szitakötő

Regisztráció dátuma: 2013. november 26.
Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)

Regisztráció dátuma: 2013. november 26.
Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)

Tangle Teezer The Ultimate Hairbrush

Tangle Teezer The Ultimate Hairbrush
2019. február 12.

Imádom! Kislányom derékig érő vastag szálú, hullámos, "rasztásodó", csomósodó hajára vettem. Egy csoda! Nem csak a bogokat szedi szét, de tényleg selymes, csillogó lesz a hajunk tőle (mert persze én is rákaptam a használatára :) Ezzel a kefével végre normális lófarkat tudok neki csinálni (a többivel a copf alatti, tarkó haj-részt nem sikerült soha simára fésülnöm). Nem száll a haj tőle, csak nagyon-nagyon kicsit. Hajbalzsamot is szépen át lehet fésülni vele a vizes hajon. Vettem egyet R. betűs drogériában, majd rendeltem egyet webáruházból (cosm...). Utóbbi 3000 ft volt, féltem is, hogy nem lesz eredeti. Szerencsére az volt!

Tindigo Mild & Pure Cleansing Liquid Balm

Tindigo Mild & Pure Cleansing Liquid Balm
2018. december 14.

Esti használattal 3 hónapig tartott ki úgy, hogy szerintem kicsit sokat pumpáltam 1-1 alkalommal (3/4 pumpalenyomásnyinak mondanám). Próbáltam maximálisan a leírásnak megfelelően használni. Hát, én beleszerettem, pedig a negatív vélemények hatására nehezen döntöttem, ki akarom -e próbálni egyáltalán. Nem bántam meg, sőt! Korábban még nem használtam olajos lemosót, így nálam teljes a "húha-élmény", imádom, mennyire puhává teszi a bőröm. Nagyon jó érzés 1-2 percig masszírozni és érezni, hogyan változik az állaga. Tény, hogy utána 4-6 tenyérnyi víz kell a lemosásához.

A szemsminkem csak szétkeni, nem szedi le, de ezt a leírás alapján nem is vártam tőle, micellás vizet használok mellé. Így számomra ilyen téren nem okozott csalódást. Amibe én is bele tudnék kötni, hogy a flakon alsó harmadát úgy kell kiimádkozni. Nálam bevált, hogy jó erősen a tenyeremhez ütögettem, így adagonként kijött. A legalsó 0,5-1 cm-el nem boldogulok ezzel a módszerrel, de valahogy ki fogom szedni, az fix.

Nálam per pillanat az elégedettség az erősebb érzés, így a flakon miatt nem vonok le (egyelőre) csillagot, de valamit kezdhetnének a problémával, ha a tapasztalatok negatívak e téren.

Jövő héten érkezik a következő adag, beszippantott, na :)

Sundance Sensitiv Ajakápoló SPF50

Sundance Sensitiv Ajakápoló SPF50
2018. augusztus 5.

Az itt olvasott jó vélemények hatására vettem meg, és nem kellett csalódnom! Finommá, puhává varázsolja az ajkakat, nem húzódik, nem hagy zsíros réteget maga után és nem érzem azt, hogy állandóan kenegetnem kellene, mert "függőség" alakult ki a bőrömben és nélküle kicserepesedik, fáj a szám. Persze a téli időszakra kíváncsi leszek, de bízom benne. A Bioemsan méregdrága ajakbalzsamát cseréltem le rá (5x ennyibe kerül), ez a DM-es ár-érték arányban verhetetlen, számomra szinte már a hihetetlen kategória!

Bioemsan Ajakbalzsam

Bioemsan Ajakbalzsam
2018. augusztus 5.

Update (2018.08.05.): Az előző véleményem óta is csak ezt használtam, évről évre újravettem. A hatásával elégedett voltam, de drágállottam. Végül váltottam a Sundance 50 faktoros fényvédő ajakápolójára, ami ötöd ennyibe kerül és bármelyik DM-ben leemelhetem a polcról, nem kell webáruházból rendelni. A csillaglevonás azért van, mert végre találtam ár-érték arányban sokkal megfelelőbbet és könnyebben hozzáférhetőt.

2013.11.27.: Kb. 3/4 éve használom napi szinten, még alig fogyott belőle. Csodát tett a számmal, erre eddig csak a Carmex volt képes. Ennek előnye, hogy abszolút káros-anyag mentes, és nem tapasztaltam azt a hozzászokás-megvonást, amit a másiknál (ott ha véletlen elfelejtettem felkenni, nagyon kicserepesedett és húzódott az ajkam). Nagyon drága, de tényleg rengeteg ideig kitart; kíváncsi vagyok, mikor fog elfogyni.... Biztos, hogy újraveszem majd!

Dr. Hauschka Tisztító Tej

Dr. Hauschka Tisztító Tej
2018. augusztus 5.

Update (2018.08.03.) sajnos el kell vennem két csillagot, a kezdeti lelkesedésem csúnyán letört: a Hauschka termékek teljesen kinyírták az arcomat, ha nem krémeztem folyamatosan, borzasztó állapotban volt. Nem is csodálkozom, ennél a terméknél Alkohol a 2. összetevő!!!!. Nem akarom ráfogni ezekre a termékekre, de időközben rosacea is előjött nálam. Mindenesetre teljesen dehidratált, ultraérzékeny lett a bőröm az 5 hónapban, amíg Hauschkáztam. Másnak ettől még jó lehet, ezért nem vonok le többet.

2018.03.05.: Ha lehetne, 4,5 csillagot adnék neki. Nagyon kellemes az állaga, puha lesz utána a bőröm, de nekem a sminket nem szedi le rendesen, vagy több vattás kört is le kell futtatnom. A szememet icipicit csípi, de nem pirosodik be tőle. Esténként használom a tejet, reggel a mélytisztító krémet.

Most vettem kifejezetten arctisztító kendőt (mikroszálas kozmetikai kendő, igazából az lenne a lényege, hogy önmagában, kozmetikumok nélkül, vízzel lehoz minden sminket), pár napja azzal törlöm meg a vízzel-tejjel megmosott arcom. Na, ennyi "csalással" viszont tökéletesen lejön minden smink. Szóval az 5 csillag csak ezért a kombinációért jár.

Ja, a Hauschka tisztító maszkot is ezzel keverem ki!

Paula's Choice Calm Mineral Moisturizer SPF 30 normál/száraz bőrre

Paula's Choice Calm Mineral Moisturizer SPF 30 normál/száraz bőrre
2018. augusztus 4.

Mintával kezdtem, és annyira megtetszett, hogy gyorsan megrendeltem a teljes kiszerelést. Aztán jött a hideg zuhany: röpke 1 hét alatt rettenetesen kiszárította az arcbőröm. Direkt a -vélhető- hidratáló hatása miatt esett rá a választásom a fizikai fényvédők körében, mivel száraz/normál bőrre való verzió. Természetesen esszenciát, hidratáló krémet kenek alá, nem ettől várnám a csodát, de legalább ne rontsa már el a felépített egyensúlyt.
Finom, könnyű az állaga, jól eloszlatható, felkenés után pedig látszólag szépen beszívódik, fehér réteget nem hagy. Olajszívó lappal azért fel szoktam itatni a túlzott csillogást. Sajnos 1-2 órával később csillog-villog az arcom, miközben érzem, hogy húzódik a bőr. Gondolom, a cink oxid hatása. Hozzátartozik, hogy mivel nap közben nem tudom smink alá újrakenni, elég sokat teszek fel belőle reggelente.
Nem pontozom le jobban, mert nyakra, testre kenve tökéletes számomra.

Dr. Hauschka Revitalizáló Pakolás

Dr. Hauschka Revitalizáló Pakolás
2018. augusztus 3.

Update (2018.08.03.) sajnos el kell vennem két csillagot, a kezdeti lelkesedésem csúnyán letört: a Hauschka termékek teljesen kinyírták az arcomat, ha nem krémeztem folyamatosan, borzasztó állapotban volt. Alcohol Denat. INCI 3. helyén áll, hogyan is siklottam át efölött, amikor megvettem?! Nem akarom ráfogni ezekre a termékekre, de időközben rosacea is előjött nálam. Mindenesetre teljesen dehidratált, ultraérzékeny lett a bőröm az 5 hónapban, amíg Hauschkáztam. Másnak ettől még jó lehet, ezért nem vonok le többet.

2018.03.11.:Nagyon megszerettem ezt a pakolást! Heti 1x használom a Hauschka tisztító maszk után, éjszakára már nem teszek fel a bőrömre pluszban semmit. Úgy használom, ahogy le van írva (20 percig fent hagyom, majd nedves arctisztító kendővel letörlöm). A letörlés előtt finom réteget látok a bőrömön (mintha fehér selyempúderrel kentem volna be), utána pedig simán hidratáltnak érzem. Reggelre érdekes, mert olyan, mintha minden pórusomból nedvesség ülne ki az arcbőrömre, mintha vizes-olajos lenne. Gondolom, ez a természetes tisztulás-kiválasztás. Először ijesztő volt. Nagyon jó puha a bőröm tőle, és szinte szemmel láthatóan mennek össze a pórusaim (bár valahol olvastam, hogy nem képesek összehúzódni, ez csak reklámfogás - passz, nem értek hozzá, de én így látom a tükörben).

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy egyidőben álltam át minden téren a Hauschkára (tisztító, tonik, arcolaj, krém, ampullakúra, maszk), így nem tudom elkülöníteni a bőrállapot-javító hatás valójában melyik termékhez köthető. Valószínűleg így egyben magához a teljes "programhoz". Egyébként évek óta "tiszta" kozmetikumokat használtam (Alverde, Biola, Bioemsan), mindet szerettem, de egy idő után váltani akartam (kísérletező hajlam?). Nem mondom, hogy a Hauschkát fogom életem végéig használni, de per pillanat elvarázsolt, nagyon meg vagyok vele elégedve. Ja, és tényleg időt kell adni átállásnál az új termékeknek, kb. a 3. héten tapasztaltam én is a mélypontot (apró pattanások, húzódás), pedig tényleg nem kőolajos cuccokat használtam előtte. Csodát nem várok tőle, sajnos kevés esélyt látok rá, hogy tökéletes legyen a bőröm, és nyilván a korból adódó ráncaimat sem fogja kiradírozni.

Dr. Hauschka Rózsa Krém

Dr. Hauschka Rózsa Krém
2018. augusztus 3.

Update (2018.08.03.) sajnos el kell vennem két csillagot, a kezdeti lelkesedésem csúnyán letört: a Hauschka termékek teljesen kinyírták az arcomat, ha nem krémeztem folyamatosan, borzasztó állapotban volt. Az illóolajok sem lettek sajnos a barátaim az összetevőlistáról. Nem akarom ráfogni ezekre a termékekre, de időközben rosacea is előjött nálam. Mindenesetre teljesen dehidratált, ultraérzékeny lett a bőröm az 5 hónapban, amíg Hauschkáztam. Másnak ettől még jó lehet, ezért nem vonok le többet.

2018.03.05.: Kb. 1 hónapja használom (kifogytak a régebbi natúr kencéim, most mindenből Hauschkát vettem), eddig pozitívak a tapasztalataim. Borsónyi mennyiséget szoktam reggelente eloszlatni a toniktól még nedves bőrömön, könnyen beszívódik, puhít, hidratál. Tényleg gazdagabb állagú krém. Nekem tetszik az illata, elsőre erőteljes, de pár perc múlva elillan/megszokja addigra az orrom. A korábbi hámló részeket eltüntette, és ahol pirosasabb foltok voltak a bőrömön, ott is halványított. Este csak a szárazabb részekre szoktam felvinni.

Dr. Hauschka Mélytisztító Krém

Dr. Hauschka Mélytisztító Krém
2018. augusztus 3.

Update (2018.08.03.) sajnos el kell vennem két csillagot, a kezdeti lelkesedésem csúnyán letört: a Hauschka termékek teljesen kinyírták az arcomat, az előkelő helyen szereplő Alkohol miatt gondolom, totál szétszáradt. Ha nem krémeztem folyamatosan, borzasztó állapotban volt. Másnak ettől még jó lehet, ezért nem vonok le többet.

2018.03.05. Egy hónapja használom, reggelente (este a tisztító tejet szoktam). A weboldalukon levő videó szerint próbálom benyomkodni a bőrömbe, nem dörzsölve. Nagyon megszerettem, bár eleinte furcsa volt ez a technika. Azt gondoltam, húzódni fog a bőröm, kiszárad, de szerencsére nem. Kíváncsi vagyok, meddig lesz elég.

BlueBerry Citromfű-levendula natúr krémdezodor

BlueBerry Citromfű-levendula natúr krémdezodor
2018. március 11.

1,5 tégelyt használtam el, tavaly a nyári időszakban vettem meg az elsőt. (Nem stiftes, hanem a belenyúlkálós dobozos). Az első pár hétben maga volt a csoda, nem akartam elhinni, hogy egy reggeli kenéssel egész nap kitart a hatása és hiába szakad rólam a víz a nagy melegben, mégsincs izzadságszagom. Az illatát imádtam, még a nap közepén is enyhén éreztem a friss citromos illatot (szerencsére nem wc-illatosító szagú). Negatívuma volt, hogy amikor kicsit hosszabb volt a körmöm, bement alá, úgy kellett kipiszkálni. Nagyon keveset (borsószemnyi) használtam.
Aztán sajnos a 2. tégelynél nem bírta tovább a bőröm a szódabikarbónát, egyik napról a másikra szabályosan kisebesedett. Kísérletezgettem egy darabig, tiszta aloe géllel próbáltam összekeverni felkenésnél, miután elmúlt a piros pörsenéses felmaródás. Pár napig megint teljesen jó volt, aztán újra kipirosodott.

Ha az első tégely után kellene értékelnem, 5 csillagot adnék. Így viszont szomorúan levonok két csillagot, mert hosszútávon kimarja a bőrt. (Persze lehet, hogy az én hónaljam extra érzékeny, bár más hasonló termékeknél sokaknak ez a tapasztalata, sajnos.)