szamira

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 16.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 16.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Bioderma Photoderm Max Aquafluide Teine Claire SPF50+/UVA24

Bioderma Photoderm Max Aquafluide Teine Claire SPF50+/UVA24
2018. december 7.

Update:
Fel kell, hogy pontozzam, mert télen nagyon jól működik arcra is. Nyakra, dekoltázsra pedig rendszeresen használom, szeretem. Szuperül egységesíti az arcomnál alapból jóval világosabb nyakam színét az arcommal.

2018. nyara: A dry touch formula költői túlzás, pár óra múlva tocsog a fejem, a púdetes fixálás sem segít.
A világos árnyalat a nyári színemtől is kb két árnyalattal sötétebb, sárgás színű, de természetesen hat, és mivel ezt nyakra, dekoltázsra is kenem, így okés. Kb NC25-30.
Pattanást, problémát nem okozott hosszabb távon sem.

L'Oreal Paris La Palette Ombrée

L'Oreal Paris La Palette Ombrée
2018. június 13.

Nagyon tetszettek a színek, úgyhogy megvettem. Sajnos csalódás.
Alig lehet elsatírozni, aztán meg órák alatt lekopik, elmászik. Ennyi pénzért, sőt, kevesebbért is vehettem volna egy Sleeket, az legalább jó :(

The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1%

The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1%
2018. április 21.

Nekem egyértelműen csodaszer kategória, főleg ezen az áron. Pár hónap használat után rendbehozta a bőröm.

L'Oreal Volume Million Lashes Extra Black Szempillaspirál

L'Oreal Volume Million Lashes Extra Black Szempillaspirál
2018. április 21.

Az elején utáltam, mert túl híg volt, és olyan volt vele szempillát festeni, mintha csak fésülgettem volna.
Kellett neki két-három hét, mire besűrűsödött, utána szuper lett!

Max Factor Dark Magic Szempillaspirál

Max Factor Dark Magic Szempillaspirál
2018. április 21.

Fú, nagyon nem. Kis göböcskékbe áll össze a szempillámon, és a nap folyamán potyog. Rétegezni nem lehet, mert brutál csúnya lesz.
Még féláron sem érte meg.

Guerlain Insolence EDP 2008

Guerlain Insolence EDP 2008
2017. október 9.

Szintiszta, termeszetes illatu (vegre nem mu!!!) ibolya pez cukorkas utoerzessel. Nagyon tetszik, fiatal, tizeneves koromban pont ilyen illatot keresgeltem (akkoriban sajnos sikertelenul). Klasszikus szepsegu, visszafogott, almodozo fiatal nokon tudom elkepzelni leginkabb.

The Ordinary Retinol 1%

The Ordinary Retinol 1%
2017. szeptember 15.

Retinolszűz voltam, mikor megrendeltem a skinsmartról (egy, azaz egy nap múlva már meg is jött!). Ahogy én használom:

Heti kétszer-háromszor kenek este a hidratáló felvitele után borsónyi mennyiséget, nem keverem a hidratálóba (egyszer megtettem, baromi rossz érzés, mikor az embernek ég és hámlik a szemhéja...)
Felviteli javaslatom: Miután végeztünk a vizes tevékenységekkel (fogmosás és társai) az ujjunk végére borsónyi mennyiséget teszünk, két kezünk ujjai közt eldörzsöljük, majd először az arcunk oldalára, homlokra, állra, állvonalra megy (ha először használod nyakra semmiképp se!), majd azzal a kevéssel, ami még maradt az ujjunkon, óvatosan végigsimogatunk a szemünk alatt és a külső szemsarkokban. (Ahol vizes lesz a bekent rész, ott valamiért nagyon ég.)
Várni kell kb fél órát, hogy rendesen beszívódjon.

Az első használat után szünet, tessék szépen nyugton maradni, és várni két-három napot, mert csak akkor kezd dolgozni! Érzékeny lesz, kicsit fájó, égő, esetleg vörös, és aztán szép lassan az embernek még a lelke is lehámlik.
Heti kétszer mehet a második héttől, aztán ha bírja a bőr, lehet gyakrabban, akár naponta.

Nagyon sokat segített a pattanásokon, pattanás utáni foltokon, napfoltokon, apró ráncokon már két hét után is.
Ár-érték arányban szerintem zseniális termék.

Dove Derma SPA Summer Revived Önbarnító Testápoló (Normál és Sötét Bőrre)

Dove Derma SPA Summer Revived Önbarnító Testápoló (Normál és Sötét Bőrre)
2017. szeptember 15.

Szeretem. Már másnap látszik, és nem kopik foltosan.
Heti egy kenéssel elérem, hogy nem nézek ki hipóreklámnak, hanem finom, barnás, éppcsak színem van, és nekem ez tökéletesen megfelel. Ha ennél gyakrabban használom, akkor nem barnább leszek, hanem sárgább.

Max Factor 2000 Calorie Szempillaspirál

Max Factor 2000 Calorie Szempillaspirál
2017. szeptember 15.

Alig csinál valamit, legalább 2-3 rétegben kell felvinni, hogy látszódjon. A kefe alig vesz fel festéket. Lemosni viszont nehéz.
Csalódás.

Update: egy hónap használat után sűrűsödött be annyira, hogy szép, hosszú pillákat tudok vele csinálni, de kétszer kell átmenni vele, és lemosni rémálom. +1 pontot azért így is kap.

Essence Satin Touch Pirosító

Essence Satin Touch Pirosító
2017. szeptember 15.

Kemény 300 Ft-ért vettem meg a DM-ben a barackos árnyalatot. Visszafogott, szatén fénye van, nincsenek benne csillámok, pigmentált és viszonylag tartós. Bőven megérte.