SuperHiro

Regisztráció dátuma: 2013. február 8.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2013. február 8.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Braun Silk-Épil 9 Epilátor

Braun Silk-Épil 9 Epilátor
2015. szeptember 6.

Előre leszögezném, hogy a véleményem csak kevesek számára lesz mérvadó tekintve, hogy ritka problémás nálam a szőrtelenítés. Iszonyatosan sötét, erős és dús szőrzettel rendelkezem, mindehez pedig nagyon érzékeny szőrtüszők párosulnak. Miután az előző epilátorom szinte teljesen tönkretette a bőröm (rengeteg szőrbenövésen, tüszőgyulladásom lett, amik jól elhegesedtek, az egész vállalhatatlanul csúnya volt és a mai napig se a legszebb látvány), áttértem a borotvára, amit sajnos napi szinten kellet végeznem, olyan gyorsan visszanőtt. Mivel se időm, se kedvem nem volt arra, hogy minden egyes nap megkopasszam magam, így az itteni (és más helyekről összeszedett) jó vélemények hatására úgy döntöttem, hogy beruházzok erre a kis gépezetre. Egyelőre vegyesek az érzelmeim, mivel rajtam sok minden nem úgy működik, ahogy az eddigi véleményezőknél.
Először is fáj. Nagyon. Jobban, mint az előző gépemnél, de ezt persze ráfoghatom arra, hogy fél évig csak borotvát használtam, elszoktam tőle, megerősödött a szőr stb.
Pöttyöz, emellett érzékennyé teszi a bőrt. Még mindig olyan, pedig jó pár órája epiláltam. De ismét persze lehet, hogy csak nekem baromi érzékeny a lábam, meg elszokott az efféle tortúráktól. Ha valaki tud erre jó fertőtlenítő, bőrnyugtató gélt, vagy kenőcsöt az kérem feltétlenül jelezze!
Viszont! Gyors, sokkal gyorsabb, mint az elődje. Azzal kb 2 óra volt mindkét lábat megcsinálni (és még úgy is hagyott szőröket), míg ezzel nem volt 40 perc se (ha jól tudom annyit bír töltés nélkül.) Nagyon tetszik, hogy akkumlátoros, így nem kell a zsinórral vacakodni, nagyon kényelmesen hozzá lehet férni mindenhez. A kis lámpa is nagyon hasznos, így a pocsékul megvilágított kádban ülve is lehet használni.
Az ára, a fájdalom és az irritáció miatt egyelőre csak 3 csillag, de még mindenképp visszajövök update-elni, mert nagy reményeket fűztem/fűzök hozzá. Talán csak egy kis idő kell, hogy összeszokjunk.

MakeUp Revolution Salvation Velvet Matt Szájfény

MakeUp Revolution Salvation Velvet Matt Szájfény
2015. május 4.

Alapvetően elégedett vagyok. A Rebel árnyalat van meg, a színe valami eszméletlen szép és intenzív. Az alapos aláhidratálás viszont kötelező, nemcsak a szárító hatás miatt, egyszerűen jobban siklik, egyenletesebb, szebb eredményt lehet elérni, ha ajakápoló fölé viszi fel az ember. A tartóssága is jó, az ivást simán bírja, az evést már kevésbé. Kis mértékben rétegelhető, utána már pattog és érezni lehet, hogy van valami az ajkakon. Viszont előny, hogy a tartóssága ellenére is könnyen leszedhető, nem kell órákig sikálni. Nem mondom, hogy tökéletes, de nem bántam meg, hogy megvettem.

Catrice Vízálló Fedőspirál

Catrice Vízálló Fedőspirál
2015. március 19.

Miért nem gyártják???:( Annyira szerettem. Nyilván búvársminket nem lehetett vele csinálni (én amúgy sem hiszem, hogy valami tényleg 100%-ig vízálló), de a szemcseppel és a könnyezéssel remekül megbirkózott, mégis könnyen le tudtam mosni este. A legpotyogósabb spirált is tartóssá tette, nem bántotta a szemem és még a szemöldökömet is tudtam vele formázni. Az utolsó cseppig elhasználtam és nagyon hiányzik. Remélem lesz utódja.

Stella Tiniderm Pattanás Krém Aknés Bőrre

Stella Tiniderm Pattanás Krém Aknés Bőrre
2015. február 6.

Gyerekek nálam ez a cucc egy hatalmas NOPE! Iszonyú zsíros krém, ennek ellenére semmit sem hidratál, sőt talán mintha szárítana is. Viszont a pattanásokkal nem csinált semmit sőt inkább rontott, mintsem javított volna a bőrömön. Ráadásul iszonyú ragacsos utóérzetet hagy maga után. Azt a pár forintot sem éri meg, amit adtam érte.

Garnier Micellás Arctisztító Víz

Garnier Micellás Arctisztító Víz
2014. december 19.

Update: Nem tudom mi lett vele, de elkezdte csípni a szememet. Az elején ezt nem csinálta. Sajnos le kell, hogy vonjak ezért. :(

Még tavaly futottam bele ebbe a termékbe krémmánián (több micellás társával, de akkor még fogalmam sem volt róla, hogy mik ezek, eszik-é vagy isszák, kiknek való és mire stb.) Kb két hete jött velem szembe meglehetősen olcsón, így gondoltam teszek egy próbát, hátha... Alapvetően szemsmink (néha száj) lemosására használom, arra nekem tökéletes. Szépen leszedi még a vízállót is (amit nem igazán értek, hogy hogyan, de annyi baj legyen), nem irritál, kontaktlencsét nem piszkálja. Az arcon már másképp viselkedik, valahogy utána is koszosnak érzem a bőröm. Talán érzékenyebb, kevésbé zsíros bőrön jobban teljesít, már ami az arctisztítást illeti, de mivel alapvetően szemre vettem, így nem is bánom, hogy nálam máshol annyira nem vált be. Nem mondanám csodaszernek, de korrekt kis termék, az árát megérte. Azt hiszem újra fogom venni.

RdeL Young Nail Körömdíszítő

RdeL Young Nail Körömdíszítő
2014. december 11.

A gyümölcsöset vettem meg, eredetileg kollázshoz, de a kíváncsiságból a körmömön is kipróbáltam. Nem vagyok túl tapasztalt manikűrös, kb egy évben, ha kétszer lakkozok (azt is bénán) és az se túl tartós (baromi ratyik a körmeim, foltosak, gyengék, lemezesen törnek stb.) Szóval nem tudom mennyire mérvadó a véleményem, de számomra az eredeti funkciójára nem sokat ért ez a termék. Az istennek se akart a körmön maradni, valahogy nem tudott alatta rendesen megszáradni a lakk, ráadásul nem tudtam úgy meghajlítani, hogy szépen a körmömre simuljon (ha erősebben próbálgattam egyszerűen eltört.) 3at sikerült felügyködnöm, de szerintem nem fog sokáig tartani és annyira nem is néz ki jól, mivel kissé eláll a köröm felületétől. Nem akarom nagyon lepontozni, lehet a többi működik (ez meg simán aranyos és jól néz ki bármin, ami nem köröm :D) ill. tapasztaltabb körmösök jobban tudnak bánni vele.

L'Angelica Ausztrál Teafaolaj Sampon Korpásodás Ellen

L'Angelica Ausztrál Teafaolaj Sampon Korpásodás Ellen
2014. december 10.

A kedvencemet, a MediNaturalt sehol se találtam, így ezt vettem meg helyette. Hát, nekem nem vált be... De úgy is mondhatnám, hogy utálom. Jól felhabzik, tisztít is rendesen, de a használata óta sokkal gyorsabban zsírosodik a hajam töve, a vége meg száll ide-oda. Nagyon idegesítő. Ráadásul valahogy nagyon elrontja a haj tartását. Már rögtön szárítás után látom, hogy rálapul a fejemre, a vége meg áll szerteszét. A korpátlanító hatásáról nem tudok nyilatkozni, sosem voltam igazán korpás, azért vettem meg, mert eddig egy teafás samponban sem csalódtam. Talán szárazabb, tényleg korpás hajon működik + a tisztító hatása miatt kap 2 csillagot.

Alverde Lipstick Pencil

Alverde Lipstick Pencil
2014. december 2.

Nagyon jó kis termék, kár, hogy már nem gyártják. Én a "turkálóban" (tudjátok, ahova a hibás vagy egyéb okból leselejtezett cuccok vannak olcsón) akadtam rá, a vörös árnyalat jött velem haza. Számomra ez A vörös, gyönyörű szép színe van, egyenletesen fed és tartós is. Talán picit szárít, de egy jó hidratálóval ez sem probléma.

Alverde Elegant Dark Ajakrúzs

Alverde Elegant Dark Ajakrúzs
2014. december 2.

A 20-as (barna) és a 40-es (lila) tulajdonosa vagyok, bár az utóbbit már kidobtam, annyira használhatatlan volt. Képtelenség volt egyenletesen felkenni, nagyon fura volt az állaga és kb azonnal elmaszatolódott. Pénzkidobás volt az egész. Ezzel szemben a barna meglepően jó. A tartósságán lehetne javítani, de mivel leértékelten vettem az árát megérte. Önmagában 4-est adnék neki, de a lila testvére miatt le kell vonnom még egy csillagot.

Lovely Extra Lasting Hosszantartó Matt Szájfény

Lovely Extra Lasting Hosszantartó Matt Szájfény
2014. november 27.

Az első ilyen matt "szájfényem" (nem ellentmondásos kicsit? :D) szóval túl sok összehasonlítási alapon nincs. Mivel imádom a vörös ajkakat, itt is a pirosas árnyalatra esett a választásom. Eddig vegyesek az érzéseim.
PRO:
- gyönyörű színe van
- a mattságába nem lehet belekötni
- nagggggyon tartós
KONTRA:
- ha szárítani nem is szárít nagyon, egy nagyon alapos aláhidratálásra szükség van, különben nagyon beleül a ráncocskákba, lepereg stb
- az előnye egyben a hátránya is, olyan tartós, hogy alig tudom lekaparni magamról
- nem igazán lehet (=én nem igazán tudom) rétegelni, ha valahol egy picit megkopik, csak ott szabad kiigazítani, különben vastag, ÉREZHETŐ réteget képez a szájon és darabos lesz.
Egyenlőre 4*, mivel most minden nehézség ellenére nagyon bele vagyok szerelmesedve.