sztike

Regisztráció dátuma: 2012. július 13.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2012. július 13.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Avon Anew Ultimate Gold Lehúzható Arcmaszk

Avon Anew Ultimate Gold Lehúzható Arcmaszk
2021. január 23.

Ajándékként csapták hozzá az egyik rendelésemhez, de én őszintén szólva nem értem a lényegét. Nem igazán értek a kozmetikumok kémiájához, de ahogy én elnézem, ebben semmi olyan összetevő nincs, ami a bőrömet ápolni, hidratálni tudná. Pont annyi és olyan dolog van benne, amitől arany színű és száradás után lehúzható. És ennyit is tud, nem többet, nem kevesebbet. A lakótársammal a spa-nap részeként szoktuk feltenni, de csak az érzés kedvéért, mert hatása semmi sincs.

Maybelline Tattoo Brow Lasting Color Pomade

Maybelline Tattoo Brow Lasting Color Pomade
2021. január 1.

2021-01-01
Az a vicces, hogy ezt a pomádét vettem meg "fő" használatra, rohangálós hétvégi megoldásnak pedig a márka Brow Precise és Brow Drama spiráljait, és mindkettőt szívesebben használom, mint ezt. Annyira intenzív, annyira mű tud lenni és annyi vele a macera, hogy nem szívesen nyúlok érte. Alapozás után használva kész orosz rulett az egész, a tizenezres EL Double Weart pedig nem szívesen mosom le miatta, pláne nem a reggeli rohanásban. Alapozó előtt használva könnyebben javítható, de az alapozó felviteltől meg hajlamos kissé megkopni, eltűnni a szemöldököm elejéről, azt pótolgatni megint csak veszélyes játék...Lehet, hogy elhasználom, de az is lehet, hogy előbb be fog száradni, vagy egyszerűen csak megunom, hogy ennyi vele a baj és kidobom. Nem tudom ajánlani...

2020-07-02
Magamról: világos, sárgás tónusú bőr, sötétbarna haj, hideg tónussal. Színem: 04 Ash Brown.
Szemöldökport cseréltem erre, mivel baromira untam, hogy egyenetlenül tapad, ezért a szemöldököm hol sötétebb, hol világosabb volt, plusz sokszor potyogott felvitelkor az arcomra is, így váltani akartam. Alapvetően nem vagyok híve a pomádéknak, mert a hideg kiráz a színátmenetes, fényes műanyagszemöldököktől, de jobb alternatívát nem találtam, így őt vettem meg. És hogy milyen? Röviden: macerás. Kicsit bővebben: mivel természetes hatásra törekszem és csak a saját, meglévő szemöldökömet töltöm ki vele, így kicsit hosszadalmas a művelet. Először is baromi pigmentált, így nagyon könnyen lehet vele túlzásba esni, amit ugyan lehet korrigálni az ecset végén lévő kefével, de akkor meg maszatol a szemöldökön kívülre is. Így egy ideje már úgy néz ki a sminkelési rutinom, hogy hidratálok, aztán kitöltöm ezzel a szemöldököm, a kefével finomítok rajta (kvázi elsatírozom), majd egy nedves törlővel letisztítom a szemöldököm körüli területet. Ezután hagyom kicsit "megkötni", utána meg már jöhet a fényvédő-primer-alapozó stb. Ez így baromi macerás, de a végén tényleg természetes hatást tudok elérni vele, plusz valóban megköt, nem kenődik el érintésre sem, pedig zsíros bőröm van. Kb. ez az egy ok, amiért nem váltottam másra. Nekem össz. az az 1 órám van a sminkemmel foglalkozni, amíg reggel elkészülök, nap közben nem érek rá ellenőrizgetni, ezért fontos, hogy fixen a helyén maradjon és ne kenődjön össze-vissza. A színe egyébként jó, a Medium Brown nekem túl meleg árnyalatnak tűnt, az Ash Brown viszont pont a megfelelő hideg tónus, ráadásul teljesen matt, nem kelt mű / zsírkrétás / fóliafilces hatást. Január óta használom, azóta kicsit elkezdett száradni, de abszolút használható, nem morzsálódik, viszont szerintem idővel kell majd vennem hozzá Duraline-t, mert elég kiadós adag, így sokáig lesz használatban. Ha valaha elfogy, talán megpróbálkozok egy világosabb árnyalattal (Notinon nem csak az a 2 árnyalat van, ami a drogériákban), hátha az nem igényel satírozást.

Maybelline Brow Drama Szemöldökspirál

Maybelline Brow Drama Szemöldökspirál
2021. január 1.

Tetszik. A Medium Brown az én színem, amivel nagyon szép, természetes hatást tudok elérni. Egyáltalán nincs vöröses vagy narancsos beütése. A kefe kissé fura, de egész könnyen boldogulok vele, pedig vékony szemöldököm van. Nem kenődik, viszont nem fixál olyan biztosan és tartósan, mint a Brow Precise (amit sajnos kivontak, pedig imádtam...), ezért csak 4 csillag, de alapvetően elégedett vagyok vele. Kb. 1 éve megvettem a márka halálra hypeolt Tattoo Brow pomádéját, de nekem annyira intenzív és művi a hatása, hogy nem szívesen nyúlok érte, ez a spirál sokkal jobban bejön.

Estée Lauder Double Wear Alapozó SPF 10

Estée Lauder Double Wear Alapozó SPF 10
2020. december 24.

Egyszer egy krémmániás kollegina nagyon találóan fogalmazta meg a high end termékek megítélésének kulcskérdését: azt írta, nem az a kérdés, hogy JOBBAK-E a drogériás termékeknél, hanem hogy jobbak-e ANNYIVAL, mint amennyivel többe kerülnek. (Btw. ezt szerintem nyugodtan vonatkoztathatjuk minden másra is.) Valóban ezen áll vagy bukik az egész high end vonal respektje, már csak azért is, mert az elmúlt években látványosan sokat javult a drogériás sminktermékek minősége. Az 5000 forintos L'Oreal, sőt, az 1700 forintos Essence alapozó is gyönyörűen mutat a bőrömön, holott néhány évvel ezelőtt még riogatni tudtam volna egy Essence alapozóval, már csak a színe miatt is. A fordulópont 6-8 órával a felvitel után jön: a kevert bőröm normál részei (arc, homlok, halánték stb.) köszönik, jól vannak, míg a problémás részek (orr, áll, az arc orr melletti részei) nekiállnak olajat produkálni. De marha sokat. Egy drogériás alapozó ezen a ponton tartja magát egy darabig, majd feladja. Egész egyszerűen a bőröm által termelt olaj kvázi feloldja az alapozót, ami így "szétesik", márványossá válik és átlátszik alatta a bőröm. Ezek után már bármit tehetek, jobb nem nagyon lesz, maximum fixálni tudom egy kis púderrel a status quot. Ha viszont nem fixálom, egy kisebb fuvallat is le tudja szedni az alapozót ezekről a területekről, ami most, a maszkviseléses időszakban elég gyakran előfordul. Nyáron ez még rosszabb, mert jön még hozzá az izzadás, a meleg miatti extra olajosodás, plusz a napszemüveg, aminek a papucsa 5-10 perc viselés után is komplett foltban képes eltávolítani az alapozót az orrom 2 oldaláról.
A findation.com oldal segített színt választani (az azért nem árt, ha nézel hozzá swatchokat és mondjuk tudod a bőröd altónusát, mert az én sárgás bőrömre rendszeresen neutrális színt akart ajánlani...), a 2W0 Warm Vanilla lett végül az én színem. A felvitelnél hallgassunk a tapasztaltakra, akik azt mondják, felejtsük el a megszokott applikálási rutint, mert ők már tudják, miről beszélnek. Gyorsan száradó, vastagabb rétegben erősen fedő alapozóról van szó, ezért fogadjuk meg a tanácsot, és haladjunk területenként az arcon, ne egyszerre akarjuk az egészet megcsinálni. Kis mennyiséget vigyünk fel egyszerre, mert tényleg nem kell belőle sok. A pumpa nélküli használatáról nem tudok nyilatkozni, a kezdetektől úgy terveztem, hogy pumpával együtt veszem meg, mert egy ilyen árkategóriás alapozót nem fogok a kezemre lotyálni. Én nem is a kézfejemre adagolom, hanem ujjbegyre, onnan felpöttyözöm, aztán vizes blenderrel eldolgozom. L'Oreal More Than Concealerrel és a NYX lazac színű korrektorával is együttműködik, viszont szebb az eredmény, ha olyan Scott Barnes-osan az alapozó alá teszem, jobban egybeolvad. Nekem kell rá púder, mert különben ragacsos marad, púderezés után viszont nincs rá gondom egész nap. Azt nem mondom, hogy nem fényesedik át, de csak a legolajosabb részen teszi és ott is csak dewy szintig megy. A napszemüveg papucsa koptatja ugyan, de nem egy teljes foltban, hanem csak a papucs széleinél.
Nekem nem néz ki száraznak tőle a bőröm, nem tűnik vakolatnak sem (amíg a kézfejemről adagoltam, sok tudott lenni), gyönyörű porcelánbőrt eredményez. Együtt lélegzik a bőrömmel, egyáltalán nem érzem, hogy rajtam van. Nem szárít, pedig a bőröm hajlamos a hámlásra, nem is emeli ki a száraz részeket. Nagyon jó, hogy ennyi árnyalatban kapható, az viszont kicsit bosszantó, hogy vidéken kritikán aluli a boltokban az elérhetősége, rendszerint csak hideg / neutrális árnyalatok vannak 2-es színkódtól felfelé, ezért én inkább netről szoktam rendelni.
Összességében azt tudom mondani, hogy bár drága, de zsíros / kombinált bőröm maradéktalanul hozza az ígéreteit és ha ezt használom, egy percet sem kell aggódnom a sminkem miatt, így nekem minden forintot megér.

Remington Pearl Hajsütővas (Kúpvas) Ci95

Remington Pearl Hajsütővas (Kúpvas) Ci95
2020. december 24.

Évek óta szemeztem vele, kb. amióta piacra dobták. Mindig halogattam a megvételét, így amikor idén előkerült a "Mit kérsz karácsonyra?" téma, rá esett a választásom. Nagyon izgatott voltam miatta és nem is okozott csalódást. Először is gyönyörű, nagyon eltalálták a designt, megvett kilóra. Nagyon tetszik, hogy tettek rá LCD kijelzőt, igazán minőségi érzést kelt. A kábel kellőképp hosszú, viszonylag gyorsan melegszik és mivel maga a szerkezet könnyű, nem zsibbasztja el a karomat használat közben. Nekem nem okozott problémát a használata, mert a másik hajgöndörítőmet (Imetec Bellissima Multicurl) is gyakran használom kúpvas módjára. A kesztyűt sem használtam még hozzá, de azért jó, hogy van. Én 150-160 °C-on használom, a végeredmény pedig fényes, tartós göndör tincsek, olyan igazi királylányos frizura. Szerintem sokkal szebb eredményt ad, mint egy hagyományosnak mondható csipeszes hajsütővas. A tokja is nagyon szép. Élettartam szempontjából a Remington még sosem hagyott cserben, remélem ő sem fog. :)

Avon True Szemkontúrceruza

Avon True Szemkontúrceruza
2020. december 21.

A Diamonds verzióját évek óta használom, múltkor viszont egy akció miatt ezt rendeltem meg. A Diamonds az etalon, még semmilyen másik ceruza sem tudta letaszítani a trónról, ez sem. Én tussal húzok vékony vonalat a felső szempillatőbe, a ceruzát pedig arra használom, hogy a felső vízvonalamat kihúzzam vele, hogy ne legyen "lukas" a szemhéjtussal húzott vonal. Namost ehhez az kell, hogy ne kenődjön, ez viszont sajnos elbukik ezen a ponton. A bőrön egész jól bírja, de a vízvonalból 15 perc alatt elmászik mindenhova. Felülre teszem csak fel, de percek alatt beszínezi az alsót is, aztán a szemzugot stb. Rossznak nem rossz, de a Diamonds nem mászik sehova, vízvonalból sem. Azért a drogériás ceruzáknál így is sokkal sokkal jobb!

Schwarzkopf Taft Magic Volume Hajspray

Schwarzkopf Taft Magic Volume Hajspray
2020. december 21.

Bennem lehet a hiba. Szerintem ez csak egy sima hajlakk kicsit extrább flakonban. Az illata nem rossz, a hatása klasszik Taft hajlakk (én olyan 3-as erősségűre saccolnám), de önmagában attól, hogy ezt a hajamra fújom, a világon semmi nem történik. Persze, a hagyományos tupírozás és utána lefújás működik, de ismétlem: ezt egy átlag hajlakk is pont ugyanígy hozza. Elhasználom, de én nem egészen erre számítottam.

La Roche-Posay Cicaplast Levres

La Roche-Posay Cicaplast Levres
2020. december 10.

Azóta állok hadi lábon az ajakápolókkal, hogy előbb a Light Kiss fantázianevű, majd a pár évvel ezelőtti fém tégelyes Labello is eltűnt a polcokról. Ez a kettő volt nekem a non plus ultra, pedig sokfélét próbáltam előttük és utánuk is: mindenféle stiftes Labellot, Himalaya Herbalst (bor-zal-mas!!), még a rommá dicsért Carmex és Blistex is terítékre került és nem félek kimondani nagy nyilvánosság előtt sem: gyűlölöm mindkettőt, semmit sem érnek. A legjobb eredményeket még a sima mezei kék tégelyes Nivea krémmel értem el, de azért az sem volt az igazi.
Nem egészen egy hónapja sikerült egy igazán forró teát főznöm, ami az ölembe borult, mindkét combomat leforráztam. A műtétet megúsztam, de elég nagy foltokban lett másodfokú égésem. Szerencsére már a hegkezelésnél tartok, amihez hasonlóan pórul járt ismerős a márka Cicaplast krémjét ajánlotta. A gyógyszertárban össze volt csomagolva ezzel az ajakápolóval, olcsóbb is volt szettben, hát üsse kavics, elhoztam. Én nagyon meg vagyok elégedve ezzel az ajakápolóval. Tényleg hidratál, azonnal enyhít a szárazságon és nálam semmilyen irritációt nem okozott. Elsőre valóban nehéz volt kiimádkozni a tubusból, de már megszoktam, plusz a hatásáért cserébe ennyit elnézek neki. Engem az állaga nem zavar, sőt, én a stiftes verziókat nem szeretem, nekem nem hidratálnak eléggé. Biztosan újraveszem.

Ideen Welt Pedikűr, Manikűr Szett

Ideen Welt Pedikűr, Manikűr Szett
2020. november 11.

Jééé ez fent van? Anyutól kaptam még 1-2 éve húsvétra és nagyon szeretem. A kezemet műkörmös csinálja, de a lábamat én szoktam (túl csikis vagyok, még én sem mindig nyúlhatok a lábamhoz...). Ezzel a kis géppel nagyon könnyen elő tudom készíteni a körmeimet a lakkozáshoz, sőt, ha a szélekről nem sikerül leoldani teljesen a lakkot, egyszerűen csak leszedem ezzel. A barátnőmnek a szakmája miatt csak hébe-hóba lehet géllakkja, a legutóbbi alkalommal nem volt ideje leszedetni körmössel, így én csináltam meg neki ezzel. Nagyon könnyen le tudtam szedni a géllakkot a körméről anélkül, hogy elvékonyította volna, plusz sokkal precízebb egy reszelőnél. Abszolút megéri az árát.

Idelyn Beliema Expert Intim Mosakodó

Idelyn Beliema Expert Intim Mosakodó
2020. október 29.

Korábban használtam Niveát, Dove-ot, Jessát (régit és újat is), X-Epilt és Lactacydot is, de már csak ilyet veszek. Frissít, nem irritál és segít rendben tartani a dolgokat. Ahogy a krémjénél is írtam, nem vagyok fertőzésekre hajlamos, a legnagyobb problémám ilyen téren a hó végi hormonális változások okozta viszketés. Amióta ezt a terméket használom, sokkal ritkábban és sokkal enyhébben jelentkezik ez a kellemetlenség. (Ha valamiért mégis előjön, 1 Idelyn tabletta egy éjszaka alatt rendbe hozza.) Az illata nem túl erős, nem zavaró (engem a régi buborékfújók illatára emlékeztet, csak sokkal enyhébb). Borotválkozni is könnyen lehet vele. Tényleg húzós az ára, pláne a kiszereléséhez képest, de biztos nem azon a terméken fogok spórolni, amit intim területen használok, plusz gyakran van akcióban.
(ui.: a reklámját azért még mindig utálom...)