summerrain

Regisztráció dátuma: 2013. október 26.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)

Regisztráció dátuma: 2013. október 26.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)

Vademecum Junior 6+ Epres Fogkrém

Vademecum Junior 6+ Epres Fogkrém
2020. február 25.

Elhasználtam egy tubussal (nem bírom a mentolt sajnos). A kevésbé édes gyerekfogkrémek közé tartozik. Szimpatikus, hogy tettek bele eritritolt. Ha valaki felnőttként mentolmentes, de a felnőtt fluorid adagot tartalmazó fogkrémet keres, érdemes kipróbálni.
Amit nem annyira szerettem benne, hogy kézi fogkefével nekem annyira habzott, hogy az utolsó kvadránsnál sokszor már ki kellett köpnöm a habot. Érdekes módon se szónikus, se forgófejes elektromos fogkefével ezt nem tapasztaltam.

Meishoku Ceracolla Moisture Lotion

Meishoku Ceracolla Moisture Lotion
2020. február 25.

Nagyon jól hidratál, ősz környéként kezdtem el használni, első rétegként, reggel-este. Én elég sokat nyomtam az arcomra (vízhiányos a bőröm), gua-sha arcmasszázshoz is használtam, jól csúszott vele az eszköz. Most pár hete elfogyott, érzem a hiányát.

Sebamed pH 5.5 Szappanmentes Szappan

Sebamed pH 5.5 Szappanmentes Szappan
2020. január 30.

Érzékeny bőrre ajánlják, de borzalmasan erős illata van ahhoz képest. Szerintem nem szárít.

Dr. Hauschka Sóvizes Fogkrém

Dr. Hauschka Sóvizes Fogkrém
2019. december 20.

Én imádtam ezt a fogkrémet. Végre egy mentolmentes fogkrém, ami nem émelyítően édes. Az íze erősen sós, illetve érezni benne az illóolajokat/növényi kivonatokat, engem ez nem zavart. Érzékeny fogaim vannak, illetve pár fogamon visszahúzodott az íny, de nem okozott problémát ez a fogkrém.
Kár, hogy nincs belőle fluoridos verzió, illetve szónikus fogkefével sajnos nem működik jól.
Az elszíneződéseket leszedi valamennyire, nekem is világosabbak voltak a fogaim egy picit, amikor használtam.

Elmex Gél

Elmex Gél
2019. december 5.

Nekem az a bajom ezzel a termékkel, hogy erősen mentolos, így aki érzékeny, ne adj isten allergiás a mentolra, nem tudja használni, hiába lenne neki hasznos. Érdekes, hogy más cégek képesek mentolmentes remineralizáló/fluoridáló termékeket is gyártani, csak a GABA nem. Ráadásul ebben a termékben funkciója sincs, hiszen aki szereti a mentolt, az úgyis mentolos fogkrémmel fog fogat mosni előtte.
A GC Tooth Mousse-nak más a hatóanyaga, az "Recaldent"-et tartalmaz, fluorid nélkül, és mindennap kell használni, viszont 4 mentolmentes verzió is van. (A GC Tooth Mousse Plusban van fluorid is, 900 ppm).
Az Elmex gélben 3 féle fluorid van, és normál esetben elég heti egyszer használni, tehát tényleg sokkal gazdaságosabb, mint a GC Toothmousse.
Én legutóbb kb 2300 Ft-ért vettem a patikában egy családtagomnak, aki bírja a mentolt, azt mondja, neki segít.
Ha lenne mentolmentes verzió is, 5 csillagot adnék.

Curasept ADS 212 Szájöblítő

Curasept ADS 212 Szájöblítő
2019. november 27.

Érezhetően nyugtatja a foghúzás utáni sebet. Valaki azt írta korábban, hogy nem mentolos. Lehet, hogy közben változtattak rajta, mert az enyém bár nagyon enyhén, de egyértelműen mentolos (évek óta mentolmentes fogkrémeket használok, így remekül detektálom a mentolt :)
A kupak sajnos nem funkciónál mérőpohárként.

Curaprox CS 5460 Ultra Soft Fogkefe

Curaprox CS 5460 Ultra Soft Fogkefe
2019. november 22.

Imádom. Pihe-puha fogkefe (talán a legpuhább a piacon?), ultrafinom szálakkal. Nekem a színei is tetszenek, és a design is. Nem bántja az ínyem, és a szabadon lévő fognyakakat sem.

Curaprox CS Smart Fogkefe

Curaprox CS Smart Fogkefe
2019. november 22.

Bölcsességfogeltávolítás után vettem, mert a sima felnőtt curaprox fogkefével nem tudtam beférni, hogy a sebet tisztogassam. Ezzel már könnyebb beférni, az meg külön előny ebben az esetben, hogy a sörtéje még az ultra softnál is puhább.

Sebamed Urea Akut Arckrém

Sebamed Urea Akut Arckrém
2019. november 12.

Az urea miatt vettem meg.
Az illata szerintem tolerálható, bár szerintem akár ki is hagyhatták volna. Nekem okkluzív réteggel remekül működik, viszont önmagában nem elég. Az állaga könnyű, nem egy sűrű krém.

Mixa Hyalurogel Light

Mixa Hyalurogel Light
2019. november 12.

Nagyon erős illata van, emiatt arcra nem is mertem kenni, csak nyakra. Az állaga könnyű, kissé géles. Nem értem, miért illatosítják ennyire, miközben érzékeny bőrre ajánlják.
Update: Kipróbáltam arcra kétszer. Orcákon kissé csípett (enyhe rosaceám van), bár nem pirosodtam ki tőle, de többször nem mertem arcra használni. Gyanítom, hogy a parfüm a ludas, persze biztosra nem tudhatom. Amúgy jól hidratál, engem nem zavar benne a szilikon.
Update2: Mivel később rájöttem, hogy lemosóváltás miatt kiszáradt a bőröm, amikor próbálgattam, ezért újra nekifutottam, miután visszatértem a bevált lemosómhoz. Így már nem csíp, okkluzív/záró rétegként remekül működik nappalra és éjszakára is. Adok neki plusz egy csillagot, bár továbbra is úgy gondolom, hogy egy érzékeny bőrre ajánlott krémbe sokkal kevesebb illatanyag is elég lenne, vagy lehetne illatmentes.