stiles

Regisztráció dátuma: 2016. április 24.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Regisztráció dátuma: 2016. április 24.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

La Roche-Posay Toleriane Ultra Fluide

La Roche-Posay Toleriane Ultra Fluide
2016. szeptember 8.

Zsíros, vízhiányos bôröm van, azért vettem ezt meg, mert egyszerûen a zsíros bôrre való krémek mind szárítanak, az éjszakai krémek nagy része meg túl zsíros nekem. Nappali krémnek borzalom, szörnyen fényes leszek tôle (ezért nem vonok le csillagot, nem zsíros bôrre kifejlesztett hidratáló), de éjszakainak imádom, reggelre pihe-puha lesz a bôröm és soha nem pattogok ki tôle. Ezen kívül nagyon érzékeny, száraz szemhéjam van, és teljesen helyrehozta az állapotát. Szerintem az ára sem vészes. Imádom!

Rimmel Fix & Perfect Pro Primer

Rimmel Fix & Perfect Pro Primer
2016. szeptember 8.

Nem fantasztikus, de nem is rossz primer, teszi a dolgát. Viszont az én bôrömnek nem elég mattító hatású és az összetevôlista is elég csúnya, szóval nem hiszem, hogy újra fogom venni.

The Body Shop All In One Instablur Korrektor

The Body Shop All In One Instablur Korrektor
2016. szeptember 8.

Az állagával és a szagával elôször nem voltam kibékülve, de szép lassan megszoktam. A T-vonalamon használom, (egészen kis mennyiség is elég belôle, ami a 25 ml-es kiszerelést nézve el is várható), mert ott leszek fényes nap közben, az arcom többi részén a kék Rimmel 002-es primert használom. Igazából csak azert vettem meg, hogy kisimítsa a bôröm felszínét egy kicsit (pipa) és kontrollálja a zsírosodását napközben (már csak napi egyszer kell a blot+powder, pipa). Magában is nagyon szépen megállja a helyét, de tényleg mindig alá kell hidratálni. Nincsenek tág pórusaim vagy ráncaim, tehát a "blur" hatásáról nem tudok nyilatkozni. Nem használom minden nap, mert nem szeretem a szilikonos primereket egész nap a bôrömön, nagyon fullasztóak tudnak lenni, de alkalmakkor/hosszú napokon/melegben legtöbbször rajtam van. Száraz bôrre egyáltalán nem ajánlom, ha néha vannak száraz foltjaim télen, ehhez hozzá sem nyúlok. Összesítve jó kis termék, jobb, mint bármilyen drogériás primer, valószínûleg újraveszem, de nem lettem belé szerelmes.

Guerlain Le 2 De Guerlain Szempillaspirál

Guerlain Le 2 De Guerlain Szempillaspirál
2016. szeptember 6.

A keféit imádtam és nagyon szép csomagolása van, de nagyjából ennyi pozitívumot tudok róla mondani. Egyenes pilláim vannak, szóval a göndörítés a legfontosabb funkciója nálam egy spirálnak, de ez a szempillagöndörítô után sem tartotta meg az ívet. Este ráadásul egy szenvedés lemosni, és nekem hamar be is száradt. De a legnagyobb bajom az ára, egy ilyen spirálért nevetséges ennyit elkérni, amikor ennél milliószor jobbak kaphatóak 2-3 ezer forintért, sôt sok high-end, de ennél valamennyivel olcsóbb spirál is jobb, mint ez. Csak a keféi miatt lap 2 csillagot, amúgy pénzkidobás volt.

OPI Körömlakk

OPI Körömlakk
2016. szeptember 6.

Kedvenc körömlakkjaim, soha többet nem veszek más lakkokat! Gyönyörű színek, alaplakkal-fedőlakkal és 2-3 réteggel nagyon sokáig bírják. Az ecsete is fantasztikus. Tényleg nem a legolcsóbb, viszont nagyobb kiszerelésű, mint a legtöbb drogériás lakk.

Update: közben több színre is beruháztam, és megvettem a Big Apple Red árnyalatot. Hát ez a lakk egy csoda. A legszebb piros szín, amit valaha próbáltam, egy rétegben is szép, kettôben gyönyörû, egy hetet simán bír, és magában, fedô- illetve alaplakk nélkül is jól teljesít. Ha csak egyet szeretnétek kipróbálni, a Big Apple Red a legyen az, fantasztikus! :)

The Body Shop Seaweed Mattító Nappali Krém (régi)

The Body Shop Seaweed Mattító Nappali Krém (régi)
2016. szeptember 6.

Nagyon vegyesek ezzel a krémmel kapcsolatban az érzéseim. Nagyon szépen mattít, de nem tûnik tôle élettelennek a bôröm, smink alá még primer se feltétlenül kell, ha ezt kenem fel, és sokáig elég, mert nagyon pici kell belôle csak az arcra. Ugyanakkor sajnos egyáltalán nem hidratál, nincs benne fényvédô sem, a csomagolása nem higiénikus, és az összetevôlista is elég csúnya. Ha kevesebbe kerülne, lehet, hogy újravenném, mert tényleg kevés krém mattítja a bõröm ennyire, de nekem ez így kevés. (Ráadásul én szerintem 5000-ért vettem, nem 4300-ért.)

Max Factor 2000 Calorie Szempillaspirál

Max Factor 2000 Calorie Szempillaspirál
2016. szeptember 6.

A Dramatic Volume-ot haszálom kb egy hete, de elsô kipróbálás után szerelem volt. Meglepett, mennyire gyönyörû pillákat csinál. Messze a kedvenc drogériás spirálom, sôt a Guerlain és a Clinique spiráljaimnál is jobban teljesít, és sokkal-sokkal kevesebbe kerül. A keféjénél már találkoztam jobbakkal, de szeretem, bár néha kicsit sok festéket vesz fel. Utána egy tiszta kefével mindenképp érdemes átfésülni a pillákat, mert egy kicsit összetapasztja ôket, de nem vészes.

Essence Make Me Brow Szemöldökformázó Gél

Essence Make Me Brow Szemöldökformázó Gél
2016. szeptember 6.

Elôször nem voltam vele boldog, de már kitapasztaltam, hogyan is jó ezt használni, és azóta imádom :) Amúgy is mindig alapozó elôtt sminkelem az egész szememet (kivéve spirál), szóval jó erôsen rányomom a szemöldökömre, hogy rendesen megszínezze mindenhol, aztán kisujjal "feltakarítok" körülötte és egy tiszta spoolie ecsettel alaposan átfésülöm. Máshogy nem nagyon akar nekem mûködni, mivel a keféje elég vacak, (de fantasztikusan jó ára van, szóval ezért nem fogok csillagot levonni). Sokkal természetesebb és szebb, mint a ceruzás vagy poros próbálkozásaim, és egész nap tart. A legsötétebb árnyalat nagyon jól passzol a sötétbarna hajamhoz, semmi vöröses beütés nincs benne szerencsére. A Benefit Gimme Brow-hoz hasonlít nagyon, és bár annak sokkal szebb a csomagolása és jobb a keféje, maga a festék nem jobb annyival, mint amennyibe kerül, szóval azt biztos nem fogom újravenni, ha legközelebb Sephorában járok. Nagyon klassz kis cucc ez, mindenkinek csak ajánlani tudom!

Garnier Essentials Frissítő Szemfesték Lemosó

Garnier Essentials Frissítő Szemfesték Lemosó
2016. szeptember 6.

Jaj, ez már évekkel ezelôtt sem jött be, de valamiért újravettem. Árkategóriájában messze vannak nála jobbak, a kiszerelés nagyon kicsi, három hónapig se volt elég (csak a szememre használom, nem az egész arcomra) és nem értem, minek egy szemfestéklemosóba illatanyagot tenni. Az irritáció hagyján, de ez még iszonyat büdös is, hiába próbál "friss" illatú lenni. Egyébként a szemhéjfestékkel és bizonyos (nem vízálló) spirálokkal elbán, de a spiráljaim nagy része és bármilyen tus már túl sok neki. Ezen kívül teljesen kiszáradtak a pilláim, nem tudom, hogy ettôl vagy a rajtuk maradt szempillaspiráltól, amit nem mosott le ez a borzalom, de katasztrófa az egész. Senki ne pazarolja erre a pénzét, vannak ennél sokkal jobb lemosók is kb ugyanennyiért!

Estée Lauder Little Black Primer

Estée Lauder Little Black Primer
2016. szeptember 6.

Eddig kedvenc szempilla primerem! Fantasztikus. Már az alapötlet is nagyon tetszett, mert hát ki találta egyáltalán ki, hogy az összes szempilla primer fehér legyen? Végre nem kell aggódnom amiatt, hogy kilátszik a fehér a spirálom alól, ráadásul magában is tudom viselni. Ezen kívül gyönyörûen göndöríti az egyébként teljesen egyenes pilláimat, és nem kenôdik el vele egyetlen spirálom sem. Az spirálja az egyik kedvencem azok közül, amiket eddig próbáltam, nagyon egyszerû vele az applikáció. Ezután biztos beszerzek egy Estée Lauder szempillaspirált is, bár a Max Factorommal is meg vagyok elégedve. Még az árát nézve is újravevôs.