szamira

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 16.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 16.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Vichy Purete Thermale Arclemosó 3in1

Vichy Purete Thermale Arclemosó 3in1
2015. március 11.

Általában micellás vizet használok sminklemosásra, de mivel 99Ft-ért adták ajándékba a Dermablend mellé, így kipróbáltam. Először nagyon utáltam, nem szedi le rendesen az alapozót, a pórusokban bőven ott csücsül minden letörlés után és sokat is kell belőle használni.
Aztán rájöttem, hogy mi az, amiben igazán jó: egy-egy borsónyit teszek az ujjamra és a szemsminket szépen körkörös mozdulatokkal átmasszírozom, fellazítom vele, majd egy vattakoronggal letörlöm. Szuper! Sokkal kellemesebben, gyengédebben tisztít, mint a micellás víz, nem szárít, nem kell dörzsölgetni. Az arcom többi részére továbbra is marad a micellás víz / habzó lemosók.

La Roche-Posay Effaclar Tisztító Habzó Arclemosó

La Roche-Posay Effaclar Tisztító Habzó Arclemosó
2015. március 11.

Ajándékba adták az Effaclar Duohoz. Nagyon szárít, olyan érzés, mintha szappannal mosnék arcot és a sminket nem távolítja el maradék nélkül, így duplán kell mosni az arcomat. Megnézve az összetevőket, tényleg szappan - SLS és még néhány felületaktív anyag, tartósítószer, na meg dobtak bele egy kis cinket is, hogy azért valami hatóanyag is legyen. Csak erősen zsíros bőrre ajánlom.

La Roche-Posay Effaclar Duo [+]

La Roche-Posay Effaclar Duo [+]
2015. március 11.

Egy hónapja használom. A bőröm nem zsíros, hanem kombinált, ciklusonként előjön néhány pattanás, amik végtelen lassúsággal tűnnek el és folt marad utánuk (akár hónapokra is megmaradnak). Ez a termék az első egy hétben baromi sokat rontott rajta, de nem adtam fel. Most épp ott tartok, hogy nem ront és nem is használ. Hidratálása nulla, sőt inkább mattít és réteget képez a bőrön (lemosáskor érzem, hogy csúszós, furcsa), igy a szokásos arckrém fölé, problémás területekre (homlok, áll) kenem.
Szóval...folytatom, amíg tart a tubus, aztán jövök vissza updatelni, de per pillanat pénzkidobásnak érzem ezt a krémet.

Himalaya Herbals Neem Arcpakolás Normál és Zsíros Bőrre

Himalaya Herbals Neem Arcpakolás Normál és Zsíros Bőrre
2015. március 9.

update:
Elhasználtam, de újravenni nem fogom. Se rövid se hosszú távon nem tapasztaltam pozitív hatást azon kívül, hogy lemosás után kb fél óráig puha a bőröm. Nem mélytisztít, nem lett kevésbé problémás a bőröm. Ezzel az erővel sárral is kenegethettem volna a fejemet.

Ugy kezdodott, hogy felkentem, majd visitozast hallottam es kimentem a folyosora raszolni a gyerekekre, hogy halkabban jatsszanak mar, mert zeng a haz. Ket dobbent, lemeredt kolok pislogott ram, mire rajottem, hogy a csuda libafos zold arcommal sikerult lesokkolni oket :D De legalabb csond lett. Ugy 2 percre... :D
Nekem nem csipett, nem irritalt, nem okozott kiutest stb, pedig most latom, hogy pl akad benne ket paraben is, amiket en tobbnyire nem birok.
Ket hete hasznalom, eddig kulonleges tisztulast nem tapasztaltam, de hasznalat utan sima, pihe-puha a bor. Hat kivancsian varom a csodat :)

Victoria's Secret Bombshell EDP

Victoria's Secret Bombshell EDP
2015. március 2.

Nem értem ezt a parfümöt. Mitől bombshell? Ez egy citrusos-fás-mohás férfikölni. Semmi édesség, gyümölcsösség. Nap közben többször körülnéztem, hogy kin érzem ezt a férfiparfümöt, aztán rájöttem, hogy rólam jön. Talán más bőrkémián másképp mutat, de rajtam _nagyon_ maszkulin, pedig imádom a citrusos illatokat.

update:
Fragranticás ajánlásra rétegeztem ezt a parfümöt egy édes parfümömmel (So Elixir) és WOW! A grapefruitos-fás pasikölniből + geil édes-gyümölcsös illatból együtt egy isteni tusfürdős, "most zuhanyoztam" illatfelhő lett. Jó lesz ez, mégsem adok túl rajta :) Feljavítom 4 csillagra, mert ez így abszolút szerethető!

Guerlain Idylle Eau Sublime

Guerlain Idylle Eau Sublime
2015. március 1.

Springsteen véleménye miatt ez a parfüm már régóta birizgálja a fantáziámat, most végre van belőle mintám :) Valóban az az igazi klasszikus francia elegancia, nincs benne semmi hiba, csak egyszerűen sajnos nem viselhető a számomra, kiscsirke vagyok én még ehhez. Komoly de ja vu érzés fogott el, a Lancome Trésor és az Oriflame Volare jutottak eszembe, gondolom az erős barack, rózsa dominancia miatt. Nem egyezőek az illatok természetesen, csak a hangulatuk hasonló. A Sublime könnyedebb, tisztább, kevésbé édes-púderes.

Marc Jacobs Daisy Eau So Fresh

Marc Jacobs Daisy Eau So Fresh
2015. március 1.

Nagyon légies, friss, tiszta, üde, citrusos-virágos illat. A következő beszerzés ez lesz, mert beleszerettem! Az életérzés hasonló a SF - Signorina Eleganzához, citrusos-virágos, tavaszias illat. Ez nekem lelki szemeim előtt - egy hófehér ruha, tisztaság, ártatlanság, vidámság - igazi tavaszváró illat. Hibátlan.

Salvatore Ferragamo Signorina Eleganza

Salvatore Ferragamo Signorina Eleganza
2015. március 1.

Nem ismerem az eredeti Signorinát, de ez nekem nagyon tetszik, nincs cukorba fojtva, mégis abszolút mai illat.
A kifújás meghökkentően citrusos, majd a fejillat lecsengése után krémesedik, melegedik, mélyül, de végig friss marad, ott marad a chypre jelleg. Üde, fiatalos, friss, magabiztos, stílusos - olyan nő illata, aki tudja, hogy szép.
Közben üldögélek itt ezzel az illattal a kezemen és nekem nagyon Miss Dior Edt érzésem van, pont tegnap teszteltem és nekem nagyon hozza ugyanazt az érzést ez az illat.

update:
Elfújkáltam a 2 ml-es mintámat és óriási a szerelem. DE nem fogom ennyiért megvenni, hiába vérzik érte a szívem, mert botrányosan nem tartós rajtam. 1 óra maximum és már nem is érezni. Majd ha annyiért árulják, mint a többi Salvatore Ferragamo illatot, akkor azonnal veszek belőle.

update2:
Nem hagyott békén ez az illat :) Itt a krémmánián barátságos áron hozzájutottam egy üveghez és óriási pozitív csalódás, hogy ennek az illata 6-8 óráig simán érződik rajtam!! Nem tudom, hogy miért, mert a mintám is eredeti volt, az mégis elillant. De a lényeg, hogy most boldogságban és Eleganzában úszom egész nap :D

Vichy Dermablend 16H Korrekciós Alapozó Fluid SPF35

Vichy Dermablend 16H Korrekciós Alapozó Fluid SPF35
2015. március 1.

IMÁDOM! 15-ös árnyalatban van meg és most télire egy leheletnyit sötét (világosítom Missha BB-vel). Hibátlanul fed, korrektor se kell mellé és csak egy ici-pici mennyiség kell belőle. Egy-egy rizsszemnyit teszek a flat top kabukimra és körkörös mozdulatokkal beledolgozom a bőrömbe. Teljesen második bőr hatás, nem látszik, hogy alapozó lenne rajtam, csak, hogy szép a bőröm. Nem szabad sokat tenni, tényleg csak egy leheletnyit, mert különben maszkos lesz - de nem is kell belőle sok.
Semmilyen irritációt, pattanást, mitteszert nem okozott az amúgy nagyon érzékeny bőrömön és egész nap tart.
Ajándékba adtak most mellé egy habzó arclemosót, így nagyon megérte.

Katy Perry Meow

Katy Perry Meow
2015. március 1.

Én is rendelés mellé kaptam 2ml-es mintát belőle, de rajtam ez csak cukor. De legalább tartós.