stiles

Regisztráció dátuma: 2016. április 24.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Regisztráció dátuma: 2016. április 24.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Essence Legyező Ecset

Essence Legyező Ecset
2017. szeptember 20.

Először nagyon utáltam, mert semmit nem vett fel, de végül valamiért nem dobtam ki. Most a The Balm Mary Lou-manizerrel haszálom, és azzal a highlighterrel tökéletes. De semmi mással nem működik sajnos, még a sminkelés közben lehullot szemhéjpúdert sem söpri le rendesen. Egyébként nagyon olcsó, könnyen tisztítható. 3,5-öt adnék neki, de olyan nincs, szóval 3 csillag.

Benefit Rockateur Blush

Benefit Rockateur Blush
2017. szeptember 20.

Update: most fog elfogyni, még egy-két hétre elegendő van benne, de nem ezt vettem újra, hanem a The Balm Hot Mamát próbálom ki helyette. Jó pirosító, természetes hatású, nem túl fényes, de nem is teljesen matt, szerettem használni. De három problémám van vele: egyrészt nem nagyon pigmentált, ami nem hatalmas nagy baj, mert így legalább építhető, de sokkal gyorsabban fogy, mint a pigmentáltabb pirosítóim. Ezt még elnézném neki, és újra is venném, viszont a másik kettőt már nem nézem el neki. Egyrészt tele van nyomva illatanyaggal, ami nem tesz túl jót a bőrnek, másrészt pedig nem tart ki egész nap. Eleinte fent maradt egész nap és nem nagyon kopott le, de pár hónap használat után úgy éreztem, túl hamar eltűnik, és csak a bronzosítóm van fent, a pirosítóm nem. 4-5 órát kibír, de nekem kétszer ennyi kellene ahhoz, hogy újravegyem. Így sajnos nem fogom, és -1 csillag. Így is nagyon jó kis pirosító, csak zsíros bőrűeknek nem ajánlom, hamar eltűnik.

Első high-end pirosítóm, és imádom :) Eredetileg a NARS Deep Throattal szemezgettem, de ez jobban állt rajtam. Reggel csak gyorsan az arcomra simítom, le sem kell ütögetnem a felesleget az ecsetemről, és a nap végéig fent marad. Természetes hatású, nem nézek ki bohócnak vele, mint a drogériás pirosítók nagy részétől. Az ecsetét is szeretem, és a csomagolása is nagyon jól néz ki. Majd ha egyszer valamikor sokára elfogy, biztos újraveszem :)

NYX Mosaic Powder

NYX Mosaic Powder
2017. szeptember 9.

A highligther van meg, szeretem, no makeup makeup look-hoz tökéletes, a zsíros bőrömön is nagyon jól mutat, és tartós is. Nem az a klasszikus, nagyon fényes highlighter, természetes hatású, csak enyhe fénye van, nincs benne csillám (szerencsére), ugyanakkor nem túlságosan pigmentált. Inkább hidegebb fénye van, amit én személy szerint nem szoktam szeretni, de neki elnézem, mert tényleg nem feltűnő. Egy lazább ecset nem veszi fel rendesen, tömött ecsetet kell vele használni. Nem drága, a csomagolásán érződik is, hogy olcsóbb termékről van szó (a többi NYX termékemnek jobb a csomagolása amúgy). Jó kis highlighter, de tudnék nélküle élni, nem nyúlok érte rendszeresen, szóval nem tudom, újravenném-e.

The Body Shop Epres Kézkrém

The Body Shop Epres Kézkrém
2017. augusztus 23.

Nagyon büdös, olyan szaga van, mint az epres gyerek Panadolnak, amit a szüleim adtak, amikor kiskoromban beteg voltam. Nem túl jó asszociáció, egyszer használtam a krémet, három perc múlva már kezet kellett mosnom. Ajándékba kaptam, de nem fogom többet használni.

NYX HD Szemhéjalapozó

NYX HD Szemhéjalapozó
2017. július 28.

Update #2: mégsem allergiás voltam, kicsit komolyabb bôrproblémám volt sajnos, de bôrgyógyász segítségével rendbejött a szemhéjam, ezt pedig újra elkezdtem használni :) újabban az arcomon is használom a hagyományos primerem alá, azokon a helyeken, ahol a korrektor/alapozó nem bírja ki a nap végéig, fôleg az orrom környékén. Egy-egy pötty, és tartósabb lesz minden. Fedése viszont alig van, ezért a színek sem sokkal intenzívebbek ezzel, csak ezt nem szeretem benne. Nem tudom, hogy újraveszem-e, most az UD primerrel szemezek, ha az jobban beválik, váltok arra. Olcsóbb felhozatalban viszont ez az egyértelmû kedvencem, jobb bármelyik drogériás primernél, illetve a MAC Paint Potnál is jobban szeretem.

Update: tényleg nagyon szerettem idáig, de mivel ez az egyetlen termék, amit minden nap a szemhéjamra rakok, az az elég erôteljes gyanúm van, hogy ez okozott a szemhéjamon allergiás reakciót :( kicsit furcsa, hogy csak nagyjából fél év használat után lettem csak érzékeny az összetevôire, de más nem lehetett, csak ez, mert nem próbálkoztam új termékkekkel a szemhéjamon egy ideje. Sajnos emiatt le kell pontoznom :( Ha kiderül, hogy mégsem ô volt a bûnös, majd update-elek megint.

A borzalmas Catrice szemhéjalapozó után próbáltam ezt, és nem csalódtam. Még a nap végén is olyan szép a sminkem, mint amikor felraktam, könnyű vele dolgozni és illik a bőrömhöz is. A színek intenzitását azonban egyáltalán nem befolyásolja sajnos, ezért kap csak négy csillagot.

Maybelline Color Tattoo Szemhéjfesték

Maybelline Color Tattoo Szemhéjfesték
2017. július 9.

Eternal Silver árnyalatban van meg, imádom! Nem drága, nagy kiszerelésû, szép a színe, könnyû vele dolgozni, nagyon pigmentált. Tegnap a Pride-ot és az esti bulit is végig tökéletesen bírta, a nagy meleg meg a sok táncolás után is tökéletesen nézett ki hajnalban. Ma ezzel húztam ki a szemem, tusként is tökéletesen funkcionál. Csak ajánlani tudom!

Chloé Roses De Chloé EDT

Chloé Roses De Chloé EDT
2017. július 2.

A Chloe EDP nagyon gyorsan a kedvencem lett, gondoltam, a "kistesóját" is kipróbálom, de ez nekem nagyon nem jött be. Tolakodó, tömény rózsa, még másnap is érzem magamon, zuhanyzás után is, szinte fullaszt. A környezetemben sem tetszett senkinek sem (legalábbis rajtam), szóval továbbadtam a mintát, hátha valaki más megszereti.

MAC Prep + Prime Lip

MAC Prep + Prime Lip
2017. július 1.

Nagyon-nagyon jó, folyékony matt rúzsokhoz szerintem konkrétan elengedhetetlen. Tartósabb lesz tôle a rúzs, nem ül bele a szín kis barázdákba, nem mászik el, szerintem egyenletesebben is kopik, amikor elkezd kopni. Nem helyettesíthetô ajakbalzsammal, de ugyanakkor nem váltja ki az ajakápolást sem, azért nem tesz csodákat. Mindenképp újravevôs, igazán egyedülálló termék, de azért körbenézek majd a drogériában, hátha találok egy dupe-ot olcsóbban :)

Bioderma Photoderm AKN Mat SPF30/UVA13

Bioderma Photoderm AKN Mat SPF30/UVA13
2017. június 8.

Nem rossz, de nem fogom újravenni. Mattít, nem okoz pattanásokat és nem hagy fehér réteget, illetve elég olcsó és sokáig elég. Viszont nem hidratál, így hidratáló fölé kell kennem, ami az én zsíros bôrömnek kicsit sok és nehéz érzetet hagy. A 30-as SPF nekem nem elég nyárra, ráadásul még parfüm is van benne. Majd ôsszel talán elhasználom, de nem vagyok érte oda.

MAC Studio Fix Fluid Alapozó SPF15 / PA++

MAC Studio Fix Fluid Alapozó SPF15 / PA++
2017. június 6.

Sok árnyalatban lehet kapni, könnyû felvinni a bôrre, nem nehéz viselet. Viszont átfényesedik egy-két óra alatt, nem tartós, elmászik, lekopik, megfogja a pólómat, a mobilomat telefonálás közben. A fedése sem a legjobb, és pumpát is külön kell hozzá venni. Az EL DW sokkal-sokkal jobb, ráadásul az erôsebb fedése miatt feleannyit használok csak belôle, mint amennyit ebbôl, úgy nem lesz maszkhatású.