szamira

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 16.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 16.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Perry Ellis America EDT for Men

Perry Ellis America EDT for Men
2014. december 4.

Mintám van belőle. Kézfejen próbáltam, elsőre teljesen valamelyik Oriflame-es vagy Avonos kölnire hasonlított. Nagyon kék, aquás illat.
Leszáradásában már kevésbé olcsó hatású, elég jól előjön a pézsma és a szantál, kicsit púderes-fűszeres lesz, de nekem nem az igazi.

Artemis Skin Architects Age-Prevent Eye Contour Balm

Artemis Skin Architects Age-Prevent Eye Contour Balm
2014. december 4.

4ml-es mintám volt belőle, ami 3 hétig elegendőnek bizonyult napi egyszeri használattal. Az állaga olyan, mint a zsíré, illata szinte nincs is (szerencsére). Inkább csak este használtam, mert kell neki 5-10 perc, mire beszívódik és reggel nincs türelmem sminkelés előtt kivárni. Kellemes érzés használni, elég szép az INCI-je, de a gyakorlatban igazán nem tapasztaltam változást ráncocskák és bőrtextúra tekintetében. Jó volt, de annyira nem, hogy teljes méretben megvegyem.

Alyssa Ashley Musk

Alyssa Ashley Musk
2014. december 2.

2 ml-es mintám van belőle. Bocs, hogy lehúzom az átlagát, de nekem ez borzasztóan büdös. Biztos van, akinek a bőrkémiájával szép lesz, de rajtam katasztrófa...
Először pillanatragasztó/oldschool hajlakk szag. Olyan szagom volt, mintha most jöttem volna egy fodrászatból. Később öreg néni illat, majd a vége felé púderes, visszafogott babahintőpor illat.
A mottója, hogy "dangerous but fun" nem tudom, hogy született... Nekem ez értékelhetetlen. Férfiakon sem tudnám elképzelni.

Liz Claiborne Curve Chill For Men EDC

Liz Claiborne Curve Chill For Men EDC
2014. december 2.

Vásárlás mellé kaptam mintát. NAGYON hasonlít nekem ez valamire!
Az eleje harsány, savanykásan friss, 90-es évek arcszesze illat. Aztán tusfürdős-citrusos friss a vége, nem érzem benne erősen (szerencsére) a fűszereket, szépen összeáll. (bár az első pár percben borzasztó volt :D )
Olcsó (4-5000 ft körül kapható) és kellemes illat, de nem túl tartós.

Luxure Pour Homme EDT

Luxure Pour Homme EDT
2014. december 1.

Férjemnek rendeltem munkába-menős illatnak. Nem ismerem sajnos az eredeti illatot, nem tudom, mennyire sikerült eltalálni. Parfümmániám nem öltött még akkora méreteket, hogy a parfüméria férfirészlegén is ámokfutást rendezzek :D Szóval az eredeti illattól függetlenül értékelek :)
Elsőre erős locsolókölnis szag (meg is ijedtem), aztán volt egy medvecukros szakasza, végül szépen átmegy egy borotválkozókrémes-arcszeszes, friss, fás illatba. Tényleg van benne valami rúzsos-púderes!
Kézfejemre fújtam belőle ma reggel tesztelésre, az első 2-3 órában erős szillázsa van, aztán enyhül, de én még többszöri kézmosás, főzés, mosogatás stb után is erőteljesen érzem az illatát.
Azért nem adok 5 csillagot, mert ez az illatvilág nem az én ízlésem, de ettől függetlenül nagyon rendben van.

Calvin Klein Truth

Calvin Klein Truth
2014. december 1.

Kellemes csalódás. Rajtam általában nem működnek a tisztaságillatú parfümök, nyanyássá válnak. A Truth kifújáskor rajtam megtévesztésig friss, harmatos orchidea illatú, de ez valószínűleg valójában a bambusz. Kis frissen nyírt fű és puha, könnyű virágos illat keveredése jön és tart 2-3 óráig. Azután rajtam sajnos eltűnik.
Ha valaha friss, nyári komfortillatra vágynék, akkor ez lenne az (bár most a kívánságlistában elég nagy a tolongás :D )

John Galliano EDT

John Galliano EDT
2014. november 30.

Felfújáskor azt hittem, hogy az edp-t tartom a kezemben, jóval később láttam meg, hogy a mintám edt. Mindaddig vártam a dögöt, a mélységet, amit az edp leírása sugallt.
Kifújáskor friss, harmatos virágillat, ropogósan zöld. Aztán szelíd rózsás-íriszes virágos illattá puhul. Szép, könnyű, ártatlan, simogató kis illat. Nem világrengető, de szép.

Agent Provocateur EDP

Agent Provocateur EDP
2014. november 29.

Húha, hát ez nekem nagyon nem. Való igaz, teljesen más, mint amiket valaha szagoltam, első szniffre valami zöld szobanövényre hasonlít az illata, legalábbis lelki szemeim előtt egyből ez jelent meg. Aztán nekem is rózsás-tömjénes füstölő illata lesz (pedig nincs benne tömjén és mégis). Következő fázisban jön valami érdekes borsos, sáfrányos fűszeresség, aztán a vége felé pedig poros-korhadt fa szaga lesz - simulós, nagyon jellegzetes, hűvös, ódon. El tudom képzelni, hogy nagyon ütős lehet megfelelő bőrkémiával és egyéniséggel párosulva.
Rajtam sajnos nagyon siralmas. Nem az én világom. Azért nem egy csillagot kap, mert különleges és tartós.
Bevállalós pasiknak is ajánlom, mert van benne valami maszkulin hűvös füstösség és abszolút nem édes.
----
Közben megvilágosultam - azért érzem tömjénesnek, mert az arab öbölben ilyen illatú a bakhoor, amivel beillatosítanak a lakásba vendégek érkezése előtt.

Dior Miss Dior Eau Fraiche

Dior Miss Dior Eau Fraiche
2014. november 27.

Nézem az összetevőket, de én nem citrusosan frissnek, hanem zölden frissnek érzem, pedig nem indokolja semmi az illatpiramis alapján. Üde, friss, mostjöttemazuhanyból érzés, ami mégis valahogy meleg és ölelős, komfortos illat egyben. Ellentmondásnak hangzik, de ez itt és most, ezzel az illattal maximálisan megvalósult! Nem édes, nem mondanám kimondottan nőiesnek sem, én akár férfiakon is el tudnám képzelni.
Nem vagyok zöld illat rajongó, de ezt el tudom képzelni magamon kánikulában. Friss, zöld, citrusos, nem édes illatok szerelmeseinek pedig kötelező megszaglászni! :)

Giorgio Armani Armani Code EDP

Giorgio Armani Armani Code EDP
2014. november 27.

Mivel a repülőn kifolyt az egyik 10ml-es fújós a parfümös csomagba, így ezen a kismintámon nem látszott, csak annyi, hogy Armani ....W Edp. Meg kellett néznem a rendelést, hogy mi is ez. Totálisan megdöbbentem, mikor kiderült, hogy az Armani Code az, amit viselek. Nem ilyennek képzeltem - azt hittem a Code dögös lesz, sötét és buja. Hát rajtam nem az :)
Erős, citrusos, fűszeres, vagány kezdés után kb fél órával visszafogott, vaníliás és édes lett. Teljesen kommersz, nőies illat, amit bármelyik illatház kiadhatna Pour femme néven. Érett, magabiztos főnökasszonynak képzeltem magam a viselése közben. A dög - na az nem jött. De azért jó.