svivko

Regisztráció dátuma: 2012. február 13.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2012. február 13.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Sunday Riley U.F.O. Ultra-Clarifying Face Oil

Sunday Riley U.F.O. Ultra-Clarifying Face Oil
2021. július 1.

Valóban zseniális ez a problémás bőrre való termék. Nagyon rég nem volt ilyen szép a bőrképem, mint ezzel a termékkel. Körülbelül 2-3 hét minden napi használatát követően elhagytam az alapozó használatát, és már nem szenvedek a maszknétól.
Alig fogy, így az árát szerintem megéri.
Nagyon ajánlom, nálam újra vevős lett! :)

Yunsey Keratin Hajvégápoló Szérum Argánolajjal és 24K Arannyal

Yunsey Keratin Hajvégápoló Szérum Argánolajjal és 24K Arannyal
2021. február 9.

Én úgy imádom, amikor valaki(k) elhiszik magukról, hogy minden tudnak. Mert általában akkor lesz belőlük a legröhejesebb alak. Aki mindent tud, az semmit nem tud, legyünk szerények lányok, az a legtöbbünknek jól áll. ;)

Rendelést átvenni szaladtam be egy eddig ismeretlen fodrászkellékes webshopba, nagyon jó áron megtaláltam a webshopjukon az összes pótolandó hajápoló vackomat, ezért mentem új terepre bátran.
Hatvanas évek-beli dauervíztől bűzös fodrászaton át vezetett az út a kis lepkeköpet méretű, de annál inkább megpakolt fodrászkellékes boltba, ahol egy kedves 50 körüli nő fogadott.
A rendelésemen felül kértem tőle tanácsot egy jó hajvégápoló olajra, ami szilikonos (mert a hajamnak egyszerűen KELL ez az ördögtől való összetevő), ugyanakkor bőven tartalmaz értékes novényi olajakat - hiszen a karmát egyensúlyban kell tartani, hamár szilikon.
Kegyetlenül rámförmedt a hölgy, hogy "A szilikon a legrosszabb, amit tehet a hajával!", mondom tudom, tudom, de egyszerűen kell és kész. Rendíthetetlen volt, azt mondta; Kallosból tud csak ajánlani szilikonos vackot - gondoltam magamban, hogy az lehetetlen és nem adtam fel. Picit úgy éreztem magam, mint egy nyugger démon a templomban.
Hogy kompromisszumra jussunk, kértem Tőle, hogy ajánlja az ő kedvenc növényi olajas hajvégápolóját, amit sokan visznek.

Hát, ez volt az. Finoman jeleztem neki: Kérem, ebben az első két összetevő az nettó szilikon, ami azt jelenti, hogy az van a legtöbb a termékben.
Azt mondta nem ért annyira hozzá, meg olyan picivel van írva, hogy el sem tudja olvasni!

Remek.

Az elmény és a termék is öt csillagos egyébként. Nekem nem fordult elő, hogy láthatóan olajos maradt volna a hajam tőle, de elég vizes állaga van, el tudom képzelni, hogy túl lehet adagolni.

Giovanni Frizz Ease-től azonban nem jobb, csak könnyebben beszerezhető.

L&Y 217 Blending/Shading Brush

L&Y 217 Blending/Shading Brush
2021. február 9.

Update: 3 éve töretlen a szerelem, vettem még kettőt belőle múlthéten, én nem vettem észre szúrósságot rajta, pedig kifejezetten tudom azt utálni. (BradoLife fertőtlenítő folyékony szappannal és Beautyblender szappannal tisztítok.)

Hihetetlenség! Pikk-pakk a kedvenc ecsetemmé vált. Olyan puha, mint a vatta, a kis faragott mélyedésnek köszönhetően pedig tökéletesen kézreáll, kényelmes, vele nem teher a "blend-blend-blend". Gyönyörűen dolgozik, pigmentekkel ma vetettem be, Kell a púder sötét Missy-ét mint a villám színvesztés nélkül eldolgozta. Mondtam már, hogy milyen puha?!

Vegyétek, élvezzétek.
Ebayes boltja van a mukinak, handmade ecsetei az L & Y-k , ezenkívül agyonhypeolt márkák (Guerlain, Nars, stb) ecseteit rekreálja tökéletes utánzatként, vagy saját márkáján belül, mint ez a Mac 217-re.
1600 Ft-os csoda. <3

Bolt linkje:

Zoeva 104 Buffer Brush

Zoeva 104 Buffer Brush
2021. február 9.

Szerintem nem érdemes a 110-es ecsettel összehasonlítani, sokkal inkább a 102-es silk finish-sel nekem ez utóbbi az alfája és az omegája az alapozásnak.

Szuper minősege és mérete van. Egyetlen problémám van; lehetetlen takarítani. Illetve nem az, de irtó macerás az összes többi ecsethez képest. Kialakítása miatt egyébként.
Érdemes (mint minden más ecsetet - kiváltképp ha krémes terméket használunk) 1-2 használat után kimosni, mert különben csíkoz.

Ajánlom, persze, de szerintem a 102-es felhasználóbarátabb, ez inkább poralapozókesetében lenne a befutó, ha a kettő között kell választani.

Ikoo Hajkefe

Ikoo Hajkefe
2021. január 28.

A kialakítása jobb, mint a tangle teezernek, ezt még sosem sikerült kiejteni a kezemből, ugyanolyan puha sörtéi vannak, de mintha több lenne belőle. Ezzel nem kell többször átmenni egy csomón, míg a tangle-nél előforudlt, hogy 2-3x kikerülte a csomót.
Göndör hajamar 2-3 naponta hajmosás előtt közvetlen fésülöm csak ezzel a kefével, és egyáltalán nem fájdalmas a procedúra .
Én pinkpandán vettem a tükörfényes Trophy wife kiadást spec akcióban 4000 Ft-ért, tökéletesen megérte.

Tangle Teezer Blow-Styling Half Paddle

Tangle Teezer Blow-Styling Half Paddle
2021. január 28.

Nem sikerült megszeretni. A teezerekhez képest merevebb, vastagabb sörtéi vannak, egyáltalán nem rugalmas, ezáltal elég fájdalmas vele fésülködni, hát még hajat szárítani a göndör hajammal.
Neke pénzkidobás volt, de amikor az olasz vízikutyámnak rövid a (göndör) szőre, egész jól ki lehet vele szedni a bogáncsokat az ebzetből. (elhalt Yay!)

Clarins Instant Light Lip Comfort Oil Ajak Olaj

Clarins Instant Light Lip Comfort Oil Ajak Olaj
2021. január 27.

Gyorsan eltűnik az ajkakról és engem sajnos szárít is, csalódás volt a vélemények után. Sem szájfénynek, sem ajakápolónak nem tudom így használni.

Yves Saint Laurent Libre EDP

Yves Saint Laurent Libre EDP
2021. január 27.

Miután megvettem hallottam egy olyat, hogy, ha ezt az illatot viseled, akkor biztos egy határozott, céltudatos, törtető - ugyanakkor alapvetően jóindulatú nő vagy, akitől néhányan tartanak. Nos, értem miért. Kellemes felnőtt nő illat ez, ami tudja mit akar és mindent meg is tesz érte.
8 órán át biztosan tart, a végén rajtam pont kellemesen édes illattá alakul, egyébként alapvetően nem az. Szép!

Lancôme La Vie Est Belle Intensément EDP Intense

Lancôme La Vie Est Belle Intensément EDP Intense
2021. január 27.

Meglepve olvasom az előző véleményeket, mert rajtam ez az illat egy 24+ órán át tartó kellemeg igazvanília illat. Nem bánt, nem túl erős, nem fájóan nagy hatósugárral, ugyanakkor nem túl változatos.
Ha valaki ilyet keres, akkor ajánlani tudom 16 fok alatt, de szerintem az első órát leszámítva nincsen semmi köze az anyaillathoz. Nem fogott meg, de nem is utálom.

Zoeva 317 Wing Liner

Zoeva 317 Wing Liner
2021. január 27.

A hibátlan tusvonalhoz való varázspálca ez az ecset.

Pengevékony vonalat is lehet vele húzni, szálai nem merevek, könnyen tisztántartható - nem fogja be semmilyen színű tus a szőrt. A nyele tökéletes vastagságú, egyszerűen nincs hibája.

6 darab büszkén megszállott gazdája vagyok - lassan a hét minden napjára van egy, a legrégebbi 3 éves, és semmi baja az ecsetfejnek, csak a nyél lett kopott meg picit.