soakau

Regisztráció dátuma: 2012. január 30.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2012. január 30.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Lush Recpect Your Elders Szappan

Lush Recpect Your Elders Szappan
2015. október 23.

Eddig ez tetszik a legjobban az új, itthon is kapható szappanok közül. Az illata számomra fekete ribizlis, kicsit hasonló a Comforterhez, de nem olyan édes, cukorka jellegű, inkább természetesebb, friss gyümölcs illatú. A bőrömet egyáltalán nem szárítja, bár én már jó ideje szappant használok zuhanyzáshoz. Krémes habot képez. Órákkal a fürdés után is érzem az illatát a bőrömön.

Lush Rose Jam Tusfürdő

Lush Rose Jam Tusfürdő
2015. október 14.

Különleges, a bőrön is tartós illat.

Lush The Greeench Dezodoráló Hintőpor

Lush The Greeench Dezodoráló Hintőpor
2015. augusztus 9.

Ez tényleg csodaszer! Teljes mértékben osztom diahlin és CandyCurses véleményét. Első deóm (nem csak alumentesek között), aminél nem aggódom, hogy nap végére kellemetlen szagom lesz.
Magában még nem próbáltam, mindig egy alumentes, nedves dezodor felé viszem fel, hogy jobban megtapadjon (nekem a CD citromos deója vált be). Az illata egész nap megmarad halványan, nem tolakodó, bármilyen parfümmel használható. Főleg szagsemlegesítésben jeleskedik, de izzadásgátló hatása is van.
Hátránya, hogy mivel por állagú, a sötét pólókon hónalj környéken könnyen nyomot hagy. Szerencsére vízben jól oldódik.
Kb négy hónapja használom, ez idő alatt el is fogyott egy üveggel, de még van mit gyakorolnom a felvitelével, néha túl sokat öntök és kb a fele a padlón köt ki.

Lush Big Blue

Lush Big Blue
2015. augusztus 9.

Hiányzott a tenger ebben a melegben, ezért mindenféle tenger-érzetű dolgot megvettem a Lushtól, értelemszerűen a Big Blue fürdőbombát is kipróbáltam. Kellemes, friss illata van, gyönyörű kékre színezi a vizet. A Sunny Side habfürdővel együtt még szebb, aranycsillámos. Ezt a tippet instagramon láttam, csak hableány víznek hívják (mermaid water:). Két fürdésre elég, én is úgy "feleztem el", hogy nem hagytam teljesen feloldódni, a maradékot hagytam kiszáradni, az alga darabokkal és a lyukacsos felületével kicsit olyan, mint egy korall. gothmarypoppins, egy csavarhúzó és egy kalapács segítségével szárazon is el lehet felezni.
Jól működik langyos vízben is, nem kell forró víz, hogy kioldódjanak az illatok.

Lush Mother Superior Habfürdő

Lush Mother Superior Habfürdő
2015. május 16.

Az illata (amin osztozik a Rub Rub Rub és a Sakura is) ezzel a habfürdővel nagyon megszerettette velem magát. Fura ez a csecsemő forma, és a neve sem annyira adja, hogy megvegye magának az ember, de csak ajánlani tudom. Normál méretű kádban 4-6 fürdésre elegendő. Én kb 30g-ot törtem le belőle, konyhai szűrőbe tettem, azon folyattam át a vizet, így sokkal nagyobb habok keletkeznek, mintha egy kád vízbe dobtam volna utólag. A vizet világoskékre színezi, az illata könnyed, nyárias, a hajamban tartós is. Sajnos limitált kiadás, pedig a Comforternek méltó párja lenne az állandó kínálatban.

Lush Shades of Earl Grey Masszázstömb

Lush Shades of Earl Grey Masszázstömb
2015. május 16.

Nem tudtam elmenni az újonnan érkezett masszázstömbök mellett, az áruk is kedvező (Lush-hoz és a már a korábban kínálatban lévőkhöz képest), muszáj volt végre kipróbálnom egyet. A boltban valahogy nem éreztem az illatát, csak itthon derült ki, hogy a korábban kapható Sakura parfüm illatához hasonlít a legjobban, amit én éppen nem szerettem annyira. Azért nem hagytam használat nélkül, érdekes módon most már egy finomabb, kicsit kakaós illatot is érzek rajta, így egyre jobban megszeretem. A használata egyszerű, a fűtőtest előtt (kell neki egy kis meleg) a tömbbel átkenem magam. Kicsit olajosabb érzetű, nem igazán krémes, ezért kézzel már nem masszírozom át, csak felveszem a pizsit és irány az ágy. Reggelre puha és még mindig illatos a bőröm. Ez az első masszázstömböm, de biztos nem az utolsó, lustábbaknak, mint jómagam, akik nem szeretik percekig krémezni magukat, mindenképpen megér egy próbát.

Lush Pearl Masszázstömb

Lush Pearl Masszázstömb
2015. március 12.

Hmmm, nagyon finom illatú. A Rose Jam illatcsaládba tartozik, viszont mellette megjelenik a kakaóvajas illat is, ezt az Earl Grey-nél jobban értékeltem. Sokáig érződik a rózsás illat is, és rajtam kellemes marad hosszútávon is. Az enyém még nem tört el.:) Bőrpuhító, -ápóló hatása ennek is nagyon jó.

Terra Naturi Fényhatású Ajakápoló Stift

Terra Naturi Fényhatású Ajakápoló Stift
2015. január 15.

Kellemes, számomra kicsit epres illata van. Könnyen kenhető, feltéve ad egy kis fényt az ajkaknak.
Nappali ajakápolónak használom, önmagában nem elég a téli időszakban. Szokásommá vált, hogy mielőtt kilépnék az utcára, bekenem vele a számat, így egy védőrétegként szolgál a szél és a hideg ellen. Éjszakára a Primus ajakírt használom, ketten együt jó szolgálatot tesznek már harmadik szezon óta.

Lush Porridge Szappan

Lush Porridge Szappan
2015. január 15.

Zuhanyzáshoz használom, finom illata van, krémes habzású, a bőrömet sem szárítja.
De a magvak nem gusztusosak, túl nagy szemek vannak benne, csak a szappan tömegét növelik, hasznuk szerintem nem sok van. Ezért csak 3*-ot kap.

Got2b Öl-La-La Calm & Shine Styling Oil

Got2b Öl-La-La Calm & Shine Styling Oil
2014. május 1.

Kellemesen sűrű, olajos állaga van, nem olyan furcsán sikamlósan szilikonos, mint pl a Fructis olajának. Az illata nagyon finom, gyümölcsös, de nem tartós, így nem kell vele megküzdenie az érzékenyebb orrúaknak sem. Az olaj színe szép napsárga, mint a flakonjának.
Úgy használom, hogy 4-5 pumpálásnyit kicsit összedörzsölök, felmelegítek a kezemben, majd fültől lefele eldolgozom a törölköző/félig száraz hajamban. Ezután már a gubancok kifésüle sem okoz gondot. Nem nehezíti el a hajat, de mégis fényesebb és simább a használata után.
Az utóbbi időben nem használok semmilyen hajbalzsamot, hajpakolást hajmosás közben, csak valamilyen olajat utána, és ritkán hővédőt. Egyelőre bevált ez a hajápolási rutin, előfordul, hogy egy-két töredezett hajvéget találok, de lassan egy éve volt utoljára vágatva a hajam. Úgy gondolom, ezt a pozitív állapotot ennek a terméknek is tulajdoníthatom.
Még csak Müllerben láttam, szerintem itthon hivatalosan nem is forgalmazzák, a magyar honlapon nem találtam a termékre utalást sem. Német nyelvterületen Öl-la-la, angol nyelven Oil-licious néven található meg. Fajlagos ára nem olcsó, 1300 Ft-ba kerül 50 ml, de a kisebb kiszerelésnek köszönhetően nem egy nagyberuházás.