soakau

Regisztráció dátuma: 2012. január 30.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2012. január 30.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Bee Natural Acai Berry Lip Balm

Bee Natural Acai Berry Lip Balm
2014. március 15.

Müllerben vettem (Corvin), a dobozán nem néztem meg a lejáratot, de a tégely szerint felbontástól számított 12 hónapon belül felhasználható.
Lehet, hogy csak én fogtam ki rosszat, de szobahőmérsékleten nem elég szilárd, rögtön első használatnál morzsolódott, nem lehetett vele vékony réteget felvinni. Rossz az adagolója is, kicsit kicsavartam, visszacsavarásnál nem húzta vissza, nyomni meg nem lehet, mert csak összenyomódik, törik.
Keveset használtam, az alapján az illata/íze nem nekem való, túl édes, cukros, pl fogmosás után egyáltalán nem kellemes, így éjszakára nem szeretem bekenni velem a számat.
Ez tényleg a teljes pénzkidobás kategóriába esik nálam, és a maga 800 Ft-jával nem is volt egy olcsó mulatság.

Update: a korábban említett negatívumok még mindig megvannak, főleg az állaga, ami hibádzik. A múltkor viszont a szám sarkánál kicsit felrepedt a bőr, már azt hittem sikerült elkapnom vmi komolyabb betegséget, de nem volt itthon más csak ez az ajakápoló. Miután ezzel egyszer éjjelre, egyszer nappalra jól bekentem, nyomtalanul meggyógyult a seb. Ezért mindenképpen jár neki, hogy feljavítsam a pontjait. 1*->3*

Avon Mark Mega Effects Szempillaspirál Keratinnal

Avon Mark Mega Effects Szempillaspirál Keratinnal
2014. március 7.

Ezt a spirált pont nekem találták ki. Én vagyok olyan béna, hogy már korábban felötlött bennem a gondolat, hogy nem valami praktikus, hogy mivel jobbkezes vagyok, ezért a bal oldalon nem tudom ugyanolyan szögben tartani a spirált, mert beleütközne az orromba.:) Emiatt mindig van egy kis különbség a két spirálozás között, ami nekem sosem tetszett. Ezt a spirált mindkét oldalon ugyanolyan szögben tudom tartani, kényelmesen kicsit alulról lehet spirálozni. Sosem kenem össze magam, szépen megemeli, nem ragasztja össze a pillákat, és sokáig tart. Remélem más márkák is bevezetik a kínálatukba ezt a típust, szerintem elfér a többi mellett.

Lush Dreamtime Luxus Fürdőkészítmény

Lush Dreamtime Luxus Fürdőkészítmény
2014. március 1.

Nekem nagyon tetszett, tényleg nyújt egy kis luxus érzetet. Tavaly januárban vettem féláron, és csak most használtam fel, ezért tartottam egy kicsit tőle, hogy már nem lesz az igazi. Szerencsére nagyon szépen oldódott, az illata nem volt túl intenzív, de ez valószínűleg annak köszönhető, hogy hosszú ideig várt a sorára.
Nem a vízbe dobtam, hanem, mivel nincs benne pezsgőanyag, a kádban szépen magamra kenegettem, és a bőrömről oldódott bele a vízbe. Nem egészen tejfehér, átlátszatlan, illatos vizet eredményezett, jól esett benne ejtőzni. A bőröm finom puha volt utána, de nem olajos-érzetű.
Kioldódott belőle néhány virág, szerintem ezek nem nyújtanak igazán szép látványt, ezért hamar kihalásztam mindet.
Az ára miatt nem adok 5 pontot, fél áron megérte, de szerintem teljes árat, ahogy más fürdőgolyóra sem, erre sem fogok kiadni.

Primus Natúr Ajakír

Primus Natúr Ajakír
2014. február 20.

Nem egy szemet gyönyörködtető látvány sem belülről, sem kívülről, de hatását tekintve példaértékű, és belegondolva ez az, ami igazán számít.
Nem szívódik be azonnal, de ha kell, rögtön megnyugvást ad a kicserepesedett, kifújt ajkaknak. Leggyakrabban éjszaka használom, ritkán nappal is, ha már annyira elfajult a helyzet. Ha rajta múlik, egy éjszaka alatt puha lesz az ajkam. Gyakori orrfújást követően néha az orr környékemet is bekenem vele, és ott is azonnali enyhíti a fájó, viszkető érzést.
Nappalra egy könnyedebb, "vállalható" ajakápolót (Terra Naturi a Müllertől) használok a hideg és szél elleni védelemként, a kettő együtt nekem tökéletesen bevált az utóbbi években a téli időszakban.
Egy stift általában egy évig (legtöbbet a téli szezonban használva) tart ki.

Oriflame Univerzális Balzsam Feketeribizli-illattal

Oriflame Univerzális Balzsam Feketeribizli-illattal
2014. február 19.

Az illata mesés, nagyon finom, a sütibabámnak volt anno ilyen illata, aztán a Lush-ban lehetett kapni egy Comforter nevű krémparfümöt, az is ez az illat volt, de sajnos már kivonták.
Csak az illata miatt használom, krémparfüm jelleggel, illetve néha beleszaglászok a tégelybe, más tapasztalatom nincs vele.
Nem ismertek véletlenül ilyen illatú parfümöt?

Garnier Színezett Golyós Szemkörnyékápoló Koffeinnel 2 in 1

Garnier Színezett Golyós Szemkörnyékápoló Koffeinnel 2 in 1
2012. július 1.

A világos árnyalat színben jó, kényelmes a felvitele, nem ült bele az apró ráncokba. Meg voltam vele elégedve, amíg észre nem vettem, hogy kicsit szárítja a szemkörnyékemet. Azóta nem használtam, ez válóok egy szemkörnyéki terméknél.

Catrice Cruise Couture Szemhéjpúder Paletta

Catrice Cruise Couture Szemhéjpúder Paletta
2012. július 1.

Még csak a Müllerben láttam, van Rossmannokban is?
Én a narancssárgáért néztem meg, és talán veszem meg. A színe ugyanaz, mint a Dalai Drama mono szemhéjpúder teszteréé. Kevésbé csillámos, kicsit mattabb, de ugyanolyan szép, selymes mandarinos szín. Ez azért fontos, mert amit nálunk kapni Dalai Drama néven, sajnos egész más, mint a teszter... Mondom ezt a teszter alapján, de belenézve a palettába, úgy tűnt, nem különböznek. A Dalai Drama-nál egyértelműen látszik a különbség, ha egymás mellé tesszük őket.
A minőségére nem lehet kifogás, csak a színeken múlik, hogy érdemes-e megvenni.

Lush Happy Hippy Tusfürdő

Lush Happy Hippy Tusfürdő
2012. április 19.

Jól habzik, "köszönhetően" az SLS-nek. Nem túl erőteljes, kicsit mű illata van, ami még csak nem is tartós. Samponként nem próbáltam.
Ajándék volt, magamtól biztos nem venném meg, a legkisebb kiszerelés 1490 Ft...

UPDATE: az illata mégsem mű, friss grapefruit illata van, kár hogy nem tart tovább.

Ebelin Wellness Acetonmentes Körömlakklemosó

Ebelin Wellness Acetonmentes Körömlakklemosó
2012. április 10.

A körömlakkot kis háromszögekre vágott vattakoronggal szoktam leszedni, nagyjából egy percig hagyom őket a körmömön. Így tökéletesen eltávolítja, kellemes illatot hagy maga után. Acetonmentes!
A legjobb a kiszerelése, nagyon praktikus, eddig mindig a lemosó kupakjába öntöttem egy kicsit, és abba mártogattam a vattát, de zavart, hogy így feleslegesen belélegzem, és néha ki is borítottam. Ezzel egy nyomásra elegendő folyadékot kapok, és nincs pazarlás.
Odavagyok a praktikus "műszaki" megoldásokért, így ez legalább 6*-ot ér.

Alterra Kézkrém Gránátalma & Aloe Vera

Alterra Kézkrém Gránátalma & Aloe Vera
2012. január 30.

Novemberben és decemberben használtam, sajnos nem nagy sikerrel. Tél elején különösen ki tud száradni a kezem, még az ujjbegyeim is "karcoltak". Az illata nem tetszik, nagyon erős, és sokáig megmarad. Az ujjbegyem szárazságán egyáltalán nem segített, és a kezemet is csak egy ideig hidratálta. Ami viszont a leginkább meglepett, hogy valamikor egészen pikkelyes lett a bőr a mutatóujjam oldalán. Inkább más kézkrém után néztem.