sword

Regisztráció dátuma: 2016. június 6.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2016. június 6.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Tág pórusok

Pharmaceris Sebo-Almond Peel Exfoliating Night Cream

Pharmaceris Sebo-Almond Peel Exfoliating Night Cream
2018. november 7.

Határozottan meg vagyok vele elégedve, egész jó hatásfokkal halványítja a már meglévő kis sebhelyeimet. Valami sűrített tej jellegű massza, de nem kell belőle túl sok, egész jól terül. Ár-érték arányban mindenesetre nagyon jól teljesít. A nagyon ismert online pénzelverő helyen 4500 Ft. körüli összegért osztogatják. A flakonját viszont kötelezővé kellene tenni, annyira praktikus.

Alterra Nedves Micellás Arctisztító Kendők

Alterra Nedves Micellás Arctisztító Kendők
2018. június 7.

Lepedőnyi méretű, nagyon lucskos, puha kendők vannak benne. A sminkleszedő képességéről nem tudok nyilatkozni, de sima arctörlésre egész jó, főleg így nyáron. Jól eltávolítja az arcomról a zsírréteget, ami a nagy melegtől rögtön megjelenik, és egy ideig kellemes, matt hatást biztosít. Az illata semleges-kellemes, a méreténél és a nedvességtartalmánál fogva pedig egy komplett macskamosdást is le lehet rendezni egy keszkenővel :-)
Szóval ha kozmetikai kendőként nem is tudom megítélni a hatását, de így nyárra, tisztasági elsősegélycsomagként egész jól funkcionál.

Nivea Urban Skin Detox Antioxidáns Éjszakai Arckrém

Nivea Urban Skin Detox Antioxidáns Éjszakai Arckrém
2018. március 28.

Határozottan jó kis kence. A hozzászólásokból azt szűrtem le, hogy zsíros / vízhiányos bőrnek való, mint amilyen az enyém. Kacérkodtam is a gondolattal, hogy beszerzem, aztán hirtelen muszáj lett. Úgy kifújta a szél a képes felemet, hogy rendesen feszült és égett a bőröm. Szóval boltba be, kencét vesz, használja. Már lassan két hete. Tapasztalat: a közepesnél erősebb bőrszárazsággal nem igazán boldogul (nekem is kellett hozzá egy kis bepanthenes segítség), egyébként meg vagyok vele elégedve. Picit tényleg csíp felkenéskor, de gyorsan beszívódik. Könnyű, laza krém, nem zsírosít, jól puhít, mattít és közepesen jól hidratál. Viszont ugyanolyan jó nappalra is, mint éjszakára.

DKNY Pure a Drop Of Rose

DKNY Pure  a Drop Of Rose
2017. július 16.

Szép, könnyed, levegős rózsaillat. Sajnos a tartóssága és a szillázsa elhanyagolható.

DKNY Pure

DKNY Pure
2017. július 16.

Kellemes, kissé krémes illatú parfüm, de nagyon hamar bőrközelivé válik. Igazából az első szó, ami eszembe jut róla, az az, hogy feltűnésmentes.

Estée Lauder Cinnabar

Estée Lauder Cinnabar
2017. július 2.

Hmmm... ez igen! Fűszeres-balzsamos, csípős-csiklandós, életrevaló, virgonc kis parfüm ez :-) Az én ízlésemnek kicsit túl sok benne a virág, de hát nem vagyunk egyformák.

Estée Lauder Sensuous EDP

Estée Lauder Sensuous EDP
2017. július 2.

Valóban nagyon finom illat, édes-mézes-krémes, fás-balzsamos, meg minden, csak éppen egy órán belül nem érezni semmit...

Agent Provocateur L'agent Eau Provocateur

Agent Provocateur L'agent Eau Provocateur
2017. június 11.

Olcsó verziós rózsás szappan, félórás tartóssággal.

Agent Provocateur EDP

Agent Provocateur EDP
2017. június 11.

Mosóporos-szappanos fáradtrózsa. Biztos van, akin egy szebb oldalát mutatja, de szerintem én ezt nem fogom önszántamból még egyszer magamra fújni.

Calvin Klein Obsession

Calvin Klein Obsession
2017. június 1.

Még csak egy illatmintát próbáltam, de szerintem megvan az új szerelmem :-) Mély, füstös, sötét, domináns illat. Először kesernyés, karmolós, mint a fakéreg. Aztán szelídül, nagy meleg, sötét színű takaró lesz belőle, de nem az a nagyon puha, hanem az a fajta, ami olyan izgisen-csiklandósan érdes egy kicsit.

UP: No, most, hogy így egy hét után kezdek kilábalni a Tabu okozta eufóriából, elkezdtem komolyabban ismerkedni az Obsessionnal is. Így üvegből fújva már kicsit más arcát mutatja. Nem érződik ki belőle annyira a tömjén mélysége és a vanília melegsége, nagyon szépen tartja a kesernyés fakéreg-illatot. Semmi édesség, semmi virágosság, most leginkább úgy tudnám jellemezni, hogy illatos pipafüst az őszi erdőben. Szóval továbbra is egy nagyon szép, komoly, karakán illatnak tartom.

UPUP: Eddig három különböző évszakban használtam ezt a parfümöt. Ősz elején még a vaníliás-tömjénes melegséget éreztem, tél elején pedig a fakérges-pipafüstös jóságot. Most tavasz van, mondhatni jó idő, éled a természet és éled az Obsession is. Egészen pontosan felébredt benne a civet, eszméletre rugdosta a pézsmát, felvonszolta magával az illatpiramis tetejére, és most a mellét döngetve teli torokból üvölti, hogy itt a tavasz :-) Az Obsession most szinte nem is emlékeztet eddigi önmagára: egy rendkívül érzéki, izgalmas illat lett belőle, tele élettel ,mozgékonysággal, ösztönösséggel. Félájult imádatom mértéke jelen pillanatban kezdi erősen megközelíteni a Tabu iránt érzettet :-)

...és csendesen reménykedem, hogy nyáron pedig törjenek elő ebből a parfümből a benne rejtező citrusok, és akkor sírva is fakadok a gyönyörűségtől :-)

UPUPUP: OK, feladom, és hagyom magam meggyőzni. Ez a barna tojás kipécézett magának, és mindenáron ő akar a numero1 illatom lenni :-) De komolyan, mint amikor egy macska kinéz magának, és eldönti, hogy ha a fene fenét eszik is, te leszel a gazdája. Nincs beleszólásod, nem kérdezi a véleményed, csak kitartó türelemmel beleszuszakolja magát az életedbe, befészkeli magát a legkényelmesebb fotelodba, és dorombolva pillog rád a félig leeresztett szemhéja mögül...
Szóval most ott tartunk, hogy 30 fok van, civet őnagysága befejezte a pézsma szekálását, és beköltözött egy narancsligetbe, amiben lime-ot és grapefruitot is termesztenek :-) Én pedig most egy teljesen áttetsző, aranyba hajló borostyánsárga felhőben lebegek :-)

Szóval nem tehetek mást, feladom, beismerem a vereségemet, legyőzött ez a kis dög. Ha már ennyire teper érte, legyen: mától ő a hivatalos parfümöm :-)

...és most, hogy elolvastam alizee véleményét, megfogalmazódott bennem a konklúzió: ez a parfüm egy igazi kitanult rib@nc nőstény macska :-)