Tarzicia

20770 pont

Regisztráció dátuma: 2018. október 1.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -

20770 pont

Regisztráció dátuma: 2018. október 1.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -

Dior Lip Sugar Scrub

Dior Lip Sugar Scrub
2021. július 1.

Na ezt tényleg nem tudom, minek vettem meg. Erre érvényes az a mondás, hogy "mert jó ötletnek tűnt".
A színe ugyanolyan rózsaszín, talán egy picit halványabb, mint az új Addict Lip Glow 001-es pinknek, de ez nem élénkít semmit a szám színén, sőt, szinte halványítja, és persze nem is csillog, és az ápoló hatása is töredéke. Tudom, itt az elhalt bőrrészecskék eltávolítása a feladat. Kis radírozó szemcsék vannak benne, de nagyon elvétve, szájon alig érezni. Tény, hogy nem karistol, és kíméletes. Lehet, hogy kiszáradt, télen a hideg által igénybevett, cserepes ajkakon működik, én nem vettem észre semmit. Ajakbalzsamnak meg kevés, nem hidratál megfelelően, és tapadós.
A külseje meg...hát láttam már ennél igényesebb, csinosabb ajakápolót is. Én nem is tudom értelmezni ezt a design-t. Egy rózsaszín, átlátszó műanyag tok és egy fém színű belső rész kombinációja. Olyan, mintha elveszett vagy eltörött volna a kedvenc rúzsom külső tokja, és kerestem volna a fiók aljában a kacatok és a gyerekjáték-alkatrészek közt valamit, mindegy mit, csak passzoljon rá, és csak ezt a gagyi rózsaszín műanyagot találtam volna. De ha már rózsaszín, legalább teljesen matt lenne, akkor nem sejlene át alatta, hogy teljesen más színű, és anyagú a belső része. És nekem a végén az a kerek fém rész sem tetszik. Szerintem megtévesztő. És nem logikus. Olyan, mintha menetes lenne, és a nyitáshoz el kellene csavarni, vagy mintha rugós lenne, és meg kellene nyomni. Persze egyik sem, az csak egy fogantyú, annál fogva kell kihúzni a rúzst a tokból. Kifogástalanul működik, de szerintem fura és nem elegáns. Az biztos, hogy ezt a Diort nehéz összetéveszteni más rúzzsal vagy ajakápolóval.
Ez számomra egy "tök jó, de semmi értelme" termék volt, el is ajándékoztam.
2 csillag a jutalom.

Dior Addict Lip Glow Ajakbalzsam

Dior Addict Lip Glow Ajakbalzsam
2021. július 1.

001 Pink
Kis gyári mintát próbáltam.
Ez egy halványrózsaszín ajakápoló, ami épp csak annyira pigmentált, hogy élénkíti a szám színét, és nagyon szépen csillog.
Kicsit vaskos, ragacsos érzés az ajkakon, de így talán tovább fent marad, és az ápoló hatása tovább tart. Tényleg intenzíven táplál és puhít, le a kalappal, de hogy 24 óra hosszat nem hat, az biztos.
Az illata az elején nagyon intenzív, nekem nem tetszik, mű-édes, és még hozzá egy kicsit mentolos is. Csak tudnám, ezt a mentolosságot minek erőltetik, nekem már a La Mer-nél sem tetszett.
A Dior ajánlása szerint többféleképpen is lehet használni ezt az ajakápolót, de szerintem önmagában a legjobb.
Én rúzs alá, primerként biztos nem tenném, majdnem minden rúzsom hidratáló hatású. De ha mégis szükségem lenne egy kis pluszra, akkor erre a célra a Sisley Phyto Lip Twist 16-os Balm-ot vetném be, az nekem nagyon bevált.
Kíváncsiságból kipróbáltam azért egy matt rúzsom alá, aminek nagyon tetszik a színe, de nem használom, mert szárít. Ahhoz nagyon jó volt. Azt hiszem, helyet cserélt a számon a rúzs és ez a Dior ajakápoló, vagy legalábbis összekeveredett a kettő, mert egy kicsit halványabb, csillogó rúzst kaptam, ami kifejezetten komfortos viselet lett.
Ez a kis minta arra jó volt, hogy kipróbáljam, mit tud ez az új termék, és érdemes-e esetleg egy másik színt beszereznem, ami önmagában is jól mutat. A 011-es Rose Gold vagy a 012-es Rosewood tetszene is, de én ezt most kihagyom. Van pár bevált ajakápolóm, színezett és színezetlen is, és mindegyiket jobban szeretem ennél. Ráadásul ennek a Diornak a külseje sem tetszik. (Erről a Lip Sugar Scrub-nál elmélkedek majd egy kicsit. )
Összességében 3 csillagot érdemel.

Dior Forever Natural Bronze

Dior Forever Natural Bronze
2021. június 30.

Nem volt szükségem egy újabb bronzosítóra, de ennek a szépségnek nem tudtam ellenállni. Amikor megláttam, rögtön tudtam, hogy ilyen kell nekem.
Csodaszép és elegáns ez a törtfehér vagy inkább halványdrapp kis kompakt. Steppelt, bőrutánzatú, puha teteje van, rajta nagy ezüst CD logo. Ez a két betű két irányba fordítva is helyesen áll. Csak akkor tudom, hogy hol nyílik, ha az oldalán megnézem, hogy melyiken van a nyitó kallantyú, és melyiken a zsanér. Kis cseles.
A külsejével kapcsolatban két dologra érdemes vigyázni:
Ez a világos szín elég kényes, és ez a pufi rész a tetején nem egy sima műanyag, amit az ember csak egy nedves ruhával alkalomadtán letöröl. Én nagyon ügyelek arra, hogy csak kézmosás után fogjam meg, nem szeretnék pl. alapozós kézzel nyomot hagyni rajta. A másik pedig az, hogy nem szabad vele nagyon finomkodni, határozottan kell megfogni ill. kézben tartani, mert a kompakt teteje súlyosabb, mint az alja, de ez már csak kinyitás után derül ki. Nekem első alkalommal majdnem kiesett a kezemből és a padlón landolt, mert elhúzta a tető súlya.
A tok többi része ugyanis könnyű műanyag, de mindenhol ilyen világos színű. Kinyitva látszik, hogy a tükör és a bronzosító púder körül is. Nem mondom, hogy praktikus, de kit érdekel. Így elegáns. Borzasztó lehangolóan vagy gagyin nézne ki, ha sötét műanyag vagy netán valami fémutánzat lenne a belseje.
Aki vigyáz a sminkfelszerelésére, odafigyeléssel használja és tisztán tartja, annak sokáig szép marad ez is.
És a lényeg, maga a bronzosító. Nagyon jó minőségű, hozza a külseje után joggal elvárt színvonalat.
Selymes tapintású, az ecsetet hozzáérintve sem porzik. A finish-e matt, de nem poros, hanem természetes hatású. A szín kellőképpen pigmentált, és szépen, fokozatosan építhető.
Próba nélkül, a netről rendeltem, és sikerült eltalálnom a színt is, a 4-est választottam. 3-as világos lett volna, az 5-ös meg már sötét, és az amúgy is egy melegebb árnyalat, én meg mindenképpen semleges tónusút szerettem volna. A kompaktban ránézésre a 4-es is elég sötétnek tűnik, de arcon egyáltalán nem az, ezt télen is fogom tudni használni.
A bronzosítóim közül a leginkább a Sisley-hez (Phyto-Poudre Compacte Powder 4-es Bronze) hasonlít a leginkább. A különbség csak annyi, hogy a Sisley tapintásra és finish-ét tekintve is selymesebb, krémesebb, a Dior szárazabbnak érződik, a színe pedig egy picit világosabb.
Egyértelmű az 5 csillag.

Giorgio Armani Armani Prive Rose Milano EDT

Giorgio Armani Armani Prive Rose Milano EDT
2021. június 30.

Vakvásárlás volt. Mostanában már ritkán vetemedek erre, mert úgy vettem észre, hogy egyre kevésbé kiszámítható, hogy pusztán az illatjegyeket nézve mi várható. (Itt a kedvenc trióm, a rózsa-pacsuli-tölgymoha volt a hívószó.) De az is lehet, hogy én lettem válogatósabb. Sok illat tetszik, de egyre kevesebb az, amit igazán a magaménak érzek, vagy egyáltalán el tudok viselni magamon. Most sem azt kaptam, amire számítottam, de végül jól sült el a dolog, minden csak időzítés kérdése volt.
A Rose Milano egy keresetlenül elegáns, modern rózsaillat, és van benne valami különleges és addiktív. Mint amikor nem tudod valakiről levenni a szemed, és nem azért, mert annyira szép, hanem mert van benne valami különlegesen vonzó. A kisugárzása.
Amikor megérkezett, még hűvös volt. Mármint az időjárás. Akkor nem esett jól, kibillentett a komfortzónámból. Nem is értettem, mit akar ez az illat mondani, nem voltam ráhangolódva. Végig valami fura, fehér fémesség dominált benne, úgy éreztem, ez nekem túl kemény, túl merész, szinte leugrik rólam. Rögtön félre is tettem, már tudom, hogy ilyenkor jobb egy kicsit pihentetni a dolgot. Megvártam vele a jó időt, és milyen jól tettem. 20 fok felett él ez az illat igazán, szó szerint él és virul. A tavasz és a nyár az ő ideje, kánikulában pedig tökéletes. De csakis nappal. Ez egy "világos", energikus illat. Estére én már mást fújnék. Mivel a tartóssága 3-4 óra, ennek nincs akadálya.
Az elejétől a végéig nem sokat változik. A bevezetés csak egy pár pillanat, kirobbanóan friss, lédús körte és citrusok, aztán azonnal az illat virágos közepében találjuk magunkat, és ez az élénk, rózsa-jázmin páros lesz a meghatározó egész végig. Nem lesz édesebb, a végére csak elcsendesedik, elsímul egy kicsit. Nem bonyolult, vagy rafinált illat, itt a hangulat a lényeg. És én az ilyen illatokat értékelem a legjobban. Szinte szórakoztató. Az első pillanattól kezdve képek, élethelyzetek, események villantak be, amihez passzol ez az illat, filmet tudtam volna forgatni csak az illat alapján:
Nyár van, belvárosi üvegpalota, klimatizált iroda, fiatal nő sötétkék kosztümben, fehér blúzban, ki se lát a munkából, határidő van, ebédszünetben átszalad a szemközti kávézóba, ahogy kilép, rádöbben, hogy el is felejtette, milyen meleg van, az aszfalt szinte olvadozik a hőségtől.
Végre péntek, kora délután, szikrázó napsütés, messze meg az este, néhány kollega ill. barát a hétvégi programot tervezgeti, gondtalanok és jókedvűek, a bárpulton könnyű koktélok.
Esküvő augusztus derekán, csak a szűk családi kör és néhány barát, egy gyors fotó készül éppen, csak semmi merev beállítás, a menyasszony ruhája egyszerű, de nagyon elegáns, törtfehér selyem, haja laza kontyban, egy tincs elszabadult, de sebaj, mindenki le van barnulva, fiatal, és felhőtlenül boldog.
Nekem ez az illat a letisztult elegancia, a jólét és a kiegyensúlyozottság érzését hozza. Könnyed és laza, de erőt sugall és tartást ad. Ez egy "mert megtehetem" és "mert megérdemlem" tipusú illat.
Azok fogják szeretni, akik rózsaillatban kicsit sem a klasszikusat (romantikus, édes, púderes), hanem a modernet, a fiatalosat, az egyedit keresik. Akik az olyan karakteres rózsákat szeretik, mint pl. a Dior Forever and Ever, vagy a Delina.
Nekem is tetszik, minél többet fújom, annál jobban, a minősége megkérdőjelezhetetlen, az üvege is szép.
Az 5 csillagot csak a kedvenc rózsáimnak tartogatom, mert őket bármikor szívesen fújom. A Rose Milano hozzájuk viszonyítva csak 4 csillagot kaphat.

Armani Prive Rose Alexandrie

Armani Prive Rose Alexandrie
2021. június 28.

Citrusokkal indít, olyan, mint egy üdítő nyári koktél vagy citromsorbet. Pezseg és nagyon élethű, szinte az ízét is érezni, nem csak az illatát, nekem nagyon tetszik. Aztán a citrusok szép lassan eltűnnek, a rózsa jelenléte egyre nyilvánvalóbbá válik. A végeredmény egy szép és légies rózsaillat. Egyáltalán nem édes, lágy és tiszta. Ez nem klasszikus vagy romantikus rózsa, de nem is igazán modern, olyan arany középút. Az biztos, hogy nem lehet vele mellélőni, kortól és stílustól függetlenül bárkinek jól állhat, és senki orrát nem fogja bántani.
A minőség egyértelmű, az összetevők nem hatnak szintetikusnak, az üveg is szép ezzel a halványrózsaszín parfümmel.
Az illat tartóssága viszont tiszavirág-életű, és még annál is rövidebbnek tűnik, mert a szillázsa meg a nullához közelít. Szerintem ez nem is parfüm, hanem egyfajta illatszer. Zuhanyzás után pár perces frissítésnek egy meleg nyári napon tökéletes, bár én erre a célra is tudnék mást, jobbat ennél.
Aki friss rózsaillatot szeretne nyárra, és a citrusos kezdés alapján elhamarkodottan dönt, csalódni fog, ez nem az.
Aki csak egy ápoltság-érzetet adó, tényleg "privát" rózsaillatot keres Armani stílusában, az jó helyen jár.
Nekem ez csak egy átlagos rózsaillat, és üvegében biztos nem venném meg.
A Privé sorozatból a Rose d'Arabie vagy a Rose Milano színvonalát, egyediségét meg se közelíti.

Sisley Sisleÿa L'Intégral Anti-Age

Sisley Sisleÿa L'Intégral Anti-Age
2021. június 25.

Ebből a krémből sima és Extra-Rich változat létezik, én a simát próbáltam. Az Extra-Rich száraz és nagyon száraz bőrre való, az enyém inkább vízhiányos-száraz.
Ez a krém egy álom.
A 40-50 év felettiek tudják igazán értékelni, a fiatalabbak ki se próbálják, semmi értelme.
Az illata nem a kedvencem, de itt szerencsére nem olyan intenzív, mint a sorozatból pl. a feszesítő szérumé, és szinte azonnal el is illan.
Halvány barack színű krém. A textúrája lágy, selymes, könnyedén eloszlatható. Egy másodpercig se ragad, nem fénylik, a finish-e a bőrfényű és a matt között van valahol.
A nevében a "day and night" teljes mértékben helytálló. Nappalra is jó, lehet rá sminkelni, és éjszakára is elég, ha kell, mehet alá egy szérum. Azért ez ritkaság. Az ilyen általános krémeknél én azt tapasztaltam, hogy nappalra sok, éjszakára meg kevés.
Amit tud, az meg bámulatos. Hosszú időre maximálisan hidratált, táplált, feltöltött, szinte felpumpált bőrt produkál. És mindezt hidratáló szérum közreműködése nélkül, nekem csak tonik kell alá. Ezt a fajta puha rugalmasságot én eddig csak nagyon kevés krém után tapasztaltam. Ez a La Prairie Skin Caviar Luxe Cream és a Chanel Sublimage La Crème színvonala. Mindkettőből a vékonyabb textúrájút ismerem, azokhoz tudom hasonlítani.
Ami pedig felteszi a pontot az i-re: nagyon-nagyon komfortos érzés viselni. Szinte simogatta az arcom. Hihetetlen. Minden egyes alkalommal csak bámultam a tükörbe, tapogattam, csipkedtem az arcbőröm, vizslattam közelről is, nagyítós tükörben plusz olvasószemüvegben, és mindig megállapítottam, hogy ez egy fantasztikusan jó krém.
Engem levett a lábamról. Bármikor szívesen elkenegetnék belőle egy tégellyel. Az ára horror, de az utolsó fillérig megéri.
Csillagos ötös, plusz külön dícséret a bizonyítványba így a tanév végén. Hogy stílusos legyek.

Sisley Sisleya L’Integral Anti-Age Firming Concentrated Serum

Sisley Sisleya L’Integral Anti-Age Firming Concentrated Serum
2021. június 25.

A Sisleya L'Integral Anti-Age sorozatból a ránctalanító szérum nem igazán érdekelt. Erre az új feszesítő szérumra viszont kiváncsi voltam, mert nagyrészt ugyanazokból az összetevőkből áll, de van benne shea vaj és egy ígéretes új összetevő is, a Polygonum Bistorta Root Extract is.
Hát lehet, hogy hosszú távon nagyon hatásos, szuper szérum ez, de használni pocsék volt.
Az illatával kezdődött. Ez az illat ehhez a luxus szérumhoz szerintem egyáltalán nem illik. Nem is tudom, miért erőlteti ezt a Sisley, itt ráadásul még a szokásosnál is intenzívebb. Ez az a neogranormonos babapopsikenőcs-illat, amit nem csípek, de az hagyján, ennek a szérumnak még a színe és jellege is pont olyan. Ez nekem nem szérum. Mióta nevezünk szérumnak egy vaskos, kenőcs állagú valamit?
Rendben, ez szérum-koncentrátum, legyen. Kicsi a bors, de erős, akkor biztos kevés kell belőle. Hát nem. Nem lehet belőle olyan keveset felvinni, hogy az mindenhova egyenletesen, szép vékony rétegben jusson. Nehéz eloszlatni, abszolute nem terül, nem siklik a bőrön, hanem szinte hozzátapad, a végeredmény egy vastag, fullasztó réteg lesz. Próbáltam előtte tonikkal, aztán anélkül is, teljesen mindegy volt. És fénylett tőle az arcom, mintha disznózsírral kentem volna be, vártam, vártam, hogy majd ha teljesen beszívódik, jobb lesz, de nem. Ez a fajta fénylő bőr éjszakára még elmegy, de nappalra szerintem nem szalonképes, nekem minden esetre vállalhatatlan, minimum púderért kiált. És akkor még hol a fényvédő, ami egy újabb réteg, és csak rátesz egy lapáttal. Vagy az alapozó. Eszem ágában sem volt ezek után kipróbálni, hogy milyen lehet rá sminkelni.
Klasszikus esetben a szérumot még egy hidratáló krém követi. Hát azt itt simán el lehet hagyni. Az én száraz, vízhiányos, érett bőröm sem igényelt utána már semmit. Ha a hidratálás esetleg kevés lett volna, akkor is inkább előtte vittem volna fel egy könnyű hidratáló szérumot. Így viszont meg lehet spórolni a hidratáló krémet. Kész haszon, ha azt nézem, milyen árban van ez a szérum.
Egyébként nem rossz termék ez. A bőröm megkapott mindent, amire szüksége volt, hidratálást, táplálást, nyugtatást, rugalmasságot. A bőröm szerette, csak én nem.
A hosszú távú feszesítő hatás tanulmányozására kevés volt az a mennyiség, ami a rendelkezésemre állt, de nem tervezek vele folytatást. Összességében és nagy jóindulattal 3 csillagot tudok neki kiosztani.

Sisley Sisleya L'integral Creme Concentrée Fermeté Corps Testápoló Krém

Sisley Sisleya L'integral Creme Concentrée Fermeté Corps Testápoló Krém
2021. június 24.

Tasakos gyári mintákat használtam ebből a testápolóból.
Halványrózsaszín, vékonyabb textúrájú krém, nagyon hamar beszívódik, nem ragad. Hidratált, selymes, és jó értelemben véve száraz tapintású lett tőle a bőröm. Nem volt az a "bekrémeztem magam" érzésem utána. Én az ilyen testápolókat szeretem, ezt nappalra, sőt nyárra is simán el tudom képzelni.
Az illata kellemes, visszafogott. A hidratáláson túl az azonnali tonizáló és feszesítő hatása is látványos, simább is lett tőle a bőröm, de ebben szerintem az is közrejátszik, hogy van egy nagyon enyhe, irizáló, halványrózsaszín fénye, ami szebbnek láttatja a bőrt.
A feszesítés miatt hasra és fenékre is ajánlják, én oda biztos nem kenném. Vannak azokra a testrészekre speciális és nem utolsó sorban megfizethető krémek. Nyakra és dekoltázsra el tudom képzelni, bár mindkettőre van a Sisley-nek külön krémje. (Azokról is írok majd.)
Minden szempontból tetszett ez a testápoló, igazi kényeztetés volt használni. Az anti-aging hatása, ami miatt nagyságrendekkel drágább, mint a Sisley többi testápolója, állitólag négy hét után mutatkozik meg. A két tasak nekem kb. tíz napra volt elég, ezért erről sajnos nem tudok nyilatkozni.
Tudom, hogy az ilyen luxus termékeknél a minőséget és a jól csengő márkanevet is meg kell fizetni, de ezt az árat még akkor is túlzásnak tartom. Több, mint 100 ezer Ft egy testápolóért, ami ráadásul csak 150 ml-es. Persze, mindig ki lehet fogni akciót, de még úgy is sok. Az ára miatt én soha nem pontozok le egy terméket, most sem teszem, de semmi másba nem tudok belekötni. Persze ha elhasználnék belőle egy flakonnal, és azon kívül, hogy szeretném, hosszú távon semmi feszesítő, anti-aging hatását nem tapasztalnám, biztos lepontoznám, mint a huzat. Igy viszont simán megadom neki az 5 csillagot.

Sisley Confort Extreme Testápoló Krém Nagyon Száraz Bőrre

Sisley Confort Extreme Testápoló Krém Nagyon Száraz Bőrre
2021. június 24.

Tasakos gyári mintát próbáltam belőle.
Száraz és nagyon száraz bőrre ajánlják, ezért vastag, nehéz, vajas vagy olajos, soha be nem szívódó, fullasztó stb. kencére számítottam, amit utálni fogok. Nem baj, gondoltam, akkor is kipróbálom, legfeljebb majd könyök+sarok fronton tesztelem, oda biztos el tudom használni, kárba nem vész.
Az első ami feltűnt, az illata. Én szeretem a Sisley krémeinek és testápolóinak az illatát, kivéve ezt a Neogranormonra emlékeztető fajtát. Ilyen illatú krémet sose veszek tőlük, legyen az bármilyen szuper, annyira nem szeretem, és nem is tudom megszokni. Szerencsére itt hamar elillant, és utána már bőrközelben sem éreztem.
A krém maga fehér, nagyon tápláló, ennek ellenére a textúrája egyáltalán nem vastag. Azért kell neki bő tíz perc, hogy teljesen beszívódjon, addig enyhén krémes tapintása van, de nem ragad.
Nekem nincs szükségem ilyen fokú ápolásra, nekem már a Velvet Nourishing Body Cream is bőven sok. De ha valakinek nagyon száraz a bőre, nem vízhiányos, hanem kimondottan száraz, és megengedheti magának ezt a testápolót, akkor csak ajánlani tudom. Érdemes figyelembe venni, hogy a tubus csak 150 ml-es, és az ára már 44 ezer Ft felett van.
A kis mintámat végül a kezemre használtam el, amikor a Covid miatt a sok fertőtlenítéstől eléggé megviselt volt. Nagyon jót tett neki, még kézmosás után is éreztem, hogy tart a hatása.
Csak az illata miatt nem kapja meg az 5 csillagot.

Sisley Restorative Body Cream

Sisley Restorative Body Cream
2021. június 23.

Nem tudok ódákat zengeni róla, röviden összefoglalva: nekem ez a nagybetűs Testápoló.
Tetszik a kiszerelése, ez a praktikus pumpás megoldás nálam mindig plusz pont.
Ez egy aránylag vékony krém, de nem fluid. Itt nem a tápláláson van a hangsúly, ez egy hidratáló-nyugtató testápoló, és ez nekem alapjáraton tökéletesen elég is. Nem tapad, nem ragad, nem zsíros, és egy pillanat alatt beszívódik.
Kellemes az illata, nem tolakodó, este bekenem magam, reggelre már nem érzem. A Restorative arckrémnek is ugyanilyen illata van, én azt is szeretem. Csak a karomra és a lábszáramra kenem, és oda se vastagon, dekoltázsra, nyakra mást használok.
A Sisley weboldalán a testápolók közt múltkor valamiért nem találtam, és az M betűs parfümériában sem kapható mindig, már azt hittem, hogy az újak miatt megszüntették. Remélem, nem tervezik. Talán a harmadik flakonnal fogyasztom belőle, és amíg kapható, én venni fogom.
A Sisley két újabb testápolóját is nagyon szeretem, de azok mást tudnak. A Black Rose Beautifying Emulsion hidratáló és "szépítő", szerintem nappalra való, a sáfrányvirágos Velvet pedig táplálóbb, az éjszakára, a szárazabb részekre ill. télen az igazi.