Sparklepony

Regisztráció dátuma: 2012. május 22.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2012. május 22.
Bőrprobléma: Vízhiány

Balea Young Soft&Clear Pattanás Leszárító Tapasz

Balea Young Soft&Clear Pattanás Leszárító Tapasz
2012. november 23.

Kamaszkoromban sokat segített a ronda, sebesre piszkált ragyákon. Elmulasztotta a gyulladást, így gyorsabban gyógyultak. De valóban több éjszaka kell hozzá.
Amit viszont jó tudni róla: néha előfordult velem, hogy másnap az alapozó nem tapadt meg ott, ahol a tapasz volt előző éjjel :S

Malu Wilz Drámai Hatású Szempillaspirál

Malu Wilz Drámai Hatású Szempillaspirál
2012. november 21.

Egy rétegben is szép pillákat csinál, kettőben már tényleg egész lencsibabás szemeket varázsol. Azt imádom benne a leginkább, hogy szerintem akarattal sem tudnék vele póklábpillákat csinálni :)
Emellett azt vettem észre, hogy mióta használom, mintha kicsit nőttek volna a pilláim, és mivel mostanság hanyagolom a ricinusolajat, rá gyanakszom :)
Mellesleg a relatíve hosszú alsó pilláimról sem kenődik le a szemem alá, mégis nagyon könnyű lemosni.

Update 4 hónappal később: letelt a felbontástól számított fél év, felkészültem a nyugdíjazására (bár még egész jól tartja magát ennyi idő után is), és elkövettem azt a hibát, hogy nem őt vettem újra, hanem úgy döntöttem, kipróbálok valami mást. Most már tudom, hogy mégiscsak ő volt az igazi :(
Tanultam az esetből, legközelebb őt választom.

Yves Rocher Mini Körömlakk

Yves Rocher Mini Körömlakk
2012. november 20.

Egy rétegben használtam a sötétlila árnyalatot. 4 napja van fenn, fedőlakkot lusta voltam tenni rá, most kezdett csak el lekopni egy picit a végén. Gyönyörű a színe, jó az ecset és mivel kicsi, végre nem marad a nyakamon fél üveggel :D Normál méretű körömlakkból még az életben nem használtam el egyet sem teljesen, mindig csak beszáradtak.

Bourjois Volume Glamour Max Szempillaspirál

Bourjois Volume Glamour Max Szempillaspirál
2012. november 20.

Hatalmas csalódás. Vicces, nálam pont a sokat emlegetett lemosás szinte az egyetlen dolog, ami jól működik, Balea kétfázisú lemosóval másodpercek alatt le tudom szedni. Rögtön rossz volt az előérzetem, amint kibontottam, nem vagyok oda a nagy keféért, ez pedig kimondottan hatalmas. Nehéz nem összekenni vele semmit, főleg, hogy a festék is elég híg, de felkenés közben könnyen csomós lesz, komolyan nem értem, hogy csinálja. Ráadásul nap végére kicsit le is potyog a szemem alá. És ami a legborzasztóbb: ha csak egy kicsit is szeretném rétegezni, nagyon könnyen póklábpilla lesz a végeredmény, annál jobban meg semmit nem utálok. Talán, ha eltelik egy kis idő, kicsit besűrűsödik a festék használhatóbb lesz, de addig is marad az egy icipici réteg, ami majdnem olyan, mintha nem is lenne rajtam spirál, de még így is természetellenes valahogy. Ha javul a helyzet, updatelek, talán csak meg kell szoknom ezt az órmotlan kefét. Addig sajnos csak két csillag. Szerencsére részben ajándékba kapott Douglas utalvánnyal vettem, csak 700 Ft-tal kellett nekem kipótolni, de azt is sajnálom.

Ralph Lauren Big Pony 1 For Women

Ralph Lauren Big Pony 1 For Women
2012. október 30.

Mintaként kaptam a Douglasben, nem is értem, mivel érdemeltem ki, mivel mindig kedves vagyok a pénztárosokkal :D
Borzasztó. Ha csomagolás nélkül találkoznék vele, azt hinném, férfiparfüm, de még annak is rettenetes lenne. Soha senkire nem fújnék ilyet. "Tengerillatú" WC-illatosító és rovarriasztó keveréke.

Moyra Körömkiegyenlítő Alaplakk

Moyra Körömkiegyenlítő Alaplakk
2012. október 26.

Hát az egyik szemem sír, a másik meg üveg...:S
Valóban kiegyenlíti a barázdákat, és kevésbé csíkoznak, jobban fednek a lakkok, ha erre viszem fel, viszont kevesebb ideig bírják és a körömágynál egy idő után elkezdenek leválni. Ezután gyakorlatilag egyben le tudom húzni az egészet a körmömről. Legközelebb mást próbálok ki, mert nem makkantam el tőle.

Aromax Teafaolaj

Aromax Teafaolaj
2012. október 25.

Ha néhanapján kijön egy bibi a fejemen és nem tudom megállni, hogy ne birizgáljam, az csúnyán meglátszik a világos bőrömön. Most hétvégén is ez történt, és egy hirtelen ötlettől vezérelve összekevertem egy kis teafaolajat némi sheával a tenyeremben, majd felkentem az arcomra. Önmagában a sheavaj is nagyon szépen rendbe szokta hozni az ilyesmit, de most csak ámultam-bámultam :) 4-5 óra alatt szépen megnyugodott a bőröm. Az illata valóban iszonyú, de ennyit elnézek neki, inkább így legyen büdi, mint művi úton :D

Alverde Kompakt Alapozó

Alverde Kompakt Alapozó
2012. október 25.

A sok csillám az egyedüli negatívum, amit el tudok róla mondani, bár eddig rajtam kívül senki nem vette észre. Kimondottan télre kerestem alapozót, a nyáron is sápkóros fejemre és eddig nem hittem, hogy nekünk is terem babér a drogériákban...és mégis :,) A sok hidratáló összetevőnek meg végképp örülök, remélem a nagy hidegben is védi majd picit a bőröm. Kicsit tartottam a krémes alapozóktól, de ezt szépen el tudom dolgozni, nem ül meg a pórusokban és egyenletesen kopik, nem foltokban. Ráadásul azt is lassabban, mint vártam, 12 óra után még mindig van rajtam valamennyi. A fedőképessége is elég nekem, bár nagy bőrhibáim nincsenek. Emellett az illatát is imádom, mikor előveszem, hogy a kis tükörben ellenőrizzem a sminkem, soha nem tudom megállni, hgy ne szaglásszam meg :D

Más: Volt még egy oka annak, hogy kicsit ódzkodtam tőle, az állagán kívül, mégpedig az, hogy drogériás. Kedves DM-es nénik és bácsik! Nagyon szépen kérlek Titeket, ha olvastok Krémmániát, tegyetek ki MINDENBŐL tesztert és fóliázzátok/ragasszátok le azokat a szerencsétlen cuccokat, mert az ilyen helyeken soha nem csak a tesztert tesztelgetik a vásárlók, hanem az eladásra szánt példányokat is.
Szóval természetesen ebbe is belegányolt valaki. De nem baj, egyszer lássak meg egy ilyet, utána pár hétig csak a gipszével tud belepiszkálni a cuccokba a kis drága...:)

Nuna Feketeszappan

Nuna Feketeszappan
2012. október 25.

Anyukám vette hirtelen felindulásból, nagy MUP-os a lelkem :) Kicsit kételkedtem, mert én abszolút a Ghánára esküszöm, ha fekte szappanról van szó, de kipróbáltam. A patikra majdnem ugyanolyan jó, hajmosásra tökéletes és bár simán kint van a kád szélén, nem esik szét olyan hamar, mint fent említett társa. Az illata finomabb nyilván, mivel van benne parfüm.

Lady Stella Oliva Bőrfehérítő Májfolt- és Szeplőkrém (régi)

Lady Stella Oliva Bőrfehérítő Májfolt- és Szeplőkrém (régi)
2012. október 18.

Nekem nem voltak májfoltjaim, kamaszkoromban vettem azért, hogy általánosságban fehérítsem az arcom, mivel az volt a rögeszmém, hogy mivel télen csak az van kint, hiába kevés a napsütés, nem tökéletesen olyan a bőröm, mint máshol :D Hidratált, nem ártott, de sajnos pont csak a szeplőimet sikerült kiirtani vele. Az viszont, hogy én nagyonnagyonhülye voltam, nem a krém hibája.