Szandricsek

Regisztráció dátuma: 2019. május 29.
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Regisztráció dátuma: 2019. május 29.
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Avon Anew Clean Arctisztító Balzsam

Avon Anew Clean Arctisztító Balzsam
2019. július 15.

Régen nagyon sok Avon-t használtam, szerettem. Pixi Avon dobozban kaptam ezt. Az illata nekem inkább szag: mintha egy benzinkúton dörzsölném le a bőröm ipari kézpasztával....brrrr..még később is érzem az orromban a benzin szagot.
A bőröm talán kicsit tisztább lett tőle, fényesebb. Sminket nehézkesen, de lehozta. A végén ez a habzás...meg az elején a tégelybe nyúlkálás:(
Nem értem, mi volt ezzel a termékkel a cél. Nálam nem fogja kiütni a micellás vizet.

Helia-D BB Krém

Helia-D BB Krém
2019. július 15.

Nagy Helia-D rajongóként plusz a CC-krémjük a szerelmem volt, a pigmentfoltjaim meg nyári sminkelés miatt kipróbáltam ezt a bb-t. Hát ne tettem volna. Pénzkidobás. Nem bírok vele, feltenni is nehéz, hiába a jó tippet, vizes ujjal...stb. nekem kukacosodik, elmászik, közben semmit sem fed. A hidratálást meg a fényvédelmet így tesztelni sem bírtam vele.
+++Az illata finom, visszafogott, a színe tökéletes lenne.
Akartam nagyon egy bb-t, de tovább kell keresnem:(

Alverde Make-Up Professional Serum Foundation

Alverde Make-Up Professional Serum Foundation
2019. július 14.

Bár idegenkedtem a folyékony alapozóktól, az Alverde termékek felé megvolt a bizalom, és kiárusításos volt. Kétszer próbálkoztam a felvitelével. Az illata kellemes, de sajnos kukacosodik, nem tudtam rendesen eldolgozni, és nem is fedett egyáltalán. Azért adtam időt neki, szépen befejeztem púderrel, egyebekkel a sminkelést. Viszont olyan rendellenes színt, meg fényt adott (01/porcelain beige - ami illett is pedig hozzám), a végén meg mintha csúszott volna le az arcomról. Sajnos nálam kuka, pedig annyira szerettem volna szeretni.

Catrice Liquid Luminizer Strobing Toll

Catrice Liquid Luminizer Strobing Toll
2019. július 14.

Hallgatnom kellett volna az itteni véleményekre, de kellett egy highlighter, és ez akciós volt, beruháztam;) Pár használat után áttértem a Trend it up kontúrpalettás highlighterre. Mert ezt tekergethetem, alig jön, aztán plutty, mindenhova kenődik, de abból csak kevés kellene az arcomra. Amúgy kellemesen viselkedik a bőrön, szerethető a színe (Rose), illik a tónusaimhoz. Csak a használata borzalom. Nincs türelmem hozzá. Egy trükk: ha már hozzájutok a krémhez, az ujjammal v. másik kis ecsettel kenem fel a bőrömre. Nem használom szívesen az ecsetét, mert akkor tényleg vastag, ragadós a réteg. Utazásra elvinni jó lehet, de két út között pont beszárad, akkor meg már kuka.

Dynamik By Catherine Arley Volume 3D Max Mascara

Dynamik By Catherine Arley Volume 3D Max Mascara
2019. július 14.

Egy profi sminkes üzletben találtam rá. Elegem lett az ugyanennyibe kerülő, 2 hónapon belül beragadó, maszatoló óccsó drogériás szempillaspirálokból, és az esküvői sminkemhez is kerestem vmi tartós darabot. Az én pilláimnak pont nem a hosszítás, meg formázás kellett, hanem a korom miatt sajnos gyérülnek picit:(( így dúsítani kellett. Imádom ezt a spirált, szépen felvihető, nem ragadnak össze a pillák, nem kell fixálni, nem folyik le, és a színe sem természetellenes fekete, hanem olyan....finom, mintha a saját pillám lenne ilyen vastag, erős. Ez a Catherin nagyon tud valamit;) Ha bármikor hozzájuttok, megéri, 1.200 Ft-ért konkrétan ingyen van, lassan fél éve használom, nem ragadt be, nem fogyott ki.

Catrice The Modern Matt Collection Szemhéjpúder Paletta

Catrice The Modern Matt Collection Szemhéjpúder Paletta
2019. július 14.

Ekkora és ilyen színárnyalatú szemhéjpúder palettám még sosem volt. Inkább duplákkal (világos szürke-sötét szürke) sminkeltem a szemem. Hát ebből is csak max. 2x annyit használok, 4 db a kedvenc: fehér, rózsaszín meg az 5-6.sötétbarnák;) Minden alkalommal megérint az ihlet a többi (tégla, bézs) színre, de azokkal nemigen tudok végül mit kezdeni. A Sculpt-ot sokszor szemceruza helyett használom, a szempilláim tövében. Nem tudom, bárhol szerepel-e, hogy így kell, de nekem bejött.
Finom, visszafogott, tényleg matt színek, ami az én koromban eléggé ajánlott:)
Ezért az árért nem vártam extra tartósságot. Szemhéjalapozóval viszont kibírta az esküvőmet.

Trend It Up Kontúrozó Paletta

Trend It Up Kontúrozó Paletta
2019. július 14.

Esküvői sminkhez bizony kellett kontúrpaletta is, és ezt is innen választottam a vélemények alapján....na meg utána a DM-ben az akciós ára miatt. Azt hittem, csak 1-2x fogom használni, de kb. mindennapossá vált. 3 téli/tavaszi hónap után a kontúr és a highlighter rész már jobban kikopott, most nyáron már a bronzosító fogy inkább. Nem vagyok elájulva a fedésétől, leporzik kicsit, vékonyan talán tartósabb, meg visszafogottabb hatást kelt. A kontúr szín pont illik az arcszínemhez, talán az a leghasznosabb belőle. A highlightert meg nagyon ki kell "mérni", mert a végén természetellenes fémes színt ad:( Ezért az árért, első kontúrpalettának tökéletesen megérte.

Annabelle Minerals Ásványi Alapozó

Annabelle Minerals Ásványi Alapozó
2019. július 14.

Soha nem használtam púdert. Pixiboxban jött ez az ásványi púder, aztán azonnal bevetésre került a menyasszonyi sminkemnél, azóta is sminkelek vadul és őt használom. Ásványi, az összetétele brilliáns, a színe (Pretty Matt) tökéletesen illik a szőke-kék szemű, de rózsaszínes bőrömhöz. Mintha soha nem fogyna ki. A használatát is szeretem, csak kiütögetem a szükséges mennyiséget (keveset) a dobozból a tetőbe, és abba fordítom bele a púderecsetem. Egy beleforgatós púderpárnától undorodnék szerintem. Nem porol, szépen, leheletnyit fed, nem ragad bele a ráncokba, és tündöklő lesz a bőrképem, de nem fénylő gömböcske. Imádkozom, hogy sokáig tartson, mert bármennyire is imádatos, azért a majdnem 5.000 Ft-ot kicsit sajnálnám rá...de még meglátom.

Alverde Perfekter Teint CC-krém viaszvirág kivonattal és FF6 UV-védelemmel

Alverde Perfekter Teint CC-krém viaszvirág kivonattal és FF6 UV-védelemmel
2019. július 14.

Korábban a Helia-D cc-jét használtam, de azt már nem gyártják:( Esküvői sminkemhez kerestem S.O.S. alapozó helyett cc krémet. Itteni, KM-es véleményeitek után emellett döntöttem és totálisan beleszerettem. Megmentette a sminkemet, azóta is ezt használom. Pöttyözve teszem fel, és úgy oszlatom el az ujjammal, a foltjaimra meg ha nem akarok korrektort használni picikét vastagabban viszem fel. Néha elfelejtek (lustaságból) hidratálót tenni alá, de ő úgy is működik, nem szárít, sőt mintha ápolná a bőröm. Nem ül meg a ráncokban, simán elviseli aztán a púderezést, kontúrozást...stb. Tartósan fennmarad egész nap, nem fénylik, nem folyik le, mint anno az alapozó. A színe fura mód télen meg nyáron is bejön, nem üt el a barnultabb bőrömtől. Ahogy előttem is írtátok, meglepően sokat tud és hálás termék az árához képest.

Biola Bio Goji & Alaria Time Control Szérum

Biola Bio Goji & Alaria Time Control Szérum
2019. július 14.

KM Boxban jött. A kozmetikusom épp ajánlotta, a korom miatt álljak rá inkább a szérumokra, a szemránckrémek helyett. Így nagyon kapóra jött. Sokan panaszkodnak az árára, de sajna egy szérum eleve kb. 5x annyiba fog kerülni, mint a krém adott márkánál. Ez még árban nem is olyan szörnyű, vannak 18.000 Ft-os szérumok is. A hatása mondjuk nem is átütő. Reggel és este használom, vizes arcra. Imádom az illatát, felrissíti a bőröm, jól beivódik, nem ragad. És bio, ami plusz pont. Így ha nem is tűnteti el a ráncaimat, ezekért már megérte. Lágyítja egyébként őket, nem lett több, sem erősebb, a hangsúlyosabb pl. a szemöldökök közötti 11-es vonalaim nem mélyültek tovább. Amit nem tudok megfejteni, hogyan láthatnám, mennyi van az üvegcsében. Ja és a kifújással nem volt semmi gondom: tenyerem tartom elé és egyet pumpálok két összefogott ujjamra, nem fröccsen sehova, onnan meg egyből az arcomra kenhetem.