stiles

Regisztráció dátuma: 2016. április 24.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Regisztráció dátuma: 2016. április 24.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Balea Urea Kézkrém

Balea Urea Kézkrém
2017. február 5.

Anyukám nagyon szereti, nekem viszont irritálja a bőrömet, pici piros pöttyökkel lesz tőle tele a kézfejem, és fáj, ég tőle a bőröm. Ugyanezt tapasztaltam egy másik Baleás kézkrémmel is, szóval hiába jó az áruk, többet nem kísérletezek velük. (A kézfejemen soha, semmilyen másik krém nem okozott még ilyen reakciót ezen a kettőn kívül, nem is értem, melyik összetevő miatt volt ez.)

Estée Lauder Sumptuous Bold Volume Lifting Szempillaspirál

Estée Lauder Sumptuous Bold Volume Lifting Szempillaspirál
2017. január 23.

Update: egy hónapja ezt használtam csak, aztán az egyik sietős reggelen nem találtam és egy pár hónapja vett MF 2000 Calorie akadt a kezembe... Hát, ég és föld a kettő, főleg ha az árukat is nézzük, hiába sokkal szebb ennek az INCI-je. Azért még nem adom fel a keresgélést parabénmentes spirál után, de ezt nem fogom újravenni. (-1 csillag)

Szép, hosszú, dús, göndör pillákat csinál, három réteg után sem ragasztja össze a pilláimat, és bár látszik, hogy van rajtam spirál, nincs gusztustalan pókláb-hatás. Nem pereg, a nap végéig kitart, de lemosóval és langyos vízzel könnyen lejön. De hiába próbálom imádni, nem ér fel a kedvenc Max Factor 2000 Calorie spirálomhoz, amit a parabéntartalma miatt próbálok éppen lecserélni egy másikra, eddig sikertelenül - bár ez áll eddig a második helyen, és a keféje is jobban tetszik, meg hát a csomagolása is elegánsabb. Emiatt négy és fél csillagot adnék neki, de mivel olyan opció nincs, megy az öt, bár azt még nem tudom, újraveszem-e.

Lush Honey Trap Ajakápoló

Lush Honey Trap Ajakápoló
2017. január 7.

Imádom az illatát, és évekig híve voltam, de most elkezdte kiszárítani a számat valamiért, nem is értem. Lehet, hogy romlottat fogtam ki a boltban, de ennyi pénzért nem fogom újravenni, ha elôfordulhat ilyen.

Maybelline Eye Studio Lasting Drama Zselés Szemhéjtus

Maybelline Eye Studio Lasting Drama Zselés Szemhéjtus
2017. január 7.

Az ecsete meglepôen jó (bár nyilván nem lehet vele nagyon precíz vonalat húzni), de nekem nem elég krémes felvitelkor, annyira nem egyszerû a használata, mint pl a MAC Fluidline-é vagy a Bobbi Brown zselés tusé, emiatt kicsit mintha "húzigálná" a festék a szemhéjamat, miközben húzom a vonalat. Sajnos a nap végéig sem tart ki mindig, nyáron, hôségben pl esélytelen és elég hamar be is szárad mindennapos használat mellett, de ár-arány értékben szerintem nem rossz - bár én inkább veszek egy drágább tust évente egyszer, mint ezt kétszer.

Sleek Vintage Romance I-Divine Paletta

Sleek Vintage Romance I-Divine Paletta
2017. január 5.

Minőségre nagyon jók, pigmentáltak, tartósak, könnyen satírozhatóak a színek, de a színválaszték nem a legszerencsésebb (ezzel így igazából az összes Sleek palettát össze lehet foglalni). A három mályva szín majdhogynem teljesen egyforma a szemhéjon, a matt barna nekem teljesen wtf, mert átmeneti színnek túl sötét, de igazából nem értem, mi másra lehetne használni, mert semmivel nem harmonizál a palettában. Igazán lehetett volna még 3-4 matt szín benne. A kékes színek az egyetlenek, amik nem túl jó minőségűek, nehezen építhetőek fel úgy, hogy rendesen látsszanak is. Igazából drogériás felhozatalban messze a legjobbak között van a Sleek (bár most a Bourjois kijött két nagyon klassz palettával, amiknek a színei is fantasztikusak), de a színösszeállítások tényleg nem valami jók, így sajnos nem nagyon lehet velük azt csinálni, hogy egy palettából megoldom az egész szemsminkemet. Ha valaki paletta junkie, szerintem nem érdemes megvennie, de aki nem szeret sokat költeni sminkre, annak hangsúlyosabb sminkhez (egy-két matt árnyalattal kiegészítve egy másik palettából) tökéletes választás. A négy csillagot leginkább az ár/érték arány miatt adom.

Catrice All Matt Plus Mattító Púder

Catrice All Matt Plus Mattító Púder
2017. január 5.

A 010 Transparent árnyalattal fixálom az alapozómat, nem porol, nagyon természetes, nem túlzottan, természetellenesen púderes vagy matt hatású, de nem fénylik át tőle 4-5 órán át a (nagyon) zsíros bőröm. Az összetevők miatt nem venném újra, meg amúgy is a MAC Blot púderrel szemezek egy ideje, hátha az egész napra mattítja a bőröm, de a drogériás kínálatból nagyon jó, messze veri az agyonhype-olt Rimmel Stay Matte púdert.

Labello Soft Rosé Ajakápoló

Labello Soft Rosé Ajakápoló
2017. január 4.

Update: hosszútávon borzalmasan kiszárította a számat, majd sok keresgélés után a Carmex tette végül rendbe. Senkinek nem ajánlom a Labellót, borzalmas termékeik vannak.

Finom illata van, a színét nem szeretem különösebben, de nem is zavar. Mindennapos ápolásra jó, de télen a nagyon száraz ajkaimmal nem nagyon tud mit kezdeni. Rúzs alá nagyon szeretem használni. Sokáig tart, olcsó, de nem lettem belé szerelmes.

Rimmel Exaggerate Ajakkontúr Ceruza

Rimmel Exaggerate Ajakkontúr Ceruza
2017. január 4.

Az Eastend Snob van meg, imádom! Nagyon jó színe van, nem kell hegyezni, krémes, nem szárít (sőt, mintha picit hidratálná az ajkaimat), olcsó, könnyen beszerezhető, tartós. Viszont nagyon gyorsan fogy, és könnyen törik, épp hogy addig lehet csak kitekerni, hogy egy pici kilógjon, és azzal lehet csak dolgozni. Egy hét használat után a negyede elfogyott (igaz, én az egész számat beszínezem vele), nem tudom, így megéri-e újravennem... Az Essence ceruzájának nem volt ilyen szép színe és szárított is egy picit, de az majdnem fél évig elég volt.

Lip Smacker Coca Cola Cherry

Lip Smacker Coca Cola Cherry
2017. január 4.

Elég mű illata van, de az íze kellemes. Nem hidratál különösebben jól, de 12-13 évesen éltem-haltam érte (akkor még Angliában lehetett csak kapni, onnan hozott egy csomót a nagynénim), szóval a nosztalgia miatt megkapja a három csillagot :)

The Body Shop Spiced Apple Testvaj

The Body Shop Spiced Apple Testvaj
2017. január 4.

Nagyon oda kell figyelnem az összetevőkre, amikor hidratálót választok, akár arcra, akár testre használom, mert sajnos sok mindentől kipattogok, így a TBS legtöbb testvajától is. Ezt se merem rákenni az egész testemre, mint ahogy arra számítottam is már az INCI-csekkolás előtt, csak a nem érzékeny területekre (lábszár, kézfej, esetleg dekoltázs, nagyjából ennyi :D), de egyszerűen olyan isteni illata volt, amikor a boltban jártam, hogy nem tudtam megállni, és vettem egyet. Nagyon érzékeny vagyok az illatokra, főleg a mű, tömény, erősen parfümös krémekre, de nekem ez még pont belefér, bár a parfümöt kihagyom, ha bekenem magam vele. Reggel szoktam használni, és még órákkal később is kapok dicséreteket az illatra, mindenkit a karácsonyra emlékeztet :) Hidratálni engem tökéletesen hidratál, de egyáltalán nem száraz a bőröm, szóval nem tudom ilyen szempontból jól megítélni. A karácsonyi kollekcióból nekem ez az illat tetszett igazán, szóval ajándékokat is ebből az illatcsaládból választottam, a boltban megszagolgatva őket szerintem mindegyik isteni volt, a tusfürdőtől kezdve a testradíron át a kézkrémig :)