Sophie H

Regisztráció dátuma: 2013. május 12.
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Regisztráció dátuma: 2013. május 12.
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Fusswohl Elektromos Bőrgyalu

Fusswohl Elektromos Bőrgyalu
2015. június 5.

Tegnap hosszas fontolgatás után megvettem 3990 - 5%-os kuponnal a Rossmann-ban és nagyon örülök neki, hogy így döntöttem! :-)
Kb. 15 év gyakori (kb két hetente) áztatás, radírozás, reszelés, polírozást procedúra után ezt egy felüdülés volt használni, pedig nem hittem benne...
Igaz, sosem jártam pedikűrösnél, mert szeretem otthon rendben tartani a körmeimet, lábaimat, kezeimet, de sokat filóztam már rajta, hogy egy alapos pedikűr néha nem ártana szakembernél. Alapvetően elég érzékenyek a lábaim, nehezen találok igazán kényelmes cipőt, elég szerencsétlenül és gyorsan alakul ki nálam bőrkeményedés, főleg a sarkakon.
Ezzel a masinával zuhany után kb. 45 perc alatt letoltam mindent (most csak a durvább fejjel) és csodálatos a végeredmény. Nem tudom milyen lenne a szakember által végzett pedikűr után, de ezzel az eredménnyel én tökéletesen elégedett vagyok! Sokkal sokkal szebb és ápoltabb mint a hagyományos reszelőkkel, habkövekkel és persze időtakarékosabb is. Nekem az idő is fontos szempont volt a gyakoriság miatt.
Nem gondolom, hogy extra brutális rinocérosz bőrkeményedéseim lennének, de azért foglalkozni kell vele rendesen.
Letoltam ezzel a géppel, ami semmi sérülést nem okoz + megformáztam a körmeim + rátettem egy szép lakkot + befejezésként lábkrém és szerintem szinte szalon szépségűek a lábaim! :-)
Imádom! :-))

L'Occitane Lavender Eau de Cologne

L'Occitane Lavender Eau de Cologne
2015. január 16.

Imádnivaló! Rajtam először erős levendula, ami gyorsan elszáll, utána citrusos, ez picit tovább megmarad de fél óra után mindkettő helyébe egy nagyon gyengéd, frissen édes természetes illat lép ami estig kitart, pedig csak testpermet.
Már nem tudom elviselni a drogériás szintetikus parfümöket, nem szeretem sem a gyümölcsös sem a virágos illatot így nagyon nehéz volt egy friss, természetes illatot találnom nappalra. De szerencsére megtaláltam Őt :)
14.400 Ft a teljes ára, ami nem kevés, viszont 300 ml, én reggel hármat szoktam fújni a szuper szórófejjel és tényleg tartós - leglábbis rajtam...

Clinique Moisture Surge Színezett Hidratáló SPF 15

Clinique Moisture Surge Színezett Hidratáló SPF 15
2015. január 16.

Egy picit mellényúltam a színével, világos bőröm ellenére a 02 picit világos nekem. Ettől eltekintve nekem minden olyan clinique termék ami színezett bőven elég fedést jelent, ez is. Van egy olyan textúrája, ami az én nem annyira problémás bőrömnek egységes, szép bőrképet ad.
Az ára 8100 ft, viszont nekem a CC egy évig is elég volt, szinte mindennapos használat mellett.
Azért gondoltam váltani, mert éreztem, hogy nekem a CC-nél kevesebb fedés is elég + a vízhiányos bőrömre azt gondoltam a moisture surge megfelelőbb. A vízhiánnyal nem küzd meg önmagában, kell alá egy könnyű hidratáló, ami nem árt ha fényvédős, hiszen ez a termék csak 15-ös faktorszámú. Nyáron-tavasszal biztosan nem elég önmagában!
Alapvetően elégedett vagyok vele...

L'Occitane Vanília & Nárcisz EDT

L'Occitane Vanília & Nárcisz EDT
2014. december 30.

Imádom! Besokalltam a drogériás mű parfümöktől, ez az egyetlen amit el tudok viselni magamon, tiszta, egyszerű illat.

Khadi Növényi Hajfesték - Világosbarna

Khadi Növényi Hajfesték - Világosbarna
2014. november 21.

Tökéletesen egyetértek és hasonló tapasztatról tudnék beszámolni mint Nessy.
Nagyon tetszik benne, hogy olyan állagúra lehet kikeverni, amilyenre szeretnénk, főleg a vegyi festékek után, amik nekem mindig picit túl hígnak tűntek.
Most először próbáltam hennát, két ezt megelőző aszkorbin savas "radírozás"után, ami tényleg hatásos módszer.
Szóval én nagyon jó krémesre tudtam kikeverni, tényleg mint egy szép állagú sóska püré! :)
Nekem sötét barna az alap hajszínem, vörös pigmentekkel, ami most még intenzívebbek voltak a sok vegyi festés miatt. Így a hennás eredmény is elég vörös, de türelmes leszek, egyrészt ma festettem és még elvileg változni fog a két nap alatt, másrészt megéri hosszútávon gondolkodni, mert bármi jobb mint a kémiai hajfestékek.
Szerencsére több mint tíz év hagyományos festegetés után nekem nincsenek fejbőr problémáim, de a hennás festék kíméletessége abszolút érezhető a festés alatt és utána is. Semmi csípő vagy viszkető érzés illetve száraz utóhatás.
Remélem ezzel a termékkel végre kiszabadultam a vegyi festés csapdájából!

Naturissimo Hársvirág Nektár Splash

Naturissimo Hársvirág Nektár Splash
2014. július 2.

Nagyon szeretem! Napozás után jó érzés ráfújni az arcra, dekoltázsra illetve a BB krémeket és alapozókat szoktam felvinni vele. Befújom az arcom és amíg még nedves könnyebben szét tudom oszlatni a BB krémet...

Avon Solutions BB Mattító Krém SPF15

Avon Solutions BB Mattító Krém SPF15
2014. július 2.

Engem is szárított, mindenképpen hidratálni kell alá! Nekem kombinált bőröm van, ezért inkább a T vonalra, zsírosabb részekre teszek belőle többet.
Ennél a BB-nél is, illetve alapozóknál nálam nagyon bevált a módszer, hogy befújom az arcom vmilyen könnyű arcpermettel vagy az ujjaimra teszek egy kis vizet és így oszlatom el a BB-t. Először azokra a részekre viszem fel, hol erősebb fedést szeretnék elérni.
Most nyáron ebből a sötétebb változatot használom, valóban sárgás a színe, de az én bőrszínemhez tökéletes, alig tudom megmondani hova kentem már... de ebből következik, hogy szerintem nem túl erős a fedése, viszont elég jól egységesít.
A szárító hatás miatt vonok le egy csillagot, bár azt hiszem el kell fogadnom a tényt, hogy a kombinált bőr ápolása / sminkelése sosem fog egy termékkel megoldódni...

L'Oreal Prodigy 5 Hajfesték

L'Oreal Prodigy 5 Hajfesték
2013. december 9.

Sziasztok!
Tegnap festettem az 5.00 Világos barna árnyalattal és nagyon elégedett vagyok.
Szerencsére nem tartozom a festékekre érzékeny kategóriába viszont havonta festek mert kb. 30%-ban már őszülök. Szóval nálam az az első szempont, hogy befogja teljesen ezeket a hajszálakat. Ezt a feladatot tökéletesen teljesítette úgy, hogy teljesen egységes színű a hajam (semmi zavaró vörös árnyalattal). A lenövés és az ősz hajszálak is! (Bár próbáltam nagyon alapos lenni a tőfestésnél)
Sötétbarna volt előtte a hajam, jellegében most is az, mert ne várjunk 3 árnyalat ugrás egy festés után de most úgy tervezem, hogy maradok ennél a festéknél így talán idővel világosodik is picit.
Semmi zavaró szaga nincs és a hozzá csomagolt ápoló tényleg nagyon szuper.
Az állagától megijedtem kikeverés után, mert konkrétan tejszín állagú és színű, de aztán egész könnyű volt ecsettel felvinni, egyszer-kétszer cseppent csak le - bár én tapasztalt róka vagyok sajnos a technikában...
Maximális pontot adok rá, remélem ilyen szép természetes, fényes marad.

L'Oreal Paris Féria Preference Tartós Hajfesték

L'Oreal Paris Féria Preference Tartós Hajfesték
2013. december 9.

Sziasztok!
Tegnap festettem az 5.00 Világos barna árnyalattal és nagyon elégedett vagyok.
Semmi zavaró szaga nincs és a hozzá csomagolt ápoló tényleg nagyon szuper.
Maximális pontot adok rá, remélem ilyen szép természetes, fényes marad.

Oriflame Swedish Spa Tisztító Arcmaszk

Oriflame Swedish Spa Tisztító Arcmaszk
2013. május 13.

Sziasztok!
Sajnos nekem nagyon rossz tapasztalatom van ezzel a termékkel kapcsolatban.
Felkenés után próbáltam csak az ujjamról leszedni, amivel feltettem az arcomra, de nem igazán sikerült. Már az ujjamat borzasztó sötétzöld színre festette, így hipergyorsan lemostam az arcomról, ahonnan némi tonikos rásegítéssel sikerült levakarni...
Utólag megérdeklődtük és előfordulhat, hogy valakinél allergiás reakciót vált ki az egyik összetevője, elképzelhető, hogy nálam is ez történt mert még sohasem tapasztaltam ilyet korábban.
Másnak viszont lehet, hogy működik, bár ezek után én kételkedem...