stiles

Regisztráció dátuma: 2016. április 24.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Regisztráció dátuma: 2016. április 24.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Laura Mercier Bronzer Brush

Laura Mercier Bronzer Brush
2017. december 30.

Nagyon szeretem, jó minôségû, puha, pont megfelelô méretû a bronzosításhoz. Egyenletesen viszi fel a bronzosítót, nem vesz fel túl sok terméket, lehet vele építeni. Én csak bronzosításra használom, de szerintem minden púder állagú termékhez jó. Az ára kicsit magas szerintem, én £38-ért vettem meg a House of Fraserben, szerintem a korrekt ár úgy 10 fonttal ez alatt lenne.

Yves Rocher Plaisirs Nature Málna-Borsmenta Radírozó Hatású Tusfürdő

Yves Rocher Plaisirs Nature Málna-Borsmenta Radírozó Hatású Tusfürdő
2017. november 20.

Finom illata van, de engem nem nagyon emlékeztet málnára sajnos, pedig azt vártam tőle :/ Nem nagyon radíroznak azok a kis magok, illetve nekem két hét alatt elfogyott az egész tubus, ami szerintem nevetséges, szóval nem fogom újravenni.

Essence I Love Extreme Crazy Dúsító Szempillaspirál

Essence I Love Extreme Crazy Dúsító Szempillaspirál
2017. november 6.

A keféje nem a kedvencem, de ezen kívül imádtam. Háromszor használtam, mindháromszor gyönyörû, göndör, már-már mûszempilla hatású pillákat varázsolt, nem pergett, maszatolódott, lehetett építeni. Szebbek lettek tôle a pilláim, mint a tízszer ennyibe kerülô spiráloktól. Lemosni nem a legegyszerûbb sajnos, pedig nem is vízálló.

A második használat után kicsit már éreztem, hogy fájnak a szemeim, de mivel nagyon érzékenyek, gondoltam, majd elmúlik, biztos csak azért fájnak, mert nem aludtam eleget. De aztán a harmadik használat (és alapos lemosás) után arra keltem, hogy begyulladt mindkét szempillasorom, piros, ég, viszket, fáj. Ez a harmadik nap (azóta egyáltalán nem sminkeltem magam), a jobb szemem már nagyjából rendbe jött, a bal nem nagyon javult. Soha nem reagált még így a szemem egy kozmetikumra sem, nagyon ijesztô. Nulla csillagot adnék neki, ha lehetne...

BioHair Hajápoló Fényszérum

BioHair Hajápoló Fényszérum
2017. november 2.

Furcsa szaga van, de ezen kívül meg vagyok vele elégedve. Nedves (nem vizes!) hajon, hajmosás után, hajszárítás elôtt szoktam haszálni. Kevés kell csak belôle, 1-2 pumpa elég az egész hajamra, így lassan fog. Ápolja a (nagyon hosszú) hajamat, puhább lesz tôle, könnyebben tudom kifésülni, ugyanakkor nem nehezíti el. Szerintem nem drága, fôleg mivel tényleg kevés kell csak belôle. Nem fogom újravenni, mert illatanyagot tartalmaz, de ezt az üveget elhasználom.

Beautyblender

Beautyblender
2017. október 21.

Nagyon szépen dolgoz el minden folyékony/krémes állagú sminket (alapozó, korrektor, pirosító, stb), korrektor púderrel való fixálásához is tökéletes. Kivált a reggeli sminkrutinomban vagy 3-4 ecsetet, nem kell keresgélni, csak felkapom ezt. Ezen kívül annyira gyorsan lehet vele dolgozni, imádom! Harmadannyi idő alatt kész vagyok az alapozó-korrektor-kontúr hármassal, mintha ecsettel csinálnám, és még szebb is a végeredmény. Nagyon puha, nem szív be sok terméket, egy pumpa alapozó elég vele mindennapi sminkhez, ugyanúgy, mint az ecseteimmel.

Viszont baromi lassan szárad, kb 48 óra, mire teljesen száraz lesz és el tudom rakni, hiába nyomkodom ki belőle törölközővel a vizet tisztítás után. A tisztítása amúgy is macerás, szóval nyáron fesztiválozáshoz-sátrazáshoz nem ezt viszem magammal, hanem inkább ecseteket, bár ez sokkal szebb végeredményt ad. Az első két-három mosásnál nekem is rózsaszín a víz, de utána nem szokta ereszteni a színét (meg amúgy is, nem teljesen mindegy, hogy ereszt-e vagy sem, ha az alapozót szépen viszi fel?). Az ELDW-t kicsit nehéz belőle kimosni, szóval nekem az első használattól kezdve alapozófoltos egy kicsit, de ez nem lep meg, ezt az alapozót eddig egyik szivacsból sem sikerült még teljesen kimosnom.

Sajnos elég drága, és bár valószínűleg tovább bírja, én 3-4 havonta szeretem lecserélni, higiénia okokból. Az ára miatt viszont nem akarok csillagot levonni, mert ilyen jó szivacsot még soha nem használtam, és teljesen megérdemli a körülötte lévő hype-ot.

Too Faced Chocolate Bar Eye Shadow Collection

Too Faced Chocolate Bar Eye Shadow Collection
2017. október 1.

Update: nehéz szívvel, de ma ajándékoztam el. Nem nagyon haszáltam már, szóval továbbadtam. Több, mint egy év használat után voltak olyan árnyalatok, amiket sosem használtam (Black Forest Truffle, Strawberry Bon Bon, Candied Violet), meg olyanok, amiknek már a nagy része elfogyott (Milk Chocolate, Salted Caramel, Marzipan, Semi-Sweet, Creme Brulee). A három sosem használt árnyalatot csak azért nem használtam, mert egyáltalán nem pigmenáltak, főleg a Candied Violet volt nagy csalódás, mert a palettában olyan gyönyörű, és imádom a lilát. A kedvencem talán a Creme Brulee árnyalat volt, leginkább vizes ecsettel feltéve volt igazán wow-hatása, de ha az nem lenne az összeállításban, elég felejthető lenne az egész színskála. A Cherry Cordial fantasztikusan szép a palettában, de elsatírozva unalmas barna lesz. Az Amaretto nagyon szép még, de ezt inkább csak alkalmi sminkeknél használtam. A White Chocolate-nak semmi pigmenáltsága nincs, viszont a primer fixálásához tökéletes. A Champagne Truffle-t leginkább highlighterként tudom elképzelni, de annak túl nagyok benne a csillámok, szóval nem nagyon használtam ki azt az árnyalatot sem, a szemzugomba került néha belőle. A Triple Fudge jól jött, amikor épp nem volt kedvem tusvonalat húzni, de amúgy nem igazán használtam őt sem másra.

Azt vettem észre, hogy igazából csak 3-4 féle look-ot csinálok ezzel a palettával, nagyon sok szín teljesen egyforma benne (főleg satírozás után), és hamar unalmas lesz. Ez lehet, hogy az én kreativitásomról mond inkább valamit, de másik palettáknál nem szokott ez előfordulni. Van benne a 16-ból 3 használhatatlan szín, a két nagyobb pan teljesen feleleges, inkább raktak volna bele két plusz színt, vagy két jobb minőségű szín lehetne a nagyobb pan-ekben (Marzipan, Salted Caramel talán?).

A jó színek viszont tényleg nagyon jó minőségűek, és imádtam őket. Primerrel egész nap fent marad mindegyik a szemhéjamon, ha már egyszer felimádkoztam őket, sőt még primer nélkül is egészen sokáig kitartanak. Szerintem kezdőknek nagyon jó paletta, nem túl ijesztőek a színek, nem túl pigmentáltak, lehet őket építgetni. Az illata nagyon finom, ahogy kinyitottam, szebbé tett minden reggeli készülődést :) A csomagolása jó minőségű.

Összesítve nem rossz, nem rossz, de ötven dollárt nem ér, nem venném újra. Először teljesen elkapott a hype, szerelmes voltam, de főleg azért is imádtam annyira, mert ez volt az első high-end palettám, és ennyi pénz elköltése után nem igazán akartam bevallani, hogy bizony messze van ez a tökéletestől. Kezdőknek ajánlom, illetve azoknak, akik a természetesebb szemsminket kedvelik. Drámaibb sminket is lehet vele csinálni, de annyit kell építgetni vele, meg vizes ecsetet használni, stb, hogy sokkal jobban megéri egy jobb minőségű palettát venni (Lorac PRO, ABH Modern Renaissance - ha valakinek bejön a színösszeállítás, akár egy UD Naked, bár szerintem nekik nagyon unalmas színeik vannak). Ez kicsit túl van hype-olva.

Eredeti: Egy firenzei Sephorában sikerült hozzájutnom, és teljesen szerelmes lettem belé. Először UD Naked-et vagy Naked2-t akartam venni, és az eladó is arra próbált rábeszélni, de megláttam ezt, és tudtam, hogy ez kell nekem. Szép, egymáshoz illő színei vannak, mind visszafogottabb, mind drámai sminkeket nagyon jól lehet vele csinálni. Nagyon jól pigmentált az összes szín, egész nap fent maradnak (még primer nélkül is) és könnyű velük dolgozni. Életem eddigi legjobb palettája, ráadásul még finom kakaóillata is van :)

Smashbox Studio Skin 15 Hour Wear Hidratáló Alapozó

Smashbox Studio Skin 15 Hour Wear Hidratáló Alapozó
2017. szeptember 26.

Az ELDW-t szerettem volna esetleg egy könnyebb alapozóra cserélni (imádom, de nagyon lehet vele érezni, hogy alapozó van rajtam). Vékony réteggel nekem túl enyhe a fedése, vastagabban feltéve pedig nem olyan szép, mint a DW, szóval nem jött be túlságosan. Viszont nagy a színválaszték, szép, pumpás(!!) üvege van, sokáig fent marad a bőrön, nem mozdul el. Tökéletesen beleillik az Estée Lauder Double Wear - MAC Pro Longwear családba, a MAC-nél talán egy kicsivel jobb, de a DW-nek a nyomába sem ér.

Estée Lauder Double Wear Alapozó SPF 10

Estée Lauder Double Wear Alapozó SPF 10
2017. szeptember 26.

Sok alapozót próbáltam már, rengeteg sminkcuccom van, de talán ha egyetlen sminket tarthatnék meg a kollekciómból, ez lenne az. Imádom, imádom, imádom. Nagyon zsíros bőröm van, pár óra alatt minden lekopik/átfénylik/oxidálódik rajtam. Ez meg sem moccan, amíg le nem mosom, nem oxidálódik. A T-vonalamban ugyanúgy átfényesedik pár óra elteltével, de egyrészt tényleg nagyon zsíros a bőröm, másrészt pedig még így sem lesz annyira fényes, mint a többi alapozóm. A fedése közepes, építhető, de egészen keveset is fel lehet vinni a természetesebb hatás érdekében, néha az arckrémemmel keverem a no makeup makeup hatáshoz, szóval BB krémet se vettem, amióta ez megvan. Beauty Blenderrel szeretem felvinni, szerintem azzal sokkal szebb, mint ecsettel. Ha valakinek szárazabb a bőre, nagyon alá kell hidratálni, különben foltos és csúnya lesz, viszont annyira tartós, hogy ha épp sietek, primert sem teszek alá, és a púdert is csak azért rakom fölé, hogy ne fényesedjek ki, nem azért, hogy tartósabb legyen. A színválaszték nagyon jó, még a MAC-nél sem találtam megfelelő színt (évekig két alapozóból kevertem ki a saját színemet), de ebből a 2N1 télre, a 2N2 nyárra tökéletes, nem kell kettő üveget használnom egyszerre. Az egyedüli problémám vele nekem is az, mint sokaknak - az üveg. Nagyon-nagyon szép, de igazán lehetne praktikusabb is. A MAC pumpáját veszem meg hozzá mindig, ami egyrészt csúnya, másrészt meg így +1500 forint az alapozó, ami nem vészes, de 12000 forint után már nincs kedvem még pluszban ráfizetni. Ezen kívül az összetevőlista sem a legszebb, de még nem okozott pattanásokat vagy irritációt, szóval ezt elnézem neki. Ezek ellenére is 5 csillag, fantasztikus alapozó!

MAC Prep Prime Transparent Finishing Powder

MAC Prep Prime Transparent Finishing Powder
2017. szeptember 20.

Update: abbahagytam a bakinget vele, nagyon csúnya a flashback. Emiatt már biztos nem fogom újravenni, pedig időközben még a csomagolásával is megbarátkoztam.

Zsíros bôröm van, szóval (fôleg így nyár közeledtével) egy igazán jó púder elengedhetetlen számomra. Ezt leginkább az összetevôi miatt választottam, meg azért, mert már régóta ki szerettem volna próbálni egy loose powdert.

Nem mattít 100%-osan, viszont sokáig kibírja vele a bôröm csillogás nélkül, ami hatalmas teljesítmény. Az ezzel elért szép bôrfény amúgy jobban is tetszik, mint az extra matt finish, amit eddig preferáltam. Jól fixálja az alapozót és a korrektort is, illetve simán hidratáló fölé felrakva is szebbé varázsolja a bôrt. Nem irritál, nem pattogok ki tôle.

Viszont nem vagyok vele teljesen boldog. Elôször is hiába szép csillogós papírdobozba rakták, maga a púderesdoboz katasztrófa, táskába dobni a papírdoboz nélkül esélytelen, mert összevissza porol (amúgy szerintem loose powdert ne vigyetek magatokkal napközben touch-up céljából, most kifejezetten utazásra gondolok a táskába pakolás szempontjából). Otthon használni is nagyon macerás, ha sietek, inkább pressed powder után nyúlok, minthogy ezzel szórakozzak, megspórolok vele 2-3 percet. A kiszerelés pedig nagyon-nagyon kicsi: összehasonlításnak a Laura Mercier Translucent Loose Setting Powder 29 grammért 38 dollár (kb 10 500 Ft), ez pedig 8 grammért 7400 Ft, tehát ez 2.5x drágább, mint a LM púder, csak azt nem lehet itthon kapni. Leginkább ez bosszant benne, mert nagyon picinek találtam a dobozt, amikor kinyitottam - hiába költök szívesen, ha jó minôségû a termék, szerintem ez 2-3 hónap alatt el fog fogyni, és ez nekem nem oké.

Még nem tudom, újraveszem-e, de amúgy ez egy teljesen korrekt púder, csak a kiszereléssel és a csomagolással van gondom, magával a termékkel nincs. Viszont ezek miatt nem tudnék jó szívvel 5 csillagot adni, így legyen 4.

MAC Retro Matte Liquid Lipcolour

MAC Retro Matte Liquid Lipcolour
2017. szeptember 20.

Két árnyalatom van belőle, a Feels So Grand és a High Drama. Az applikátoruk nagyon jó, pontosan lehet velük dolgozni. Egyetlen vékony réteget lehet csak felvinni belőlük, különben kis darakokba gyűlik össze a rúzs és lepotyog. Olajos lemosóval könnyen lejönnek. Jól alájuk kell hidratálni, különben szárítanak és beleülnek a redőkbe. Én minden este és reggel vastag réteg Carmexet kenek az ajkaimra, heti 3-4x radírozom őket, rúzsozás előtt mindig letörlöm az ajakbalzsamot és MAC Prep + Prime Lipet rakok fel, majd várok egy fél percet, hogy picit ragadós legyen. Aztán szájceruza, rúzs. Igazából a liquid lip-ek szoktattak rá erre, ápolatlan ajkakra szerintem semmilyen matt folyékony rúzst nem lehet szépen feltenni, szóval amióta használom őket, nagyon odafigyelek az ajakápolásra.

Feels So Grand: gyönyörű piros, pigmentált, olyan a színe az ajkakon, mint a tubusban. Szájceruza nélkül is megállja a helyét, de vele még tartósabb. Strandolást, ivást kibír, enni csak óvatosan lehet vele, a csókolózást nem szereti. Kényelmes viselet, szeretem.

High Drama: a tubusban szép, mély szilvaszín, az ajkakon sokkal sötétebb. Nem elég pigmentált, nem lehet egyenletesen felvinni, egy rétegben foltos, kettőt pedig nem lehet belőle felrakni, mint ahogy azt fent is írtam. Szájceruzával egy rétegben is tűrhető, de még úgy is nevetségesen sötét. Nem annyira tartós, mint a FSG. Nem szeretem, pénzkidobás volt.

Ár-érték arányban nem éri meg, maradok a hagyományos MAC rúzsoknál, folyékony rúzsokat más márkáktól érdemes venni.