szamira

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 16.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 16.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Heimish All Clean Balm

Heimish All Clean Balm
2020. február 4.

Észrevettem, hogy a micellás víz+vattakorong kombótól ráncosodni kezdett a szemem körüli érzékeny bőr, így némi kutatómunka után áttértem a dupla lemosásra.

Ennek első fázisaként egy babszemnyi lemosóbalzsammal gyengéden átmasszírozom a bőrömet, ami teljesen feloldja a sminket, szempillaspirált. Ezután megnedvesítem a kezem, és így is átmasszírozom, majd leöblítem. Nem hagy réteget, puha tapintású lesz a bőr.

Második fázisként egy puha arckefével habzó lemosóval eltávolítom, ami még a pórusokban maradt.
Az ebay-en 3700 Ft volt akciósan, és 2 hét alatt ideért Koreából. 120 ml, sokáig elég.

Purito Comfy Water Sun Block SPF50+ / PA++++ (régi)

Purito Comfy Water Sun Block SPF50+ / PA++++ (régi)
2020. február 4.

A kedvenc Paula's Choice fényvédőm helyett kerestem olcsó, de jó minőségű alternatívát.
Véletlenül nem az illatmenteset vettem meg, de nem okozott problémát, pedig érzékeny bőröm van. Enyhe citrusos illata van, az állaga egy vizes hidratálókrémhez hasonlít. Jól beszívódik, nincs fehér réteg, és nekem kiváltja a hidratálókrémet. Jól lehet rá sminkelni, nem kukacosodik.
Az ebay-ről rendeltem 4200 Ft-ért, és 2 hét alatt ideért Koreából.
Eddig tökéletes.

Vichy Dercos Korpásodás Elleni Sampon Normál és Zsíros Hajra

Vichy Dercos Korpásodás Elleni Sampon Normál és Zsíros Hajra
2020. január 29.

Egyből a nagy kiszerelést vettem meg, annyira bítzam benne.
Előnyök: puha tapintású lett a hajam, és egy ideig úgy tűnt, hogy javul a fejbőröm állapota
Hátrányok: büdös, drága, sok kell belőle, gyorsabban zsírosodik tőle a haj, egy idő után már megszokja a fejbőr, és aztán nem hat

The Ordinary Argireline Solution 10%

The Ordinary Argireline Solution 10%
2020. január 28.

A se nem árt, se nem használ kategória. Három hónapja használom, és semmi változást nem tapasztaltam. Vízszerű, könnyen beszívódik.
Elhasználom, de biztos nem veszem újra.

Lalique Encre Noire For Men

Lalique Encre Noire For Men
2019. november 19.

Nem! Nem és nem.
Zöld, nyers, fenyős és száraz.
Ötven év alatti férfin nem tudom elképzelni.
Hogy nők is magukra fújják, az meg számomra felfoghatatlan.

L'Oreal Telescopic False Lash Szempillaspirál

L'Oreal Telescopic False Lash Szempillaspirál
2019. november 16.

Tökéletes. Az amúgy is hosszú szempilláimból csomósodás, összetapadás, pergés nélkül elképesztően hosszú pillákat csinál. Mindezt természetes hatással, mintha így ébredtem volna.

Yves Saint Laurent Mon Paris

Yves Saint Laurent Mon Paris
2019. július 16.

Érdekes, hogy sokan írják, hogy nem tartós, mert én még 6-8 óra múltán is simán érzem, pedig nem fél üveggel használok naponta :)
Nagyon kellemes, édeskés-gyümölcsös, de mindezt visszafogottan, elegánsan és irodabarát módon hozza.

Paula's Choice Resist Youth-Extending Daily Fluid SPF50

Paula's Choice Resist Youth-Extending Daily Fluid SPF50
2019. július 16.

Elhasználtam már egy tubust, és úgy érzem, újravevős lesz. Semmi fényesedés, csillogás, azonnal beszívódik, tökéletesen lehet rá sminkelni. Sőt, smink fölé is rá lehet menni vele, ha később frissíteni kell, és az is szépen bemattul. És még pattanásokat sem okoz.
Ezeket eddig egyik általam használt fényvédő sem tudta hozni, csak ez.

L'Oreal Paris Infaillible 24H Fresh Wear Foundation

L'Oreal Paris Infaillible 24H Fresh Wear Foundation
2019. július 16.

Szerelem. Konkrétan a korábban több, mint 10 éve használt Estée Lauder Double Weart cseréltem le erre. Tökéletesen illeszkedik a nyári színemhez, már a második üveggel használom. Tartós, természetes hatású, nem okoz pattanást. Sztikével szóról szóra egyet értek, szintén a Vanilla árnyalatot használom, és a régi formula barackosabb, az új formula inkább bőrszín.
Színválasztásnál vigyázat, oxidálódik!

L'Oreal Paris Elseve Extraordinary Clay Agyagos Korpásodás Elleni Sampon

L'Oreal Paris Elseve Extraordinary Clay Agyagos Korpásodás Elleni Sampon
2019. április 21.

Mindig megbánom, ha úgy veszek meg valamit, hogy nem nézek rá előtte a krémmániás értékeléseire. Dm kiárusításban vettem 300 Ft körüli áron. Ritkán dobok ki valamit, de ez egyértelműen kuka. Extrém módon korpás lettem tőle.