skutunde

Regisztráció dátuma: 2016. február 4.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2016. február 4.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Alverde Vital Szemránckrém Golgotavirág

Alverde Vital Szemránckrém Golgotavirág
2016. december 29.

Nagyon tetszenek az összetevői és érzem is, hogy hidratál, azonban valami miatt sajnos, ha este bekenés után még sorozatot nézek, akkor néha elkezdi csípni a szemem... Fogalmam sincs, hogy mit csinálok rosszul... De nagyon kellemetlen érzés. (Főleg, hogy reggel beteszem a kontaktlencsémet, és utána krémezek, és akkor egyáltalán semmi bajom nincsen. Este pedig kiveszem, utána arctisztítás, és utána krém, és szemüvegben vagyok lefekvésig...)

Ezt leszámítva elégedett vagyok, de ez az egyetlen ok épp elég ahhoz, hogy elvegye a kedvem az újravásárlástól, hiszen a korábbi szemkrémemmel is néztem sorozatot, de ő szépen csendben támogatta ezt a tevékenységemet. :D A kommentek alapján úgy látszik, hogy én vagyok az egyetlen ilyen problémával, úgyhogy szerintem kivétel vagyok, ez ne vegye el senkinek a kedvét, de azért öt pontot nem tudok adni.
Azonban még egy pozitívum: ha este bekenem a szemkörnyékem vele, akkor reggel kevésbé szenvedek a felkeléssel és a nagy karikákkal.

Maybelline Lash Sensational Szempillaspirál

Maybelline Lash Sensational Szempillaspirál
2016. december 29.

Én már többször újravettem, és töretlen a lelkesedésem. Én is lehúzogatom a kefét, és így szép szempillákat csinál. Nem az a húúú de mű hatás, amit én utálok, hanem még pont természetes, de mégis megnyitja a tekintetet. Nem morzsolódik le, nem kopik le, és a kétfázisú sminklemosóm szépen le is szedi esténként. Pont azt kapom, amit várok egy szempillaspiráltól. Persze mindig glamour-napokon veszem meg, úgy teljesen megéri az árát. És az igazsághoz hozzátartozik, hogy használok alatta egy szempilla-primert.

L'Oreal Skin Perfection Nappali Ápoló Krém

L'Oreal Skin Perfection Nappali Ápoló Krém
2016. december 29.

Hát különbözünk, az már egyszer biztos... :)
Nekem még semmitől nem volt ilyen szép az arcbőröm. Reggel és este is használtam egy időben, illetve volt, amikor csak reggel, és mindkét esetben éreztem a pozitív hatását. Érzékeny az arcom, úgy értve, hogy kipirosodásra hajlamos, és ezen valóban nem segített, viszont nem okozott irritációt és pattanásokat sem. Nekem tetszett az illata is, és korrektül beszívódott. Télen is elegendő volt számomra a hidratáló ereje. Szóval összességében: semmi rossz hatása nincs a bőrömön, cserébe viszont hatalmas pozitívum, hogy olyan csodálatosan puha lesz tőle az arcbőröm, mint semmi mástól...

Yves Rocher Sensitive Vegetal Kipirosodás Elleni Arckrém

Yves Rocher Sensitive Vegetal Kipirosodás Elleni Arckrém
2016. december 29.

Sokáig én is úgy voltam vele, hogy ez a tökéletes arckrém, de aztán találtam olyat, amitől pihepuhább lesz a bőröm, és ez a pihepuha érzet rabul ejt - az a krém viszont nem segít a pirosságon. :D
Én amúgy nem a pattanásoktól pirosodok ki, hanem egyszerűen... amikor a gép előtt ülök a munkahelyemen, magától kezd el égni sajnos az arcom (úgy tűnik, hiperérzékeny a bőröm...), azonban ez a krém szerintem tudta ezt csillapítani, amikor reggel-este használtam. Aztán kipróbáltam úgy, hogy csak este, és a másik krémet reggel, de akkor már megint erősebben pirosodott az arcom. Most ki fogom próbálni a fordítottját. :D
Sajnos, ha csak ezt használom, nem lesz olyan tökéletesen puha és szép a bőröm, mint amit én szeretnék...
Ezért egyelőre négy pont, mert az viszont hatalmas eredmény, hogy a pirosságomon segít.

Elseve Extraordinary Oil Tápláló Sampon

Elseve Extraordinary Oil Tápláló Sampon
2016. december 29.

Glamour-napok óta használom, azaz használtam, mert már visszatértem egy korábbi bevált termékhez. Szeretem, ha már a nedves hajam is selymes, puha és könnyed, ettől azonban borzasztó volt a tapintása. A hajvégeken, a balzsam használata után éreztem csak a várt hatást... Ezen kívül egy nappal hamarabb kellett hajat mosnom, mert konkrétan már másnap borzasztóan nézett ki a haj a töveknél, pedig nem kifejezetten zsírosodásra hajlamos a hajam. Az illata valóban rendben van, és megszárítva a frissen mosott haj szép, de ennél sokkal többet vártam. 2016.11.07.

update: istenem, még mindig megvan, pedig odaadtam a rajtam kívül 4 fős családomnak, hogy használják el... :D mivel mindenki utálja, még egy pontot levonok. 2016.12.29.

L'Occitane Cherry Blossom

L'Occitane Cherry Blossom
2016. december 29.

Adventi kalendáriumos szerzemény a mini kiszerelése (ami sajnos csak 7,5 ml), viszont azóta mindennap szagolgatom és párszor használtam is. De mivel nem igazán téli illat, félreteszem kicsit tavaszra.
Már régóta teljesen kétségbe voltam esve, hogy minden parfümöt büdösnek érzek, és akkor jött ez a kis csoda. Annyira megörültem neki... Magamra fújva is imádom, azonban pár óra után már sajnos nem érzem az illatát. Számomra is nagyon könnyed, tavaszi illat, friss, nőies és virágos (én nem igazán érzem gyümöcsösnek). Szerencsére nem is túl édes, és nem is émelyítően erős. És mivel én tökéletesen a díva típus ellentéte vagyok - ez a parfüm nagyon illik hozzám, hétköznapokra tökéletes számomra. Ja, és különös mázli, hogy még a barátomnak is nagyon tetszik az illat. (Eddig tökéletesen ellentétes volt a véleményünk minden parfümömről... :D) Alig várom, hogy megvegyem a nagy kiszerelését.

L'Occitane Aromachologie Helyreállító Sampon

L'Occitane Aromachologie Helyreállító Sampon
2016. december 29.

A L'occitane adventi kalendáriumban volt egy kis kiszerelés. Egy alkalommal kb a negyedét haszáltam el, pedig fenékig érő hajam van, és kétszer samponozom be a fejem, szóval számomra gazdaságosnak tűnik. 3 nap után kellett újra hajat mosnom, de igazából mindig 3-4 naponta mosok, szóval számomra ez nem volt változás.
A kis kiszerelés alapján, ami 35 ml volt, ez a sampon számomra A sampon. Amikor először megszárítottam a hajam, majdnem elsírtam magam, mert még tényleg soha nem volt ilyen gyönyörű, puha tapintású a hajam. Bár eddig sosem próbáltam ilyen drága terméket, mindig csak drogériásakat használtam, tehát lehet, hogy az árkategóriájában találni jobbat - erről sajnos nem tudok nyilatkozni. A családom is megjegyezte azonban, hogy milyen szép a hajam, és a barátom is, szóval ez elég pozitív visszajelzés.
Továbbá tekintve, hogy a fodrásztól kijőve a Joico agyonreklámozott 4 lépéses kezelés után sem volt ilyen puha, álomtapintású a hajam, nem tudok nem öt pontot adni.
Sajnos még nem használom hosszú hónapok óta, hogy hosszú távú hatását érezzem, ezért majd update-elek mindenképpen. De egyelőre maximálisan elégedett vagyok. Illetve az én hajam nem extrémen károsodott, hanem kicsit vékonyszálú, így inkább a vitalitást adó szempont fontos számomra.

Avon Rénszarvasos Habfürdő Szilva- és Vaníliaillattal

Avon Rénszarvasos Habfürdő Szilva- és Vaníliaillattal
2016. december 5.

Én is kiszedtem azt a kis dolgot, hogy ki lehessen nyomni az üvegből a habfürdőt. De igazából hiába... Egy csomót belenyomok a kádba és nekem alig habzik és az illatát is alig érzem... De ha nagyon erősen szagolom, azért érződik egy számomra semmiképpen sem kellemes, édes, mű illat (nem tudom jobban leírni), hát nem a karácsonyt juttatja eszembe, de anyukám például szereti ezt az illatot. De legalább nem szárította a bőröm. El fogjuk használni, de nem venném újra.

The Body Shop Tengeri Hínáros Tisztító Tonik

The Body Shop Tengeri Hínáros Tisztító Tonik
2016. december 5.

Ez az első body shopos termékem, izgultam is, de nem csalódtam. Kombinált a bőröm és ez a tonik nagyban hozzájárul ahhoz, hogy ne legyen tiszta zsír a t vonalam estére. Ezen kívül nagyon jól tisztít, bár a rutinomnak csak a második eleme. Azonban a legfontosabb, hogy tényleg teljesíti a fő feladatát: egyszerre hidratál és mattít. Alkoholmentes és vitaminok is vannak benne, szerintem csak jót tett a bőrömmel.

Garnier SkinActive Kétfázisú Micellás Víz

Garnier SkinActive Kétfázisú Micellás Víz
2016. december 5.

Nos én nagyon szeretem, talán jobban is, mint a rózsaszín változatot, mert nagyon jó az illata, jól esik a bőrnek, jól leszedi a sminket. És télen ez az ápoló olaj nem jön rosszul. Még pozitívum, hogy nekem soha nem csípte a szemem környékét, a bőröm ápolt és nem is lett tőle zsírosabb.