Tarzicia

20770 pont

Regisztráció dátuma: 2018. október 1.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -

20770 pont

Regisztráció dátuma: 2018. október 1.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -

Dior Diorific Vernis The Atelier of Dreams Nail Lacquer

Dior Diorific Vernis The Atelier of Dreams Nail Lacquer
2021. november 12.

Szokás szerint egy piros, és egy egészen sötét, majdnem fekete körömlakk jelent meg a Dior ünnepi kollekciójában. A harmadik, a 001 Bouton d'Or, egy arany csillámos top coat.
A Dior tavalyi limitált lakkjait is nagyon szerettem, most is gondolkodás nélkül lecsaptam rájuk, amint megjelentek.
A tavalyi 767 Red Wonders lakkhoz képest az idei 862 Poppy egy kicsit világosabb, élénkebb és hidegebb tónusú piros. Nekem egy ici-picit jobban tetszik ez a piros árnyalat, mint a tavalyi.
A sötét lakknál viszont pont fordítva van. A tavalyi 997 Dark Nights szerintem szebb, mert van egy különleges, pink csillámló fénye. Az idei 992 Corolle hidegebb tónusú, szinte padlizsánlila, és nincs olyan szép fénye. A különbség persze csak akkor látszik, ha a két üveget egymás mellé teszem, és napsütésben, oldalról nézem. Körmön szinte teljesen egyformák. Én imádom ezt a dögös, sötét színt.
A minőség továbbra is kiváló, ezek az üvegek meg csodaszépek, élvezet velük a lakkozás.

Dior Diorific The Atelier of Dreams Lipstick

Dior Diorific The Atelier of Dreams Lipstick
2021. november 10.

A Dior idei karácsonyi kollekciója szerintem gyönyörű lett. A Chanel elbújhat mellette, elég ha csak a limitált szemhéjpalettájukra gondolok. Lelombozó. A színek sem valami szépek, nem is igazán kihasználhatók, és a paletta külseje is lehetne sokkal igényesebb, ha már a Chanel N°5 születésének századik évfordulójára készült. A rányomott, parfümös üveget ábrázoló minta rém egyszerű és elnagyolt. A Dior ünnepi kollekciójában a visszatérő motívum az Avenue Montaigne 30. szám alatti ikonikus Dior butik homlokzatát ábrázolja, részletgazdag és nagyon szép minta. Lám-lám...a Dior tud szebbet is.
Ebből a holiday kollekcióból a pirosító kivételével nekem minden tetszik. A pirosító szerintem túl világos rózsaszín, és erőteljes, hideg, lilás, holografikus fénye van. Azt ki is hagytam, de megvettem mindkét szemhéjpalettát (469 Atelier Doré és 739 House of Dreams), a körömlakkokat és ebből a rúzsból a legvilágosabb, 074-es Rose d'Hiver színt. Ennek a képe látható itt, a terméklapon. A másik 3 is szép, de olyan színű rúzsokat én sose használok, a két sötétebb ráadásul matt.
A tavalyi ünnepi kollekcióban is volt egy hasonló nude rúzs, a Dazzling Beige, de az nem tetszett, mert nagyon világosnak és sárgás tónusúnak találtam. Szerintem az a szín mindenkit sápaszt.
Ez az idei élénkebb, érdekesebb szín. Ez egy semleges, barackos-rózsaszín, és nagyon szép, hideg szatén fénye van. A rúzsra ránézve nem tűnik fel, de feltéve, szájon nagyon különleges lesz az alapszín és a fény kombinációja. Látszik, hogy nem egy hétköznapi nude rúzs. Szerencsére csillámok nincsenek benne. Krémes állagú, szépen kopik, nem szárít.
Külsőre is nagyon jól néz ki ez a rúzs ezzel az arany színű tokkal. Súlyos, luxus-érzetű darab, olyan, mint egy kis ékszer. (Vagy mint egy mini súlyzó, a recés középső részével és a két végén a gömb alakkal.)
A nyomott minta a rúzson magán, körben fut végig, nagyon mutatós. Eddig egyetlen hagyományos Dior rúzsom sem volt (a Dior Addict Stellar Shine nem az), örülök, hogy ez a limitált szépség lett az első.

Charlotte Tilbury Airbrush Bronzer

Charlotte Tilbury Airbrush Bronzer
2021. október 28.

Medium.
Nem tartozom Charlotte Tilbury keménymagos rajongótáborába. Szeretem néhány sminktermékét, néhányat kevésbé, és van, amit már hatszor megbántam, hogy megrendeltem. Erről a bronzosítóról viszont hosszasan tudnék áradozni. Próbálom rövidre fogni.
Az összes bronzosítóm közül ez most a kedvencem. A Chanelt és a Sisley-t is übereli. Ez maga a tökély. Külsőre, tudásra egyaránt.
Nagyon tetszik maga a kompakt, az arany színe, és a kagylóra emlékeztető, enyhén ovális alakja. A mérete nagyobb, mint az Airbrush Flawless Finish púderé. A formája lapos, nagyon jó fogása van, belesímul a tenyerembe. A tükör óriási benne. A mágneszár olyan, mint egy álom. Nyitáskor nem kell körömmel feszegetni, és hibátlanul, egy klassz kattanó hang kíséretében záródik. A tok műanyag, mégis luxus érzetet kelt, és nem csak ránézésre, hanem kézben tartva is, mert van egy kellemes kis súlya. Ez abból is adódik, hogy itt 16 g terméket kapunk. Ez a legnagyobb mennyiség, amivel eddig találkoztam. Meglepő. Direkt csekkoltam a többi bronzosítómat: a Chanelek és a Sisley Phyto-Poudre Compacte 12 g, a Hourglass Ambient Lighting Bronzer 11 g, a Guerlain Terracotta 10 g, a Dior Forever Natural Bronze 9 g.
A Medium színnek a mélysége és a tónusa is tökéletes a számomra. Passzol a bőrszínemhez, se nem meleg narancsos, se nem hideg szürkés. Ebből egy leheletnyi még a tél kellős közepén se hat természetellenesnek. Nem porzik, megfelelően pigmentált, egy-két laza ecsetmozdulat, és már kész is. Eldolgozgatni, finomítgatni nem kell. Hihetetlenül szép lesz a végeredmény, selymes, és szinte egybeolvad a bőrömmel. Légiesen könnyed, mint egy fátyol, sose lesz foltos vagy kontúros. Szerencsére csillámok nincsenek benne, a finishe matt, mégsem kelt unalmas, poros hatást. Nem szárít és nem emel ki semmi nem kívánatos dolgot az arcon. A nap folyamán nem oxidálódik, nem tűnik el, frissíteni nem kell.
Ja, ami még fontos, nem kell hozzá megvenni CT Bronzer & Blusher ecsetét. Ez a formula annyira jó, hogy a legegyszerűbb ecsettel is szép lesz a végeredmény.
És még utántölthető is. Csillagos ötös.

Hayari Paris Rose Chic EDP

Hayari Paris Rose Chic EDP
2021. október 27.

Orrbavágóan friss kezdés fréziával és ezzel a fura buchu vagy agathosma nevű növénnyel. Ennek a gyógynövénynek az illóolaját a dél-afrikai őslakosok eredetileg a rovarok távoltartására használták. Hát ezzel az illattal engem is el lehet kergetni. Az első tíz percben majdnem menekülőre fogtam, legszívesebben lemostam volna.
Ami utána következik, az se sokkal jobb. Ez egy teljesen átlagos tisztaságillat. Abból is a rideg, pézsmás-fehérvirágos típus. Semmivel sem szebb vagy érdekesebb, mint egy jó fajta öblítőillat.
És olyan, mintha térben ketté lenne esve a kompozíció: elöl sok pézsma némi fehérvirággal, szúrós és tolakodó. Hátul megbújik a rózsa, halványrózsaszín, kicsit édes, üde és nagyon bájos. Sajnálom szegényt, teljesen el van nyomva.
Az illat rajtam egész végig savanykásan friss, hűvös, távolságtartó marad. Nem melegszik fel, nem krémesedik, nem lesz púderes sem. Nem komfortos, külön életet él, szinte leugrik rólam.
Látom, ez is unisex cimkét kapott, és azt hiszem, ez a fő bajom vele. Itt hajánál fogva előrángatottnak érzem. Persze mindenki azt fúj magára, amit jónak lát, vagyis érez, de én ezt az illatot férfiakon nem tudom elképzelni. Az örökös unisex-megfelelési kényszer nélkül, épp csak egy ici-pici lágysággal, finomsággal ez egy nagyon szép, nőies illat lehetett volna. Így viszont csak egy absztrakt rettenet. Pontosan olyan, mint az üvege. Nekem az se szimpatikus. Az üveg formája elnagyolt, a kerekded formák lecsapva, kiegyenesítve. A rózsa stilizált rajta, a színvilága kontrasztos. A fekete kupak úgy ül azon a halványrózsaszín üvegen, mint egy vészjósló fekete felleg. Vagy mintha véletlen egy másik üvegről került volna rá. Ebből az illatból nekem hiányzik a harmónia, és ezt látom az üvegén is.
Két csillagot csak az elvitathatatlanul kitűnő minősége és a szép rózsa miatt adok neki.

Byredo Rose Of No Man's Land

Byredo Rose Of No Man's Land
2021. október 27.

Letisztult, naturalista rózsaillat. Egyáltalán nem édes, nem meleg. Végig van benne egy enyhén savanykás, fanyar szál. Tiszta, eleinte ici-picit szappanos jellegű, később szárazabb, szinte fás, de nagyon kellemes, egyáltalán nem fojtogató. Semmi zavaró dolog, fölösleges cifraság nincs a rózsa mellett. Modern, minimalista Alkotás, nagy A-val. 100%-ig unisex, én évszakhoz sem kötném. Egyéniség és hangulatfüggő.
Elég sok rózsaillatot megismertem az évek során, de én egyikhez se tudnám hasonlítani. Se Diptyque Eau Rose, se MFK A'La Rose, se Stella McCartney. Ha nagyon muszáj, akkor inkább a JHG Vengeance Extreme-L'Artisan Rose Privée-Gres Cabaret vonal. De az is csak nagyon hunyorítva. Egyik se ilyen művészi és minimalista.
Véleményem szerint ez a legszebb és legkülönlegesebb Byredo illat, és egyértelműen 5 csillagot érdemel.
De parfümként én nem tudom magamon elképzelni. (Ha Byredo rózsa, akkor már inkább a Rose Noir.)
Jó pár éve próbálkozam vele utoljára, akkor meg is akadt a torkomon, gondoltam, kicsi vagyok én még ehhez. A minap felelevenítettem vele az ismeretségemet, és rájöttem, hogy ehhez az illathoz én nem tudok, de nem is szeretnék felnőni. Nem én vagyok, és remélem, nem is lesz olyan korszak az életemben, hogy én ezt az illatot a magaménak érezzem.
Amennyire könnyed, transzparens illat, annyira komoly és befelé forduló. Számomra ez egy törékeny, magányos, melankolikus, szinte szomorú illat.
Az illat háttérsztoriját én is ismerem, de nekem mindig Saint-Exupéry kis hercegének rózsája jut róla eszembe.
"-Tudod.. a virágom...felelősséggel tartozom érte. Hiszen olyan gyenge! És olyan gyanútlan. És csak négy erőtlen kis tüskéje van, hogy megvédje magát a világtól...És én otthagytam egyedül!"

Byredo Young Rose EDP

Byredo Young Rose EDP
2021. október 25.

Majdnem minden Byredo illatot ismerek, de idő és motiváció hiányában eddig még egyikről sem írtam. Feltett szándékom, hogy minden illatháztól találok legalább egy parfümöt, amit a magaménak érzek, de úgy tűnik, a dolgok nem így működnek. Van olyan illatház, amelyiktől több kedvencem is van, és van sok olyan, amelyiktől egy sincs, hiába próbálkozok. Egyszerűen nem vagyunk egy hullámhosszon. A Byredo is ilyen. A Gypsy Water tetszett egy időben, de csakis a szantálfa miatt. Klassz illat, nem mondom, de sose éreztem késztetést, hogy vegyek belőle egy üveggel. Eleve nem vagyok egy "vaníliás alkat", és a Gypsy Water nekem nem más, mint citromos vaníliatorta, (kb. egy kalap alatt a Guerlain Shalimar Souffle de Parfum-mel) ráadásul a vége felé mindig laposnak, punnyadtnak, plusz még kissé férfiasnak is találtam. A Rose of No Mans's Land az egyetlen, ami tetszik tőlük, de az se magamon, csakis mint illat.
Gondoltam, ez a Young Rose lesz az, ami majd végre megtöri a jeget.
A kis üvegcse már messziről illatozott, úgy tűnt, hogy üde, pajkos, ártatlan rózsaillat rejlik benne. Pontosan olyannak képzeltem, ahogy előttem a kolleginák leírták. De kifújás után, bőrön én teljesen mást érzek. Az eleje kb. Trussardi Donna EDT, aztán L'artisan Rose Privée, plusz egy halvány fuvallat a Sisley Izia-ból. Egyáltalán nem édes. Naturalisztikus, kissé zöld, majdhogynem sós és fémes rózsaillat. A fiatal rózsa stimmel, de szerintem ez még nagyon zsenge korban van, még csak rózsabimbó. Még teljesen csukva van, a külseje zöld, és azt sem látni, hogy milyen fajta és színű rózsa lesz belőle.
Én másra számítottam, ez nem én vagyok, de nem ez a fő bajom vele. Hanem az, hogy nekem itt is előjön az a jellegzetes, nagyon zavaró "falfestékszag", amit érdekes módon, csakis a legjobb minőségű, rózsás niche illatoknál tapasztaltam. Hol jobban, hol kevésbé. Pl. Amouage Library X, Serge Lutens La Fille de Berlin, Frederic Malle Une Rose, Montale Roses Musk, sőt, eleinte a Delina-ban is éreztem ugyanezt.
Egyértelmű, hogy válogatott alapanyagokból álló, jó minőségű parfüm, szúrósságnak, szintetikusságnak nyoma sincs. Ha elvonatkoztatok attól, hogy nem az én világom, mint illat, még tetszene is, de közben ugyanannyira taszít is. Ha a fejem tetejére állok, akkor is a falfesték jut eszembe róla. Elég sokat építkeztem, felújítottam, festettem saját kezűleg az elmúlt 30 évben, pontosan emlékszem, ez az az illat. Még nem jöttem rá, mi okozza ezt, tán egy speciális rózsa+pézsmamolekula-együttállás lehet itt a ludas. Nem baj, kivárom, nem sürget az idő, egyszer majd csak kiderül, mi vicceli meg ennyire az orromat. Így érdekes ez a parfümös utazás, ill. hobbi, mindig fejlődök, tanulok valamit.
Az biztos, hogy a Byredo továbbra sem az én illatházam.
Egyelőre erre a fiatal Byredo rózsára -.nagy jóindulattal - csak egy hármast tudok adni. Alkalmasint majd újra ismerkedek vele.

Bvlgari Splendida Tubereuse Mystique EDP

Bvlgari Splendida Tubereuse Mystique EDP
2021. október 22.

2019.10.22.:
Szerintem inkább Splendida Vanille.
Az illatjegyek aránya ugyanis: pici tubarózsa, pici mirha és rengeteg vanília.
Tubarózsát csak az első fél órában kapunk, és az se misztikus. A kevéske mirha miatt egy darabig érezhető, hogy a Splendida Jasmin Noir testvére, de egy idő után már csak a tömény édes vanília uralkodik. Egysíkú és semmi extra. Vaniliás illatnak nem rossz, de abból meg már annyi van a piacon, hogy Dunát lehetne rekeszteni velük.
Ebből a kategóriából nálam még mindig az Amouage Love Tuberose vezet toronymagasan. Abban is van vanília, de legalább játékos és újszerű azzal a tejszínhabbal, és végig megmarad benne a tubarózsa. Persze minőségben és árban sem lehet őket összehasonlítani.
Ez csak egy erős közepes.
2021.10.22.:
Napra pontosan két évvel ezelőtt írtam az előző véleményem.
Múltkor a parfümériában egy gyors szemle után egyetlen illatot sem találtam, ami új, és szívesen kipróbáltam volna. Ez a tubarózsás Splendida jött velem haza bőrön. Kíváncsi voltam, hogy most milyennek találom, mert két év alatt a "vanília-toleranciaküszöböm" rendesen feljebb kúszott.
Hát most még lesújtóbb a véleményem róla. Ez az illat nem más, mint mainstream, unalmas, töményen édes vanília, egy fuvallatnyi tubarózsával az elején. A Fragrantica-n páran a Dior Addict-hoz hasonlítják, igen, itt a megoldás. Nekem az se volt soha az esetem, én a Miss Dior táborba tartozom.
Szívem szerint el is vennék egy csillagot, de nem lenne igazságos, mert azért egy fokkal szebb, mint a hasonló kaliberű Givenchy L'Interdit Intense, és arra hármat adtam. Akkor legyen a múltkori erős közepes helyett immáron egy nagyon-nagyon gyenge hármas.
(Az üvege formája idétlen, nem is áll kézre, és a színe sem tetszik.)

Orlane Intensive Firming Body Cream

Orlane Intensive Firming Body Cream
2021. október 22.

Eddig egy Orlane terméket se ismertem, erre a testápolóra is csak véletlenül bukkantam rá. Egy kedvező akciót kihasználva, próba szerencse alapon került a kosaramba, és mondhatom, nagyon jó vétel volt.
Közel sem ápol vagy táplál annyira, mint a kedvenc Sisley testápolóim, azt a luxus-érzést sem hozza, de nem is vártam el tőle, ennek más a feladata. Könnyed textúrája van, remekül hidratál és látványos a feszesítő hatása. Nagyon szeretem benne, hogy pillanatok alatt beszívódik, és utána szinte nem is érzem, hogy testápolót kentem volna magamra. Semmi tapadós, ragacsos, fullasztó, bekrémezett érzés nincs, azonnal fel lehet öltözni. Még nyáron, a legnagyobb melegben sem volt sok. Főleg dekoltázsra és karra használom, szárazabb részekre és télen viszont már kevés.
Az illata kellemes, enyhén púderes, friss tisztaságillat, hamar elillan, és nem vész össze a parfümömmel. A flakon kivitelezése is magas színvonalú, ilyen tökéletesen működő, erős, rugós adagolópumpával még nem is találkoztam.
Ha elfogy, nagy valószínűséggel újraveszem. A benne lévő, pirossal jelölt illatanyagok felett ezúttal szemet hunyok.

Omorovicza Hidratáló Szemránckrém

Omorovicza Hidratáló Szemránckrém
2021. október 18.

Egy kis tasakos gyári mintát használtam el. Meglepően sokáig tartott, nagyon kevés kell belőle.
Kellemes állagú, nagyon jól eloszlatható krém. Erőteljes uborkasaláta illata van, de hamar elillan.
Le a kalappal, kitűnően hidratál, és egész nap érezhető a hatása, táplál, pihe-puha bőrt varázsol, és...és ennyi.
Semmit nem javít az esetleges puffadtságon, a szem környéki karikákról már nem is beszélve, én frissítést és feszesítést sem tapasztaltam. Ez a krém szerintem 35 év alatti korosztálynak való. Én biztos, hogy nem venném meg a teljes kiszerelést, nekem kevés, én ennél már komolyabb szemránckrémeket használok. Nem is tudnám megtalálni a funkcióját, nappalra sok, mert testes, krémes tapintású réteget hagy, szinte felér egy pakolással, és én smink alatt jobban szeretem a vékonyabb, szárazabb tapintású krémeket. Éjszakára meg hatóanyag szempontjából kevés.
De legalább szebb az INCI-je, mint az Omorovicza C-vitaminos szérumának. A higiénikus pumpás kiszerelés nálam plusz pont, de még így sem tudok rá egy közepesnél jobbat adni.

Omorovicza Napi C-Vitamin Szérum

Omorovicza Napi C-Vitamin Szérum
2021. október 18.

Kis termékmintát használtam el belőle. Pár napra volt elég, ez alapján természetesen nem derült ki, hogy hosszú távon mit tud ez a szérum. Az egyetlen, amit tapasztaltam, az az volt, hogy nem irritálta a bőröm, pedig sokszor érzékeny, ezért a C vitamin, a hámlasztás és a retinol nálam eléggé rizikós. Különösebb ragyogás és hidratáltság sem tűnt fel, valószínűleg azért, mert eleve rendesen ápolom a bőröm.
A szérum maga kellemes állagú, könnyen eloszlatható, de elég lassan szívódik be, és hagy egy enyhén ragacsos réteget. Reggel kizártnak tartom, hogy használni tudnám. Illatát érdekes, hogy nem éreztem, pedig van benne illatanyag.
Látom, a termék maga pipettás kiszerelésű, amit én nagyon nem szeretek. De ha már pipettás, akkor ott van pl. Paula vagy G&G C-vitaminos széruma. Azokban ugyan kevésbé stabil a C-vitamin, és 3 hónapon belül el kell használni őket, de legalább mindkettőben tiszta C-vitamin van, nem származék, ami ki tudja, mennyire hatásos. És mindkettőben van ferulic acid és E-vitamin is, ami fokozza a C-vitamin hatását. Itt csak niacinamide és hialuronsav van, ami millió más termékben is megtalálható.
Az biztos, hogy ha C-vitaminos szérumot keresnék, nem ezt választanám. Az ára is magas, én még kedvező akcióban sem venném meg. Az INCI-je sem válik dicsőségére.