrós batyura vagy pudingos táskára emlékeztet. Sajnos egyáltalán nem is tartós az illata, már a flakonból kiöntve sem érezni. Ajándékba kaptam, szóval elhasználgatom, de ha én magam vettem volna, kicsit csalódott lennék.

Catrice Aqua Ink Ajakceruza

Catrice Aqua Ink Ajakceruza
2021. január 15.

Az előző évtizedben nagyon népszerűek voltak az ajakfilcek, majd legnagyobb sajnálatomra mind nyomtalanul eltűnt az összes márka kínálatából. Reménykedtem, hogy ez az ajakkontúr-filc visszahozza az élményt.

Ajakkontúrként nem látom sok értelmét. Nem lehet vele olyan vékony vonalat húzni, mint egy frissen hegyzett szájceruzával. Szájceruzával sokkal könnyebb precíznek lenni, ráadásul az könnyebben is javítható.
Az egész ajakra viszont nehéz egyenletesen felkenni a sötétebb színeket, és mire végzek, lemegy a nap.

Szóval szuper lett volna, ha az ajakkontúr helyett/mellé piacra dobtak volna egy rendes méretű filctollas változatot, annak lett volna haszna.

Az 1 ml-s kiszerelés pedig nevetségesen kevés.

Yves Rocher Éjféli Gyümölcsök Ajakbalzsam

Yves Rocher Éjféli Gyümölcsök Ajakbalzsam
2021. január 14.

Az illata fantasztikus, aki szereti a fanyar-édes bogyós gyümölcsös dolgokat, annak biztosan tetszeni fog. Közepesen jól hidratál is, elkenegethető.
DE! Az íze egyszerűen rettenetes. Ha csak egyetlenegyszer véletlenül megnyalod az ajkad, még az orrodban is érezni fogod a gépzsíros utóízt minden egyes légvételnél. (Ez az Yves Rocher ajakbalzsamokra általában igaz.)

Clinique Almost Rúzs

Clinique Almost Rúzs
2020. december 4.

Csak ismételgetni tudom, amit előttem elmondtak a Black Honey-ról. A sötét, de gyengén pigmentált, ajakbalzsamra hajazó rúzsok a kedvenceim, amelyek természetes végeredményt adnak, és ez pontosan olyan. Mindenkinek ajánlom, akinek hasonló preferenciái vannak. Ez életemben a második rúzs, amit teljesen elhasználtam. Újravenném.

Dior Addict Lip Tattoo

Dior Addict Lip Tattoo
2020. december 4.

Közel fél év rendszeres használat után tökéletesen vegyes érzéseim vannak vele kapcsolatban. Hamar megszokható ez a könnyű hűvös vizes állag, tetszik, hogy leszáradás után gyakorlatilag nem érezni hogy lenne valami az ajkaimon. Jól hidratált ajkakra, és vékony rétegben érdemes csak felkenni (ez utóbbi nem annyira egyszerű szerintem), különben egyenletlenül terül el és tovább szárít. A Natural Beige árnyalatot vettem meg, ami egy elegáns, terrakottás tónusú "my lips but better" árnyalat. Ha felkenés után az ujjaimmal elegyengetem-leitatom, egy nagyon "puha", enyhe színt kapok, ami 1-2 órán belül nyomtalanul eltűnik. Ha hagyom megszáradni, rendkívül tartós lehet a végeremény: valamennyi kopással, de kitart 12 óráig. Az evést-ivást nem bírja egyáltalán. Sajnos bármennyire Lip Tatto-nak keresztelték, nem színezi be az ajkakat úgy, mint egy ajakfilc. Összességében nem tartom kiemelkedőnek, pláne ennyi pénzért és ilyen kis mennyiséget. Ha elfogy, nem fogom újravenni.

Starrily Körömlakk

Starrily Körömlakk
2020. október 5.

A Starrily az egyik kedvenc indie lakkmárkám. Elég drága, ezért csak két lakkom van tőlük, de azokkal nagyon meg vagyok elégedve: Oxytocin (bordó), Everest (kékeszöld), mindkettő mély, "belülről világító" holo flakie. Szépséges, különleges, jól pigmentált, kiváló minőségű lakkok, és a 4450 forintért 15 ml-t kapunk. Összehasonlításképp: a legújabb Picture Polish lakkok is ilyen árban vannak már, de azok csak 11 ml-sek. (A Masura pedig szintén 11 ml és jóval olcsóbb.)
Van magyar stockist is szerencsére

RIVAL loves me Cosmic Eyeliner

RIVAL loves me Cosmic Eyeliner
2020. október 4.

Nekem a képen látható 02 interstellar van meg: sötétszürke alapszínű, fémes zöld fényű (duokróm). Az ecsete teljesen egyenes és nem túl vékony, ezért nem lehet igazán precíz, finom vonalat húzni vele. Picit lehetne jobban pigmentált, én mindig úgy érzem, hogy át kell menni rajta másodszor is. Viszont a színe nagyon tetszik, barna szemhez igazán jól áll. Ha elfogy, nem hiszem, hogy újraveszem, mert annyira mély benyomást azért nem tett.