szalmakalap

Regisztráció dátuma: 2012. január 11.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2012. január 11.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Matis Réponse Teint BB Krém

Matis Réponse Teint BB Krém
2013. május 23.

Nagyon szeretem a BB krémeket, mert mind látszatra, mind érzetre komfortosabbak és természetesebbek az alapozóknál. A Matis BB-től eleinte ódzkodtam, mivel kimondottan sötét színe van (sötét bézs), ezért el sem tudtam képzelni, miként működne az én világos bőrömön ( mindig a legvilágosabb színű alapozót kell választanom). A kozmetikus beszélt rá a kipróbálásra és nem bántam meg:) Felkenés után 10 perccel kellemes, meleg ragyogó (de nem csillogó!) arcszínem lett, anélkül, hogy tónusban elütött volna a természetes bőrszínemtől. Egy hét használat után még mindig teljesen elégedett vagyok vele. Nagyon kevés kell belőle, állaga közepesen sűrű, amit kissé nehéz eldolgozni, de a végeredmény egész estig kitart. Enyhe/közepes fedést biztosít, egységessé teszi az arcszínt, elfedi a pirosságot, apróbb bőrhibákat. Mitteszert, pattit nálam nem okozott. Illata púderre emlékeztet. Hidratáló nélkül nem használtam, erről nem tudok írni. A MATIS réponse puerté mattító-tisztító gél-krémmel (hamarosan erről is írok!) együtt használva egész nap matt és hidratált marad a bőröm. Eddig az árán kívűl teljesen elégedett vagyok vele (a 15000-es határtól csak pár száz forint választja el!), nálam megelőzte koreai, bio és egyéb BB krémeket. Ha hosszú távon is beválik megkapja a +1 pontot.

Jil Sander Everose

Jil Sander Everose
2013. május 14.

Szerelem lett első szippanrásra, olyan tipikus "nem tudom, nem szagolgatni a csuklómat hazafelé". Majd miután otthon tusolás után is finoman még éreztem a bőrömön, nem volt kérdéses a sorsa. Tartóssága ellenére nem válik tolakodóvá, de sosem közelíti meg az egyhangúságot. Több ő, mint ártatlan rózsaszín illatka. Játékosan kacér, harapnivalóan üde, romantikusan elbűvölő. Egy virágos ruhás fiatal nő, aki kacagva rádkacsint és talán egy szem málnával kínál...

Annemarie Börlind Természetes BB Krém

Annemarie Börlind Természetes BB Krém
2013. május 14.

Csak minta alapján tudok véleményt írni, három nap után. Állaga kissé sűrű, de megfelelően hidratált bőrön könnyen eloszlatható (én nem hiszek a BBkrémek mindenhatóságában, ezért finoman aláhidratálok, amit a bőröm meg is hálál:) ). A színe tökéletesen illeszkedett az alapvetően elég világos bőrszínemhez, de a koreai fakóság helyett üde, meleg árnyalata lett. Fedése közepes, mégis másként mutat a bőrön, mint egy hasonló fedésű alapozó, természetesebben. Egész tartósnak mutatkozott, 6-7 óra után kezdett enyhén kopni. Én kicsit nehéznek érzem, mintha inkább érett bőrre lenne ideális. Jár az öt csillag, különösen a nagyon szép finis és a kellemes összetevők miatt.

Clinique Even Better Clinical Dark Spot Corrector

Clinique Even Better Clinical Dark Spot Corrector
2013. május 14.

Pattanások utáni hegek kezelésére kaptam (szerencsére ajándékba:) ), és csak a foltokra szoktam kenni esténként. Egy hónap tapasztalata alapján sokkal gyorsabban halványulnak a hegek, mint korábban. Hámlást nem észleltem, bár mindig került hidratáló fölé, így nem tudom magában milyen hidratáltságot ad. Az ára elég borsos, de akit nagyon zavarnak a pigmentfoltok, annak megéri befektetni.

Bioderma Sébium Global

Bioderma Sébium Global
2013. május 14.

Úgy tűnik a hipoallergén jelző nem teljesen állja meg a helyét, nálam ugyanis igen csúnya allergiás reakciót váltott ki a sebium család több tagja is. AL, AKN és Global termékmintákat kaptam, de mindegyik kipróbálása után reggelre a problémás bőrterületeken bőröm kipirorsodott, zsíros volt és gyulladt, később pedig apró hólyagszerű valamik lepték el a bekent területet. Ez két hete történt, de még mindig vannak nyomai:(( Mára már nagyon megbántam a lelkesedésemet, amivel reméltem, hogy valamelyik beválik.

Clinique Moisture Surge Intense Skin Fortifying Hydrator

Clinique Moisture Surge Intense Skin Fortifying Hydrator
2013. május 14.

A krémmánián olvastam a könnyedebb változatáról, a Müllerben dolgozó ismerősöm viszont ezt ajánlotta, a magasabb hatóanyag-tartalom miatt. Egy hónapnyi rendszeres használat után a vízhiányos bőrömet mintegy felébresztette téli álmából:) A fakósága eltűnt, bőröm puha, és feszes lett, nyoma sincs dehidratáltságnak. Sajnos a hőmérséklet emelkedésével a T-zónában zsírosodni kezdem, így már csak estére használom, nyáron pedig biztosan félre kell tennem a hűvösebb évszakokra. A krém nagyon kiadós, egy borsónyi elég az arcra és nyakra, könnyű állaga pedig jó eldolgozhatóságot ad. Remek hidratáló hűvösebb időkre, jár az 5 csillag.

Naturland Unguentum Hydrophilicum Nonionicum Mosdókenőcs

Naturland Unguentum Hydrophilicum Nonionicum Mosdókenőcs
2012. január 24.

Mindkét Babóca ilyen krémmel kezdte a fürdetést (persze tégelyes kivitelben, mert a tubusos elég macera..). Mi a testüket bekentük vele, mint egy testápolóval, a vízben pedig lemostuk. Az eredmény pihe-puha bababőr lett. Később én is kipróbáltam és nagyszerűen megpuhította a bőrömet. Kár az összetevőkért:(

Estée Lauder Hydrationist Maximum Moisture Creme Száraz Bőrre

Estée Lauder Hydrationist Maximum Moisture Creme Száraz Bőrre
2012. január 24.

Termékmintát kaptam belőle, ezidáig nagyon jó tapasztalatom van vele. Gyorsan beszívódik és egész nap puha, hidratált, élettelteli lesz a bőröm tőle. Én nem tapasztaltam sem elnehezedést, sem eltömült pólusokat. Téli nappali krémnek nagyon bevált.

Annemarie Börlind ZZ Sensitive Arctisztító Tej

Annemarie Börlind ZZ Sensitive Arctisztító Tej
2012. január 24.

Jól kezelhető és szépen tisztít, használat után egyenletes, puha bőrfelszínt ad. Amiért szeretem, hogy a tisztítás során táplálja a bőrt, mintha csak a felesleges szennyeződés tűnne el róla, a hidratáltság megmarad. Az "illata" először borzalmas volt, de hozzá lehet szokni. (Én azzal nyugtattam magam, hogy minden termék ilyen szagú lenne, ha nem adnának hozzá külön illatanyagot.) A szemet nekem is csípi, de mivel ez az első olyan arctisztító, ami a igazán kíméletes a bőrömhöz, jár a négy csillag.

Gabi Szappanmentes Sampon

Gabi Szappanmentes Sampon
2012. január 18.

Mindkét Babócánknál ezzel kezdtük a hajmosást, nagyon szerettük, mert kevés kellett belőle, szépen tisztította a hajat és tényleg nem csípte a szemüket. A hosszabb hajra már nem vált be (kb 1,5-2éves korig tudtuk használni), mintha kimondottan vékony szálú babahajra lenne tervezve.