smgyzsuska

Regisztráció dátuma: 2016. március 1.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2016. március 1.
Bőrprobléma: Vízhiány

The Ordinary Lactic Acid 5% + 2% HA

The Ordinary Lactic Acid 5% + 2% HA
2021. május 25.

Akárhogy próbáltam beilleszteni, nekem sok volt, csípte a bőröm sajnos. Pedig csont száraz bőrre vittem fel mindig, de egyszerűen úgy néz ki, hogy érzékeny hozzá a bőröm, legközelebb mandulasavval próbálkozom.
Fél üvegcsével elhasználgattam, tény, hogy puha lett tőle a bőröm másnapra, de nem ér ennyit, hiába csak heti 1-2 alkalommal próbálkoztam vele.
A maradékot a testemre használom, nagyon jó puha lesz másnapra a bőröm tőle, a kis egyenetlenségek is kisimulnak, nagyon jó. Persze szigorúan hidratálok utána:)
AHA sav használatakor nagyon fontos odafigyelni a megfelelő fényvédelemre, ha sokat vagyunk napon 1-2 óránként újra kell kenni, ezért is szüneteltetem a használatát nyárra, mert nekem erre nincs kapacitásom majd késő ősztől folytatom és akkor majd a mandulasavval.

The Ordinary Hyaluronic Acid 2% + B5

The Ordinary Hyaluronic Acid 2% + B5
2021. május 25.

Kb egy éve használom, nagyon jó alap hidratáló szérum, nagyon jó áron.
A homlokomon lévő mimikai ráncok teljesen kisimultak, én nagyon szeretem. Este szoktam használni, úgy tudom akkor jobban tud hasznosulni, niacinamidtól nedves bőrre viszem fel, nem várom meg, hogy megszáradjon, hamar lezárom egy hidratálóval.
Kényelmes viselet, a rutin többi részével együtt is szépen beszívódik. Tapasztalatom szerint az ordinary-től ezeket az 1-1 hatóanyaggal rendelkező termékeket érdemes egy több lépéses rutinba beilleszteni, mint önmagában használni egyet egyet.

The Ordinary Azelaic Acid Suspension 10%

The Ordinary Azelaic Acid Suspension 10%
2021. május 25.

Az elején pattanások kezelésére vettem meg, az akneroxid viszont nekem erre a célra hatékonyabb.
Jelenleg a pattanások utáni foltok halványítására használom, plusz itt-ott egyenetlen bőrfelszínre, nem kenem rá telibe az arcomra, így nekem nagyon bevált, szemmel látható az eredmény.
A második tubussal használom jelenleg, jó pár hónapig kitart.
Én kizárólag az esti rutin részeként tudom használni, nappalra ha csak nem fogok aznap sminkelni az előttem hozzászólóval ellentétben. Összeáll, csomós, kukacos lesz, ahogy korrektort alapozót próbálok meg felvinni rá, nappali használatra azelain nekem csak a geek&gourgeous apadja vált be.

The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1%

The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1%
2021. május 25.

Egy éve használom, néha rövidebb-hosszabb időre elhagyom, most tértem hozzá vissza ismét és az első pár napban csúnya pattanásokat okozott, amit korábban nem tapasztaltam vele kapcsolatban, de már el is múltak szerencsére.
Igazából azt veszem észre, hogy reggelre egységesebb a bőröm, ha ezt használom, gyorsabban gyógyulnak a pattanások, halványulnak a foltok. Jelenleg minimál esti rutint követve, márka hialuronjával, azelainsavjával használom + hidratáló.
Ez alatt az egy év alatt vettem belőle 2 supersize meg egy kis kiszerelést, ezek után is lesz belőle itthon.
Önmagában nem tudom mennyire hatékony, szerintem érdemesebb egy több lépéses rutin részeként beiktatni.

Trend It Up Vízálló Szemöldökformázó Gél

Trend It Up Vízálló Szemöldökformázó Gél
2019. július 23.

Én még valamikor a télen vehettem meg, de még mindig van belőle bőven, itt csodálkozom csak rajta, hogy kivonták a forgalomból...
Meg mondom őszintén, nem valószínű, hogy újra vettem volna, mert nem a kedvencem, mivel nagyon sok terméket vesz fel és a kefével valahogy mindig sikerül összekennem a fejem, pedig óvatos vagyok vele, de ha nem csak a szemöldökszálakhoz, hanem valahogy hozzáér a bőrömhöz is, nagyon csúnya tud lenni.
De ha sikerül eltalálni, akkor nagyon rendben van, szépen a helyén tartja a szálakat, meg dúsít is.
Vízállónak nem mondanám, próbáltam Balatonba meg fürdőbe is és szétkenődik, pedig nem nagyon dugom a fejem a víz alá.

Revolution Conceal and Define Folyékony Korrektor

Revolution Conceal and Define Folyékony Korrektor
2019. július 1.

Az enyém az szagtalan, ezért nem értem az előttem hozzászólókat.
Maga a termék jó sűrű, és igazából szépen is fed, az a bajom vele, hogy emiatt a sűrű állaga miatt, akárhogy, akármivel fixálom, meg baking, mindig beleül a kis ráncocskákba, ami miatt 21 éves létemre sokkal idősebbnek tűnök, ami nem feltétlen előnyös. Ha keveset viszek fel belőle (pár pöttyöt), ami meg ugye nem jár annyi fedéssel, esetleg egy másik korrektorral keverve, úgy enyhíthető ez a ráncosodás, szóval nem menthetetlen.
Plusz nagyon kevés cucc van benne, és becsapós, mert a csomagolása, miatt olyan mintha giga adag lenne.
Nem fogom újravenni, az fix, de egynek elhasználgatom.

ColourPop Brunch Date Pressed Powder Shadow Palette

ColourPop Brunch Date Pressed Powder Shadow Palette
2019. július 1.

Nem is értem miért nem véleményezte ezt még senki?!😀 Én nagyon bírom a Zoellát, erre ahogy megjelent még aznap lecsaptam, ingyen volt a szállítási költség!
Iszonyatosan pigmentált színek, szépen egymásba lehet őket satírozni, a sötétebb színek kicsit foltosak, de lehet építeni. A kék meg külön tökély, hogy belekerült, nagyon szép.
(Annyi a hibája különben, hogy egy pár szín nem feltétlen úgy fest a szemhéjon, vagy swatchon, mint a palettában).
Ez az első colourpop palettám, de tutira nem az utolsó, nagyon minőségi és baráti az ára.
Zoenak meg külön hála, hogy egy ilyen cuki palettába ilyen pazar színeket válogatott össze 💜

the Balm Mary-Lou Manizer Highlighter

the Balm Mary-Lou Manizer Highlighter
2019. július 1.

Megéri a hype-ot, nagyon szuper, szép fényt ad az arcnak, szemhéjnak, akárhova keni az ember és az ott is marad egész nap!
Tartós, és szerintem ez tipikusan az a szín, ami mindenkinek jól áll.
Én nekem már több mint egy éve megvan, és alig látszik, hogy fogyott volna, életem végéig elég lesz szerintem, akkora ez a kiszerelés.
Nem is irkálok többet, a lényeget már előttem mindenki leírta!
Max annyit tennék még hozzá, hogy milyen király a csomagolása, egyrészt jól néz ki másrészt nem kíméltem, párszor kicsusszant a kezemből és kutyabaja, más már rég ripityára tört volna

the Balm In theBalm of Your Hand Vol. 2

the Balm In theBalm of Your Hand Vol. 2
2019. július 1.

Én pinkpandáról rendeltem még tavaly nyáron, és bár azért látszik, hogy használom meg egy pár évig biztosan jó lesz!
Először is, én a felső sort, szinte egyáltalán nem hasznalom, a szemhéjpúderek nagyon gagyik szerintem, az ikonikus highlighter meg már meg volt teljes kiszerelésében, amit nyilván, ha ez előbb megvan nem veszek meg, mert szerintem az 2 életre elegendő, ráadásul az 6000ft körül van, ez meg minden mással együtt 10-12 ezer. Na de nem is ez a lényeg!
Hanem, hogy amióta megvan mondhatjuk, hogy szinte mindennap használom. A bronzer az én világos bőrömön is nagyon szép természetes, a pirosítók közül a fratboyt használom a legtöbbet az a kedvenc, tavasszal alkalmanként a downboyt, a legsötétebbhez, meg inkább ősszel-télen nyúlok. Imádom, hogy a bronzosító és a pirosítók is mind matt színek, szépen építhetőek, és hosszantartóak.
Összességében szerintem egy jó befektetés volt, én nekem már csak az arcra való színek miatt is megérte, de ezért is adok neki csak 4 csillagot, mivel a fele számomra használhatatlan.
Ja, és a csomagolása is szuper, nagyon jól néz ki és attól függetlenül, hogy papír, érződik, hogy van benne anyag, mert ahhoz képest, hogy mennyit utaztattam elég jó állapotban van.

Rival Loves Me Alapozó Szemhéjpúderhez

Rival Loves Me Alapozó Szemhéjpúderhez
2019. július 1.

Úgy furcsállom, hogy szinte mindenkinek így bevált, az enyémnek olyan érdekes az állaga, alig bírom felrimánkodni a szemhéjamra, lehet pont egy hibásat fogtam ki, nem tudom, de igazából olyan olcsó, hogy mindegyis.
Ha már fent van belőle egy jó adag, akkor nem rossz, szépen fent tartja a sminket, de ha keveset viszek fel belőle olyan mintha ott sem lenne.
Szerintem még kísérletezek más márkák termékeivel.