skata

Regisztráció dátuma: 2012. október 31.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2012. október 31.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Carmex Original Stift SPF15

Carmex Original Stift SPF15

Nem ajánlom.
Először nagyon tetszett a hatása, kevesebbszer kellett kennem, mint az előtte használt ajakápolómat (amire már nem is emlékszem mi volt, talán az egyik Labello). Aztán a felét elhasználva kezdtem rájönni, hogy nem jó ötlet ilyen hűsítő, kámforos dolgot kenni a számra. Nem mondanám extrém száraznak az ajkaimat, de egyre gyakrabban kellett felkennem. A tubus vége felé pedig már kifejezetten szárított, összességében többet ártott, mint használt.
Így utólag egyetlen pozitívumot tudok mondani róla, a fényvédő összetevőket. Sajnos a temérdek színes, ízes, illatos ajakápoló között elég kevés a fényvédős, bár mintha mostanában bővülne a választék.
A mentol és a kámfor hosszabb távon jó eséllyel irritál, de ha nem, véleményem szerint akkor sem számítanak hasznos összetevőnek egy ajakápolóban. Én imádom a mentás dolgokat, de a Carmex helyett marad a mentolos rágó, a borsmentatea és a mentás latte macchiato. Ajánlom még mértékkel az After Eight csokit, nyáron a mentás fagyit, néha-héna egy mojitot, de bizsergető kámforos-mentás ajakápolót inkább ne vegyetek. :))

Alverde Kompaktpuder Mit Zarten Schimmereffekten

Alverde Kompaktpuder Mit Zarten Schimmereffekten
2014. március 15.

Úgy vagyok az Alverde limitált kollekciókkal, hogy vagy egyáltalán nem hoznak lázba, vagy legalább a termékek fele tetszik. Utóbbi esetben általában visszafogom magam és csak akkor vásárolok, ha marad belőle a leárazásig. Na, ezt viszont megvettem teljes áron és abszolút megérte. Direkt olyat választottam, amiben kevés a lila és mivel aránylag jól elkülönülnek a színek, szemhéjpúder triónak is jó.
Arccsontra használom highlighterként, legtöbbször pirosító fölé. Erősen pigmentált, ezért egy leheletvékony réteg bőven elég belőle, így nincs természetellenes színes csík, csak diszkrét fény.
Nemrég egyik DM-ben még láttam és itt is feltűnik néha egy-egy az eladó cuccok közt. Szerintem aki azért nem vett mert attól tartott, hogy túl sötét, bátran tegyen egy próbát, ha talál belőle. Most nagyon sápadt színem van, de pár napja újra elővettem és még így is szépen mutatott.

Une All In One Szempillaspirál

Une All In One Szempillaspirál
2014. március 15.

Első UNE termékem ez volt.
A szempillaspirálokkal kapcsolatos egyik legutálatosabb dolog szerintem az, amikor az ember a betonkeményre száradt, 1 réteg spiráltól is összetapadt pilláit próbálja valahogy utólag szétválasztani. Na, ezzel szerencsére nincs ilyen gond. :) Amint már többen írták előttem, szép, természetes hatású, nem irritál és a lemosással sem kell szenvedni. Nekem viszont igenis pereg, 2-3 óra elteltével már kicsit fekete a szemem alja, pedig az alsó pillákat nem is festem.
Úgy látom másnak nincs ilyen problémája, úgyhogy nagyon-nagyon jóindulattal négyes.

Annemarie Börlind Hydro Balance Arctisztító Gél

Annemarie Börlind Hydro Balance Arctisztító Gél
2014. január 29.

A kedvenc lemosóm. Nagyon jók a micellás vizek is, de én csak a "lemosandó" arctisztítók után érzem igazán tisztának az arcomat. Sokáig csikorgatóan tiszta érzetet hagyó habzó lemosókat használtam, aztán volt pár sikertelen próbálkozásom az arctejekkel, végül az itteni jó vélemények hatására esett rá a választásom.
Nem a lemosó fog hibátlan bőrt varázsolni az alatt a fél perc alatt, ameddig az arcomon van, annyit várok el tőle, hogy tegye a dolgát és ne rontson a bőrképemen. Biztosan vannak olcsóbb alternatívái, de én annyira elégedett vagyok vele, hogy biztosan nem cserélem le még egy darabig. Nem szárít, nem irritál, ellenben nagyon jól tisztít, és nekem egy pumpálásnyi adag több, mint elég. Én nem sminkelek erősen, a fényvédő fölé általában már csak korrektor és pirosító kerül, ezekkel gond nélkül megbirkózik. Ha alapozót is teszek fel, a lemosásnál valamelyik Biodermát használom ez előtt - szerintem ezt az arctisztítót nem is teljes smink eltávolításához találták ki, aki nem lép ki az utcára szemsmink és jól fedő BB/CC/alapozó nélkül, annak tényleg nem a legmegfelelőbb választás.
Valóban elég drága, de nálam napi kétszeri használat mellett is olyan lassan fogy, hogy elég az évi két Glamour-kuponnal vennem egyet-egyet. (Egyébként meg érdemes webshopokat böngészni, olcsóbbak, mint a parfümériák.)
Csak egy dolgot nem értek, a zöld csillámok mit keresnek benne? :)

Alverde Körömfehérítő Ceruza

Alverde Körömfehérítő Ceruza
2014. január 25.

Használhatatlan, mint az összes többi ilyen ceruza. Nem is értem, mit gondoltam, amikor megvettem, úgy jó tíz évvel ezelőtt már befürödtem egy hasonlóval.

Yamuna Levendula Tusfürdő

Yamuna Levendula Tusfürdő
2013. december 22.

Évekkel ezelőtt kaptam és az állaga alapján azt hittem, hogy habfürdő. Annak is használtam, kellemes illata volt és lassan fogyott. Az üvegét azóta is őrzöm, amikor egy szál virágot kapok, mindig ebbe kerül.

Bioderma Photoderm Akn Mat Spray Spf 30

Bioderma Photoderm Akn Mat Spray Spf 30
2013. december 22.

Sokáig nem használtam fényvédőt az arcomra még nyáron sem, mert a pattanásokra hajlamos arcbőröm nem tolerálta a drogériás naptejeket. Nem vagyok sokat napon, de alapból könnyen barnulok. Szóval feleslegesnek is gondoltam az egészet, mondván minek kenjem magam folyton, ha még soha az életben nem égtem le. Aztán a krémmániás cikkek hatására januárban(!) vettem egyet és azóta is töretlenül használom. A másik típust nem próbáltam, nem tudom mennyire mattít, de nálam ez sem hagy zsíros érzetet és olcsóbb is. Remek fényvédő, meglep, hogy eddig csak egy vélemény érkezett rá.

Helia-D BB Krém (régi)

Helia-D BB Krém (régi)
2013. december 22.

Hiába fényvédős és hiába fed, ha pattanásos leszek tőle. Ez volt az utolsó krém, amit úgy vettem, hogy nem néztem meg előtte az INCI-t.

Helia-D Classic Hidratáló Krém Normál Bőrre (régi)

Helia-D Classic Hidratáló Krém Normál Bőrre (régi)

2013. január 27.
Inkább könnyebb, gél állagú hidratálókat szoktam venni, ez az egy krém a kivétel. Télen használom, mindig segít, ha kiszárad a bőröm. Nedves bőrre szoktam felvinni, így gyorsan beszívódik és nem hagy zsíros érzetet.
Édesanyám is ezt használja több évtizede, nagyon szereti.

Update: Most már inkább olyan termékeket választok, amelyekben több a hasznos összetevő és lehetőleg legyenek illatmentesek. Nem akarom nagyon lepontozni, továbbra is úgy gondolom, hogy jó hidratáló azoknak, akiket különösebben nem érdekel, hogy mi található a krémekben, de én már nem használom.

Alverde Körömápoló Olaj

Alverde Körömápoló Olaj
2013. december 22.

Az Alverde többi körömápolója jobban bejött. Nem akar felszívódni, ráadásul az enyém a végére megavasodott.