sky

Regisztráció dátuma: 2014. január 29.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2014. január 29.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Cien Tropical Summer Spray-On Bodylotion

Cien Tropical Summer Spray-On Bodylotion
2019. július 11.

A nyári olcsó tuti befutó mostantól nálam ez. Az ára vicc, főleg ha féláron viszed, ami nagyjából minden harmadik héten megfogható vmelyik Diliben. A barackos és a kókuszos illata finom, aftersun-nak is jól, gyorsan beszívódik 12 órára jól hidratál, INCI-ben nekem semmi elrettentő nincsen, sőt örülök hogy az aloe ennyire elől van. Újravevős, betáraztam belőle 3 flakonnal, gondolva a tengerpartra is :).

Catrice Glamour Doll Volume Vízálló Szempillaspirál

Catrice Glamour Doll Volume Vízálló Szempillaspirál
2019. július 11.

Szisz mindenkinek. So-so.. gyengusul teljesít nálam. A keféjét nem szeretem, de nálam egyetlen szilikonos-kemény kefe se begyere. Maga a matéria semmi extra, bekormozza a pilláim, de nem emel, nem dúsít, nem csinál semmit a feketítésen kívül. Vizet hosszabb ideig nem bírja, nem medencés/tengerparti spirál, mert megolvad és utána kenődik/pandásodik. Lemosni nehéz, de micellás vízzel nem mission impossible. Sajnos a lényeget nem tudja, és a szem alól eltávolítani a pandakarikákat igen macerás, tapad-ragad hozzád a szürke szín. Volt már a kezemben rosszabb vízálló pilla spirál, de ez sem kedvenc. Elajándékoztam.

Clarins Supra Volume Mascara

Clarins Supra Volume Mascara
2019. július 11.

Üdv a ház népének. Én szeretem, nemrég találtam rá, miután már ordasat csalódtam több high-end (Lancome, Estée) szempilla spirálban, gondoltam jöjjön valami új. Extra-fekete, nem potyog, nálam tartós. Vizet/nedvességet nem bírja, de ilyet nem is ígér. Szeretem a keféjét, a kissé zselésebb állagot, nagyon szépen megemel, dúsít. Csomagolás strapabíró, korrekt. Újravevős. :)

Lanvin Éclat d'Arpège EDP

Lanvin Éclat d'Arpège EDP
2019. február 12.

Kellemes, friss, citrusos kis semmiség. Leszáradás előtt túlságosan dominálnak a citrusos, aldehides jegyek, utána kellemes tavaszi virágcsokrocska lesz belőle leheletnyi cédrussal, amitől jobban kedvelem, mint a többi hasonló kategóriás könnyed parfümöt. Bár tartóssága okán én inkább hívnám eau de toilette-nek, mert 1-2 óra után elillan maradéktalanul a bőrömről, (érdekes módon a ruháimon tovább érződik). Nem javaslom azoknak, akik szeretik maguk körül a parfümfelhőt 12 órán át.

Update: (5 év után... :D) még mindig szeretem, az első tavaszváró parfümöm évek óta, amikor már sok az édes, de még nincs igazán kikelet, rügyfakadás, csak az ígéret a verőfényes hideg napon, hogy jön a megújulás megint.

Vannak kollégák akik odavannak érte, vannak akik meg sem érzik rajtam.
Biztonsági illat, senkit sem fogsz bántani vele, de valami van benne, amire pozitívan reagál a környezetem, ami már fél siker. Sajnos az orgonát én nem érzem benne azóta sem(pedig úgy szeretném) csak citrusokat és egy kellemes, enyhén édeskés, meghatározhatatlan virágcsokor illatot (meg a teát, szó szerint zárójelben :). Nem rossz kombó ez sem...

Biobaza 3 az 1-ben Tusfürdő Gél - Rózsa és Geránium

Biobaza 3 az 1-ben Tusfürdő Gél - Rózsa és Geránium
2019. február 12.

Drogériás tusfürdők közül ez szárítja legkevésbé a bőröm, kellemes rózsaolaj illatú, kiadós mennyiség, szerintem korrekt áron, és az INCI sem olyan, hogy messzire kellene menekülni tőle. Egyszóval maga termék szuper, (bár a testápolós - olajozós rituálét nem váltja ki - de ezt tudó tusival még nem is volt dolgom soha sajna.)
A csomagolása már nem annyira pompás, (vagy én vagyok igazi lúzer), mert zsinórban 5x-i vételre is a pumpa a tetején nagyon rissz-rosszul működik, folyton beragad, konkrétan nem látja el a funkcióját.
Ha sikerült egy tulajdonképpen remek terméket készíteni, nem lehetne hozzá felhasználóbarát csomagolást is? Kár...:(. De ettől függetlenül megveszem hatodszorra is, mert a bőröm tolerálja - és az nagy szó.)

Chloé Nomade EDP

Chloé Nomade EDP
2018. április 5.

Engem is a marketing által tökéletesre tervezett üveg vonzott a szaglászásához.
Egy alkalommal illatoltam, de nem született szerelem.
Kifújáskor citrusos - earl grey tea illatú (gondolom a bergamott miatt - és eddig a pontig egész kellemes), majd átalakul, a gyümölcsös fázis nálam kimaradt komplettem, helyette jött a poros sivatag, édes-keserű mélyülő, bomló virágillat illat veszi át a helyét a citrusos nyitánynak.
A hozzá tartozó kényszerképzetem, amikor magamon szaglásztam:
Egy világos bőrű - hajú nő poroszkál a beduin sivatagban, immár harmadik napja.
Vad és magabiztos volt induláskor, hiszen bármilyen akadályt le tud és tudott eddig győzni.
Majd lassacskán az 50 fok töri meg az akaratát, virágillatú bőre már nem tudja elnyomni a három nap izzadtságot és testszagot, keverednek, nem szép harmóniában, ahogy gondolatai is.
Hol túláradóan pozitív, hol lassan halálát várja/tervezi.
Az biztos, hogy nem a komfortzónás - chloé kompozíció, amit én személy szerint üdvözlök, azzal viszont nem értenék egyet hogy kommersz, biztonsági parfüm.
Szerintem ez is oly megosztó lehet, mint egy Opium vagy Poison, agresszív, de van karaktere, csavarosabb parfüm, de nem tudom elképzelni északi típusú hölgyeken.
Érdekes lenne megillatolni egy mediterrán 30-as alanyon :), lehet teljesen pozitív élmény lenne idegen nózinak is.
Rajtam sajnos büdössé vált a parfüm, a végén egy nubuk bőrös-poros-szúrós homok illat maradt (ami egyébként roppant autentikus :)))), valamint egy két hetes vázában ott felejtett tavaszi virágcsokor édeskés, de már bomló illata halványan.
A párom is elfintorodva szagolta a csuklómon egy óra múlva.
Tartóssága közepes, sillage-a erős, kb 4. óra után már elillant rólam.

Tom Ford Soleil Contouring Compact

Tom Ford Soleil Contouring Compact
2018. április 3.

Karácsonyra megleptek vele, egy ideje forgatom, mostmár merek véleményt is írni róla.

A soleil afterglow színű/nevű darabot kaptam (akkor mikor vették, sajnos a nude discounted volt, most ismét lehet kapni...)

Külcsín: Ez a compact nem kompakt - azaz bazi nagy... ki szereti, ki nem.
A csomagolás nehéz, elegáns, gyüjteménybe való, szerintem nagyon szép lett.

Beltartalom: krémes porok, erős pigmentáltság és közepes tartósság általánosan, porzása minimális.

A highlighter: egy nagyon finom, vizes hatású darab, enyhe, semmi diszkófényes, színe: pinkes-lilás hideg spektrumon mozog, ennek a leggyenguszabb a pigmentáltsága - de sztem ez a "hülyebiztos megoldás" hogy senki se érkezzen világító kriptonitként dolgozni;

A pirosító: egy kifejezetten hideg fukszia színű lilás-pinkes darab, nem a kedvencem, de ez csak egyéni preferencia - a barackos árnyalatokat jobban kedvelem. (szerintem ez sötét bőrű hölgyeken jobban mutat, nekem csak ippeg meg szabad érintetni vele a bucim és lesöpörni a maradékot, és úgyis egész nap "pirosodom" és kész a english rose makeup;)

A bronzer: meleg, narancsos bronzer, ami ettől függetlenül nem tesz répasárga színűvé, de csak vékonyan szabad bánni vele, erősen pigmentált.

Összességében nem ér annyit, amennyiért vesztegetik.
De egy helyen van 3 alapkellék, utazáshoz ideális, nagy tükör, masszív csomagolás, bírja a strapát...
Nekem tetszett, lehet jövőre egy nude verzióra benvezek én is.

Kérastase Aura Botanica Bain Micellare

Kérastase Aura Botanica Bain Micellare
2018. február 28.

Életem legdrágább samponja..... amit két használat után majdnem kidobtam dühömben...
(világos hajam van kb. egy árnyalatnyi szőkítéssel, hosszú, vékony szálú és sok;)
Majd elkezdtem gondolkozni IT fejjel, miszerint az esetek 90%-ban a user a hunyó sajnos.
Erre a termékre halomzottan igaz, bár adhatnának hozzá patentebb használati utasítást.

Mivelhogy: első pár alkalommal úgy használtam, mint minden ember lánya, fel a fejre, jól átdörzsöltem fejbőrt, hajat, (hiszen az a fejmosás legjobb része) majd öblítés és ugyanilyen módon ismétlés.
Tény, ugyanúgy viselkedik, mint minden szulfát-mentes termék, elsőre alig habizik, ami engem nem frusztrál(t).

De olyan szinten összegubancolta a hajam, hogy szolíd fél órácskában telt kibontani és semmi extra hatást nem tapasztaltam, a megvékonyodott tárcámon kívül.
Enyhén óvodás - teátrális morcizás után majdnem kidobtam, miszerint ezzel még nem létező ősellenségem se szivatnám.

Majd egyik reggel atomnáthával kűzdve nem dörzsöltem, csak hátrasimogattam a fejemen, semmi fincsi vakarászás, csak pici ujjbegyes fejbőrmasszázs, letojtam milyen lesz a végeredmény, győzött az infulenza-nyomor igénytelensége... (Biztos ismeritek az érzést, hogy még a "hajam is fáj"...)

És lássanak csodát: szárításkor pihepuha, extragubancmentes, fényes sörény fogadott, antibiotikum szedés kellős közepén vörös orral, lázasan... és a hajam sosem volt ennyire könnyen kibontható... sőt megkockáztatom, balzsam se kellett volna rá...
Az ára véleményem szerint a beteg kategóriába tartozik, de ha jól használod, okoz pozitív meglepetéseket. :)
Nem vagyok biztos benne, hogy állandó szereplő lesz. de a végére meggyőzött, ez egy szuper termék, csak tudni kell használni.

Tom Ford Quatro Szemhéjpúder Paletta

Tom Ford Quatro Szemhéjpúder Paletta
2018. február 16.

Egyszer birtokolnom kell egyet... ez volt a fő és szent missziós cél :D, de az árától vöröset láttam, mikor először megfogalmazódott bennem, hogy igenis kell egy Tom Ford termék a sminktáskámba, mert tudni szeretném, miben más, jobb, szebb, mitől van a sminkszakma elájulva etc....
75 EUR körül mozog az ára és igen kalandos úton került hozzám hosszas hezitálás után a Nude Dip v Cocoa Mirage között, végül a Cocoa Mirage művésznevű verziója lett a befutó, mert a fényes sminkek nem annyira kedvencek nálam.
A paletta teljesen matt, talán a legjobban eltalált smokey quad a sorozatból, csodás mélybarna színekkel, melyek felesben hidegebb és melegebb barnák, illetve van benne egy "fehércsoki" szín.
A színek tényleg nagyon szépek, a paletta extra pigmentált.
Ugyanúgy porzik minimálisan, mint bármelyik más igényesebb paletta, ebben nem extra.
A színekben sem különösebben, barnákat sok helyről tized ennyiért össze lehet vadászni.
(viszont a quad második színe szerintem minden zöld szemű hölgynek kötelező "tranzition shade", olyan csodás méregzöld szemeket ad, hogy csak hmmmmmmmmm.... még az erre nem túl figyelmes mérnök párom is megjegyzi, ha ez van fenn, hűű, ma nagyon szépséges zöld a tekintetem...)

De....(mielőtt mindenki letenne a megvételéről...) ilyen szépen egyetlen festéket sem sikerült használnom, hibátlanul keverednek, csodásak az átmenetek, egy két mozdulattal, nem órákig tartó blending-gel. Nincs csomósodás, egyenetlen terülés, nem lesz a végén egyik szemem sem sötétebb a másiknál etc...

És amiben tényleg más: az bizony a tartósság és az összetétel. Parabén-mentes, valamint hogy alap nélkül is bombabiztosan fent van a szemeden minimum 8 órát, kopás, halványulás nélkül, az részemről csillagos nyuszinyomda a gyártónak.
Nem tudom megéri-e ennyi pénzt négy színért kiadni (a pan-ek igen nagyok, nagyjából lejáratig ha a felét elhasználom, boldog állat leszek...) de, hogy tartósság és textúra terén szerintem nincs, ami felvehetné vele a versenyt, az tuti. Csak az ára miatt 4*.

Note az INCI-hez: MICA-tól may contain megjegyzés van a dobozon, palettánként eltérhet;

Update:
Szerelmünk sajnos töretlen, beszereztem azóta a Nude Dip-et is, ami talán a Cocoa Mirage "antitézise".
Féltem is a bazári csillogástól, potyogástól. Jelentem: nincs!
Mindegyik színben van csillám, már-már-foil-ként is működő mikroglitterekkel, de semmi darabos, hivalkodó megoldás nincs benne, roppant szofisztikált, elegáns. (pedig nem vagyok fényes smink fan...)

A színek hidegek, a talán az első pezsőszínben fedezek fel némi sárgásabb beütést, de ahogy játszik vele a fény, olyan mint egy vaniliafagyi, amit ezüst szórással hintettek meg. Esküvői sminkalapdarab szerintem :).

Az első és második színt highlighternek is használhatod, a pezsgő és a rózsa fények remekül mutatnak akként is.
A szürkés-kagyló-taupe harmadik szín bármikor feldobható a szemre, midnen egyéb nélkül egy kis spirállal és go!
Az utolsó, sötét, lilás-barnás-szürkés mix kiválóan füstösít el bármit.
Nem potyog a festék, de alap nem árt hozzá.
Viszont nem mozog alappal egész nap, olyan 6-7 óra múlva is mint reggel, tartós, szép, no-creasing.

Szóval nem változott semmi, Charlotte Tilbury jó munkát végzett a Tom Ford-nál anno és még mindig tartós, szép összetételű, kiváló minőségű sminket kapunk horror áron.... :P.

Fenntartom, hogy nem ér 70 - 80 EUR-t. Csak! ezért négy csillag... Minden másban csillagos 100-as.
De, ha valaki kicsit is szereti a smink világát, egyszer egyet próbáljon ki.
A luxus csomagolás, a pigmentáció, ahogy ül a szemen észrevétlenül egész nap pompázó színeivel... az tudni fogja, hogy valami igazán kivételesen jót vett...

PS: már csak a Titanium smoke-ra és a Golden Mink-re fáj a fogam... meg még.... jájj az isten mentsen meg, hogy ismét betévedjek egy Breuninger-be... :)

Kevin Murphy Repair-Me Rinse Hajerősítő Balzsam

Kevin Murphy Repair-Me Rinse Hajerősítő Balzsam
2018. február 16.

Update: Hrrrrrrrrr.... P.I.P.A. vagyok!

4-5 használat után sajnos életem legnagyobb csalódása lett.
Igazán száraz részekre nem lehet feltenni, mert olyan olajos-szilikonos ragacs marad a hajamon, hogy nem lehet kimosni.
Egyáltalán.... Samponnal sem.....
2-3 nap után felszívja a haj és eltűnik, de addig olyan mintha az adott részt kacsazsírba mártottam volna.
Márpedig a balzsamot oda fogom kenni, ahol igazán száraz, de ezzel termékkel az egész nem kivitelezhető.
Lehet az én hajamnak ez a balzsam sok, de hogy megszárítva, újra megmosva samponnal sem oldja meg ezt a gondot, számomra a vállalhatatlan kategória... az ára miatt meg külön nem... Iszonyatosan sajnálom hogy a Born Again-t kivonták. Why do all good things come to an end... :(

-----------------------
A megszűnt Born Again után ő lett azc új utánpótlás.
Illata kellemes, kissé fűszeres.
Állaga sűrű vajszínű krém, az illata rajtam nem tartós, de ez nálam nem hátrány.

Az összetevők szépek (bár a szilikont kihagyhatták volna), nagyon jól hidratál, én intenzívebb zsírosodást nem érzékeltem;
(De 3 naponta már muszáj hajat mosnom, mindegy mit használok, szóval lehet ebben nem én vagyok a legjobb kontroll-csoport).

Igazi látványos glam frizurát lehet utána vele csinálni, nekem hatalmas hajkoronát gyártott, vastagítja kissé a szálakat és rugalmasabb is lesz tőle a haj nagyon - a loknik is tovább tartottak benne;

Viszont nagyon! ki kell mosni a hajból, én elsőre elkövettem a hibát, hogy kissé ellazáztam a dolgot és sajnos hagyott a felső szálakon némi zsíros réteget. (Mentségére legyen mondva, másnap lemostam/megmostam ismét, és teljesen rendbe hozta az ott lévő ultraszáraz töredezett hajam;)

A Born Again-hez képest pozitívum, hogy nem kell neki akkora hatóidő 5-10 perc bőven elég és kevesebb kell belőle.
Negatívum, hogy drágább majd 8000 forinttal és ez is macerásabban beszerezhető.

Ettől függetlenül jelenleg csak eme márkánál találtam ekkora "termék-megbízhatóságot", mindegyik azt hozta amit ígért, és soha semmilyen irritáció vagy probléma nem fordult elő velük. (Probáltam a young again-t, stimulate me rinse-t, born again-t; - már csak a smooth again-re vagyok kíváncsi :))