sztike

Regisztráció dátuma: 2012. július 13.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2012. július 13.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Revolution Sport Fix Fixáló Spray

Revolution Sport Fix Fixáló Spray
2021. július 22.

Nem az első, de határozottan az utolsó próbálkozásom a sminkfixálókkal. Nem haragszom különösebben erre a termékre, mert meggyőződésem, hogy maga a terméktípus nem jó semmire, de valamiért mégis vonzott. Zsíros bőröm van, ami nyáron a melegtől még zsírosabb és a maszkkal kombinálva elég nehéz ilyenkor a helyén tartani a sminkemet. Van Holy Grail alapozóm, ami betonbiztosan tart, ezt a terméket a gyengébb tartósságú alapozóim miatt vettem meg, de nem sok értelme volt. Én úgy tapasztalom, hogy ezek a spray-k 3 dolgot csinálnak, amiből 2 nem tetszik, 1 pedig idővel a spray nélkül is megtörténne:

1) elveszi a porosságot - zsíros a bőröm, ha nem használok fixálót, akkor is kb. 40 perccel sminkelés után egy szemernyit sem poros rajtam a smink
2) megmerevíti, kiszárítja az alapozót - nem tetszik, mert emiatt úgy viselkedik az amúgy nem rossz teljesítményű alapozóm, mint a púder: mattnak matt, de egy fuvallattól komplett foltban lejön az egész (mintha túl száraz lenne ahhoz, hogy tapadni tudjon a bőrömhöz)
3) elkezdi kicsit leoldani a dolgokat, amitől az amúgy vízálló spirálom a nap végére foltot hagy a szemöldököm alatt - ha nem használom a spray-t, nem csinál ilyet

Sokáig úgy gondoltam, én használom rosszul vagy az én bőröm problémás, de Wayne Goss kapcsolódó videója megnyugtatott, hogy jók a megérzéseim, valóban nem teszi hosszabb életűvé a zsíros bőrűek sminkjét - akiknek ugye pont jól jönne...
Aki szereti az ilyen típusú termékeket, annak jó választás, mert kevés pénzért hozza azt a hatást, amit a sminkfixálók szoktak hozni, de aki hozzám hasonlóan zsíros bőrű és Double Wear-szerű tartósságot akar elérni ennek segítségével egy drogériás alapozón, azt el kell keserítsem: nem fog menni se ezzel, se más termékkel. Nem haragszom rá, de egy közepesnél többet nem tudok adni.

Nivea Sun Q10 Anti-Age & Anti-Pigments Napozó Arckrém SPF50

Nivea Sun Q10 Anti-Age & Anti-Pigments Napozó Arckrém SPF50
2021. július 9.

2020-07-02
Alapvetően nem szeretem a Nivea termékeket, de tetszik az a koncepciójuk, hogy a világon mindenbe tesznek Q10-et. Nagyon hasznos összetevő és mivel antioxidánsról beszélünk, fényvédőbe tenni a legjobb választás volt. Maga a krém enyhén sárgás, klasszikus naptej állagú, de nem olyan zsíros és nehéz, mint mondjuk a Balea arcra való fényvédői, jobban hajaz a Vichy Ideal Soleil krémekre. Valamennyire ettől is fényes persze a bőr felvitel után, de nem jobban, mint egy masszívabb állagú éjszakai krémtől. Kiválóan lehet rá sminkelni, együttműködik a hidratálókrémmel és az alapozóval is, a NYX Angel Veil viszont az arcom néhány területén (ne kérdezzétek, hogy miért csak néhány területen, én sem értem) hajlamos egész enyhén szemcsésen peregni, amióta ezt a fényvédőt használom, de egyrészt nem vészes, másrészt óvatos felvitellel ez elkerülhető (nem húzom az ujjam az arcomon, inkább "tapogató", nyomkodó mozdulatokkal dolgozom a bőrbe). Az illata klasszikus, enyhe naptejillat, irritációt nem okozott. Nekem nem zsírosodik tőle jobban a bőröm, megfelelően véd és a pórusaimat sem tömítette el. A tubusa praktikus, könnyű adagolni és az utolsó cseppeket is ki lehet sajtolni belőle. Gondolkodtam egy darabig drágább alternatíván (La Roche Posay, Eucerin stb.), de teljesen jól működő fényvédőt kaptam 2300 forintért (Rossmann), úgyhogy ennél maradok.

UPDATE:
Eltelt egy év, próbálgattam más fényvédőket időnként, de megmaradok ennél. A fényvédőknél azért legyünk tisztában vele, hogy van a kémiai, ami nem hagy fehér nyomot, de cserébe zsíros érzetű, meg van a fizikai, ami nem zsíros, de fehér leszel tőle + az alapozó szeret peregni rajta. Ez van, hozzá kell szokni, ez olyan, mint a gyantázás: kellemetlen, de megéri. Igen, tudom, vannak még a koreai csodák, amik túl szépek ahhoz, hogy igazak legyenek, sőt, néhányról már ki is derült, hogy valóban nem azok (khm...Purito...), de őszintén szólva én nem szívesen költenék annyi pénzt fényvédőre, ami aztán vagy véd vagy nem. Nekem a Nivea egy stabil középkategória, ami megfelelően véd, könnyen beszerezhető és igen, zsíros, de a sminkemmel kompatibilis, ráadásul így megvan a nagy kedvenc Q10 koenzim is az arcápolási rutinomban. Nagyobb akciók alkalmával még fogok másfelé kacsingatni, de csak úgy, hogy van itthon ebből egy tubussal vész esetére.

MAC Studio Fix Fluid Alapozó SPF15 / PA++

MAC Studio Fix Fluid Alapozó SPF15 / PA++
2021. július 8.

Valaki az Estee Lauder Corporationtől nyújtson be nekem egy legalább 5 oldalas indokolást arról, hogy miért gondolják, hogy egy alapozó attól lesz "luxustermék", hogy valódi üvegbe töltik és jól nem adnak mellé pumpát. De most komolyan. Egy 1700 forintos Essence alapozónál alap, hogy a flakonon van pumpa, ezekhez a tizenezres gyöngyszemekhez (Clinique Superbalance, MAC Studiofix, Double Wear) meg vehetek egyesével pumpát, ha nem akarom magam a reggeli rohanásban extratartós alapozóval lotyálni.
Mivel ezekhez a csodákhoz lassan annyiba kerül egy pumpa, mint egy drogériás alapozó, egy akció keretében lecsaptam az alapozóra, de a kipróbálás váratott magára, amíg emberi áron be tudtam szerezni a pumpát is hozzá.
Na de kidühöngtem magam, úgyhogy kicsit bővebben az alapozóról. A findation.com segített színt választani, de azért néztem hozzá videókat és swatchokat is, így végül az NC15 árnyalatot rendeltem meg. Kellőképp sárgás tónus, kicsit oxidálódik, de altónust nem vált (bár néhány YouTube videó szerint ez csak a világosabb árnyalatoknál van így, a sötétebbek hajlamosak narancssárgára színeződni).
Krémes állaga van, könnyű eldolgozni, valóban nagyon hasonlóan viselkedik, mint a Double Wear. Kíváncsiságból egyik nap csináltam egy side-by-side összehasonlítást: az arcom egyik oldalára DW-t, másikra Studio Fixet tettem és így teszteltem egy napig. Fedésre kb. ugyanolyanok, a DW egy picivel jobban elfedte a pórusaimat, simábbnak tűnt az az oldal, de túl nagy különbség nem volt. Idővel aztán az orrom körül (legolajosabb rész) elkezdett cakey lenni a Studio Fix, de csak közelről látszott. Mattítás szempontjából is kb. egyformák, a legnagyobb különbség a kettő között az volt, hogy a DW órákkal később is frissen feltettnek tűnt.
Engem nem zavar az "illata", nem is érezni sokáig, irritációt nem okozott. Nap végére hajlamos megülni a mimikai vonalakban, de egyáltalán nem vészes, vannak ennél sokkal rosszabbak. A maszkot nem viseli olyan jól, mint a DW, sőt, szerintem az Essence Stay All Day jobban tűri, szóval nem transferproof. Az újravételben nem vagyok biztos, mert nem sokkal olcsóbb a DW-nél, szóval nem feltétlenül éri meg inkább ezt választani. Egy high-end terméknél az ember lány óhatatlanul azt mérlegeli, hogy jobb-e annyival egy drogáriás terméknél, mint amennyivel többe kerül és hát jelen esetben egyáltalán nem biztos, hogy jobb annyival. A L'Oreal Infallible Fresh Wear folyékony alapozó nagyon hasonlóan muzsikál, talán kicsit kevésbé működik jól blur effekt terén, de amúgy nagyon hasonlóak. Eltántorítani senkit sem akarok, mert jó alapozó ez, de nekem nem lett Holy Grail, arra ott a DW.

UPDATE:
Kipróbáltam "igazi" nyári időben is (39°C, betonon még kicsivel több) és nem állta ki a próbát. Az orrcimpám mellől konkrétan eltűnt, leolvadt. Vásároltam, ruhát próbáltam, a második felső felvételénél már lejött az orromról egy foltban (alig ért hozzá a ruha, kimondottan figyeltem erre). A hajam tövénél, ahol megizzadtam (klíma nélküli busz, juhej..), azonnal leoldódott. Természetesen előkészített bőrön használtam, primer után és púderrel fixáltam. Én készséggel elhiszem, hogy ez csak az én bőröm miatt van, a másokon betonbiztos YSL All Hours sem marad meg rajta, de ez azért így csalódás. El fogom tenni a hidegebb időre (csak jönne már...), de ezek után már biztosan nem veszem újra. Tudom, hogy ez elvileg szupertartós, használják menyasszonyokon is, de nekem csak az EL DW marad meg minden időjárásban a bőrömön. Sajnálom :(

Lancôme Cils Booster XL Szempillaspirál Primer

Lancôme Cils Booster XL Szempillaspirál Primer
2021. július 7.

Semmi extra. De tényleg. Én imádom a szempilla primereket, anélkül már nem is spirálozok, mert az én pilláimon rengeteget dobnak. Próbáltam már többfélét, olcsóbbat - drágábbat, ő eddig a legdrágább verzió, de semmivel sem ad többet, mint mondjuk a 4000 forintos L'Oreal. Maga a terméktípus nélkülözhetetlen számomra, de konkrétan ez a spirál egyáltalán nem. Jó, jó, de nem éri meg az árát. Ha csak magát a spirált értékelném, 5 csillag lenne, de az árát tekintve csak egy közepes.

Bellissima S1 700 Multicurl

Bellissima S1 700 Multicurl
2021. július 6.

2018.02.12.
Egyszerűen szuper! Régóta ácsingóztam utána, nyáron szántam rá magam, hogy megvegyem, és nem bántam meg. Úgy kell vele göndöríteni, mint egy hajvasalóval, csak a bevonata miatt sokkal könnyebb és összeszorítani sem kell. Nagyon gyorsan lehet vele haladni, elsőre tökéletes loknit formáz és tartós is. Nővérem haján is próbáltam már, az övé szögegyenes, de még másnap is megvoltak a hajában a hullámok. Egy funkciót hiányolok: nem jelzi, ha üzemmeleg, de ennyit elnézek neki.

2019-05-29 UPDATE:
Azóta már a nővérem is vett magának egyet. Sokáig gondolkodott, hogy hagyományos csiptetős hajsütővasat vagy kúpvasat vegyen-e, de végül mindkét fajtát kiütötte a nyeregből ez a kis drága. Eleinte az ára miatt nem akarta megvenni, de nem bánta meg. Az ő kézügyessége botrány a frizurák terén, de ezzel neki is mindig sikerül, pár perc alatt kész a frizurája és egész nap kitart. Úgyhogy 5 csillag, duplán.

UPDATE 2:
A szerelem töretlen, ha csak egy hajformázó kütyümet tarthatnám meg ("Isten ne adja elvtársak!"), őt választanám. Imetec név alatt már nem gyártják, de a szintén olasz Collexia a megszólalásig hasonlót forgalmaz. 3 különbség van: a Collexia Fast & Curl sütővasa teljesen fekete, adnak hozzá tokot és villogással jelzi a felfűtést. Szóval aki esetleg szeretne még ilyen hajsütővasat, ezt a verziót még megtalálja neten.

Paco Rabanne Olympea

Paco Rabanne Olympea
2021. június 26.

Ő az Enyém. Akár tucatillat egyesek szerint, akár nem. Talán itt jön ki a so genannte "vidéki" élet szépsége: egy kisvárosban felnőve, a nyarakat falun töltve én nem találkoztam egy tucatillatnak titulált parfümmel sem, nekem mind újnak hatott. Ennek köszönhetően én a közvélemény sallangja nélkül dönthettem el, hogy tetszik-e egy illat vagy sem.
Azt már a Lancome LVEB kapcsán kifejtettem, hogy mennyire nem értek egyet a mainstream lenézésével, ez azóta sem változott. Nem hiszem, hogy csak azért, mert sokan egy bizonyos módon tesznek dolgokat, okvetlenül az ellenkezőjét kell tenni ahhoz, hogy egyéniség legyen valaki. Nem kell szembemenni mindennel és mindenkivel ahhoz, hogy egyediek, különlegesek legyünk, kicsit magas lónak érzem ezt a felfogást, holott ugyanarról van szó: a mainstream befolyásol, csak az ellenkező irányba. Egyszerűbb csak simán a saját utunkat járni, a saját ízlésünket és preferenciánkat választani, a nagyérdemű meg majd eldönti, tetszik-e neki vagy sem, de ez már ugye nem a mi problémánk, hanem az övék.
Én egy véletlen folytán kerültem kapcsolatba pár éve a Police Miss Beat illatával és szerelem volt az első találkozásra. Az itteni vélemények alapján jutottam el Paco Rabanne-hoz, mondván, az én kis szerelmem őt próbálja másolni. Nem hagyott nyugodni ez a gondolat, így elmentem a Douglasba, hogy kipróbálhassam az "eredetit". Ott és akkor elhatároztam, ha "nagy leszek", ő az enyém lesz. Nem gondolom egyébként, hogy koppra ugyanaz lenne a két illat, és ez kimondottan tetszik. Ettől csak még inkább az enyém, mert látom benne a "fejlődést". Az én fejlődésemet. Másodéves egyetemistaként vettem meg az első üveg Police-t, ami végigkísért utána az összes előadáson, OTDK-n, vizsgán, zh-n. Ő volt a kis költségvetésű alterego, aki tudja, hova akar eljutni, tudja, mi a cél. Készültem. Gyűjtögettem a pénzt. Az utolsó záróvizsgámról hazafelé jövet megvettem egy 50 ml-s üveget. Az avatásomon viseltem először. És büszke voltam. A kicsit kiforratlan, kicsit szeleburdi, kicsit vad, kicsit még csiszolatlan Miss Beatből letisztult, elegáns, minden harsány tolakodástól mentes, kifinomult Olympea lett. (Szeretném hinni, hogy mindez rám is igaz valamilyen szinten.) Ugyanaz és mégis más, de az enyém.
Szeretem ezt az illatot. Nem egyből lett az enyém, ahogy akartam, de azt hiszem, ettől csak még jobban tetszik.
Én nem érzem benne se a sót, se a gyömbérvirágot, se a mandarint. Magamat érzem benne, innentől pedig lehetne benne akármi is, akkor is kéne.

Rimmel Super Gel

Rimmel Super Gel
2021. június 24.

A kezemen évek óta műköröm van, őszintén szólva el sem tudnám már képzelni, hogy én hetente 2x azzal töltsek egy estét, hogy a magam kétbalkezes módján összemázoljam a körömágyam egy hagyományos lakkal, egész este úgy vigyázzak kezeimre, mint a hímes tojásra, hogy aztán álmomban nekinyomódjon a párnának és reggelre ágynemű mintás körmökkel ébredjek, amik 3 nappal később amúgy is lepattogtak volna. A lábamon viszont szörnyen csikis vagyok, ezért kénytelen vagyok magam lakkozni, amihez legszívesebben ezeket a lakkokat választom. Rugalmas, tartós lakk, szép fénnyel és meglepően jó oldhatósággal. Nagyjából 2-2,5 hétig bírja a lábamon, amivel én teljesen elégedett vagyok. 2 réteg színt + a fedőjét használom, zárásként pedig szárító cseppeket, így viszonylag gyorsan megköt. A fedőlakkot szoktam használni időnként műkörömre is (pl. ha mattot kértem a műkörmösömtől, de utólag mégis fényeset szeretnék vagy ha "lehorzsolom" véletlenül a fényzselét), tökéletesen működik, újrakennem sem kell ilyenkor.
Hogy természetes kézkörmön hogy viselkedik, azt nem tudom, de lábon remekül, már csak ilyet veszek.

L'Oreal Paris False Lash Superstar X Fiber Szempillaspirál

L'Oreal Paris False Lash Superstar X Fiber Szempillaspirál
2021. június 22.

2021-06-22
Azóta is ő a favorit. Néha kipróbálok mást, de szigorúan úgy, hogy van közben itthon egy példányom ebből. A vízállót használom, mert érzékeny szemeim vannak, mindenre könnyeznek, de ez a spirál gond nélkül bírja. Más márkák hiába állnak elő akármivel, vagy pereg, vagy nap végére felkenődik a szemöldököm alá egy fekete foltban, de olyan is van, amelyik kenődik ugyan, de ha le akarom mosni, úgy viselkedik, mint a szurok (khm...Max Factor...khm).
Első körben a márka Paradise Extatic szempilla primerjét viszem fel, hagyom megszáradni, aztán 1-1 réteget felviszek mindkét kefével ebből és kész is a csoda. Imádom ezt a kombót, kihozza a maximumot a pilláimból, gyönyörű tekintetet varázsol. Apa szokta mindig megjegyezni, hogy "hát neked nem kell menned pilláshoz".
A kefék bármelyike remekül működik az alsó szempillákon is, szépen terítik a festéket, bár itt is igaz, hogy frissen bontva kicsit óvatosabban kell vele bánni. Jól megvan egyébként bármelyik szempilla primerrel, próbáltam már Essence, Rimmel és Lancome primerekkel is, mindegyikkel működik, ugyanúgy vízálló marad.
Most kicsit változtattak a csomagoláson, remélem, máson nem fognak, mert ez úgy tökéletes, ahogy van. Amíg gyártják, én hűséges vásárlója leszek.

2018-07-28
Szempillaspirálból a L'oreal vált be a legjobban, nem is szívesen használok már mást. A False Lash Superstar nagy szerelmem, de mivel abból nincs vízálló, ezért a nyaralásra készülve megvettem ebből a vízállót. Tartja, amit ígér, meg se moccan egész nap, kibír mindent (víz, izzadság, sírás), nem kenődik és nem is pereg. 2 fázisú sminklemosó egyébként gond nélkül lehozza (Isanát és Garnier kétfázisú micellásat próbáltam eddig), nem is irritál. Szupersűrű, hosszú, ívelt szempillákat tudok kreálni ezzel, függővé tesz, komolyan.

Gucci Bloom

Gucci Bloom
2021. június 21.

Magával az illattal semmi közünk egymáshoz. Egyáltalán nem az én illatom, még nyomokban sem. Viszont úgy alakult a történetünk, hogy a szívemhez legközelebb álló személy fűz hozzá. Egy rendeléshez kaptam belőle fújós mintát. Miután kipróbáltam, nyugtáztam, hogy ez nem az enyém, de ahogy megszagoltam, azonnal bevillant: ez Anyu-illat. Így hát haza is vittem neki, aztán kb. el is felejtettem. Amikor vittem az oltására, az ajtóból visszafordult, mintha valami fontosat felejtett volna el: "a pafüm!" - mondta és a fürdőszoba helyett a konyhába ment, ahol lekapta a polcról ezt a kis fújós mintát. "Tetszik?" - kérdeztem. "Nagyon" - válaszolta ragyogó szemekkel - "ez olyan én-illat!"
Akkor eldöntöttem, hogy ha törik, ha szakad, veszek neki egy üveggel ebből. Anyukám mindig nagyon "lányos lány volt", ahogy ő mondja: világ életében szoknyában, magassarkúban és ékszerben járt dolgozni. Minden reggel pici kis smink, parfüm. Pénze - magára - sosem volt sok, a pedagógusokat nem fizetik halálra, ami kis pénze meg volt, azt mindig rám és a testvéremre költötte.
Összespóroltam hát a pénzt az egyetemista budget-ből, eljött a nagy nap. Díszcsomagolással kértem, kártyát is tetettem mellé, még gravíroztattam is rá: "ANYUNAK". Jobban izgultam, mintha nekem ajándékoztak volna. Kibontotta. Könnyek szöktek a szemébe. Aztán az enyémbe is. "Drága kislányom...nem kellett volna.."
De igen, kellett. A számtalan velem átvirrasztott éjszakáért, az örökös hátországért, az egyetlen biztos pontért 25 éve, minden viharban.
Ma van a születésnapod. Isten éltessen, Anyu!

Police Legend for Woman

Police Legend for Woman
2021. június 12.

Eleinte gondolkodtam, hogy megírjam-e a véleményemet, mert én távolról sem vagyok parfümőr és kicsit úgy érzem, velem van a baj, ha nagyon közönségkedvenc illatokról nincs jó véleményem, de hát végső soron önazonosságra kell törekedni, nem népszerűségre, szóval legyen, vállalom a véleményem. Nekem ez szúrós és sok. Csak papíron találkoztunk, de nem bánom, mert van benne valami, amitől fordul egyet a gyomrom. A jázmin-bergamott-pacsuli-vanília kombó nekem még Thierry Mugler Angeljét is belengeti egy rövid időre, amitől én instant kapitulálok, az viszont tény, hogy két illat közel sem azonos, a Police nem akkora agresszor, mint Mugler angyalkája. Tartós, én lineárisnak mondanám, de végtelenül csapnivaló orrom van, szóval kezeljük szubjektíven ezt a megjegyzést. Az üvege meglepően egyszerű, a Police parfümök formatervezői általában masszív adag LSD alatt tervezik a többi üveget szerintem, ez a - ritka - tiszta pillanataik egyikében születhetett. A kupakkal nincs élményem, csak tesztert próbáltam, de nekem ez az illat alapból bizonyíték arra, hogy a megálmodói szeretik, ha fáj. Ettől függetlenül nem húzom le teljesen, árkategóriájában tényleg egyedülálló és én készséggel elismerem, hogy
ad1) velem van a baj
ad2) bőven tettek munkát ebbe az illatba
Szóval akinek inge, fusson és próbálja fel gyorsan (: