sztike

Regisztráció dátuma: 2012. július 13.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2012. július 13.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Cleanic Nedves Wc-Papír

Cleanic Nedves Wc-Papír
2020. június 2.

Beszt. Én még csak az Azúrban találkoztam vele, de hajlandó vagyok kitérőt tenni érte. Próbáltam Zewát, DM és Rossmann saját márkásat, de ő viszi a pálmát. Megfelelő méretű és kellően nedves kendők, nem szakadnak, nem nyúlnak, nem okoznak irritációt. A csomagolás könnyen visszazárható, nem kell matricával szórakozni, csak visszapattintod és kész. A kendők szerencsére nincsenek egymásba hajtogatva, így nem kell attól félni, hogy egy tucat jön ki egyszerre a csomagolásból. Kellemes az illata és teljesen korrekt mennyiség az árért cserébe. Kettesével - hármasával veszem, mert hol van, hol nincs az üzletben, de mivel a csomagolása megfelelően zár, így akár állhat is pár hónapot a szekrényben, nem fog kiszáradni.

Rimmel Ultimate Boost Volume Primer

Rimmel Ultimate Boost Volume Primer
2020. május 31.

Még a kétvégű L'Oreal spirálok szoktattak rá a szempillaspirál primerre. Számomra sokkal látványosabb a hatás, mint az arcra való primerek esetében. Nem szívesen hagyom ki ezt a lépést, még akkor sem, ha nem megyek fontos helyre. Miután elfogyott a L'Oreal False Lash Superstar szempillaspirálom és átváltottam a vízálló X-Fiberre, primer kutatásba kezdtem. Ő is így került sorra. Nem vagyok tőle elájulva, inkább csak hétvégén / nem fontos alkalmakra használom. Hétköznap inkább a L'Oreal False Lash Paradise primerjét használom, azzal maradéktalanul meg vagyok elégedve. Ez viszont nem olyan hatékony. A keféje szintetikus, ami szépen szétválaszt, viszont kevés terméket vesz fel, így vastagítani nem nagyon tudja a pillákat. Én meg szoktam várni, amíg megszárad és csak utána megyek át rajta fekete spirállal (mivel hétvégén használom, így a Maybelline Colossal vízálló verziója kerül rá). Egy rétegben is el lehet fedni a fehérségét (az Essence hasonló termékével ez nem volt ilyen egyszerű, 2 réteg alól is virított), nem változtatja meg a spirál tulajdonságait, nem okoz irritációt és nem pereg. Viszont az általam várt "wow-hatás", az a kis extra, amit egy ilyen primer adni tud, sajnos nincs meg egészen. Összesítve a L'Oreal primerénél rosszabb, de az Essence primernél jobb. Nem hiszem, hogy újraveszem.

Maybelline The Colossal Volum' Express Vízálló Szempillaspirál

Maybelline The Colossal Volum' Express Vízálló Szempillaspirál
2020. május 31.

Nem pontosan ilyen az enyém, bár nem tudom, mi a különbség az összetételben. Az enyém csak "sima" vízálló Colossal, de szeretem. Hétvégi / rohangálós spirálnak használom. Előtte a Rimmel szempillaspirál primerjét teszem fel és a kettő együtt nagyon jó páros. Természetes hatású, dús, ívelt, szénfekete pillákat eredményez, csomósodás nélkül. Nagyon szeretem a keféjét, fantasztikusan választ szét. Egyetlen oka van annak, hogy nem üti ki a nyeregből a kedvenc L'Oreal False Lash X-Fiber vízálló spirálját, mégpedig a tartóssága. Hiába hirdeti magát vízállónak, nálam nem egészen az. A víztől pereg, egyébként pedig kenődik. A szemöldököm alatt rendszeresen összemaszatol, emiatt nem szívesen teszem fel olyan alkalmakra, amikor tudom, hogy hosszabb időtartamot kell kibírnia hibátlanul. Nem megbízható, ezt pedig nagyon sajnálom, mert amúgy imádnám. Így csak 4 csillag, de rohangálós spirálnak újra fogom venni.

Essence Soft Touch Mousse Alapozó

Essence Soft Touch Mousse Alapozó
2020. május 31.

Anyám, borogass...ezt még mindig lehet kapni? :D Jó ég...aki esetleg nem ismeri, javaslom megtekintésre Jaime French "If beauty youtubers existed in 1999" c. YouTube videóját, de van neki egy ugyanilyen videója a 2000-es évekkel is. Mindkettőben hab állagú alapozót használ és hát rátapint a lényegre. :D Ezek az alapozók azok, amivel a legtöbbünk a sminkes pályafutását kezdte. Több márka is dobott ki ilyet, de a fő jellemzőik megegyeztek: vastag, poros, maszkos fedés, ami halálra mattul és úgy oxidálódik, mintha fizetnének érte. Lehetetlen szép, vékony, természetes fedést előcsiholni belőle és mivel olyan állaga van, mint a Milka Chocolate Mousse táblás csoki töltelékének, ezért baromi nehéz kinyerni a tégelyből. Emiatt gyakran többet sikerül kivenni a kelleténél, kukacosodik, darabkákban megáll a bőrön és a többi szép emlék. Gimis éveim elején próbáltam, nosztalgiának megmosolyogtató, alapozónak felejtős. Szerencsére az Essence sokat fejlődött azóta, a Stay All Day mostani verziója az egyik kedvencem, de ez a habos dolog már akkor is rossz ötlet volt.

Nivea Micellair Expert Kétfázisú Micellás Víz

Nivea Micellair Expert Kétfázisú Micellás Víz

2019-01-13
Garnier nem volt, ez viszont igen, ráadásul akciósan, hát elhoztam. Hatásra nem rossz, leszedi a vízálló szempillaspirált is gond nélkül, viszont - a többi eddig próbált Nivea lemosóhoz hasonlóan - szörnyen csípi a szemem. Azt meg annyira nem tartom praktikusnak, hogy sötét flakonba tették, mert így nem nagyon látni, hogy mennyire sikerült összerázni a két fázist, vagy éppen mennyire váltak szét idő közben. Ha nem lesz más, megveszem, de nekem a Garnier jobban bejött.

2020-05-31
-1 csillag. Sajnálom, de csak szenvedek vele. 40%-os kedvezménnyel adták a Rossmannban, hát rendeltem egyet. Hétköznap általában a Garnier 2 fázisú sminklemosóját használom szemre (200 ml-s, nem a micellás verzió), az argánolajos micellás vizet pedig arcra. Ez a kombó nekem a non plus ultra, dörzsölés nélkül leszednek mindent, pedig vízálló spirált és tartós alapozót használok. De ez...csak nyúzza a bőrömet, de nem szedi le olyan szépen. Értem én, hogy a szárazolaj a menő, mert mindenki kiborul attól, hogy egy olajos lemosó a bőrön is olajos, de ezzel nekem elvesztette az értelmét. Az olajos termékeknek - szerintem - az lenne a lényege, hogy dörzsölés nélkül, egy mozdulattal leoldja a sminket és nem szárít. Talán rossz darabot fogtam ki, mert eddig egész jól elvoltam vele, de az is igaz, hogy csak hétvégén használtam.

Max Factor Masterpiece High Precision Liquid Eyeliner

Max Factor Masterpiece High Precision Liquid Eyeliner
2020. május 14.

Miután kaptam egy remek szemgyulladást és láttam a Broken c. sorozat ebayes sminkekről szóló részét, kihajítottam az összes ebayes sminkemet, köztük a szemhéjtust is. Gyorsan kellett valami, akciós volt, hát megvettem. December óta használom, tegnap kezdett el vacakolni (értsd: felvitel után "kifakul", fekete helyett szürkés-kékes színe van). Kupakkal lefelé tároltam, eddig szép, mélyfekete színe volt, elégedett voltam vele. Tartós is volt, nem kopott le vagy folyott el napközben. Klasszikus tusvonalat nem húztam vele (szerintem amúgy nem is alkalmas rá), én csak a szempillatőbe használok tust, erre tökéletes volt. Elsőre nagyon megijesztett az applikátor, nem is mertem "élesben" használni, itthon próbálgattam egy hétvégén keresztül, mire ráéreztem. Most már remekül elvagyunk egymással, de az ára és a mennyisége úgy érzem, nincs egyensúlyban, így legközelebb inkább a Maybelline tégelyes szemhéjtusát fogom kipróbálni.

Bourjois Always Fabulous 24Hrs Alapozó

Bourjois Always Fabulous 24Hrs Alapozó
2020. április 30.

2020-04-28
Mintha nem is Bourjois-t használnék. Se illatra, se tónusra, se állagra, se finishre, de még csak fedésre sem. Az illata nekem egyébként tetszik, felvitel után még 1-2 órát érzem is, de nem zavaró, irritációt nem okozott. A tónusa...ó Bourjois, miért? Hát sajnáltad a meleg bőrtónusú nőktől azt a kevés drogériás alapozót is? Van vagy 3 márka, amelyik tényleg használható sárgás bőrtónusra, illetve már csak volt, mert temetjük a Bourjois-t ezen a ponton...Ami azért is bosszantó, mert az árnyalatok nevét meghagyták, az általam vett 'Light Vanilla' viszont maximum csak light, mert inkább semleges-barackos, mint 'vanilla'. Pedig milyen jól eltalálták az árnyalatokat a Healthy Mixnél pl..na mindegy. Az állaga sűrűbb a márka többi alapozójához képest, de mondjuk egy Rimmel Lasting Finishnél hígabb, nagyjából mint a Garnier BB krém. Fedésre "érdekes", mert a közepestől messze van, építeni viszont nekem nem sikerült, akkor olyan furán ül a festék a bőrömön, nagyon "sminkelt" hatást kelt, azt pedig nem szeretem. Egy rétegben sem remekel túlzottan e téren, hiába vártam, a L'Oreal Infallible Freshwearnél megszokott 'second skin' effekt elmarad sajnos. Porosnak tűnik a bőrön és egyáltalán nem olvad egybe vele, átlátszik a bőr alatta, közelről egyáltalán nem szép. Nap végére kicsit beleül a vonalakba, de nem olyan vészes, mint pl. a már kivont 123 Perfect alapozó esetében. A legnagyobb problémám vele, hogy abszolút nem érintésálló, a legkisebb mértében sem, hiába fixálom. Talán pont azért, mert nem olvad a bőrbe, hanem csak ül a felszínén. Kicsit hozzáérek és már jön is le egy komplett foltban a szemem alól is pl., pedig ott aztán se izzadni, se olajosodni nem tud a bőröm. Ami még érdekes, hogy az ujjamon pont olyan nyomot hagy, mintha színezett púder lenne. Felvitelkor kiemeli a száraz részeket (azokat is, amikről nem tudtál), ha szerencséd van, és olajosodik is a bőröd, akkor idővel ez elmúlik (én a homlokomnál jártam így). Elég gyorsan átfénylik, az erősebben zsírosodó területeken pedig "szétválik", tehát sem a száraz, sem a zsíros bőr nem a barátja. Próbáltam primerrel és anélkül, fényvédővel és anélkül, lényeges változást egyik termék hatására sem produkált. Összességében csalódott vagyok, mert sokat vártam ettől az alapozótól, főleg a vélemények és az árfekvés miatt. Tetszett a csomagolás, a fényvédő és a hialuronsavas összetétel, de ezek nem javítanak sajnos magán a terméken. Van egy Essence Stay All Day alapozóm 08 Soft Vanilla árnyalatban, amit csak hétvégi rohangálósnak vettem, de az sokkal jobb ennél, pedig harmadennyibe kerül. Továbbra is a L'Oreal Infallible Freshwear a legjobb drogériás alapozó kombinált, meleg tónusú bőrre, az a +400 HUF meg nem oszt, nem szoroz, pláne akcióval / kuponnal nem. Ha mindenképp Bourjois, akkor már inkább a Healthy Mix, az legalább természetesnek hat a bőrön és nem ígéri össze a csillagokat is...

2020-04-30
Gyors update: folyékony korrektorral szem alatt (viszonylag) működik, bőrhibákra való krémkorrektorral nem. Szem alá a L'Oreal Infallible More Than Concealert használok, azzal összedolgozható, de egyértelműen nem olyan szép és tartós vele, mint más alapozókkal, viszont a Catrice Camouflage korrektorral nagyon nem jó barátok. Éranyajegy van az orromon és amíg a harci helyzet miatt nem jutok el bőrgyógyászhoz, kénytelen vagyok korrektorral fedni, viszont ez az alapozó konkrétan lejön az orromról, ahogy próbálom eldolgozni. Az orrom egyébként a leginkább zsírosodó része az arcomnak, plusz ha egy alapozó nem működik rajtam, akkor onnan jön le először / oda nem hajlandó normálisan tapadni.

Douglas Ultralight Alapozó

Douglas Ultralight Alapozó
2020. április 29.

Nekem már csak 1 kérdésem van: hogy jutottatok el odáig, hogy ez az alapozó vállalható módon a bőrötökön volt? Én nagyon szívesen írnék egy amolyan 'weartest' típusú véleményt, de esélyem nincs rá, mert annyit se tudok elérni, hogy normálisan felvigyem / eloszlassam. Viccen kívül érdekel a trükkje, mert én már mindent próbáltam: kezdtem a szokásos hidratáló krém - fényvédő - primer kombóval. Eredmény: ahogy próbáltam ecsettel eldolgozni, pergett le az arcomról, mint amikor papíron radírozunk. (Megj.: az alapozási rutinom alapvetően annyi, hogy ecsettel eloszlatom, nedves RT blenderrel eldolgozom.)
2-es csapó: csak hidratáló krém + fényvédő = pereg.
Hidratáló krém + primer = pereg.
Csak a szokásos hidratáló krémem = (dobpergést kérek) pereg.
Na de nem vagyok én ennyire amatőr, hát eszembe jutott ám, hogy talán a krémmel nem kompatibilis. Innentől egyébként már alapból kuka az alapozó, mert nem vagyok hajlandó lecserélni egy ilyen alapozóért az amúgy tökéletesen működő krémem. Na de itt már vendettáról volt szó, hát megpróbáltam egy másik hidratálóval. Aztán még eggyel. Aztán még eggyel. Összesen tehát 4 krémmel próbáltam ki, az eredmény pedig csak annyiban változott, hogy már nem pereg, hanem egyszerűen csak felvihetetlen. Nehéz szavakkal leírni, de nagyjából annyi történik, hogy próbálod elkenni / blenderrel eldolgozni a terméket, mire fel ő kvázi eltűnik a bőrödről, de a pórusaidban megmarad, így nagyszerű hatást biztosít: alapozó ugyan nincs rajtad, de a pórusaid legalább alapozópöttyöknek tűnnek. Csodás, nem? Természetesen próbáltam ecsettel is, akkor ugyanez az effekt keletkezett, de még csíkos is volt. Eddig egy termékkel jártam így, az Yves Rocher BB krémjével. Nekem teljesen ugyanaz a hatása, de az érzete is: túl zsíros krém túl kevés pigmenttel. Persze tudom, hogy a Douglasban felkenik a csajok rám, ha megkérem őket, de nem én vettem ezt az alapozót, nagyjából 1 használat után passzolták át nekem. Már értem...
Összességében ez a termék (mert alapozónak nevezni nem igazán lehet) a világon semmire se jó. De tényleg semmire. Még szemhéjalapnak se, mert annyit még egy szemhéjalaptól is el lehet várni, hogy eldolgozható legyen. (ui.: javaslom a Krémmániának a 0 csillag bevezetését, ez a cucc rászolgált)

Bourjois 123 Perfect Bőrtökéletesítő Alapozó

Bourjois 123 Perfect Bőrtökéletesítő Alapozó
2020. április 25.

Leárazásban vettem az 52-es árnyalatot, ami érdekes módon sötét lett, nem is kicsit ráadásul. Ez csak azért fura, mert a Healthy Mixből az 52es tökéletesen passzol. Világosítóval keverve viszont teljesen rendben van a színe. Sárgás tónusú (hála az égnek, mert néha úgy érzem, malacrózsaszín bőrrel egyszerűbb dolgom lenne alapozóvételnél...), a Healthy Mixnél alapozónál és BB krémnél valamivel sűrűbb. Könnyen eldolgozható, nem oxidálódik vészesen és szépen a bőrbe simul. A legnagyobb bajom vele a tartóssága: nekem zsíros bőröm van és pár óra után elég durván át tud fényesedni ezzel az alapozóval, plusz nagyon könnyen le is jön, elég csak hozzáérni. Sajnálatos módon a finom vonalakba is beleül - púder és primer használata mellett is. Nem rossz, de nem világmegváltó.

Yanqina 36H Waterproof Liquid Eyeliner Pencil

Yanqina 36H Waterproof Liquid Eyeliner Pencil
2020. április 24.

2020-04-23
Jöttem felülbírálni saját magam és adni egy jó tanácsot mindenkinek: ne vegyetek ebayes sminkcuccokat. Tényleg ne...Nem az a bajom velük, hogy nem márkásak vagy nem luxus minőségűek, hanem az, hogy konkrétan veszélyesek, sőt, sokszor károsak az egészségre. Igen, én is évekig rendeltem és használtam ezt a szemhéjtust, de idén novemberben kidobtam az összeset, ami még megvolt és soha többet nem is fogok rendelni semmit ebayről. Soha semmi gondom nem volt velük egészen tavaly szeptemberig. Akkor bontottam meg egy ilyen szemhéjtust, ami minőségre pontosan olyan volt, mint a korábbiak. 1-2 hét múlva fura dolgot vettem észre: az esti sminklemosáskor a felső szemhéjam külső sarka nyomásérzékeny volt, mintha be lenne gyulladva. Azt gondoltam, belement talán egy szál a műszálas plédből és az okozza. Napokig fájt, ezért egy idő után elkezdtem Septosyllal kenni, el is múlt. Aztán 1-2 hét múlva újra előjött. Így ment ez novemberig, hol az egyik, hol a másik szememmel. Ahogy a tükörben néztem, nekem úgy tűnt a könnycsatornám gyullad be folyton, de mindig csak felül. Persze addigra már lecseréltem az összes szemre használt kozmetikumot újra, odafigyeltem, hogy ne nyúljak a szememhez kézmosás nélkül, mégis folyton előjöttek a tünetek. Egyik este unatkoztunk a lakótársammal, ezért Netflixen elindítottunk egy doku sorozatot (Broken a címe, ajánlom megnézni...), aminek az egyik része az ebayes sminkekkel foglalkozott. Hát ledöbbentem azon, amit láttam. Az egy dolog, hogy a higiénia teljes zárójelbe tételével készülnek ezek a termékek, de olyan dolgokat mutatott ki belőlük a laboratóriumi teszt, hogy felfordult a gyomrom. Bőrgyógyászok, kozmetikai iparban dolgozó vegyészek és az ilyen sminkektől megbetegedett / megsérült emberek is beszéltek arról, hogy milyen problémákat tudnak okozni (elég csak rákeresni, hogy 'ebay makeup infections'). Még aznap este kidobtam minden ebayes sminkemet. Azóta nem gyulladt be a szemem... Ne értsetek félre, nem bántani akarom ezzel azokat, akik rendelnek ilyen oldalakról, mert én magam is nagyon sokat rendeltem ebayről. Inkább figyelmeztetni szeretnék, illetve segíteni, ha esetleg valaki hozzám hasonlóan tüneteket észlelt magán és nem tudja, mitől lehet. Olcsónak tényleg olcsó, de nekem nem érte meg...

2015-12-15
Tavaly kezdtem el ebayezni, ez a tus az első rendeléseim között volt. Annyira szemtelenül olcsón adták (210 HUF körül volt), hogy ezzel aztán tényleg nem volt mit veszítenem. Nem tudom, mit gondoljak, mert amikor megérkezett, azonnal húztam egy csíkot a kezemre, és teljesen elégedett voltam. Intenzív, szénfekete, és amitől dobtam egy hátast: a negyedik napra kezdett elhalványodni és lekopni, pedig a kézfejemre kentem, és a kézmosások-törlések-krémezések bőven próbára tették. Hát mondom, ilyen a világon nincs, mindjárt rendelek még 6-ot! :D Aztán amikor először próbáltam ki élesben, kicsit meglepődtem, mert a színével továbbra sem volt baj, viszont egy határozott mozdulattal akár ujjal is le tudtam törölni. Nem igazán értem, hogy mi ez a hatalmas váltás, de végülis nem baj, nem szoktam dörzsölni a szemem. Önmagában a vizet bírja, viszont törölgetni dörzsölni nem szabad, mert azonnal lejön. Macerálás nélkül egyébként tényleg tartós, nem kopik, nem maszatolódik, nem tapad fel, a színe sem halványul. Ezért az árért egyenesen ajándék, de azért nem kell mindent elhinni, amit ígér. Újra fogom venni.