Tarzicia

20090 pont

Regisztráció dátuma: 2018. október 1.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -

20090 pont

Regisztráció dátuma: 2018. október 1.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -

Hayari Paris Rose Chic EDP

Hayari Paris Rose Chic EDP
2021. október 27.

Orrbavágóan friss kezdés fréziával és ezzel a fura buchu vagy agathosma nevű növénnyel. Ennek a gyógynövénynek az illóolaját a dél-afrikai őslakosok eredetileg a rovarok távoltartására használták. Hát ezzel az illattal engem is el lehet kergetni. Az első tíz percben majdnem menekülőre fogtam, legszívesebben lemostam volna.
Ami utána következik, az se sokkal jobb. Ez egy teljesen átlagos tisztaságillat. Abból is a rideg, pézsmás-fehérvirágos típus. Semmivel sem szebb vagy érdekesebb, mint egy jó fajta öblítőillat.
És olyan, mintha térben ketté lenne esve a kompozíció: elöl sok pézsma némi fehérvirággal, szúrós és tolakodó. Hátul megbújik a rózsa, halványrózsaszín, kicsit édes, üde és nagyon bájos. Sajnálom szegényt, teljesen el van nyomva.
Az illat rajtam egész végig savanykásan friss, hűvös, távolságtartó marad. Nem melegszik fel, nem krémesedik, nem lesz púderes sem. Nem komfortos, külön életet él, szinte leugrik rólam.
Látom, ez is unisex cimkét kapott, és azt hiszem, ez a fő bajom vele. Itt hajánál fogva előrángatottnak érzem. Persze mindenki azt fúj magára, amit jónak lát, vagyis érez, de én ezt az illatot férfiakon nem tudom elképzelni. Az örökös unisex-megfelelési kényszer nélkül, épp csak egy ici-pici lágysággal, finomsággal ez egy nagyon szép, nőies illat lehetett volna. Így viszont csak egy absztrakt rettenet. Pontosan olyan, mint az üvege. Nekem az se szimpatikus. Az üveg formája elnagyolt, a kerekded formák lecsapva, kiegyenesítve. A rózsa stilizált rajta, a színvilága kontrasztos. A fekete kupak úgy ül azon a halványrózsaszín üvegen, mint egy vészjósló fekete felleg. Vagy mintha véletlen egy másik üvegről került volna rá. Ebből az illatból nekem hiányzik a harmónia, és ezt látom az üvegén is.
Két csillagot csak az elvitathatatlanul kitűnő minősége és a szép rózsa miatt adok neki.

Byredo Rose Of No Man's Land

Byredo Rose Of No Man's Land
2021. október 27.

Letisztult, naturalista rózsaillat. Egyáltalán nem édes, nem meleg. Végig van benne egy enyhén savanykás, fanyar szál. Tiszta, eleinte ici-picit szappanos jellegű, később szárazabb, szinte fás, de nagyon kellemes, egyáltalán nem fojtogató. Semmi zavaró dolog, fölösleges cifraság nincs a rózsa mellett. Modern, minimalista Alkotás, nagy A-val. 100%-ig unisex, én évszakhoz sem kötném. Egyéniség és hangulatfüggő.
Elég sok rózsaillatot megismertem az évek során, de én egyikhez se tudnám hasonlítani. Se Diptyque Eau Rose, se MFK A'La Rose, se Stella McCartney. Ha nagyon muszáj, akkor inkább a JHG Vengeance Extreme-L'Artisan Rose Privée-Gres Cabaret vonal. De az is csak nagyon hunyorítva. Egyik se ilyen művészi és minimalista.
Véleményem szerint ez a legszebb és legkülönlegesebb Byredo illat, és egyértelműen 5 csillagot érdemel.
De parfümként én nem tudom magamon elképzelni. (Ha Byredo rózsa, akkor már inkább a Rose Noir.)
Jó pár éve próbálkozam vele utoljára, akkor meg is akadt a torkomon, gondoltam, kicsi vagyok én még ehhez. A minap felelevenítettem vele az ismeretségemet, és rájöttem, hogy ehhez az illathoz én nem tudok, de nem is szeretnék felnőni. Nem én vagyok, és remélem, nem is lesz olyan korszak az életemben, hogy én ezt az illatot a magaménak érezzem.
Amennyire könnyed, transzparens illat, annyira komoly és befelé forduló. Számomra ez egy törékeny, magányos, melankolikus, szinte szomorú illat.
Az illat háttérsztoriját én is ismerem, de nekem mindig Saint-Exupéry kis hercegének rózsája jut róla eszembe.
"-Tudod.. a virágom...felelősséggel tartozom érte. Hiszen olyan gyenge! És olyan gyanútlan. És csak négy erőtlen kis tüskéje van, hogy megvédje magát a világtól...És én otthagytam egyedül!"

Byredo Young Rose EDP

Byredo Young Rose EDP
2021. október 25.

Majdnem minden Byredo illatot ismerek, de idő és motiváció hiányában eddig még egyikről sem írtam. Feltett szándékom, hogy minden illatháztól találok legalább egy parfümöt, amit a magaménak érzek, de úgy tűnik, a dolgok nem így működnek. Van olyan illatház, amelyiktől több kedvencem is van, és van sok olyan, amelyiktől egy sincs, hiába próbálkozok. Egyszerűen nem vagyunk egy hullámhosszon. A Byredo is ilyen. A Gypsy Water tetszett egy időben, de csakis a szantálfa miatt. Klassz illat, nem mondom, de sose éreztem késztetést, hogy vegyek belőle egy üveggel. Eleve nem vagyok egy "vaníliás alkat", és a Gypsy Water nekem nem más, mint citromos vaníliatorta, (kb. egy kalap alatt a Guerlain Shalimar Souffle de Parfum-mel) ráadásul a vége felé mindig laposnak, punnyadtnak, plusz még kissé férfiasnak is találtam. A Rose of No Mans's Land az egyetlen, ami tetszik tőlük, de az se magamon, csakis mint illat.
Gondoltam, ez a Young Rose lesz az, ami majd végre megtöri a jeget.
A kis üvegcse már messziről illatozott, úgy tűnt, hogy üde, pajkos, ártatlan rózsaillat rejlik benne. Pontosan olyannak képzeltem, ahogy előttem a kolleginák leírták. De kifújás után, bőrön én teljesen mást érzek. Az eleje kb. Trussardi Donna EDT, aztán L'artisan Rose Privée, plusz egy halvány fuvallat a Sisley Izia-ból. Egyáltalán nem édes. Naturalisztikus, kissé zöld, majdhogynem sós és fémes rózsaillat. A fiatal rózsa stimmel, de szerintem ez még nagyon zsenge korban van, még csak rózsabimbó. Még teljesen csukva van, a külseje zöld, és azt sem látni, hogy milyen fajta és színű rózsa lesz belőle.
Én másra számítottam, ez nem én vagyok, de nem ez a fő bajom vele. Hanem az, hogy nekem itt is előjön az a jellegzetes, nagyon zavaró "falfestékszag", amit érdekes módon, csakis a legjobb minőségű, rózsás niche illatoknál tapasztaltam. Hol jobban, hol kevésbé. Pl. Amouage Library X, Serge Lutens La Fille de Berlin, Frederic Malle Une Rose, Montale Roses Musk, sőt, eleinte a Delina-ban is éreztem ugyanezt.
Egyértelmű, hogy válogatott alapanyagokból álló, jó minőségű parfüm, szúrósságnak, szintetikusságnak nyoma sincs. Ha elvonatkoztatok attól, hogy nem az én világom, mint illat, még tetszene is, de közben ugyanannyira taszít is. Ha a fejem tetejére állok, akkor is a falfesték jut eszembe róla. Elég sokat építkeztem, felújítottam, festettem saját kezűleg az elmúlt 30 évben, pontosan emlékszem, ez az az illat. Még nem jöttem rá, mi okozza ezt, tán egy speciális rózsa+pézsmamolekula-együttállás lehet itt a ludas. Nem baj, kivárom, nem sürget az idő, egyszer majd csak kiderül, mi vicceli meg ennyire az orromat. Így érdekes ez a parfümös utazás, ill. hobbi, mindig fejlődök, tanulok valamit.
Az biztos, hogy a Byredo továbbra sem az én illatházam.
Egyelőre erre a fiatal Byredo rózsára -.nagy jóindulattal - csak egy hármast tudok adni. Alkalmasint majd újra ismerkedek vele.

Bvlgari Splendida Tubereuse Mystique EDP

Bvlgari Splendida Tubereuse Mystique EDP
2021. október 22.

2019.10.22.:
Szerintem inkább Splendida Vanille.
Az illatjegyek aránya ugyanis: pici tubarózsa, pici mirha és rengeteg vanília.
Tubarózsát csak az első fél órában kapunk, és az se misztikus. A kevéske mirha miatt egy darabig érezhető, hogy a Splendida Jasmin Noir testvére, de egy idő után már csak a tömény édes vanília uralkodik. Egysíkú és semmi extra. Vaniliás illatnak nem rossz, de abból meg már annyi van a piacon, hogy Dunát lehetne rekeszteni velük.
Ebből a kategóriából nálam még mindig az Amouage Love Tuberose vezet toronymagasan. Abban is van vanília, de legalább játékos és újszerű azzal a tejszínhabbal, és végig megmarad benne a tubarózsa. Persze minőségben és árban sem lehet őket összehasonlítani.
Ez csak egy erős közepes.
2021.10.22.:
Napra pontosan két évvel ezelőtt írtam az előző véleményem.
Múltkor a parfümériában egy gyors szemle után egyetlen illatot sem találtam, ami új, és szívesen kipróbáltam volna. Ez a tubarózsás Splendida jött velem haza bőrön. Kíváncsi voltam, hogy most milyennek találom, mert két év alatt a "vanília-toleranciaküszöböm" rendesen feljebb kúszott.
Hát most még lesújtóbb a véleményem róla. Ez az illat nem más, mint mainstream, unalmas, töményen édes vanília, egy fuvallatnyi tubarózsával az elején. A Fragrantica-n páran a Dior Addict-hoz hasonlítják, igen, itt a megoldás. Nekem az se volt soha az esetem, én a Miss Dior táborba tartozom.
Szívem szerint el is vennék egy csillagot, de nem lenne igazságos, mert azért egy fokkal szebb, mint a hasonló kaliberű Givenchy L'Interdit Intense, és arra hármat adtam. Akkor legyen a múltkori erős közepes helyett immáron egy nagyon-nagyon gyenge hármas.
(Az üvege formája idétlen, nem is áll kézre, és a színe sem tetszik.)

Orlane Intensive Firming Body Cream

Orlane Intensive Firming Body Cream
2021. október 22.

Eddig egy Orlane terméket se ismertem, erre a testápolóra is csak véletlenül bukkantam rá. Egy kedvező akciót kihasználva, próba szerencse alapon került a kosaramba, és mondhatom, nagyon jó vétel volt.
Közel sem ápol vagy táplál annyira, mint a kedvenc Sisley testápolóim, azt a luxus-érzést sem hozza, de nem is vártam el tőle, ennek más a feladata. Könnyed textúrája van, remekül hidratál és látványos a feszesítő hatása. Nagyon szeretem benne, hogy pillanatok alatt beszívódik, és utána szinte nem is érzem, hogy testápolót kentem volna magamra. Semmi tapadós, ragacsos, fullasztó, bekrémezett érzés nincs, azonnal fel lehet öltözni. Még nyáron, a legnagyobb melegben sem volt sok. Főleg dekoltázsra és karra használom, szárazabb részekre és télen viszont már kevés.
Az illata kellemes, enyhén púderes, friss tisztaságillat, hamar elillan, és nem vész össze a parfümömmel. A flakon kivitelezése is magas színvonalú, ilyen tökéletesen működő, erős, rugós adagolópumpával még nem is találkoztam.
Ha elfogy, nagy valószínűséggel újraveszem. A benne lévő, pirossal jelölt illatanyagok felett ezúttal szemet hunyok.

Omorovicza Hidratáló Szemránckrém

Omorovicza Hidratáló Szemránckrém
2021. október 18.

Egy kis tasakos gyári mintát használtam el. Meglepően sokáig tartott, nagyon kevés kell belőle.
Kellemes állagú, nagyon jól eloszlatható krém. Erőteljes uborkasaláta illata van, de hamar elillan.
Le a kalappal, kitűnően hidratál, és egész nap érezhető a hatása, táplál, pihe-puha bőrt varázsol, és...és ennyi.
Semmit nem javít az esetleges puffadtságon, a szem környéki karikákról már nem is beszélve, én frissítést és feszesítést sem tapasztaltam. Ez a krém szerintem 35 év alatti korosztálynak való. Én biztos, hogy nem venném meg a teljes kiszerelést, nekem kevés, én ennél már komolyabb szemránckrémeket használok. Nem is tudnám megtalálni a funkcióját, nappalra sok, mert testes, krémes tapintású réteget hagy, szinte felér egy pakolással, és én smink alatt jobban szeretem a vékonyabb, szárazabb tapintású krémeket. Éjszakára meg hatóanyag szempontjából kevés.
De legalább szebb az INCI-je, mint az Omorovicza C-vitaminos szérumának. A higiénikus pumpás kiszerelés nálam plusz pont, de még így sem tudok rá egy közepesnél jobbat adni.

Omorovicza Napi C-Vitamin Szérum

Omorovicza Napi C-Vitamin Szérum
2021. október 18.

Kis termékmintát használtam el belőle. Pár napra volt elég, ez alapján természetesen nem derült ki, hogy hosszú távon mit tud ez a szérum. Az egyetlen, amit tapasztaltam, az az volt, hogy nem irritálta a bőröm, pedig sokszor érzékeny, ezért a C vitamin, a hámlasztás és a retinol nálam eléggé rizikós. Különösebb ragyogás és hidratáltság sem tűnt fel, valószínűleg azért, mert eleve rendesen ápolom a bőröm.
A szérum maga kellemes állagú, könnyen eloszlatható, de elég lassan szívódik be, és hagy egy enyhén ragacsos réteget. Reggel kizártnak tartom, hogy használni tudnám. Illatát érdekes, hogy nem éreztem, pedig van benne illatanyag.
Látom, a termék maga pipettás kiszerelésű, amit én nagyon nem szeretek. De ha már pipettás, akkor ott van pl. Paula vagy G&G C-vitaminos széruma. Azokban ugyan kevésbé stabil a C-vitamin, és 3 hónapon belül el kell használni őket, de legalább mindkettőben tiszta C-vitamin van, nem származék, ami ki tudja, mennyire hatásos. És mindkettőben van ferulic acid és E-vitamin is, ami fokozza a C-vitamin hatását. Itt csak niacinamide és hialuronsav van, ami millió más termékben is megtalálható.
Az biztos, hogy ha C-vitaminos szérumot keresnék, nem ezt választanám. Az ára is magas, én még kedvező akcióban sem venném meg. Az INCI-je sem válik dicsőségére.

Parfums De Marly Oriana

Parfums De Marly Oriana
2021. október 14.

Már a második gyári mintát fújkálom el pár nap alatt, és mondhatom, nagyon kellemes meglepetés.
Írták előttem a Kilian hasonlatot, de rajtam inkább Lancôme Parfait de Roses, csak eleinte frissebb, később krémesebb, púderesebb változatban. De van benne egy ici-pici a Delina Exclusif-ból is. A stílusa mindenképpen. Érdekes, mert a Parfait de Roses és a Delina Exclusif is rózsás illat, itt pedig rózsa nincs is.
Citrusos-gyümölcsös nyitány után egy nagyon kellemes, simogató, puha komfortillat kerekedik ki belőle. Abszolút nőies, az a csinos, kacagós, kacsintós fajta, még véletlenül sem a drámakirálynő.
Meglehetősen édes, de az utóbbi időben nálam már elég magasra került a tűréshatár, és ez az édesség amúgy sem tömény, nem nehezedik rám. Habos-babos, mint egy pink bárányfelhő. És kb. annyira ártatlan is. Optimista kisugárzása van, üde, gondtalan, nekem azonnal jobb kedvem lesz tőle. Receptre kellene felírni.
Gyönyörűen el van keverve, semmi nem kiabál ki belőle. Én szeretem a narancsvirágot, de egy kezemen meg tudom számolni, hány illatba símul ilyen szépen bele. Maga az illat sem tolakodó, ez nálam plusz pont. Jelen van, de nem figyelemfelkeltő, nem uralkodik. Elegánsan viselkedik, és ez nagyon jól áll neki. A tartóssága bőrközelben rajtam 3-4 óra, de én egyáltalán nem bánom. Sőt. Én inkább napközben ráfrissítek, de nem szeretem, ha egy illat alapjegyeinek maradványait, a csontvázát, még másnap is érzem magamon. Az már nem ugyanaz. Ez még akkor is zavar, ha történetesen megint ugyanazt az illatot szeretném magamra fújni.
Az összes PDM közül nálam most ez az Oriana vette át a vezetést. Szebb, mint a Delina vagy a Delina Exclusif. Addiktív, minél többet van rajtam, annál jobban tetszik. Még az is lehet, hogy üveges vásárlás lesz belőle. Bár nem tudom, el tudnék-e belőle egy egész üveggel fújkálni. Nem csak azért, mert sok más parfümöm van, hanem azért is, mert lehet, hogy egy idő után ráunnék, egyszerűen eltelnék vele.

Charlotte Tilbury Cheek To Chic Pirosító

Charlotte Tilbury Cheek To Chic Pirosító
2021. október 8.

Pillow Talk és Ecstasy.
Ez a pirosító külsőre ugyanolyan, mint az Airbrush Flawless Finish púder, csak amíg annak arany a tokja, ez barnás-bordó. Közel sem olyan elegáns, és ennél a színnél azonnal szembeötlik, hogy könnyű műanyag, és az ujjlenyomatok is jobban meglátszanak rajta. Az, hogy kopogós műanyag, engem nem zavar, mert nem tűnik gagyinak. Végül is fémből nem lehet, az nagyon megdobná az árát és a súlyát is.
A kompakt belseje már sokkal szebb, jól mutat a két színű pirosító a rózsaarany keretben. Az ajánlás szerint a külső színnel kell kezdeni a pirosítást, a belső kör pedig általában egy sötétebb és élénkebb szín, amit az arc almácskájának a közepére kell pöttyinteni. De persze keverni is lehet a két színt, én is így használom. Ennek nagy előnye, hogy úgy már elég nagy a felület, és be tudok vetni egy nagyobb, lazább fejű ecsetet is, amivel könnyebb a dolgom. Mindkét pirosító jó minőségű, kellőképpen pigmentált, az arcon szép, selyemfényű és ragyogó.
Pillow Talk.
Az Ecstasy-hoz képest az egyetlen különbség, hogy ez a Pillow Talk sorozat rózsaszín dobozában érkezik, és a középső körben világosabb szín van. A netes képeken a külső gyűrű sokkal sötétebbnek, majdnem barnának tűnik, pedig ez egy szép tompa rózsaszín. A belső kör egy nagyon halvány rózsaszín, ezt highlighterként külön is szoktam használni. Ez a Pillow Talk pontosan az a pirosítószín, amit én általában szeretek. Nem túl rózsaszín, nem túl feltűnő, de azért látszik, és mindenhez megy.
Ecstasy.
Szerettem volna egy élénkebb, meleg tónusú rózsaszínt is. (A Love Glow túl világos, a Love Is The Drug pedig vibráló Barbie-pink, és mindkettő hideg szín.) Ebben a külső gyűrű barackos rózsaszín, a belső kör meg egy kicsit élénkebb rózsaszín. A tónust eltaláltam, de rajtam ez alig látszik. A nevéből és netes swatch-okból kiindulva én tüzesebb és sötétebb színre számítottam. Építeni alig lehet, egy idő után már csak a fénye fokozódik. Ebből a szempontból engem kísértetiesen emlékeztet a Nars Orgasm pirosítójára. Még a színárnyalat és a fénye is nagyon hasonló.
Érdemes kesztyűs kézzel bánni ezzel a pirosítóval. CT netes oldalán olvastam jó pár hozzászólást, fotók is vannak mellékelve. Sokan írják, hogy pár hét használat után darabokra, mit darabokra, ripityára tört a pirosítójuk. Nem a tok, hanem benne a festék. A többség le se ejtette, csak a táskájában hordta. Azért ez elgondolkodtató. Szerintem túl nagy felületen túl vékony maga a festék, és a két szín illesztése lehet a leggyengébb láncszem. A tok ezek szerint a legkisebb ütéstől sem védi meg a tartalmat. És akkor itt jön képbe az, hogy ha lenne hozzá bársony védőtasak, mint a "Nagyok"-nál...
Az biztos, hogy utazáshoz én másik pirosítót viszek magammal, mondjuk egy Chanel-t, az elnyűhetetlen, és jár hozzá bársonytasak is. Napi szinten meg amúgy se hurcolom magammal, frissíteni nem kell, egész nap fent marad.
A színe miatt a Pillow Talk 5-öst, az Ecstasy 3-ast érdemel. A külsejét és minden egyebet összevetve a végeredmény jóindulatú 4 csillag. Ha az elővigyázatosságom ellenére valamelyik nekem is összetörik, frissítek.

Charlotte Tilbury Airbrush Flawless Finish

Charlotte Tilbury Airbrush Flawless Finish
2021. október 6.

Én értem körülötte a hype-ot, ez egy nagyon jó termék, csak attól függ, ki és hogyan használja.
Az airbrush és a flawless hatás is nagyon látványos. Az ég világon mindent eltüntet az arcról, tökéletesen egységes, hibátlan alapot csinál, olyan, mintha leretusálnának az ember arcáról mindent, még az árnyékokat is. Viszont kötelező utána a teljes arzenál, a bronzosító, a pirosító és a highlighter is, semmit nem lehet elhagyni, különben nem él az arc, csak egy üres vászon.
Szerintem ez a púder normál és kombinált bőrön az igazi, problémás bőrön, a tág pórusokkal és az elfedni való bőrhibákkal pedig csodákat tesz. A finish-e bársonyosan matt, nem oxidálódik, és rajtam nem is fényesedett át. Persze ez sok mindentől függ, a bőrtípustól, az alatta lévő krémtől, alapozótól és az évszaktól is.
A púder maga nagyon finomra van őrölve, és pont annyira van lazára préselve, hogy nem túl kemény, de nem is porzik. Egy laza, nagy fejű ecset egy-két mozdulattal is bőven elég pigmentet vesz fel, fixálja az alapozót, de ha kell, lehet építeni. A pigmentáltsága miatt el tudom képzelni, hogy színezett hidratálókrém fölött is működik, nem is kell alá feltétlenül alapozó.
Ez a kompakt nekem kívül-belül nagyon tetszik. Igazából én emiatt vettem meg. Elegáns ez az arany, sokkal szebb, mint CT pirosítói azzal a sötét barnás-bordóval, és ezen az ujjlenyomatok is kevésbé látszanak. A lekerekített formája és az ívelt szélei miatt tökéletesen kézbe símul, a belsejében lévő tükör pedig használható méretű, nem csak dísz. A 2-es Medium árnyalat passzol a bőrszínemhez.
Minden szép és jó, nekem csak egy bajom van vele: nem nekem való. (A végén csak emiatt fogok egy csillagot levonni.)
Száraz és vízhiányos a bőröm, elfedni valóim pedig nincsenek. Nekem ez a púder - így 50 felett - már sok. Én a természetesebb, áttetszőbb púderfátyolt szeretem, az mutat rajtam jól. Részemről maradok a hagyományos por állagú púdereknél (La Prairie és La Mer). Ha pedig kompaktpúder, akkor nekem a Sisley Phyto-Poudre Compacte az igazi, még akkor is, ha a külseje nem ilyen szép és nőies, hanem idétlen állatmintás.