szamira

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 16.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 16.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Valentino Very Valentino EDP

Valentino Very Valentino EDP
2015. február 9.

2015.02.09.
Parfüm, aminek drága illata van. Most csak ennyit érzek három hónap próbálgatás után.

2014.11.18
Én egyáltalán nem érzem erősen púderesnek. Kifújáskor rajtam intenzív, harsogóan zöld leveles-fás illat, később pedig lecsendesedik egy nagyon kellemes zöld, fehér virágos illattá, ami mindeközben egyáltalán nem az a tipikus férfiasan zöld kompozíció, hanem nőiesen lágy, bújós, meleg.
Nem vagyok sem a fehér virágos, sem a zöld illatok nagy barátja (a gyöngyvirágot meg egyenesen utálom), de ez nagyon szépen, harmonikusan össze van rakva, engem megvett kilóra! Egyenlőre csak egy 5 ml-es mintám van belőle, de felkerült a tavaszváró parfüm kívánságlistámra. Tavaszra-nyárra tudom elképzelni.

Cacharel LouLou

Cacharel LouLou
2015. január 29.

Arabul a loulou jelentése gyöngy. Hát, számomra ez nem épp egy gyöngyszem. Amikor látom, hogy anyósom táskába dobálósnak, kézillatosítás (étkezés után bekeni a kezét parfümmel) céljára tart egy parfümöt, egyből kigyullad a piros lámpa, hogy ez nekem nem fog tetszeni. Ahogy a Givenchy Very Irresistible (szintén kézillatosító szegény), úgy ez is a nem-szeretem listán végezte. Valahogy túl sok. Túl gagyi kinézetű az üveg, az illat túl erős, túl szintetikus, túl közönséges, túl tömjénes, túl púderes. Végülis amire anyósom használja, arra megfelel.

Flormar Satin Matte Körömlakk

Flormar Satin Matte Körömlakk
2015. január 26.

Alkalmi ruha mellé választottam a képen is látható aranyszínt. Egy rétegben is gyönyörűen fed és elég gyorsan szárad. A matt hatást egy csillogó lakknál nem igazán tudom értelmezni, mindenesetre nagyon szép, mély színe van. 3 napig érintetlen maradt (aztán lemostam, nem tudom, meddig maradt volna tartós).

Misslyn Körömlakk

Misslyn Körömlakk
2015. január 26.

669 - lemon chiffon árnyalat, sárga-csillámos. Egy rétegben szinte áttetsző, viszont villámgyorsan szárad, mire végigértem a körmeimen, jöhetett a második réteg. A második réteg is gyorsan megszáradt és így már gyönyörűen mutat. 2 napot bír ki kopás nélkül, harmadik nap 1-2 körmömön (igaz, nem kímélem a kezemet) kezd megkopni.
Más színre (pl fehérre, pirosra) felvíve is nagyon szép, pont azért, mert egy rétegben csak selymes aranyfényt ad.

Roberto Cavalli Nero Assoluto EDP

Roberto Cavalli Nero Assoluto EDP
2015. január 26.

Mély, édes, füstös, sötét, tartós és csodálatos! Igazi orientális csoda az oud és a tömjén domináns "túl arab" keletiessége nélkül. Ezt még én is hordanám és ez nagy szó egy orientális parfümnél :D
Ki másnál, mint a kedvenc sógornőmnél találtam rá erre a parfümre, már csak pár mili árválkodott az üveg alján, egyik kedvenc parfümje - a lányzó fekete hajú, fehér bőrű arab vadmacska és emellé gyönyörű és magabiztos. Mintha neki teremtették volna ezt az illatot.
Mostanában nagyon szép parfümökkel akadok össze (jó helyen kell keresgélni, például egy szintén parfümmániás rokon gardróbjában ;) ) Még egy ötcsillagos a sorban!

Gucci Premiere

Gucci Premiere
2015. január 26.

Nem tudom hányadán állok ezzel a parfümmel. Elég nagy csalódás a Gucci - Gucci Edp után. Jellegtelen és savanykás rajtam. Az arany, csillogi-villogi csomagolás egyáltalán nem illik hozzá. Mi ez kérem?? Mi ez?
DE! igen, itt jön a de: Sógornőm ezt kapta a vőlegényétől esküvő előtt azzal a kéréssel, hogy ezt viselje a nagy napon. És rajta működik! Virágos, tiszta, friss - amilyennek egy menyasszonynak lennie kell.
Akit nem érdekel a fecsegés, az itt abbahagyhatja az olvasást :)
Nem hiszem, hogy valaha megint magamra fújom, de ez az illat már emléket hordoz - Arab öböl. Gyönyörűszép sógornőmet öltöztetem a szálloda bride's suit-jában, az arany színű Premiere üvegcse hűvösen simul a kézbe, az illat, a várakozás, az izgalom, a boldogság. Minden rezdülését érzem, átélem vele. Amikor először megpillantja a vőlegény a fehér ruhában és percekig nem tud betelni vele :) Én meg nem tudom abbahagyni a vigyorgást :)
Aztán a gyűrűhúzás után az első tánca az esküvőjén, és óóó, ahogy egymásra néznek - libabőr - ráfonja a karjait a férje nyakára - nekem meg folyik a könnyem :) Pedig nem is vagyok érzelmes típus, de tényleg :)
Na, nekem ez nekem megér egy ötöst!!!

Viktor&Rolf Flowerbomb EDP

Viktor&Rolf Flowerbomb EDP
2015. január 26.

Csomagolás közben végigszagolgattam a kedvenc sógornőm gardróbjában levő nem kis számú parfümöt, ez volt az első, amin megakadt a szemem :) Nem ilyennek képzeltem el, de nem rossz.
Röviden: vaníliás, pezcukorkás, virágos, finom, lágy, nőies, krémes.
Valóban van hasonlóság a La Vie Est Belle és e között, nem kicsi. Ebben nekem kicsit több a virág, a másikban több a cukor.
De bomba max akkor válik belőle, ha túladagoljuk - na akkor tömegpusztító fegyver :D

Artdeco Soft Liner Vízálló Ajakceruza

Artdeco Soft Liner Vízálló Ajakceruza
2015. január 4.

Nagyon jó az állaga, krémes, de pontos, tartós kontúrt lehet vele húzni, nem kenődik el. Én rúzs nélkül / helyett is használom, az egész ajkat besatírozom vele és kibír egy vacsorát is simán. Nem teljesen matt, kis rúzsos, csillogós fénye van. Tartós, de, mint minden, ez is szárít egy kicsit.
Nálunk egy árban van az Essence szájceruzával, ahhoz képest klasszisokkal jobb (pedig azt is nagyon szeretem).

Goldwell Dualsenses Rich Repair Sampon Száraz és Sérült Hajra

Goldwell Dualsenses Rich Repair Sampon Száraz és Sérült Hajra
2014. december 6.

3 hajmosásra volt elég a nagyminta. Első mosás után wow érzés, dús, nem lelapuló, fényes haj. Három napig hibátlan volt. Második hajmosás után kissé száraz, kócosodó. Harmadik hajmosás után szalmás, nehezen fésülhető volt a hajam, 1 nap után pedig újra kellett mosni, mert viszketett és zsíros lett a fejem tőle.
Sajna nekem nem vált be. Értelemszerűen inkább olyannak ajánlom, akinek a fejbőre száraz, nem a haja/hajvége. Nekem normál hajra nem vált be.
Egyébként az illata, állaga nagyon tetszett, krémes, dús habja van, jó volt vele hajat mosni.

Mexx Fresh Woman

Mexx Fresh Woman
2014. december 4.

Friss, üde, aquás-édes illat, mintha most jöttél volna a zuhany alól. Nekem tetszik, bár tényleg nem valami tartós, így pl a fent futó reklámban kiírt 8200 ft / 50ml árat nem fizetném ki érte. Ha akciós, akkor érdemes megvenni táskába dobós illatnak, amivel nap közben felfrissítheti magát az ember lánya.