szamira

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 16.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 16.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Coastal Scents Camo Quad Korrektor

Coastal Scents Camo Quad Korrektor
2014. november 11.

A light arnyalat van meg, amibol vilagos boru lanykent a legsotetebbet hasznalom a borhibakra, a vilagosakat szem ala es konturozashoz. Egy atlagos borszinre a sotetebb palettat ajanlom.
Nagyon szep fedese van, termeszetes szinei es jol eldolgozhato kremes az allaga. Ecsettel es ujjal is szepen lehet dolgozni vele.
A szem alatti rancocskakba nekem beleul, de nem szoktam/nem szeretek puderezni. Az valoszinuleg megoldja a problemat.

BrushArt Face Make-Up Szivacs Szín Mix (Beauty Blender)

BrushArt Face Make-Up Szivacs Szín Mix (Beauty Blender)
2014. november 11.

Nagyon tetszik, en sem fuztem hozza nagy remenyeket - 800 ft koruli volt az ara akciosan nemregiben az iparfumerian.
Puha, finom textraju, apro lukacsos, az alapozot nagyon szepen, airbrush szeruen teriti es nem szivja be.

Sleek Au Naturel i-Divine Palette

Sleek Au Naturel i-Divine Palette
2014. november 11.

A Lovely nude palettajaval valo rovidke romancuk utan rendeltem ezt a palettat. Na EZ paletta. A Lovely-hoz kepest nagy a minosegi ugras es a szinei is sokkal jobban kihasznalhatoak, jobban pigmentaltak. Vannak benne matt barnak, csillamosak. Az also sor kozepbarna mattjat en is szemoldokfestesre hasznalom. A MUP-rol rendelteml.

Clean Clean Skin EDP

Clean Clean Skin EDP
2014. november 11.

5 ml-es mintam van belole. Sajnos borzaszto rossz rajtam :( Eloszor tisztitoszerszag, majd egy az egyben "oreg neni befujta magat honaljdezodorral" szag lengett korul.

Catrice Camouflage Tégelyes Korrektor

Catrice Camouflage Tégelyes Korrektor
2014. október 20.

Hat ez nagyon jo! Eredetileg a Clinique Even bettert akartam megvenni, de aztan elcsabultam erre. Erosen pigmentalt, termeszetes szinu, jol fedo korrektor. Az 1-es szin tokeletesen passzol a boromhoz (hofeherkeknek sajnos ez is sotet lesz, de atlagos, vilagos boru, sargas alaptonusu borre tuti befuto). Nem sargas, hanem naturalis szinu, igy a szem ala es az arcra is jo.
Tartossagaval van egy kis bajom, de puderrel fixalva sokaig birja meg a 45 fokos meleget is. Ennyi penzert (980 ft korul volt a Rossmannban) nagyon jo vetel.

update:
Sííírok! Annyira jó volt, túl jó, hogy igaz legyen. Jó volt a színe, használhatósága, minden. Csak épp rohadtul eltömítette a pórusaimat és egyre jobban kipattogtam tőle. Már csak szem alá merem használni :( Érzékeny bőrűek óvatosan használják! Kár érte...

Lovely Nude Make Up Kit

Lovely Nude Make Up Kit
2014. október 20.

Akcios volt a Rossmannban, 600 ft koruli aron adtak, nem lehetett otthagyni :) Olcso, taskabarat kis doboz, jol pigmentalt, szep szinek. Egy kis bajom van vele, par ora utan alap nelkul csikokba gyulik be, de ar-ertek aranyban meg igy is siman 5 csillagos.

update:
Nagyon hiányzik nekem belőle egy-két matt barna. Például a 3 legvilágosabb szín valamelyike helyett, amik felvive teljesen egyformán mutatnak. Ezek nem elég pigmentáltak, alig látszanak.
Bár a 600 forintot továbbra sem sajnálom érte, de megrendeltem inkább egy Sleek palettát, az sokkal jobban kihasználható, mint ez.
Négy pont.

Lovely Classic Körömlakk

Lovely Classic Körömlakk
2014. szeptember 10.

A leírásban szereplő "dús ecset" enyhén szólva költői túlzás :) Ezen kívül nincs probléma a lakkal. Egy csillámos világos rózsaszín (192-es) ugrott a kosaramba a júliusi leárazáskor és most azzal van kifestve a körmöm két rétegben - ötödik napja hibátlan. Most is csak azért kell lemosni, mert kezd lenőni - nagyon gyorsan nő a körmöm. A színe nagyon szép, a száradási idő max 5 perc volt, az ára meg valami nevetséges kétszázakárhány forint volt akciósan. Szóval nálam ez akárhogy is, de ötös!

Gucci Oud EDP

Gucci Oud EDP
2014. szeptember 7.

Remélem lesz belőle hétvégén hazafelé menet a duty freeben, mert nekem ez KEEELL!!

UPDATE: Hát sikerült megszagolni végre. Július végén még nem volt a reptéren, most viszont már messziről kiszúrtam, amint egy kairói parfüméria teljes kirakatot beborító reklámján köszönt rám. Bőrön és blatteren teszteltem, nem sok különbség volt.
Kifújáskor meghökkentően citrusos, savanykás illat, majd percek alatt előtör az oud és nem is tágít. Oud, oud, oud, oud és még egy kis oud! Őrületesen erős, mélysötét oud, ami semmi más összetevőt nem enged felszínre. A pacsuli és a gyümölcsök egy nagyon enyhe édességet adnak neki, és végig friss, kellemes tud maradni, nem lesz fojtogató, nem lesz sok, mint sok oudos parfüm.
Volt szerencsém az elmúlt évtized alatt jópár puccos eljegyzési és esküvői partin részt venni az arab öbölben és pontosan ez az az illat, ami beteríti a levegőt. Vaskosan, lemoshatatlanul beleivódik minden jelenlevő bőrébe, ruháiba.
Ez az illat az öböl-menti arab oud olaj parfümök tökéletes koppintása Gucci üvegbe zárva. Az árából és a leírásából is sejthettem volna, hogy a célközönség nem én vagyok :)
Szubjektív vélemény? Becsukott szemmel azonnal feketébe burkolt középkorú arab asszonyságok jutnak eszembe, akik tolják-húzzák maguk után ezt az illatot mindenfelé, amerre mennek. Soha nem fújnám még egyszer magamra, de kétségkívül a Gucci parfümőre jelesre írta meg a házi feladatát. Az arab piacon biztosan kaszálni fognak :) (Zárójelben jegyzem meg, hogy a férjemnek nagyon tetszett a parfüm, nem is csodálom :)
Az ára pedig - tádááám - átszámolva 45ezer forint.

Essence Sparkle Sand Effect Körömlakk

Essence Sparkle Sand Effect Körömlakk
2014. augusztus 28.

Veletlenul vettem sand effect-es lakkot, azt hittem, hogy csak siman csillamos. Rettentoen idegesit az erdes felulet, meg ket reteg fedolakk se segitett rajta. De mindez az en egyeni izlesbeli prolemam. Ettol elvonatkoztatva erdekelek.
Az ecset nagyon jo, szeles es lekerekitett, amivel egy huzassal lehet festeni. Vagyis lehetne, mert valahogy nem egyenletesen terulnek a szemcsek, a kormok vegere mar alig jut egy lehuzasnal. A szine szep, nekem retegenkent 10 perc alatt megszaradt. (rozsaszin) Akciosan vettem 300 ft korul, ha valaki szereti a homok hatast, akkor megeri.

Dior Miss Dior

Dior Miss Dior
2014. augusztus 24.

UPDATE: Harom pont?? Ur Isten, mi a csuda volt az orrommal? hogy lehettem ilyen gonosz ehhez a gyonyoruseghez?? :) Tobbszor a kezembe kerult azota a fiola es most tettem magamra belole az utolso cseppeket. Menthetetlenul a buvkorebe vont, kell nekem egy uveg belole! Semmi csunya utozonget nem erzek mar, valoszinuleg a hormonalis valtozasok okoztak! Ujra vegig fogom szagolni a leszavazott mintaimat, hatha elobukkan meg valami szepseg :)
(Az eddig imadott Burberry Bodymat viszont valamiert nem tudom tobbe elviselni magamon, azert viszont csendesen sirdogalok..)

Tobbszori nekifutasra is elbukott nalam ez a gyonyoru uvegu parfum. Az elso par perc csodas, friss, citrusosan ude, legiesen viragos a rozsatol es a jazmintol, jatekos, enyhen edes, pacsulis - igen! o, bar csak vegig ilyen maradna! De aztan ez eltunik nyomtalanul es a boromon valami pudvas pocsolyas csunyasag jon elo, ami nagyon zavar. Pedig tenyleg jonak igerkezett, raadasul ott van a piramis aljan a musk, ami melyseget ad neki, erzem is, de a borom kemiaja valamiert elrontja az osszhangot. Annyira sajnalom.