stilusnaplo

Regisztráció dátuma: 2011. október 19.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2011. október 19.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

H&M Hidratáló Csokis Maszk

H&M Hidratáló Csokis Maszk
2012. szeptember 23.

Amíg nem ismertem a Zamian csokis maszkját, addig ezt vettem párszor. Isteni finom illata van, tiszta és puha a bőröm a használata után, de a tubusos kiszereléssel jobban járok anyagilag, ezért vettem inkább a Zamiant. Az illata miatt muszáj 5-öst adnom :)

H&M Mélytisztító Arcmaszk

H&M Mélytisztító Arcmaszk
2012. szeptember 23.

Rettenetesen büdös termék, de elég hatékony. Tiszta, puha bőrt hagy maga után. Egy tasak nekem két használatra elég. Nem irritál, de egy nagyon picit bepirosodik a bőröm a használata után, ami hidratálás után gyorsan megnyugszik. Nem csodaszer, de időnként újravásárolom. Az illata (szaga) miatt gyenge 4-es.

Douglas XS Silky Cleansing Milk

Douglas XS Silky Cleansing Milk
2012. szeptember 23.

A kétfázisú szemfesték lemosó sikere után ezt is kipróbáltam, és nem csalódtam, sőt. Nagyon kellemes az illata, állaga, jól leszedi a sminket és szennyeződéseket az arcról, és nem szárít. Az utazó kiszerelést vettem meg először, ami kb. egy hónap alatt fogyott le napi kétszeri használat mellett és mivel semmi irritációt nem tapasztaltam ezalatt, megyek megveszem a nagyot.
Én úgy használom, hogy vízzel fellazítom a sminket, majd ezzel tejjel/krémmel alaposan átmasszírozom az bőröm, és leöblítem vízzel. Ezután még áttörlöm az arcom a Bioderma micellásával, de a vattakorong ilyenkor már tiszta.
A szemsminket továbbra is a kétfázisúval szedem le.

Algalys Bio Szappan Algával és Propolisszal

Algalys Bio Szappan Algával és Propolisszal
2012. szeptember 23.

Nagyon tetszik, nincs erős illata, csak egy nagyon halk, tiszta illatot hagy maga után, ami nappal plusz előny számomra. Nem szárítja a különösebben a bőrt, sietős/lusta időben nem kell utána kenegetni. De jelzem, hogy nekem nem túl száraz a bőröm, inkább csak vízhiányos. Eddig nem voltam szappan-párti, de ez nagyon bejön.

Update: az arcomra is használtam, és egyáltalán nem volt rossz, jól tisztított, de mégsem marta le a bőrömet. Nálam elég sokáig kitartott, mert csak egyedül használtam. Aki szappan-párti, annak ezt mindenképpen javaslom kipróbálásra. Utazáshoz is praktikus, mert nem kell külön cuccokat vinni testre és arcra.

Algalys Bio Lábfrissítő Gél

Algalys Bio Lábfrissítő Gél
2012. szeptember 23.

Még csak egyszer használtam, akkor nagyon tetszett, folyékony állagú, kellemes mentolos illatú, pont olyan, amit nyáron szeretek nappalra használni. Nagyon gyorsan beszívódik, és nem marad ragacsos utána a bőröm.
Majd nyáron módosítok a véleményemen, ha mégsem válna be.

Update: egész nyáron használtam, így már valós az értékelésem, most 10 csillagot adnék rá, ha lehetne, mert nagyon meg vagyok elégedve a hatásával. Akinek hajlamos puffadni a lába, annak mindenképpen ajánlom kipróbálásra. Betartja, amit ígért, nem kell sok belőle, ezért kiadós, abszolút megéri az árát.
Nálam a kötelező termékek listáján van.

Yves Rocher Jardins Du Monde Spanyol Gránátalma Tusfürdő

Yves Rocher Jardins Du Monde Spanyol Gránátalma Tusfürdő
2012. szeptember 14.

Nekem tetszik, jól tisztít, nem hidratál, de nem is szárít erősen. Hűvösebb időben kb. 2 naponta kell testápolót használnom utána. A csomagolása viszont vicc, vizes kézzel képtelen vagyok kinyitni... Az illata számomra kellemes, nem marad meg sokáig a bőrömön, de nem is bánom. Nálam ez a "biztosan újraveszem" listán van.

Update: a legutóbb vásárolnak már könnyebben kezelhető a kupakja. Még nem tökéletes, de már vizes kézzel is ki tudom nyitni. Így részemről már megérdemli az 5 csillagot.

Yves Rocher Anti-Dandruff Shampoo

Yves Rocher Anti-Dandruff Shampoo
2012. szeptember 2.

A szalicilsav miatt vettem meg, gondoltam nyáron nem árt egy kis hámlasztás a fejbőrnek, főleg amikor nagyon meleg van. A fejbőrömnek végül is nem rossz, de a hajamat szárítja, több a töredezett hajvégem, mint előtte, és fakóbb is. A szárazságot egy jó balzsammal lehet kezelni, de így sem érzek késztetést, hogy újravásároljam.

Yves Rocher Tisztító Sampon Csalánnal

Yves Rocher Tisztító Sampon Csalánnal
2012. szeptember 2.

Nagyon ígéretesnek tűnt a leírás alapján, de sajnos csalódnom kellett. SLS- és szilikonmentes tisztító sampont akartam, de nem sejtettem, hogy ennyire szárítani fog. Fénytelen szénaboglyát csinált a hajamból, ami ráadásul kifésülhetetlen is lett, és iszonyatosan töredezett a vége. A fejbőröm viszketősre száradt és korpásította is. Egyszóval rettenetes.

Clinique Superbalm Hidratáló Szájfény

Clinique Superbalm Hidratáló Szájfény
2012. szeptember 2.

Ezt a szájfényt azért szeretem, mert nagyon jól hidratál, útközben is simán fel tudom kenni tükör nélkül, így nem kell külön ajakápolót is magammal hurcolnom. Fényes, szerintem nem ragacsos, kellemes viselni. Két darabom van, egyik már kb. egy éves, de még nincs semmi baja. Ugyanolyan az állaga, illata ( pontosabban illatmentessége), mint újkorában. Nálam ez a folyamatosan újravásárolandók listáján van. Jah, és nagyon kiadós, sokáig elég egy tubus.

Lanvin Rumeur 2 Rose

Lanvin Rumeur 2 Rose
2012. szeptember 2.

Friss, fiatalos, citrusos-rózsás, de valóban nem túl tartós illat. Ennek ellenére egyik nyári kedvencem. Hajra szoktam fújni, úgy egész nap tart. Számomra az az egyik nagy előnye, hogy farmeros-pólós és kosztümös szereléssel is megállja a helyét. 30+ fokban szinte csak ezután nyúlok reggelente. Általában nem szeretem az illatokat korhoz kötni, mert ez inkább egyéniség kérdése, de ezt az illatot én kifejezetten a nagyon fiatal - fiatal korosztályon tudom elképzelni. A tartóssága miatt levonok egy csillagot.