stiles

Regisztráció dátuma: 2016. április 24.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Regisztráció dátuma: 2016. április 24.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Garnier BB Krém Olajmentes

Garnier BB Krém Olajmentes
2017. június 6.

Még régen használtam, amikor gimi elején sminkelni kezdtem. Jaj... Elôször is eszméletlen büdös és nagyon folyós, nem valami kellemes feltenni az arcra. A színválaszték nem túl nagy, nem mattít, nap végére lekopik. Azért a normál verziónál jobb, ettôl legalább nem tocsog az arcom a zsírban. Kuka.

Essence All About Matt! Oil Control Paper

Essence All About Matt! Oil Control Paper
2017. június 6.

Még a szalagavatómra vettem úgy fél éve, de nem nagyon használom. Zsepi, WC papír is jó helyette, mindig azokat használom inkább. Amúgy a célnak megfelel, csak szerintem felesleges külön megvenni.

Sally Hansen Insta-Dri Top Coat

Sally Hansen Insta-Dri Top Coat
2017. június 5.

Imádom az OPI lakkokat, szép a színük, sokáig fent maradnak, de annnnnyira lassan száradnak. Ez a fedôlakk mentette meg az OPI lakkjaimat. Pár percen belül elég szárazok ahhoz, hogy kisétálhassak az ajtón, ha reggel lakkozom a körmeimet, húsz-harminc perc múlva pedig akár mosogathatok is, vagy elmehetek aludni párnanyomok nélkül, ami szerintem fantasztikus. Annyira valóban nem fényes, de ez engem nem zavar. Két-háromnaponta újraapplikálom, így elég tartós is vele a lakkom, egy hetet simán kibír. Az ecsetét nem szeretem annyira, az ára meg a csomagolása viszont teljesen rendben van. Szerintem újra fogom venni.

Nuxe Huile Prodigieuse OR

Nuxe Huile Prodigieuse OR
2017. június 4.

Nem saját, unokatesómét próbáltam, de fantasztikus, teljesen odavagyok érte :) Hihetetlen puha lett tôle a hosszú hajam, de nem nehezíti el vagy lapítja le. Bôrön nem kelt zsíros érzetet, finom az illata. Viszont magamnak nem fogom megvenni, ugyanis próbálom kerülni az illatanyagos termékeket.

the Balm Mary-Lou Manizer Highlighter

the Balm Mary-Lou Manizer Highlighter
2017. június 1.

Annyira örülök, hogy végre a The Balmot is lehet itthon kapni, ez valószínûleg az egyik kedvenc márkám :) Ezt a highlightert is imádom tôlük, az arany szín jól passzol a világos, de inkább sárgás tónusú bôrömhöz, nem csillámos (hallelujah), hanem szép fénye van, a nap végéig kitart. Szemhéjpúderként is nagyon jól megállja a helyét, könnyen lehet satírozni, pigmentált, nem porol. Ráadásul nagyon nagy a kiszerelés, és annyira nem is drága, illetve az összetevôlistája is nagyon szép. Mindenképp újravevôs!

Rimmel Exaggerate Automata Szemceruza

Rimmel Exaggerate Automata Szemceruza
2017. április 3.

Imádom, krémes, tartós, nagyon jó színe van, könnyû használni, sokáig elég, nem kerül sokba. Tényleg egész nap fent marad. Nagyon pontos vonalat nyilván nem lehet vele húzni, arra folyékony tust használok, de tightlining-hoz vagy egy messy look-hoz tökéletes szemceruza. A szememet se irritálja, ami maga a csoda, mert elég érzékenyek a mindennapos ceruzahasználatra.

Update: beszereztem a nude árnyalatát is az alsó vízvonalamra. Ez nagyon-nagyon irritálja a szemeimet, teljesen vörösek lettek tôle. Kétszer próbálkoztam vele, többet nem fogok. A fekete még mindig 5 csillagos nekem, de a nude miatt egyet levonok.

Helia-D Age Control Plus Sejtmegújító Nappali Krém

Helia-D Age Control Plus Sejtmegújító Nappali Krém
2017. március 26.

Nehéz, zsíros, nagyon büdös. Csúnya az INCI-je is. Nem szívódik fel, csak ül a bôröm felszínén, és nem érzem, hogy puhább lenne tôle, egy hét elteltével sem. Sminkelni sem túl jó rá, meg ez a kézzel belenyúlós csomagolás sem ideális. Én nagyon nem szeretem.

Clinique Take The Day Off Sminklemosó

Clinique Take The Day Off Sminklemosó
2017. március 4.

Pozitívumok:
- Nem irritálja a szememet vagy a bőrömet.
- ??
- Ennyi??

Nem értem, mi ez a hype a Take The Day Off körül. Nem mossa le rendesen a sminket a szememről, kellemetlen, olajos, egyszerűen gusztustalan érzést hagy maga után. Mindig koszosnak érzem az arcom, akárhányszor ezt használom. A termék maga hiába nem irritálja a bőröm, de annyit kell dörzsölnöm vele a szemem, mire leszedi a sminket, hogy végül mindig kidörzsölöm vele a szemkörnyékemet. A rúzst szétkeni, mielőtt úgy-ahogy lemossa, és olajos lesz tőle minden a szám körül. Ma egy utolsó próbát tettem vele, mielőtt kidobom (szerencsére csak ajándékdobozban kapott minta, nem teljes kiszerelés), és teljesen tiszta, sminkmentes szemre felraktam egy kevés Rimmel kohl liner-t. Három vattát áztattam el ezzel a borzalommal, és még úgy is ott maradt egy kis halvány maradék - aztán, mikor vízzel megmostam az arcom, fekete csíkos lett a szemem alatti terület. Ha olcsóbb lenne, talán adnék neki két csillagot, de ennyi pénzért ez siralmas.

Viszont nem csak rosszat akarok mondani erről a Take The Day Off szériáról: a Cleansing Balm nagyon-nagyon jó sminklemosó (bár pattanásokra hajlamos bőrre nem ajánlom), szóval aki kísérletezni szeretne, szerintem inkább azt vegye meg, és ne ezt.

MAC 217 Blending Brush

MAC 217 Blending Brush
2017. február 5.

Hát igen, erről az ecsetről igazán nem lehet már újat mondani, akkora körülötte a töretlen hype (nem véletlenül). Szerintem mindenkinek, aki egy kicsit is szeret sminkelni, megéri befektetni rá, mert tényleg össze sem hasonlítható a többi satírozó ecsettel - aki nem hiszi, próbálja ki. Én most tervezem megvenni a második 217-esemet, hiába van hatalmas satírecset-kollekcióm, szóval engem meggyőzött :)

MAC Cleanse Off Oil Sminklemosó Olaj

MAC Cleanse Off Oil Sminklemosó Olaj
2017. február 5.

Tényleg nem értem a sok negatív véleményt, én oda meg vissza vagyok ettől a lemosótól. Végre egy sminklemosó olaj, ami zsíros, pattanásos bőrre is jó! Nem pattogok ki tőle, nem irritálja a bőröm, nem csípi a szemem, szeretem a pumpás üvegét, és sokáig elég. Imádom használni, simán leszed mindent, a vízálló spiráltól a tusvonalon és rúzson át az EL Double Wear alapozómig :) Ráadásul nagyon finom illata is van. Aki tusolás közben próbálta használni, annak nyilván nem működik, mert ezt száraz kézzel, száraz arcbőrre kell felvinni, belemasszírozni, és aztán vízzel lemosni. Akinek nem hajlamos pattanásokra a bőre, az szerintem ne fizessen egy lemosó olajért ennyit, a Baleás is tökéletes, ugyanolyan jól tisztít, de akinek olyan problémás a bőre, mint az enyém, viszont ki szeretné próbálni a double cleansing-et, annak ezt a lemosó olajat nyugodt szívvel tudom ajánlani, a Baleásat meg a Bobbi Brownosat pedig messziről kerüljétek!:)