szilviakiralyno

Regisztráció dátuma: 2013. március 19.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2013. március 19.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: -

Chanel Gabrielle EDP

Chanel Gabrielle EDP
2018. július 4.

Friss:
Valamikor húsvét környékén írtam róla egy próba után, most barátnömtől kaptam fújós üvegbe frissen, és pár napja viselem. Így napok óta testközelben erősen emlékeztet a Dalimix Gold-ra, S. Dalí limitált kiadású illatára. Nem is tudom, hogy adjak -e egy plusz pontot.
Na jó. Legyen 3 pont. Mert régi emlékeket idézett.
Ellenben akkor sem tükrözi hűen a Chanel ház értékeit eme illat. Maximum csak árában.

Drágák. Nyugodtan elővehetik így húsvéti alkalmakkor, mivel nagy benyomást nem fog tenni, 3 óra múlva hűlt helye, szóval használják bátran, nagy baj nem.lesz.
Annak se lesz baj, ki imádja, maximum nem gyilkolja meg a környezetét,.és asztmás rohamokért sem teszik felelőssé. Viselhető. Elviselhető.
Mivel én parfümhasználatban a legbizarabb dolgokat is bírom, és viselem, de a művi genny a mumusom, így összegezve 2 pontos eme virágbaborult csoda, mert van némi jelzés, ami túlmutat a laborkísérleteken, de mégsem ad természetes hatást
Ellentmondó érzelmek, de mégsem zavaró.
Semmit nem érzek "egyértelműen"ennek nyilván oka az, hogy nincs benne más, csupán kemikália. Ez se lenne baj, ha művészi. De a Gabrielle nem törekszik művészi babérokra. Csak elvegyülni kíván a sorban. Jobban mondva áthidalni akarja a szakadékot. Az ILLAT mindenkinek szól/szólna. Annak is aki viseli, annak is, aki érzi. Nos, ezért nincs itt igazi parfüm vagy illatszerhasználati kultúra. Tükrözi a társadalmi elválasztódást is. Vagy nyanyaillat és retro, vagy édes geil, vagy virágos semmitmondó. Ez sikerült is.
Ébresztő...
Van más is a keresett márkákon kívűl..

Chanelművek 10/3

Balea Kräuterbad Lavendel

Balea Kräuterbad Lavendel
2018. május 24.

Eleinte, régebben gyanakodva fogadtam, de ára okán megvásároltam. Kiemelkedően jó. Nem erős az illata, pedig kétféle levendulaolaj is található benne, de megoldom, hogy aromaterápiás levendulaolajjal még felturbózom. Fürödni és tusolni is gyakran használom, megszámlálhatatlan flakonnal használtam már el. Elsőre az a tipikus Balea vagy Dm illat érződik, de meg lehet szokni, nincs vele baj. Nem túl takarékos, gyorsan el is fogy, de mindazonáltal mégis a palettán az egyik legjobb termékük. Vetekszik a márkásabbnál márkásabb levendulás termékekkel, és én maximálisan elégedett vagyok vele. Mindig van itthon, és szinte kiabál a lelkem, ha már csak lötyög a flakon alján valami, és szaladok venni. Friss, nem hivalkodó az illat, és ezért bármilyen illatszert lehet mellé használni. Este relaxál, reggel felfrissít. Kell ennél jobb?

Jul et Mad Garuda

Jul et Mad Garuda
2018. április 27.

Számomra a próba után a "legújabb kell" kategória. Brutális erővel és tartóssággal rendelkező parfümcsoda. Üvegből rögtön bőrre próba, majd szerelem az első illatmolekulától az elhalványodásig. -Ami fújva az üvegből bő 2 nap, többszöri fürdés zuhanyzás után. -
Az illat bár illatösszetevői miatt tán nem sugall újdonságot,.de az arányai miatt mégis mindenképp külenleges a hatás. A cédrusfa mély árnyalata rögtön észvesztő, és a kambodzsai oud-al remek páros. Mély és füszeresen fás, melybe belesímul a rumaroma, mint egy csábos mosoly, édesen, halálosan. Ad egy kis játékteret, a fák száraz erejét huncutan enyhíti, a rózsabors fűszeressége elcsavarja a fejem ebben a kompozicióban.
Egy pici citrusos lágy fuvallat érezhető benne,.de mindvégig az erő, a bátorság és hatalom, ami az illatból árad.
A több markáns összetevő ellenére ez a cédrus-oudh kombináció, elemi erővel, kelet misztikumával. El tudnám képzelni magam felhőjében, felemel.
Általa rácsodálkozom újra azokra a mágikus erőkre, mely minden lénynek megadatott, csak nem mindenki használja ki, és ez a varázslat. Életről szól, életre tanít, élőknek. Az illat vibrál és elvarázsol. Messzi lélektájakra repít, olyan erővel tölt el, hogy mint a Garuda madár, megvédem a tudást, hitet, életet, önmagam pedig a végtelenségben szárnyalok.
Számomra egy művészi alkotás. Gyönyörűséges.

Chloé Nomade EDP

Chloé Nomade EDP
2018. április 19.

Soha nem volt Chloé parfümöm, a polcot is elkerültem, ahol a márka termékei voltak. Nem haragudtam én rájuk, csak szimplán és megingathatatlanul hidegen hagytak, ezáltal nem is ismerem, csupán ezen kívül egy illatukat.
Ebből egy kis mintát kaptam Orsitól, innen a krémmániáról, ezúton is köszönöm!!
Mivel ránézésre is más az én illatvilágom, szokatlanságán felbuzdulva nagy merészen magamra spriccentettem. Előtte olvasgattam már a véleményeket itt is, fragin is.
Hát, vártam azt a kicsit pasis,maszkulin beütést..vártam a tölgymoha keresnyés illatát. Vártam, vártam... Elsőre nagyon rózsaszin, nagyon gyümölcs, édeskés, semmi chypre.. Ámbár ez modern gyümölcs-chypre, de mégsem tipikus.
Gyümölcsbomba a javából. Ha nem néztem volna meg az összetevőket, akkor is barack és fosókaringló illatot éreztem volna először. Mint kiderült az a Mirabella szilva.. Mellette valami csípős jegyzet, citrusokkal és valami fehér virágokkal. Még mindig semmi arra utaló jel, hogy kedvelnénk egymást.
A mély gyümölcsös jegyekbe baltaként hasít valami fura izé, enyhén túlérett illatú, dobozolt erjedés, ami idegesít, nincs türelmem kivárni a végét, a leszáradását. Ha ilyen sokáig kell várni valamire, ami talán jó lesz, talán nem, az nekem elvesztegetett idő.
Nem tudom, mely korosztályt célozták meg, de nekem túl fiatalos az illat.
Nem lesz ez rossz, akik már nők és nem csak nagylányok, túl a cukiságfaktoron van más céljuk is.
Én már mint öregmotoros, ebből az illatvilágból kinőttem. Igazából azt hiszem, sosem illett volna hozzám. Fiatalka koromban sem. Más világ volt.
Engem nem szólít meg, nem érzem természetesnek.

Most így a végén már érzem a tölgymohát is, de egy picit savanykás mellékhanggal, ami lehet, hogy csak az én bőrkémiámmal lép ilyen szokatlan fordulatba. Itt érződik, hogy az illat alaptípusa ciprus. Mégis azt mondom, én az ódon aldehidbombás öreg chypre szerelmese vagyok és maradok.
Amúgy itt a végjátéknál tényleg van egy kis maszkulinhatás, de ez több óra várakozás, és már meglehetősen bőrközeli is.
Igazából tényleg egy modern illat. Esélyes, hogy szokatlan kettőssége révén több éves szülinapot is meg fog érni.

Astor Musk EDT

Astor Musk EDT
2018. április 19.

Hűvös illat, nyers, fás, virágos chypre inkább, mint a kimondott muskos illatok.
A musk alul dorombol, nem az édes, tejes, hintőporillatú pézsma ez. Azt a típusát is imádom, de az egy idő után zavar. Ez más. Itt a virágos és tölgymohás jegyzetek erősek, fás jellegű, de friss fejjegyekkel indítanak, a pézsma csendesen segít a háttérből. Virágos közepében mintha egy kis kesernyés körömvirágot fedeznék fel, de az illat légies, éterien aromás, pézsma a fixálóanyag.
Az illat mindent összevetve erősen emlékeztet a Chanel Cristalle EDT-re. ( nem az edp-re,hanem a nyersebb edt illatára.) Sőt, egyik csulkómon ez, a másikon az, és egyre nagyobb a hasonlóság, pedig csak a tölgymoha azonos bennük. Mégis, ahogy fejlődik az illat, ugyanaz a friss, elegáns távolságtartás érződik, ami nekem roppant vonzó. Ütősen hideg, de mégis jelenlétet sugall, amolyan klasszikus, egyenesvonalú kosztümhöz, minimalista egyszerűségben, de kőkemény határozottsággal. Tetszik.
Jó vásár volt, köszönet Orsinak!

Nivea Natural Oil Tusolóolaj Extra Száraz Bőrre (régi)

Nivea Natural Oil Tusolóolaj Extra Száraz Bőrre (régi)
2018. április 17.

Nekem bevált. Tavasszal és ősszel a bőröm mindig nagyon érzékeny, száraz és húzódó. Ez viszont csodát tett vele. Az illata elsőre szúnyogriasztónak tűnik, de miután megszoktam, kellemesnek érzem. A bőrömnek kiváló.

Balea Duschöl Tusolóolaj

Balea Duschöl Tusolóolaj
2018. április 17.

A nivea tusolóolajjal együtt vettem. Ennek az illata jobb, de hatása nem az igazi. Nem is annyira takarékos, de a bőrnek sem olyan kellemes, mint az. Mindenesetre a Balea tusik közül kiemelkedő így is.

Balea Beauty-Öl

Balea Beauty-Öl
2018. április 17.

Nem vált be. Extra száraz a bőröm, és még hihetetlen érzékeny is, jó ötletnek tűnt. Sajnos égő érzés a bőrömön, és nem is zárja be a vizet. Nem komfortos. Nem veszem újra.

Guerlain Secret Intention

Guerlain Secret Intention
2018. április 15.

Jajj, istenem, hát felkerült Ő is! De jó!
Én úgy emlékszem 2000-ben jelent meg, limitált illatként.. Akkor még volt a Kempinsky hotel aljában egy Guerlain szalon, ott láttam meg, haza is hoztam. Még van egy kicsi az üvegem alján. Rég elő se vettem. Csodajó illat, bár nem tipikus Guerlain. Egyszerű, hatásos. Fás tea illat, én az édesebb jegyeknek a nyomát sem éreztem benne, finom earl grey, pici szantál és fűszerpúder :)
Óh, de jó, hogy kvin feltöltötte, és eszembe juttatta. Lehet, hogy a napokban ő lesz a kísérő illatom a munkahelyemre.
Egy felfelé kitolós bordó doboza van, abban pihent a parfüm, aminek üvege minimalista. Nem is a legjobb megoldás a tekergetős kupak, azt utálom/utáltam Guerlain néhány terméken. Nem szép az illat, nem is kecses..olyan természetközeli. Kellene több ilyen.

Swiss Arabian Oud Al Arais Dezodor

Swiss Arabian Oud Al Arais Dezodor
2018. április 15.

Nagyon mű, nagyon szintetikus. Elsőre egész jó, de a bőrön átalakul és túl pasis. Ami nálam még nem lenne baj, mert bírom a hasonló maszkulinabb illatokat, de ez kesernyésen savanykás lesz, és deo létére azért sokáig kitart. A múltkori szaladgálós napomon ezt használtam, és egy boltban meglehetősen görbén néztek rám, a közértes csaj szóvá is tette, hogy olyan férfi edzőterem szagom van...
Valahogy azóta nem szívesen fújkálom, max itthonra.
Többféle illatot rendeltem a deokból, a pézsmás egész finom, bár az meg nem tartós. Igazából zavar, hogy ennyire műanyag szaguk van. A valódi oud-hoz a világon semmi köze sincs...