stiles

Regisztráció dátuma: 2016. április 24.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Regisztráció dátuma: 2016. április 24.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Rimmel Match Perfection Korrektor

Rimmel Match Perfection Korrektor
2016. szeptember 25.

Imádom! A szemem alatti karikák elfedésére használom (legtöbbször MAC Pro Longwear vagy BB krém fölé, de néha csak magában), illetve krémes highlighterként a por alapú előtt. A fedése nem túl erős, amit nagyon szeretek, mert szerintem nagyon természetellenesnek tűnik a teljes fedésű korrektor a szemek alatt. Az ecsetes adagolójával nem vagyok kibékülve, de ha már egyszer sikerült kierőszakolnom a korrektort a tubusból és felkennem, ujjbeggyel gyönyörűen el lehet dolgozni, teljesen beleolvad a bőrképembe, a nap végén sem látszik, hogy korrektoroztam a szemem alatt, még akkor sem, ha nem rakok rá öt tonna púdert. Bőrhibákra nem ajánlanám, de szerencsére nekem az alapozó bőven elfedi azt a keveset, ami van.

Update: hát, nem is tudom, pár hónapos használattal később már nem vagyok érte olyan nagyon oda. A színe kissé természetellenes a bőrömön a nap végére, és az adagolás borzalmas, nagyon nehéz pont elég korrektort kipréselni, sietős reggeleken különösen utálom az ezzel való szenvedést, az ecsete meg újabban kellemetlenül szúrja a bőrömet. Másfajta csomagolásban újravenném, így inkább kipróbálok valami mást. Egy csillagot levontam.

Rimmel Stay Matte Púder

Rimmel Stay Matte Púder
2016. szeptember 25.

Őszintén szólva csak a hype miatt vettem meg, mert imádom a Catrice púderemet, de már alig maradt belőle, és gondoltam kísérletezem egy kicsit - hiba volt. Először is maga a púder: hiába a Translucent nevű árnyalatot vettem, sajnos pigmentált, amit én személy szerint nagyon-nagyon nem szeretek. Elég erőteljesen porzik, kicsit kellemetlen szaga van, vigyázni kell, hogy ne legyen nagyon egyértelmű a púderhatás az arcon (a MAC Fix+ sokat segít). Az arcom kb 4 óráig bírja ezzel kifényesedés nélkül, ami nekem nagy csalódást okozott. Under-eye baking-re alkalmatlan (bár nem is arra való, de azért kipróbáltam), nagyon furcsa hatást eredményez, túl világos. De a fő probléma a csomagolása, egészen tragikus, és bár drogériás, szerintem 1800 forintért kijárna valami kevésbé vacak és olcsó. Az összetevőlistát most látom először, de az is egészen borzalmas, ki is dobom ezt a púdert, amint lesz időm újravenni a Catrice-eset.

Estee Lauder Bronze Goddess Bronzosító

Estee Lauder Bronze Goddess Bronzosító
2016. szeptember 20.

Na, hát ennek a beszerzése is kalandos volt... Soha nem használtam bronzosítót, egyértelműen csak pirosító típus voltam, de idén nyáron végre szerettem volna kipróbálni, milyen az igazi bronzosító-pirosító-highlighter hármas az arcomon, csak hát nem volt egy jó bronzosítóm sem, pont mivel nem vagyok értük oda. Szerettem volna egy minőségit, mert bár a Catrice bronzosítóm nem borzalmas, annyira nem is vagyok érte oda. Először a Benefit Hoola-t akartam megvenni, de amikor kipróbáltam a Sephorában egy nyaraláson, egyáltalán nem jött be, szóval itt is meg makeupalley-n is körbe nézve erre esett a választásom. Végül az Arénában lévő Estée Lauder boltban vettem meg, de én hülye nem néztem meg a színkódot a dobozon, amit adott az eladó... Otthon kipróbálva láttam, milyen borzalmasan sötét és narancssárga, nevetségesen néztem ki vele, biztosan nem az a szín volt, amit a boltban kipróbáltam (NC15 vagyok, hogy lenne nekem jó a 03-as árnyalat??). Nem tudtam rögtön visszavinni, mert elutaztam, de egy hét múlva visszamentem, ugyanaz az eladó volt ott, mondtam neki (nagyon kedvesen, mosolyogva, nem követelődzve) hogy rossz színt kaptam, ki lehetne-e cserélni, itt a blokk meg a csomagolás, stb. Először is megért, hogy menjek vissza negyed óra múlva, mert most nem ér rá (egy lányt sminkelt éppen - de két eladó volt a boltban!), negyed óra után visszamentem, és teátrálisan nem vett rólam egyikük sem tudomást még legalább öt percig, nagyon kínos volt. Ezután elkérte a dobozt, kinyitotta, megnézte, és közölte velem, hogy ezt használtam, szóval nem cserélik ki. Próbáltam elmagyarázni, hogy csak kipróbáltam, és rögtön láttam, hogy rossz szín (igaz, nem csak egyszer próbáltam, hanem kétszer is, hátha tudok vele valahogyan dolgozni, kövezzen meg), hogyan máshogy láttam volna, hogy nem jó, stb, stb, de láttam a csajon, hogy nem akar nekem segíteni, és előbb halna bele, minthogy nekem színt cseréljen. Na, király. Ezután annyit sikerült elérnem, hogy unott fejjel megígérte, felhívja nekem a központot, megkérdezi, kicserélheti-e, és másnap visszahív. Erre a telefonhívásra azóta is várok...

Miután az Arénából nem hívtak vissza, próbáltam több üzletüket is felhívni, végül a West Endben vette fel egy nagyon kedves hölgy, aki százszor elnézést kért és öt percen belül visszahívott, hogy a központból engedélyt kapott a cserére. Még aznap bementem, felrakott rám egy másik árnyalatot, kicserélte a bronzosítót, adott néhány termékmintát és még hatvanszor bocsánatot kért a kellemetlenségért, mindezt mosolyogva és kedvesen (ráadásul fantasztikus sminkkel). Utólag is hatalmas köszönet neki, és mostantól csak a West Endbe járok Estée Lauder/Clinique termékekért!:)

Na szóval, maga a bronzosító: hatalmas adag, szerintem előbb fog megromlani, mint elfogyni, pedig minden nap használom! Zsíros bőröm van, de egész nap fent marad (bár a nap végére halványabb lesz). A szín (02 Medium) nagyon jól passzol hozzám, a csillámok szerencsére nem látszanak a bőrre feltéve, és fel lehet rakni nagyon finoman, halványan is, de építhető. A csomagolása szerintem elég csúnyácska, de masszív és strapabíró, a tükör pedig nagyon jó benne, kellemesen nagy. Az ecsetét nem nagyon használom. Nem tudom, újravenném-e, mert tényleg nagyon nagy adag, és magamat ismerve megunom pár hónap alatt, de most még tart a szerelem. A 14 ezer elsőre soknak tűnhet, de szerintem elég lesz két évig is, grammonkénti ára pedig kedvezőbb egy csomó másik high-end bronzosítónál.

Chanel Coco Mademoiselle EDP

Chanel Coco Mademoiselle EDP
2016. szeptember 20.

Anyukám hatalmas kedvence, alkalmi parfümként használja, amióta csak az eszemet tudom. Ez az illat valahogy illik hozzá, de hozzám egyáltalán nem, akárhányszor is próbálom újra és újra - túl komoly, túl felnőtt, túl sok. Nem tudom eldönteni, hogy azért, mert még kislány vagyok hozzá, vagy simán nem nekem való, de nekem ennél a jóval visszafogottabb illatok tetszenek. Talán majd "megérek" rá, de az is lehet, hogy egész egyszerűen ez egy másik generáció parfümje, mert valahogy az összes barátnőmmel mély egyetértésben jegyeztük meg, hogy bizony-bizony, ezt a hype-ot egyikünk sem érti.

Garnier BB Krém SPF15

Garnier BB Krém SPF15
2016. szeptember 20.

Nem passzol a zsíros bőrömhöz, de a legnagyobb bajom nem is ez volt, hanem a színe, nekem a legvilágosabb is túl sötét. Nem használtam el szerintem a felét sem, kukában végezte - de szerintem száraz bőrűek nyugodtan próbálkozhatnak vele, ha passzol hozzájuk valamelyik szín.

MAC Rúzs

MAC Rúzs
2016. szeptember 20.

Annyira fantasztikus színei vannak a MAC-nek! Akárhányszor bemegyek, mindig a rúzsok felé indulok először, nézem, milyen színt vegyek legközelebb. A jelenlegi nagy kedvencem a Matte Royal, ami egy enyhén lilás beütésű, sötétkék, matt rúzs - estére imádom felrakni! Egyértelműen a Matte rúzsok a kedvenceim, de a Satin-okat is nagyon szeretem. Az illatuk pedig nagyon finom :)

MAC Viva Glam Lipstick

MAC Viva Glam Lipstick
2016. szeptember 20.

Nekem a I-es van meg, hatalmas kedvencem, az egyik legszebb árnyalat, amit valaha vettem. Nagyon tartós, egyáltalán nem szárít, és nagyon kellemes illata is van. Ez az egyetlen rúzs, amit újravennék a mostani kollekciómból.

Urban Decay Revolution High-Color Lipgloss

Urban Decay Revolution High-Color Lipgloss
2016. szeptember 20.

Apocalypse árnyalatban vettem meg, és nem lettem szerelmes. A szín maga gyönyörű, imádom, emiatt nem is akarom nagyon lepontozni; a csomagolás szuperül néz ki, de nagyon nehéz úgy dolgozni a szájfénnyel, hogy egyenletes legyen és ne foltos. Egy high-end szájfényhez képest túl gyorsan kopik. Eddig se voltam UD fan, ez után se leszek, de legalább megtanultam, hogy a drogériás impulse buy rendben van, de a high-end impulse buy hülyeség. (Tényleg huszonvalahány eurót költöttem erre egy MAC szájfény helyett!?) Szívem szerint 3,5-öt adnék rá, de inkább lefelé kerekítek, mert 4-et biztos nem érdemel.

Essence Ecsettisztító Spray

Essence Ecsettisztító Spray
2016. szeptember 19.

Hetente egyszer samponnal átmosom az ecseteimet, de hét közben nem nagyon szeretem mosni őket, mert túl sokáig tart/nem mindig szárad meg az összes reggelre/nincs hozzá minden nap kedvem. Ez a spray két mosás között tökéletes mindennapos tisztításra, az ecsetben maradt smink kb 80%-a kijön vele. A kiszerelés nem elég túl sokáig, amit sajnálok, ezen kívül túlságosan erős szaga van, amit nehezen tudok csak elviselni. Viszont olcsó és a célnak megfelel, szóval szerintem még újraveszem.

Neutrogena Visibly Clear Pink Grapefruit Bőrradír

Neutrogena Visibly Clear Pink Grapefruit Bőrradír
2016. szeptember 11.

Nekem ez még mindennapos radírozáshoz is túl gyenge, ráadásul nagyon büdös is, magában arclemosóként nekem nem elég. A szaga miatt el se használtam az egész tubust, kuka.