TallodiZsofi

Regisztráció dátuma: 2018. november 12.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2018. november 12.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Giorgio Armani Si Passione Red Maestro EDP

Giorgio Armani Si Passione Red Maestro EDP
2021. április 9.

A kedvenc Passione illatom. Édes-púderes, picit gyümölcsös, nem fanyar. A fanyar akkordot kihagyták belőle. Nem tudom meghatározni, de valami fás jegyet is érzek benne, ettől számomra nagyon vonzó illat. Az üveg a szatén szalaggal csodálatos, a gyűjteményem egy kiemelkedő darabja! Izgalmas, megújult darabja a Sí családnak!

Giorgio Armani Sí Passione Intense EDP

Giorgio Armani Sí Passione Intense EDP
2021. április 9.

Armani sí passione púderes verziója. Valamennyivel intenzívebb mint az elődje, kevésbé fanyar, a feketeribizli dominál a pézsmával, mégis erződik a jázmin is. Nem fullasztó, nem fejfájdítós. Talán kevésbé egyedi az anyaillathoz képest, de a tisztaságillat kedvelőinek bátran ajánlom.

Giorgio Armani Sí Passione EDP

Giorgio Armani Sí Passione EDP
2021. április 9.

Az Armani Sí kollekció egyik kedvenc darabja! Akinek tetszik a sima, vagy az intense, absolu, annak ez az illat szinte biztosan nem. Nekem az alapillat túl sok, fullasztó. Nagyon édes, vaníliás rajtam, nagyon sok fekete ribizlivel. A passione ezzel szemben púderes, fanyar-körtés, nagyon finom vanília akkorddal! A tartosságával vannak azért problémák! Lehetne intenzívebb!

Dolce & Gabbana Dolce Shine

Dolce & Gabbana Dolce Shine
2021. március 19.

Ez egy nyári illat! Kell neki a meleg! Mangó-birs, tubarózsa és jázmin! Ezek így együtt jelennek meg rajtam és ez is a leszáradása! Engem a Mugler Womanityre emlékeztet, az a fanyar mégis édes gyümölcsösség. Abban kaviár is van, és sokan óckodnak annak illatától. Így azoknak ajánlom leginkább, akik a Womanityvel kacérkodnak, de megijednek a kaviártól! A Shine nyári gyümölcsös illat a fehér virágok megfelelő ellensúlyával! Rajtam több órán keresztül érződik!

Van Cleef & Arpels Extraordinaire Rose Rouge

Van Cleef & Arpels Extraordinaire Rose Rouge
2021. február 6.

Azoknak ajánlom, akik szeretik az édes-mély, nőies illatokat! Azoknak ajánlom, akik eddig óckodtak a rózsás illatoktól, mert olyan régimódi, "nyanyás" hatást kelt bennük. Feketeribizlis-málnás-picit édes, picit fanyar, a vaníliával inkább az édes vonal felé billen. Csokoládés-rózsatorta jut róla az eszembe, melyet legalább 10 éve ettem egy helyi teázóban. Tökéletes arányok egy gourmand-virágos illatban vegyítve. A pacsuli adja a mélységet, tartósságot, a pézsma a púderes besimulást sok-sok óra elteltével :)

Reminiscence Heliotrope EDP

Reminiscence Heliotrope EDP
2021. január 3.

Igazából valami pisztaciás, mandulás illatot kerestem, ezt ajánlották! Egyiket sem kaptam meg, mondjuk pisztácia nincs is benne. De mandulát sem kaptam, abból a kesernyés fajtából, inkább mandulatej, abból az édes-krémes fajtából. Ami viszont a leginkább leírja, az a kókusz. Sokan megdícserték, nekem túl édes, semmilyen illat. Mint egy erőteljes illatú tusfürdő. Olcsónak hatsz tőle. Fújtam nyáron, nem lett tőle beach hangulatom. Fújtam télen, nem lett elegáns. Akkor már Gucci Guilty vagy Versace Crystal Noir. Elegánsabb mind a kettő. Sokáig érződik, de nekem sok. Azért igyekszek nem lehúzni.

Jo Malone Tuberose Angelica Cologne Intense

Jo Malone Tuberose Angelica Cologne Intense
2020. október 25.

Nagyon szeretem a tubarózsát, az angyalgyökérrel kiegészülve frissebb, kesernyésebb, zöldebb az illat. A maintream vonalon a Gucci Bloom Acqua di Fiori illata jutott róla eszembe, az kaprosabb illat, itt a tubarózsa dominánsabb. Nem szokványos, elegáns, érett nő illat. Nem a csábítás jegyében keszült, inkább a megmutatni, hogy ki a főnök stílusban. A Gucci miatt nem tudom egyedi illatnak kikiáltani, így 1 pont mínusz.

Giorgio Armani My Way EDP

Giorgio Armani My Way EDP
2020. október 25.

Nekem ez a My way olyan, mint a Scandal Á Paris vagy a So Scandal. Ott kitalálták, hogy legyen mézes az anyaillat, még a Scandal by Night is mézes lett, virágos, mély, elegáns, valami új. Ehhez képest a többi flankere egy kis rágógumis semmiség, olyan könnyed,édes 10-en éves tiniillat. Az az érzésem, hogy ez a jázminos-málnás-tubarózsás illat az új vattacukor. Pedig a tubarózsa ennél annyival többet tud. Szép üveg, főleg a kupak tetszik azzal a mélykék színével. Megkapó üveg, esélyes tucatillat.

Calvin Klein Euphoria Gold Woman EDP

Calvin Klein Euphoria Gold Woman EDP
2020. október 25.

Elsőre mézdomináns kumkuattal, érződik a nárcisz is, szerencsére csak halványan, így nem lesz fullasztó benne. Később is dobogós marad a méz, a gardénia erősödik és egy mézes-picit virágos illatot kapunk. Roberto Cavalli Florence Amber parfümje kifejezetten nagy kedvencem, és ez ahhoz hasonlít. Az én izlésemhez közelebb áll mindkettő illat, mint a Scandal, bár a Scandal by Night is jobban tetszik, mint az alapillat. Ősz-téli illat, elegáns, nőies, marad a gyűjteményben :)

Lancome Idole L'intense EDP

Lancome Idole L'intense EDP
2020. október 25.

Az édes-vaníliás illatokkal mindig hadilábon állok. Nem szereti a fejem, mert megfájdul tőle, a bőröm beédesíti, így kislányos illatú lesz, és nem szereti a személyiségem sem, mert van, és nem tucat. Így tehát általában kerülöm azokat az illatokat, amelyek vaníliát tartalmaznak és maximum azoknak adok esélyt, amikben a vanília csak kevésbé érződik. Az Idole nekem nagy befutó, lévén, hogy a rózsa a kedvenc összetevőm. Biztos voltam benne, hogy az Intense verziót muszáj megillatoznom, mert tetszeni fog. Így is lett! Mélyebb, fásabb, pacsulisabb az alaphoz képest, főként, hogy azt a körte-friss rózsa-pézsma hásmasa írja le, fás jegyeknek nyoma sincs. Az intense-ben a vanília nem kifejezetten vanílaiként jelenik meg, illetve nem mondanám meg, hogy az adja az édességét. A pacsulival kiegészülve, illetve a narancsokkal, mint egy kandírozott narancsos csokoládéba harapnánk bele. Aki az alapillatot nem szereti a rózsa miatt, ezzel tegyen egy kísérletet, mert ebben nyoma nincs rózsának. Téli illatnak bekerül a gyűjteményembe!