Sminkakademia

Regisztráció dátuma: 2013. május 27.
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2013. május 27.
Bőrprobléma: -

Radox Muscle Therapy

Radox Muscle Therapy
2015. november 22.

Szerintem kicsit drága, de ennél tartósabb illatú tusfürdőm még sosem volt. Az egész lakásban érezni az illatát, ha ezzel tusol nálunk valaki. Igaz, nem ez az illat van meg nekünk, de szerintem általánosságban nagyon jók a Radox termékek. Nem szárít és nagyon jól habzik.

Balea Paradise Beach Tusfürdő

Balea Paradise Beach Tusfürdő
2015. november 22.

Megvettem, mert a tubusban jó volt az illata és tetszett a csomagolás (ügyes volt a PR-os :-)
Viszont ilyen hamar csak az olcsó, áltagos minőségű tusfürdőknek megy el az illata. Szerintem jobb lett volna, ha a beltartalomra adnak többet, mint a külső cicomára. Nekem ez csak 2 pont.

MaqPro Plasto-Nat Stars Wax

MaqPro Plasto-Nat Stars Wax
2015. november 22.

Halloween alkalmából próbáltam ki más termékeivel együtt. Azt vártam el tőle, amit láttam a videón róla és ezt maximálisan teljesítette. Nagyon klassz műsebeket készítettünk vele. Szépen megállt benne a művér is és nagyon nagy előnye más hasonló termékkel szemben, hogy festhető, bár idáig még csak a szintén Maqpro fard krémekkel próbáltam, de szerintem működne mással is, mert kitűnő minőségű. Abszolút színházi, tévés márka, valóban.

MaqPro Make Up Mixer

MaqPro Make Up Mixer
2015. november 22.

Szuper kis univerzális krém, vagy primer, vagy nem tudom minek nevezzem. Összekeverve alapozóval nagyon hatásos. Az alapozó sokkal jobban tapad a bőrre és csúnyán szólva "rácuppan". Én úgy vettem észre, hogy vízállóvá is teszi, de legalábbis lepereg róla a víz. Először kicsit megijedtem az illatától, mert olyan tipikus francia pacsuli illat, de viszonylag gyorsan elillant, szóval nem zavaró. A hatása pedig fenomenális. Nekem primerként is jól funkcionált, de szerintem ez a bőrön lévő pórusok nagyságától is függ. Viszont ha nem rá tesszük az alapozót, hanem hozzákeverjük, akkor olyan, mintha primer lenne az alapozó alatt. Nagyon jó termék és már nagyon régóta vágytam rá, hogy kipróbálhassam miért vannak oda annyira érte a francia sminkguruk.

MaqPro Professional Fard Palette 10

MaqPro Professional Fard Palette 10
2015. november 22.

Féltem tőle, mert sosem használtam még viasz alapút. De hatalmas 5 pont jár neki! 8 óra után is ugyan olyan volt, mint amikor felkentem. Nem korrektorként, hanem alapozónak használtam és lefixáltam a szintén Maqpro HD porpúderrel. Ilyen fixen és szépen még soha egy alapozó sem volt a bőrömön. Komolyan nem tudok rá rosszat mondani. Ja és a lényeg!!!! Amikor le akartam mosni lepergett róla a víz, tehát vízálló, de mégsem maszkosít. Nem csillogott a bőrömön órák után sem, sőt 8 óra után meg sem kellett igazítanom semmivel!!! Viszont porfixáló nélkül még nem próbáltam, de szerintem ennek pont az a titka, hogy le kell fixálni vékony rétegben és csak így lesz tökéletes - és nem túlzok, tényleg tökéletes. Azért a franciák tudnak valamit :-)

Clinique Anti-Blemish Solutions Spot Treatment Gel

Clinique Anti-Blemish Solutions Spot Treatment Gel
2015. november 16.

Teljesen kiszárította a bőröm 1 hetes használat után. Lehet más bőrtípusra beválik, nekem sajnos nem. A szalicil sav alapból kiszárítja a bőröm, ezért maradok annál, hogy szalicil savas korrektort teszek estére a patikra, bőven elég - most tudatosult bennem. Az egész arcomat továbbra sem jó megoldás savazni (ezzel a termékkel legalábbis), csak célirányosan a szükséges helyre. Lehet úgy fogom csak használni, hogy a pattanásra teszek, de az egész arcomra nem. Egyelőre nem vettem észre, hogy a kinyomhatatlan pattanásaimat kezelné. Még mindig jobban beválnak a zöld színű szalicil savas korrektorok. De ez ne vegye el senki kedvét, mert lehet másnak nagyon beválik, ahogy ez itt is olvasható. A bőrpírt enyhén halványítja, lehúzza, de erre is jobb egyelőre a zöld színű szalicilos korrektorom, mert sokkal látványosabban lehúzza a pirosságot.

Labello Hydro Care Ajakápoló SPF15

Labello Hydro Care Ajakápoló SPF15
2015. november 16.

A legjobb ajakápolóim közé tartozik. Sikamlik és sokáig érzem a hidratáló hatását. Szép lesz tőle a szám is. Sokszor újravásároltam már.

Himalaya Herbals Szemkörnyékápoló Krém

Himalaya Herbals Szemkörnyékápoló Krém
2015. november 9.

Irritációt nálam nem okozott, de hidratálást, ránctalanítást, karika eltüntetést sem. Nem éreztem, hogy megfelelően hidratálna, mivel beszívódást követően szinte szárazzá vált a szemterületem. Ilyen árkategóriában vannak erősebben hidratáló és hatékonyabb szemkörnyék ápoló krémek, ezért nekem ez most nem vált be. Egy kicsit úgy érzem, hogy ez a márka túl van pontozva, de persze ez attól is függ, hogy ki mihez hasonlítja. Ennek a márkának a legtöbb terméke nekem nem okoz irritációt, de nekem nem is hatékonyak. Általában ez a tapasztalatom a "természetesnek" mondott termékekről. Amiben van egy kis plusz (legyen az parabén vagy egyéb durvábbnak titulált összetevő - ami csak azért durva, mert most ezt hangoztatják) az mindig láthatóan jóval hatékonyabb. Igazából ennyi erővel veszek egy szőlőszemet és ráfacsarom a levét a szemem környékére, kb. ezt tudják ezek a "természetes" krémek.
Mindenesetre kap 2 pontot, mert nem okoz irritációt.

Himalaya Herbals Sparkly White Fogfehérítő Gyógynövényes Fogkrém

Himalaya Herbals Sparkly White Fogfehérítő Gyógynövényes Fogkrém
2015. november 9.

Konkrétan nem fehérített a fogaimon, csak optikailag, mivel fényesít és így olyan, mintha fehérebb lenne. Szerintem nincs fehérítő hatása (de ez csak az én saját véleményem). Nem marja az ínyemet, kellemes, bár nincs hosszan tartó hatása. Nekem olyan, mint egy általános fogfényesítő, ezért ha fényesíteni szeretném a fogaim, akkor ezt használom, de fehérítésre nekem ez nem vált be. Ezért 2 pontot kap, mert nem azt csinálja, amit ígér. Ha azt ígérné, hogy fényesít és optikailag fehérít, akkor 5 pontot kapott volna tőlem.

W7 Korrektor Paletta

W7 Korrektor Paletta
2014. december 16.

Nagyon szépen takar, szépíti a bőrt és természetesen hagyja. Nekem ez jobban bejön, mint a nagyon maszkos korrektorok (ami már nem korrektor, hanem camouflage termék lenne), mert azok valahogy öregítik az arcbőröm. Szépen természetesen takar, maximálisan elégedett vagyok vele és tartós is, sokáig elég, jól keverhetőek a színei. Pont annyit tud, amennyit egy korrektornak kell.