szeleske

Regisztráció dátuma: 2012. február 28.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2012. február 28.
Bőrprobléma: Vízhiány

The Ordinary Alpha Lipoic Acid 5%

The Ordinary Alpha Lipoic Acid 5%
2018. augusztus 16.

Három hónapja használom, kb. heti egyszer, illetve akkor, ha úgy érzem, bőrügyileg problémás napon vagyok túl (vmiért az átlagosnál jobban fénylik a fejem, kiütöttem, kipattogtam...). Szerintem iszonyatos, benzines szaga van, amit jó ideig "élvezhetünk", ezért lefekvés előtt pöttyintek egy keveset a homlokomra, államra és a problémás részekre, majd beszívódás után gyorsan le is fekszem. Használata során minimálisan melegszik tőle a bőröm, érzem, hogy csínján kell vele bánni, de nagyobb irritációt nem okoz. A hatása valami fenomenális: a használat utáni reggel egy új arc néz a tükörbe, mintha kicserélték volna a bőrömet, egészen elképesztő. A pozitívumok még a következő napokon is érzékelhetőek. Ritkán kell / szabad csak nyúlni az üvegcséhez, ezért jó sokáig elég lesz. Szívből ajánlom ezt a kencét.

Sundance Sport Napozó Krémgél SPF30

Sundance Sport Napozó Krémgél SPF30
2017. június 27.

Megörültem a zselés állagának, de sajnos nincs jó tapasztalatom a termékkel kapcsolatban. Egyrészt egész nap olyan szagom volt tőle, mint egy férfizuhanyzónak (Denim és Axe gőzfürdő). Nem büdös, de szó sincs "frischer Duft"-ról, rajtam egészen erőszakosan erős az illata, amit a velem fürdőzők is szóvá tettek. Ez még kevésbé zavarna, de a nap végére szinte pikkelyesre szárította a bőrömet. Pozitív, hogy nem égtem le tőle, de lássuk be, erre azért más napvédő termék is képes. Nem tudom ajánlani.

Sun Ozon Naptej SPF 20

Sun Ozon Naptej SPF 20
2015. november 12.

Egy váratlan (de annál klasszabb) balatoni hétvége során otthon felejtettük a szokásos fújós napkrém garmadát, és ezt a jószágot kaptuk kölcsön. Teljesen meglepődtem rajta (eddig rossz tapasztalatom volt a kenegetős fényvédőkkel, a legtöbbtől ragadtam még órákkal a felvitel után is), de annyira bevált, hogy már be is szereztem és azóta tengerparton is teszteltük több mint egy hétig. Miért, kinek és hogyan ajánlom: inkább fehér, de barnulásra (bár csak korlátozottan) képes, leégésre hajlamos bőrre kentem vastagon reggel, strandolás előtt kb. 40 perccel egész testre, arcra nem. Napközben egyszer újrakentem, plusz mindenféle kilógó testrészeimet magasabb faktorral többször lefújogattam. Először ragadt ez is, de hagytam beszívódni, kb. 10 percig, ezután egész kellemes viselet volt, azzal együtt, hogy kicsit csillogott tőle a bőröm. Az illata nem tolakodó, és nem sárgultak be tőle a fehér felsőim. Szerintem jobban védett a naptól, mint a 30as sundance vagy sunozon spray-k bármelyike. Gyorsan fogy, de nem jön le az első fürdéssel. Összegezve: szerintem szuper, megszerettem, megtartom.

Balea Cabana Dream Tusfürdő

Balea Cabana Dream Tusfürdő
2015. szeptember 2.

Kellemes, gyorsan elillanó illat, nyár végi nosztalgia, átlagos hidratáló hatás, könnyű kis semmiség.

Sundance Karotinos Napozó Spray SPF15

Sundance Karotinos Napozó Spray SPF15
2015. július 23.

Kiszerettem belőle: jó illata van, könnyen beszívódik, nem égünk le tőle, még szép barnasághoz is hozzásegít, de mit ér mindez, ha pici, fájdalmas, gennyes, pattanásszerű, nehezen múló kiütéseket okoz? :( A párom rinocérosz bőrén nem okozott problémát.

Catrice Pure Shine Colour Lip Balm

Catrice Pure Shine Colour Lip Balm
2014. július 14.

Szerintem nekem a rúzsok alapvetően jól áll(ná)nak, azonban eddig tök felesleges volt beruháznom rá, mivel rossz beidegződéseim és/vagy macskagénjeim miatt kb. 15percen belül lenyaltam a teljes felkent mennyiséget a számról. Arra pedig egyszerűen nem visz rá a lélek, hogy negyedóránként újrakenjem, ennyire sosem voltam nőcis. Azért néha szoktam próbálkozni, a vízálló/tartós cuccok a rosszabbak, mert papírforma szerint lenyalom a középső részt, az ajkaim körvonalában azonban megmarad a szín, borzalom. De aztán jött ez a rúzsceruza!! Meg vagyok hatva: legalább 2-3 órát (yessz!) észlelhető a szín a számon, nem kellemetlen az íze / illata, a le is nyalom, nem üt el brutálisan a többi rész + tükör nélkül is simán felfrissíthető, ha szükséges, mivel annyira nem intenzív a színe, hogy zavaró legyen, ha esetleg nem jut mindenhova... Amikor felkenem enyhe ajakfényszerű a csillogás, amely idővek mattul = tartósodik, természetessé válik. Mindig úgy használom, hogy először egy kis ajakápolót kenek alá, majd rávarázsolom a színt. Találtam is két olyan árnyalatot, amivel egyelőre ki vannak pipálva a nyári hétköznapjaim: Rose&Woody (konzervatívan romantikus, olyan mintha egyszerűen szép és egyenletes színű lenne a szám. :) és My Cherry Berry, vidám nyári rózsaajkak, szuper.

Oriflame Tea Tree Purifying Corrective Stick

Oriflame Tea Tree Purifying Corrective Stick
2014. július 14.

Szeretem. 1. a hatása miatt: nem drasztikusan, de tényleg hatásos a pattanásokkal szemben. Nem tünteti el azonnal, de mintha nem is engedné kifejlődni a pattikat. Ha otthon vagyok, és nem rémisztek senkit vele halálra, a zöld részével szoktam lekenni az aljas kis dudorokat. Ha házon kívül van jelenésem, először a zöldet pöttyintem a fejemre, elkenem egy kicsit, aztán jön rá a bézs, hogy ne nézzenek ufónak. 2. Ár/érték: mindig akciósan veszem, az elsőt kb. másfél évig használtam, szóval nagyon megéri!
Amit talán kevésbé szeretek benne, hogy a bézs fele lényegesen gyorsabban fogy, mint a zöld, ezért kissé féloldalas a lelkem... Összesítve: próbáljátok ki!

Balea Professional Coffein Sampon (régi)

Balea Professional Coffein Sampon (régi)
2014. május 8.

Csalódás volt: mosás után nem volt "frissenmosott" érzésem (no fényes, ápolt, könnyed haj), töredezett hajvégek... - de kitartottam, elhasználtam a tubust (hátha csak a szilikon hiányzik). Mindezt annak ellenére, hogy a felénél már korpás is lett a fejbőröm, úgyhogy ezt tényleg nem nekem találták ki sajnos. A hajam sem nőtt extrán tőle, ez alapján született a pontszám.

Alverde Frangipani Tusfürdő

Alverde Frangipani Tusfürdő
2014. május 8.

Egy igazán különleges hangulat-tusfürdő, érdemes volt kipróbálni.

Alverde Tusfürdő Menta és Bergamott

Alverde Tusfürdő Menta és Bergamott
2014. május 8.

Sajnos nem jött be. Az illatát kellemesen frissnek és különlegesnek tartottam a DM-es szagolgatás során, azonban otthon tusolás közben már nem gondoltam így. Sajnos kellemetlenül arrogáns illattá vált a mentás élvezet. :( Valamire majd elhasználom, de ez egy melléfogás volt.