sztike

Regisztráció dátuma: 2012. július 13.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2012. július 13.
Bőrprobléma: Tág pórusok

NYX HD Photogenic Folyékony Korrektor

NYX HD Photogenic Folyékony Korrektor
2020. szeptember 17.

A lazac színűt vettem meg szem alatti brutttttál durva karikák ellen (köszi, genetika...). Korábban már megvettem a hasonló színű tégelyes korrektort, de rá kellett jönnöm, hogy nem egyik vagy másik lesz a befutó, hanem a kettő együtt (igen, ennyire durva a helyzet). Szóval hidratálás és egyebek után előbb ezt viszem fel - nem kis mennyiségben - a szemem alá, majd hagyom egy kicsit száradni, mert így erőteljesebb fedést ad. Ezután nedves RT szivaccsal eldolgozom, erre megy a tégelyes verzió. Azt is eldolgozom, következik egy adag L'Oreal Infallibel More Than Concealer. Én előbb csinálom a korrekciót és csak utána alapozok (Scott Barnes-tól a tipp), de alapozóval nem megyek rá erőteljesen a szem alatti részre, épphogy csak összemosom a kettőt. Púderrel fixálva hatékony tudom leplezni a szemkörnyéki borzalmakat, a tartósságára sincs panaszom, bár az igaz, hogy a mélyebb barázdákba beleül, de szerintem nincs az a termék, ami ne tenné. A mennyiségét kicsit kevesellem, de nagyon jól bevált, úgyhogy újra fogom venni.

NYX Dark Circle Concealer

NYX Dark Circle Concealer
2020. szeptember 17.

A hozzám hasonlóan genetikailag igen durva karikák eltüntetésével küzdőknek van egy life hackem: bőr előkészítése után a NYX HD Photogenic folyékony, lazac színű korrektorával alaposan kikenem magam a szemem alatt, hagyom kicsit "száradni" (ettől masszívabb fedése lesz), blenderrel eldolgozom, majd jön ez a tégelyes korrektor, ezt is eldolgozom, végül pedig néhány pötty a L'Oreal Infallible More Than Concealer következik, amit szintén szivaccsal oszlatok el. Ezután már csak úgy érintőlegesen megyek alapozóval a szemem alá, csak azért, hogy egységes legyen. Púderrel fixálom és végre nem úgy nézek ki, mint egy vízi hulla. Alapozó fölé is próbáltam, de nekem úgy nehezebben eldolgozható volt, és hajlamos felszedni néhány terméket maga alól, ezért nekem a fent leírt módszer vált be inkább.
A tartósságával alapvetően nincs bajom, viszont tessék arra készülni, hogy ez egy kissé "zsírosabb" állagú krém, emiatt képes beleülni a mélyebb ráncokba. Én egy lapos ecsettel halászom ki a tégelyből, így könnyen, pontosan felvihető. Be nem szárad (nagyjából 8-9 hónapja van meg), a tégely jól zár, utazni is lehet vele. Nekem sokat segít, valóban szépen kiiktatja a szem alatti elszíneződéseket, úgyhogy a rutinom állandó része lett.

Essence 24Ever Ink Liner

Essence 24Ever Ink Liner
2020. augusztus 24.

Még májusban vettem az elsőt, ma érett meg a cserére, pedig kb. napi szinten használtam. Előtte próbáltam L'Orealt, Max Factort, de üti mindkettőt. Szénfekete, elsőre egyenletes, vékony vonalat lehet vele húzni, ami valóban kitart nap végéig. Nap végén kék Garnier sminklemosóval könnyen lemosható, a szememet sem irritálja. Nekem pont az tetszik benne, hogy elég merev a vége, nem szeretem, ha nyeklik-nyaklik, nekem így sokkal precízebbre sikerül a végeredmény. Kupakkal lefelé tároltam, sosem volt gondom a szín intenzitásával, nem kellett rázogatni ahhoz, hogy egyenletesen fogjon. A tus hegye szép vékony, nagyon könnyű beilleszteni a szempillatőbe, szerintem ilyen könnyen még egyik korábbi tussal sem boldogultam. Már újra is vettem.

Essence French Manicure Tip Painter

Essence French Manicure Tip Painter
2020. július 27.

Volna néhány kérdésem a termékfejlesztőkhöz. Először is: ez miért ennyire híg? Vagy csöpög az ecsetről, vagy nincs rajta semmi. Másodszor: ilyenre akarták az ecsetet, vagy így sikerült? Nem egyenletes a szálak hossza és a keménységük miatt az ecset teljesen alkalmatlan erre a feladatra. Vagy merevebb szálak legyenek rövidebb hosszal, vagy ilyen hossz hajlékonyabb szálakkal. A pigmentációval sem vagyok kimondottan elégedett, a rózsaszín alaplakkból durván 3-4 réteg kell, hogy ez a vizes konzisztencia valami fedést produkáljon, a fehér pedig nem az a vakító hófehér, amit én szeretek. Viszonylag gyorsan szárad és a tartóssága se vészes (csak lábra használom, a kezemet műkörmös csinálja). Kicsit dühös vagyok magamra, mert eredetileg a Rimmel Super Gel francia lakkjait akartam megvenni, de az ára miatt az Essence-re esett a választásom. Legközelebb inkább a Rimmelt hozom el.

Idelyn Beliema Expert Intim Krém

Idelyn Beliema Expert Intim Krém
2020. július 22.

Szerencsésnek mondhatom magam, mert soha életemben nem kaptam el semmilyen fertőzést, egyáltalán nem vagyok hajlamos rá, saját magát is elég ügyesen védi a rendszer. Ettől függetlenül a hó végi hormonális változások idején előfordul viszketés, ami nem komoly ugyan, de meglehetősen kényelmetlen tud lenni, így én is beszereztem ezt a krémet. Fantasztikus. 1-2 nap alatt (napi max. 2 krémezéssel) teljesen megszünteti a problémát. Azonnal érezni a nyugtató hatását, és bár néha tényleg csíp picit, ez gyorsan elmúlik. Azóta már a nővérem is vett egyet (ő viszont pont az ellentétem, állandóan fertőzésekkel küzd), ő is nagyon szereti. Húzós az ára, de a Rossmannban viszonylag gyakran van rá akció, és valóban jó befektetés.

Jessa Sensitiv Intim Mosakodó

Jessa Sensitiv Intim Mosakodó
2020. július 22.

Utazáskor gyorsan kellett valami az otthonhagyott helyett, évekkel korábban már használtam Jessát, így mi baj lehet alapon vettem egyet. Utána jöttem rá, hogy ez illatmentes, ami tudom, nagyon jó, meg ez az ideális, de én jobban szeretem az illatosított termékeket. Ettől még persze nem vonok le pontot, én néztem el, az állaga viszont már megér egy mínuszt. A többi lemosó, amit próbáltam (Dove, Nivea, Lactacid) tusfürdő állagú, ez viszont - bocsánat - olyan, mint a síkosító vagy a 96%-ban csiganyálat tartalmazó szérumom. Teszi a dolgát, bajt sem okozott, viszont az állagával nem vagyok elégedett, ettől függetlenül nyaralóban otthagyós lemosónak jó lesz.

Johnson's Baby Babasampon

Johnson's Baby Babasampon
2020. július 20.

Szilikonmentes sampont használok már lassan 10 éve. Próbáltam drágábbat, olcsóbbat, natúr vonalat, de igazából egy kutya, így ma már inkább a praktikusság számít nálam leginkább. Szeretem a pumpás kiszerelést, kiadós adag és akciósan nagyon jó áron tudok hozzájutni. A zsíros haj gondolatát sem bírom elviselni, így 2-3 naponta mosok hajat, ez a sampon pedig remekül asszisztál ehhez: nem szárítja a hajam és nem irritálja a fejbőröm gyakori használat mellett sem. Az illata nem világbajnok, de nem is nagyon számít nekem. Sminkecsetek mosására is remekül bevált.

Real Techniques Everyday Essentials

Real Techniques Everyday Essentials
2020. július 16.

Még karácsonyra kértem és kaptam iHerbről. Nem bántam meg, szinte minden darabja napi használatban van.

Miracle Comlpexion szivacs: Örök favorit. Még tavaly untam rá a drogériás sminkszivacsnak csúfolt féltéglákra / gumilabdákra és megvettem helyettük az első ilyen szivacsomat. Azóta is töretlen a szerelem. Bár elsőre sokalltam az árát, ma már úgy vagyok vele, az a drága, amit még használni sem tudok arra, amire vettem. A Beauty Blender nem az én pénztárcámnak való, ezzel a szivaccsal maximálisan elégedett vagyok, úgyhogy nem veszek mást. Könnyen tisztítható, nekem nem szakad vagy morzsolódik és tökéletesen, pillanatok alatt dolgozza el az alapozót.

Pirosító ecset: Na tőle féltem. Én eddig csak ferde pirosítóecsetekkel operáltam, és nagyon tartottam tőle, hogy ennek túl bumszli a feje, ami miatt kontrollálhatatlan lesz. Legyűrtem a félelmeimet, elkezdtem használni és már nem is használnék mást. A puha, laza, nagyobb feje miatt egyből eldolgozva kerül fel a pirosító, nem adagolja túl és nem lesz foltos sem a végeredmény. Sokkal gyorsabban haladok vele: csak belemártom a pirosítómba, kicsit leütögetem róla a felesleget és "tapogató", ütögető mozdulatokkal viszem fel. Nagyon természetes hatást ad, kiválóan az alapozóba / bőrbe simítja a terméket.

Deluxe Crease ecset: Ő volt a másik ijesztő darab. :D Az okok hasonlóak: tömött, bumszli fej, hát ezzel meg hogy lehet minőségi munkát végezni?? A válasz: pillanatok alatt. Én nem komplikálom túl a hétköznapi sminkemet, csak a bronzerembe mártom ezt az ecsetet, a mélyítővonalon satírozok kicsit, a mozgó szemhéjra egy krémszínű, matt púder, szemceruza és uzsgyi. Ez az ecset - az előzőhöz hasonlóan - kontúrmentesen eldolgozza a kívánt színt, nem kell félni attól, hogy éles csík vagy foltok maradnak utána. Egyből teríti is a szemhéjpúdert, így nem a szokásos "leteszem a színt - percekig puhítom / satírozom" mechanizmussal működik. A reggeli rohanásban rengeteg időt megspórol.

Setting Brush: Tudom, kezd unalmas lenni, de őt sem értettem soha. Kezdő sminkelőként az a becsípődésem volt, hogy csak a nagy, tömött ecsetek jók púderezésre (kb. mint amivel a fodrász leporol), de Scott Barnes videóit nézve arra jutottam, hogy talán mégis tud valamit, amit én nem, így kipróbáltam. Nagyon megszerettem, sokkal könnyebb vele dolgozni a szem alatt / orr mellett / egyéb nehezen hozzáférhető területeken, mint a nagyobb ecsetekkel.

Expert Face Brush: Na nekem ő a kakukktojás. Leginkább azért, mert én nem ecsettel, hanem szivaccsal alapozok. Tudom, tudom, mindenki tőle szokott hanyatt esni, de nekem ő a legkevésbé forradalmi darabja a szettnek. Persze nagyon jó minőségű ő is, nem hullik a szőre, kellően puha, tömött és egyenletesen vágottak a szálai, de nekem nem változtatta meg az életemet. Bronzer felvitelére használnom.

Összességében remek szettről beszélhetünk, nagyon megéri az árát, de mégsem olyan csillagászati összeget kérnek érte, mint mondjuk egy Sigma készletért. Kezdőknek is bátran ajánlom, mert minden darabja maximálisan "felhasználóbarát", én sem vagyok egy szuper kézügyességű, mégis játszi könnyedséggel érek el kifogástalan eredményt ezekkel az ecsetekkel.

L'Oreal Paris Infallible More Than Concealer

L'Oreal Paris Infallible More Than Concealer
2020. július 7.

2020-07-07
Újabban amolyan Scott Barnes-osan használom: nem az alapozó fölé, hanem kvázi "alá" kerül. Felteszem a hidratálót, fényvédőt, primert, (meg színkorrekciós célból egy kis NYX lazac színű korrektort), ezután használom ezt a korrektort és csak utána az alapozót. Mivel elég erős fedése van, nem is szoktam a szemem alá is felvinni az alapozóból, inkább csak ott dolgozom el, ahol a korrektor véget ér. Nekem így valahogy természetesebb hatást kelt és könnyebb "egyneművé" dolgozni az alapozóval, nem marad éles vonal. Egész nap kitart. A szemem alatti ráncban összegyűlik ugyan, de nekem családi örökség folytán van ott az a kis redő és ember még nem gyártott olyan terméket, ami ne ült volna meg benne, a mimikai vonalakban viszont egyáltalán nem áll meg.

2020-02-16
Még valamikor ősszel szereztem be Cashmere árnyalatban. Elsőre nagyon fura volt a nagyobb méretű applikátor, mára már viszont a "hagyományos" tűnik lehetetlenül kicsinek. :D 2 pötty elég a szemem alá, blenderrel eldolgozom, púderrel fixálom és egész nap nincs gondom rá. A saját alapozójával (Infallible Fresh Wear) használom, tökéletesen egymásba dolgozhatók, az erős fedés ellenére is. NYX Dark Circle Correctorral kombinálva eddigi sminkes pályafutásom legjobb fedését tudom elérni (genetikailag lilás-feketés karikáim vannak akkor is, ha teljesen kialszom magam). Nem szárít, nem kenődik és szemhéjalapnak is tök jól működik. A csomagolása is tetszik, anno a Maybelline Fit Me! -vel nagyon megszenvedtem, mert össze-vissza folyt belőle a korrektor, valahányszor visszatettem az applikátort, ezzel viszont nincs ilyen gondom. A mennyiség alapján sokáig elég lesz, de ha elfogy, újraveszem.

L'Oréal Paris C'est Magique BB Krém

L'Oréal Paris C'est Magique BB Krém
2020. július 7.

2020-07-07
Mivel a catrice alapozóvilágosítóját sehol sem látom, elkezdtem ezt használni erre a célra és kifogástalanul működik. Nem változtat a tónuson és mivel matt hatású ez is, nem fénylik át tőle hamarabb az alapozó (természetesen a legvilágosabb árnyalatot használom).

2019-12-24
Ezüst hétvégés Rossmann akcióban vettem, már régóta szemeztem vele, nagyon tetszett a szemcsés pigmentes megoldás. No makeup makeup napokra használom egy kis szempillaspirállal és színezett szemöldökzselével. Csak egységesít, fedése nem nagyon van, de hát ez egy BB krém, aki komolyabb fedést szeretne, vegyen alapozót. Kombinált bőröm van, a T-zóna rendszeresen átfénylik, az orrom viszont azonnal hámlani kezd, ha nem hidratálom eléggé. Ehhez a krémhez se púdert, se hidratálót nem kell használom. Púder nélkül egy egészséges bőrfénye van, de az idő múltával is nagyon szépen visszafogja a fényesedést. Amolyan 'your skin but better' típusú termék. És itt jön a bónusz: a mattító / egységesítő hatása miatt elkezdtem primerként használni és valami fantasztikus. L'Oreal Infallible alapozóval használom, tökéletesen működnek együtt. A legjobb mattító "primer", amit valaha próbáltam. Nekem a light árnyalat van meg, a medium kicsit sötétnek tűnt, plusz azt nem tudnám primernek használni. Összességében nagyon tetszik a termék, újra fogom venni.