Tarzicia

20770 pont

Regisztráció dátuma: 2018. október 1.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -

20770 pont

Regisztráció dátuma: 2018. október 1.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -

Charlotte Tilbury Cheek To Chic Pirosító

Charlotte Tilbury Cheek To Chic Pirosító
2021. október 8.

Pillow Talk és Ecstasy.
Ez a pirosító külsőre ugyanolyan, mint az Airbrush Flawless Finish púder, csak amíg annak arany a tokja, ez barnás-bordó. Közel sem olyan elegáns, és ennél a színnél azonnal szembeötlik, hogy könnyű műanyag, és az ujjlenyomatok is jobban meglátszanak rajta. Az, hogy kopogós műanyag, engem nem zavar, mert nem tűnik gagyinak. Végül is fémből nem lehet, az nagyon megdobná az árát és a súlyát is.
A kompakt belseje már sokkal szebb, jól mutat a két színű pirosító a rózsaarany keretben. Az ajánlás szerint a külső színnel kell kezdeni a pirosítást, a belső kör pedig általában egy sötétebb és élénkebb szín, amit az arc almácskájának a közepére kell pöttyinteni. De persze keverni is lehet a két színt, én is így használom. Ennek nagy előnye, hogy úgy már elég nagy a felület, és be tudok vetni egy nagyobb, lazább fejű ecsetet is, amivel könnyebb a dolgom. Mindkét pirosító jó minőségű, kellőképpen pigmentált, az arcon szép, selyemfényű és ragyogó.
Pillow Talk.
Az Ecstasy-hoz képest az egyetlen különbség, hogy ez a Pillow Talk sorozat rózsaszín dobozában érkezik, és a középső körben világosabb szín van. A netes képeken a külső gyűrű sokkal sötétebbnek, majdnem barnának tűnik, pedig ez egy szép tompa rózsaszín. A belső kör egy nagyon halvány rózsaszín, ezt highlighterként külön is szoktam használni. Ez a Pillow Talk pontosan az a pirosítószín, amit én általában szeretek. Nem túl rózsaszín, nem túl feltűnő, de azért látszik, és mindenhez megy.
Ecstasy.
Szerettem volna egy élénkebb, meleg tónusú rózsaszínt is. (A Love Glow túl világos, a Love Is The Drug pedig vibráló Barbie-pink, és mindkettő hideg szín.) Ebben a külső gyűrű barackos rózsaszín, a belső kör meg egy kicsit élénkebb rózsaszín. A tónust eltaláltam, de rajtam ez alig látszik. A nevéből és netes swatch-okból kiindulva én tüzesebb és sötétebb színre számítottam. Építeni alig lehet, egy idő után már csak a fénye fokozódik. Ebből a szempontból engem kísértetiesen emlékeztet a Nars Orgasm pirosítójára. Még a színárnyalat és a fénye is nagyon hasonló.
Érdemes kesztyűs kézzel bánni ezzel a pirosítóval. CT netes oldalán olvastam jó pár hozzászólást, fotók is vannak mellékelve. Sokan írják, hogy pár hét használat után darabokra, mit darabokra, ripityára tört a pirosítójuk. Nem a tok, hanem benne a festék. A többség le se ejtette, csak a táskájában hordta. Azért ez elgondolkodtató. Szerintem túl nagy felületen túl vékony maga a festék, és a két szín illesztése lehet a leggyengébb láncszem. A tok ezek szerint a legkisebb ütéstől sem védi meg a tartalmat. És akkor itt jön képbe az, hogy ha lenne hozzá bársony védőtasak, mint a "Nagyok"-nál...
Az biztos, hogy utazáshoz én másik pirosítót viszek magammal, mondjuk egy Chanel-t, az elnyűhetetlen, és jár hozzá bársonytasak is. Napi szinten meg amúgy se hurcolom magammal, frissíteni nem kell, egész nap fent marad.
A színe miatt a Pillow Talk 5-öst, az Ecstasy 3-ast érdemel. A külsejét és minden egyebet összevetve a végeredmény jóindulatú 4 csillag. Ha az elővigyázatosságom ellenére valamelyik nekem is összetörik, frissítek.

Charlotte Tilbury Airbrush Flawless Finish

Charlotte Tilbury Airbrush Flawless Finish
2021. október 6.

Én értem körülötte a hype-ot, ez egy nagyon jó termék, csak attól függ, ki és hogyan használja.
Az airbrush és a flawless hatás is nagyon látványos. Az ég világon mindent eltüntet az arcról, tökéletesen egységes, hibátlan alapot csinál, olyan, mintha leretusálnának az ember arcáról mindent, még az árnyékokat is. Viszont kötelező utána a teljes arzenál, a bronzosító, a pirosító és a highlighter is, semmit nem lehet elhagyni, különben nem él az arc, csak egy üres vászon.
Szerintem ez a púder normál és kombinált bőrön az igazi, problémás bőrön, a tág pórusokkal és az elfedni való bőrhibákkal pedig csodákat tesz. A finish-e bársonyosan matt, nem oxidálódik, és rajtam nem is fényesedett át. Persze ez sok mindentől függ, a bőrtípustól, az alatta lévő krémtől, alapozótól és az évszaktól is.
A púder maga nagyon finomra van őrölve, és pont annyira van lazára préselve, hogy nem túl kemény, de nem is porzik. Egy laza, nagy fejű ecset egy-két mozdulattal is bőven elég pigmentet vesz fel, fixálja az alapozót, de ha kell, lehet építeni. A pigmentáltsága miatt el tudom képzelni, hogy színezett hidratálókrém fölött is működik, nem is kell alá feltétlenül alapozó.
Ez a kompakt nekem kívül-belül nagyon tetszik. Igazából én emiatt vettem meg. Elegáns ez az arany, sokkal szebb, mint CT pirosítói azzal a sötét barnás-bordóval, és ezen az ujjlenyomatok is kevésbé látszanak. A lekerekített formája és az ívelt szélei miatt tökéletesen kézbe símul, a belsejében lévő tükör pedig használható méretű, nem csak dísz. A 2-es Medium árnyalat passzol a bőrszínemhez.
Minden szép és jó, nekem csak egy bajom van vele: nem nekem való. (A végén csak emiatt fogok egy csillagot levonni.)
Száraz és vízhiányos a bőröm, elfedni valóim pedig nincsenek. Nekem ez a púder - így 50 felett - már sok. Én a természetesebb, áttetszőbb púderfátyolt szeretem, az mutat rajtam jól. Részemről maradok a hagyományos por állagú púdereknél (La Prairie és La Mer). Ha pedig kompaktpúder, akkor nekem a Sisley Phyto-Poudre Compacte az igazi, még akkor is, ha a külseje nem ilyen szép és nőies, hanem idétlen állatmintás.

Charlotte Tilbury Magic Vanish

Charlotte Tilbury Magic Vanish
2021. október 4.

2 Medium.
Nagyon helyes kis sminktermék. Pontosan ugyanúgy néz ki, mint CT púderei és bronzosítói, csak mini változatban. Még tükör is van a belsejében. Ecset nem jár mellé, én a Sisley Phyto-Cernes Eclat ecsetével használom, tökéletesen illik hozzá.
Sűrű és krémes, nagyon jól fed, és egész nap fent marad. Állagra a La Prairie Skin Caviar alapozó tetején lévő korrektorra hasonlít, színét tekintve pedig a Sisley Phyto-Cernes Eclat 2-esre. Ez a medium szín a kompaktban túl sötétnek és narancsosnak tűnik, de nem véletlenül ilyen. Nem a szemkörnyék világosítására, hanem a karikák elfedésére, színkiegyenlítésre való. Felvitel után azért kicsit világosabb lesz, az én bőrszínemhez pont passzol.
Főleg a belső szemzugban használom, ennél nagyobb területen nincs szükségem ilyen erős fedésre. A szemem alatt a könnyedebb állagú, fényesebb korrektorokat szeretem.

Givenchy L'interdit Intense EDP

Givenchy L'interdit Intense EDP
2021. október 1.

Nem írtam még erről a parfümről, csak utaltam rá a Rouge verzióhoz írt véleményemben. Rég óta ismerem, és többször is próbálkoztam vele. Sőt, egyszer már meg is vettem. Még akkor, amikor megjelent. Számomra a hordhatatlan EDP után kész felüdülés volt: a tubarózsa elbűvölt, szebb, mint az eredetiben, és le van kerekítve, krémes, meleg, télre való L'Interdit. Nyami. És még az üvege is gyönyörű. Mielőtt megvettem, természetesen bőrön próbáltam, és hagytam is neki időt. De valószínűleg nem eleget, mert mire pár óra múlva végeztem a vásárlással, és kiértem a parkolóba, a csuklómon lévő illat már annyira távol állt tőlem és zavart, hogy nem is értettem, hogy hihettem azt, hogy nekünk bármi közünk lehet egymáshoz. Bontatlanul, azon melegében visszavittem.
A kezdés után egy ideig tetszik, de aztán a tubarózsa eltűnik, a vanília erőre kap, és a hátralévő részben rendületlenül uralkodik. Mellette egy fura mellékszál van, amit én olajszagként/pirított szezámmagként/mogyoróvajként tudok leírni. Bőrt sajnos nem érzek.
Finom, nőies illat lehetne, ha valaki lejjebb csavarná benne az édességi szintet, vagy legalábbis ellensúlyozná, fellazítaná valamivel. Ez nekem ugyanaz a ketegória, mint a Bvlgari Splendida Tubereuse Mystique, azzal a különbséggel, hogy ott a vanília még jobban terpeszkedik, és teljesen elnyomja a tubarózsát.
Erről az illatról nekem mindig ez a kép ugrik be: Középkorú, szingli nő. A külseje átlagos, de az egója az egekben. Soha nem sminkeli magát, parfümöt nem használ. De most karácsonyi party-ba hívták, hosszú évek óta először, és venni akar magának egy parfümöt. A parfümériában körbe se néz, a legújabb, legédesebb, legszexibb, alkalmi parfümöt kérte. Ezt ajánlották. Beleszippantott, megvette. Eljött az este, "kiöltözött", garbó pulcsi-szoknya-csizma kombó, méghozzá teljesen fekete, hátha sikerül optikailag valamicskét lefaragnia a súlyfeleslegéből. De a fekete nem sokat segít rajta, a parfümből meg túl sokat fújt magára. Ízléstelen és feltűnő, mégsem tudja elfedni a kabátjából és a hajából áradó fura fűszeres-olajos szagot, amit ebédidőben, egy zsúfolt kis étteremben sikerült a parfümje mellé begyűjtenie.
Ez az én véleményem, és szigorúan csak a parfümről, nem arról, aki viseli. Az én orrom így érzi, rajtam így viselkedik, ilyen érzéseket ébreszt bennem, ilyen személyiségtípus és szituáció jut eszembe róla.
Gondban vagyok az értékeléssel. Nagy jóindulattal is csak 3 csillagot tudok neki adni. Kettőt nem adhatok, mert annyit az eredeti EDP érdemel, és ez annál azért jobban sikerült.
Az összes L'Interdit verzió közül nekem a legújabb, Rouge tetszik, és látom, rajtam kívül még másoknak is. Én örülök, hogy az végre müködik rajtam, és eszembe se jut magamra venni a "tipikus vörös rúzsos, vörös körömlakkos, cicaszemüveges öregasszony" jelzőt, amit ott, valaki véleményében olvastam. Akinek nem inge...

Dolce & Gabbana Blush of Roses Luminous Cheek Colour

Dolce & Gabbana Blush of Roses Luminous Cheek Colour
2021. október 1.

2021.06.14.:
Soha nem volt még Dolce & Gabbana sminktermékem, bevallom, nekem fel se tűnt, hogy az is van nekik, én leragadtam a parfümjeiknél. Amikor a neten véletlenül szembejött velem ez a pirosító, csak néztem, mint akit megbabonáztak. Adtam neki egy hónapot, hátha kiverem a fejemből, de nem sikerült, rendelés lett a vége.
A színt nem volt könnyű próba nélkül kiválasztani, mert biztosra akartam menni. Olyat szerettem volna, ami szolíd, mindenhez megy, és hosszú ideig szívesen használom majd, ha már ilyen szép a külseje. Néhány swatch és némi tipródás után a 410-es Delight színt választottam.
Fekete dobozban és Dolce and Gabbana feliratos fekete bársonytasakban érkezik. Ez a piros rózsamintás kompakt élőben még szebb, mint a képeken. A minősége pedig minden szempontból kiváló, a zár is profi. Ami különösen tetszik benne az az, hogy van egy kellemes súlya, ez nem egy nyomott mintás, vékony pléhdoboz, ami öt perc alatt behorpad, pedig ez is benne volt a pakliban. Olyan, mint egy kis ékszer, jó a fogása, öröm kézbevenni, főleg egy ilyen rózsamániásnak, mint én vagyok.
A belső része is igényes, tetszik ez a tompa arany szín, ettől elegáns, és nem egy csicsás darab. A fedél belső oldala teljes egészében tükör, és a pirositó mellé egy kis ecset is jár. Ugyanolyan arany színű a nyele, pihe-puha a feje, jó minőségű, és utazásnál biztos jól jön, de én alapesetben ehhez is egy másik, nagyobb fejű pirosítóecsetet használok.
A szín telitalálat, se nem sötét, se nem világos, ez egy semleges, inkább melegbe hajló visszafogott rózsaszín, ami mindenhez megy. A kompaktban a pirosító felületén ici-pici arany csillámok látszanak, de arcon ez már csak mint meleg selyemfény jelenik meg, egyáltalán nem feltűnő. Jól pigmentált, szépen építhető, könnyen eldolgozható.
"Mediterranean Glow Complex" van benne, ami állítólag sima és hidratált bőrt eredményez. Ebből én annyit vettem észre, - azon kívül, hogy természetesen nem poros a finish-e -, hogy nem emeli ki a mikroráncokat, és nem szárít.
2021.10.01.:
Azóta két másik változat is a kis kollekcióm része lett.
110 Natural. Halvány, drappos-barnás szín, semleges, nagyon természetes, igazi no make up look. Hasonlít a Chanel 370 Elegance pirosítómhoz, csak nem olyan csillámos. Enyhe bronzosításra is jó, és szemhéjon is jól mutat.
130 Mocha. Visszafogott, hideg, mályvás-barnás szín. Ilyen pirosítóm még nem volt. Meglehetősen pigmentált, egy-két ecsetmozdulat is látszik, ezért nyáron, napbarnított bőrhöz is tökéletes.
A 410 Delight és a 110 Natural pirosítóban is sima a festék felszíne. Nagyon megörültem, amikor a 130 Mocha kompaktját kinyitottam. Itt visszaköszön a rózsás külső, mert a pirosító felszínén gyönyörű nyomott minta van, a DG logot rózsák ölelik körbe.
Csillagos ötös.

Chanel Les Beiges Healthy Glow Natural Eyeshadow Palette

Chanel Les Beiges Healthy Glow Natural Eyeshadow Palette
2021. szeptember 30.

A Les Beiges Healthy Glow Natural Eyeshadow sorozatban a Medium változat volt az első fecske. Úgy tűnt, hogy limitált kiadás lesz, de azóta már több verzió is megjelent. A Medium megvolt nekem, szerettem, de nem tudtam igazán kihasználni. Volt benne olyan szín, amihez hozzá se nyúltam. A jobb felső szín volt a kedvencem (azóta se találtam hozzá hasonlót), és amikor elfogyott, csak amiatt vettem meg a belőle a második példányt is, amit aztán végül nehéz szívvel, de eladtam.
Most a Warm és a Tender változat boldog tulajdonosa vagyok.
Mindkettő melegebb, élénkebb színösszeállítás, mint a Medium, éppen ezért esett rájuk a választásom. A zöldeskék szememhez ezek a színek állnak jól, a semleges vagy hideg nude színek (mint a Medium palettáé) rajtam szürkének hatnak, és komornak, fáradtnak tűnök tőle. A csodaszép 9 színű Les Indispensables palettától is ezért váltam meg. Azzal az volt a bajom, hogy sok hasonló árnyalat volt benne, köztük sok barna és sötét szín volt, amiket sose használtam.
A Warm és a Tender paletta minőségre szerintem jobb, mint a Medium. Úgy tűnik, változtattak a formulán. Krémesebb és puhább az állaga, és mintha még pigmentáltabb is lenne. Minimális porzást sem tapasztaltam, és a csillámos színek sem potyognak.
A Warm és a Tender színvilága hasonlít egymásra, mindkettő meleg tónusú, de amíg a Warm barack-vagy lazacszínű, a Tender rózsaszínbe hajlik.
Warm.
Ránézésre a kompaktban semmi extra, szemhéjon sem különösebben látványos, de nekem pont ez tetszik benne. Lágy, visszafogott színek, semmi feltűnés, épp csak kicsit kiemeli a szememet. Gyors, hétköznapi sminkhez tökéletes. Minden benne van, amire szükség lehet, a sötét szín nem csak árnyékolásra, hanem kontúrnak is jó, a legvilágosabb, kicsit csillogó szín pedig highlighternek is tökéletes.
Tender.
Csodaszép rózsaszín árnyalatok, már csak ránézni is öröm erre a palettára. Pigmentáltabb, élénkebb és különlegesebb, mint a Warm. Fiatalos, modern és merész. Színvilágában kicsit hasonlít a Chanel 354 Warm Memories négyes palettámhoz. Hétköznapi és alkalmi sminket is lehet vele készíteni. A bal felső tompa málnás-bordó "drámai mélységet" ad, és a szempillatőben is jól mutat, a bal alsó pink csillámos színnel a szemhéj közepén pedig klasszul fel lehet dobni az összképet.
Mindkét palettához illenek a mostanában előszeretettel használt bordós-barnás és szürke szemceruzáim: a Chanel Stylo Ombre et Contour 08 Rouge Noir és a 17 Graphite, a CT Pillow Talk, a Sisley Phyto-Eye Twist 1 és 14.
Szemezek még az Intense változattal is, nagyon tetszenek azok az elegáns, aranyló, bronzos, khaki árnyalatok.
A Medium palettának 4 csillagot adnék, a Warm és aTender ötöst érdemel, legyen ez a végeredmény.

Chanel Le Vernis Körömlakk

Chanel Le Vernis Körömlakk
2021. szeptember 29.

Évek óta csak Chanel és Dior körömlakkot használok, én nem kísérletezek már mással. Mindkét márkának kifogástalan minőségű lakkjai vannak, nagy a színválaszték, és évről-évre mindig vannak újak, és limitált színek is.
A Chanel lakkjának ecsete kissé vékony, ügyelni kell, hogy ne legyen csíkos a végeredmény. Ebből a szempontból a Dior vastagabb ecsete nekem jobban bevált, könnyebb vele lakkozni.
Én a lakk külsejével és a kupakmegoldással is meg vagyok elégedve. A Dior és az YSL lakkoké is ilyen: kis műanyag rész van az ecset végén, és a kupakot külön kell rátenni az üvegre. Szerintem ez a design és a praktikusság ötvözete. A kupak az üveg négyszögletes formáját viszi tovább, ez így elegáns. De nagyon kényelmetlen lenne, ha lakkozás közben ezt a bumszli kupakot kellene fogni. Az a pici, recés műanyag az ecset végén pont ezt a problémát orvosolja.
Nem értek egyet azokkal a véleményezőkkel, akik szerint egy olcsó, drogériás lakk ugyanezt tudja. Ha valaki ezt állítja, akkor valamit nem jól csinál, vagy a köröm előkészítésénél, vagy a lakkozási technikájával van gond.
Egy ilyen high end körömlakk minden szempontból más, mint egy drogériás társa. Külső megjelenés, felhasznált anyagok, INCI, tartósság és színválaszték.
Inkább legyen kevesebb, de prémium minőségű lakkom, mert az tovább tart, és ritkábban kell lakkoznom. Nem szeretnék olcsó, vegyszerszagú, egészségre ártalmas, esetleg mérgező drogériás vackokkal bíbelődni, és aztán bosszankodni, hogy csak két napig bírja. És az olcsóbb lakkok többnyire pár hónap alatt be is száradnak.
A Chanel színes lakkjait mindig csak a saját alaplakkjával (La Base) és fedőlakkjával ( Le Gel Coat) együtt használom, és soha nem kombinálom más márkával. Arckrémeknél is egy időben csak egy fajtát szeretek használni, így épülnek egymásra a dolgok.
Mindig egy réteg alaplakkra két réteg színeset teszek, arra pedig a fedőlakkot. Nekem általános igénybevétellel egy hetet így simán kibír. Nem pattogzik, nem repedezik, csak a körmöm végén szokott egy nagyon vékony csíkban kopni, de ezt nem szoktam megvárni, inkább már az első jeleknél lemosom.
Évek során sok színt kipróbáltam, és vannak állandó kedvenceim, amiket mindig újraveszek. Ilyen pl. az 578 New Dawn (drappos nude) és a 18 Rouge Noir (sötétbordó).
Ami nem tetszett igazán, és nem vettem újra, az a 167 Ballerina és az 548 Blanc White. A Dior 108 Muguet mindkettőnél ezerszer szebb.
Az előző formulából a 661 Precious Beige (csillogó, áttetsző, meleg bézs), az 563 Vertigo (sötétszürke) és az 589 Elixir (vidám, tavaszi világospiros) van meg. Mindegyik több, mint 2-3 éves, és nem száradtak be, nem váltak ketté, kutya bajuk.
A leggyakrabban a nude színeket használom, ezek: az 504 Organdi (drapp, enyhén rózsaszín), a 735 Daydream (nude rózsaszín) és a 703 Afterglow (csillogó, nyári).
Az 538 Gris Obscur (szürke) és a 713 Pure Black (fekete) elegáns, komoly téli szín, és mindkettő nagyon dögös.
A legújabb kollekcióból a 907 Rouge Brun (barnás-bordó, mily meglepő), a 909 Beige Cendré (szürkésdrapp) és a 911 Terre Brûlée (meleg, sötétpiros) van meg.

Dior Vernis Körömlakk

Dior Vernis Körömlakk
2021. szeptember 29.

A Chanel mellett évek óta csak Dior körömlakkot használok, én nem kísérletezek már mással.
A minőségük kifogástalan, hamar száradnak és szép színekben kaphatók. Dior ecsete vastagabb, mint a Chanelé, nekem bevált, könnyebb vele a lakkozás. Pont annyit vesz fel, amennyi szükséges, szépen, egyenletesen teríti el, sose lesz csíkos a végeredmény.
A lakk külsejével, és a kupakmegoldással is meg vagyok elégedve. A Chanel és az YSL lakkoké is ilyen: kis műanyag rész van az ecset végén, és külön kell rátenni a kupakot az üvegre. Ez a design és a praktikusság ötvözete. A kupak azért ilyen, mert az üveg szögletes formáját viszi tovább, így elegáns. De nagyon kényelmetlen lenne, ha az ecset végén azt a bumszli kupakot kellene fogni lakkozás közben. A pici műanyag az ecset végén megoldja ezt a problémát. És még recés is, hogy ne csússzon. Érdemes néha egy kicsit a dolgok mögé nézni.
Nagyon nem értek egyet azokkal a véleményezőkkel, akik szerint egy drogériás lakk tizedáron, ugyanezt tudja. Ha valaki ezt állítja, akkor ott a köröm előkészítésével, és/vagy a lakkozási technikával lehet a gond. Minden szempontból más, mint egy drogériás lakk. Külső megjelenés, felhasznált anyagok, INCI, tartósság és színválaszték. És most sem csak a márkanevet fizetjük meg, hanem a minőséget is. Én inkább veszek jó minőségű, drága lakkot, amivel ritkábban kell lakkoznom, mert tovább tart, minthogy valamilyen olcsó, orrfacsaróan vegyszerszagú, belélegezve az egészségre ártalmas, drogériás vacakkal bíbelődjek, és bosszankodjak, hogy csak két napig bírja. És lehet, hogy még a színe se tetszik.
A Dior színes lakkjait én mindig a saját alaplakkjával és a saját fedőlakkjával együtt használom, soha nem kombinálom más márkával, még Chanel-lel sem.
Egy réteg alap, két réteg szín, plusz fény, és átlagos igénybevétel és házimunka mellett egy hétig meg se moccan. Nem pattogzik, nem repedezik, a fénye is megmarad, max. a körmöm végén látszik egy nagyon vékony csíkban kopás, ami még mindig vállalható, de olyankor én már mosom is le.
A Base Coat kicsit megkeményíti a körmöt és szépen kiegyenlíti a felszínét, a Gel Coat fedőlakk magasfényű, kemény védőréteget ad, és gyorsan szárad. A Nail Glow csak egy egy halványrózsaszín fényt ad, és önmagában is szép, ápolt hatást kelt. Ha nincs időm lakkozni, csak ezt gyorsan felkenem.
108 Muguet. Halvány tejszerű szín, a pigmentáltsága tökéletes, nem túl fehér, nem túl átlátszó. Évek óta ez a kedvencem, a "mindenes" nálam, már nem is tudom, hányadik üveget fogyasztom belőle. Ápolt és elegáns stílus, az ég világon minden ruhához és évszakhoz illik. Nyáron csak ezt használom, színeset soha, napbarnított bőrhöz ez a legszebb. Egy hét nyaralást, tengervízben való áztatást is simán kibírt.
999 Rouge. Ez az az ikonikus Dior-piros. Nagyon szép élénkpiros árnyalat, se nem hideg, se nem meleg. Eddig csak évente egyszer, Karácsony környékén használtam piros lakkot, de most olyan hangulatom van, hogy 3 hete csak ezt kenem, és nagyon tetszik.
449 Dansante az új őszi kollekcióból. Drappos-barnás, nude szín. Hasonlít az egyik kedvenc Chanel lakkomra, az 578 New Dawn-ra, csak az kicsit világosabb, és még semlegesebb árnyalat.
812 Early Bird, a limitált őszi kollekcióból. Különleges duokróm szín, attól függően, hogy milyen irányból éri a fény, drappos-pink ill. érdekes antik arany, enyhén zöld. (A 814 Night Bird nem tetszett, az is hasonló antik arany, de erősen zöldbe hajlik.)
811 Wild Wings, szintén ebből a limitált kollekcióból. Ez egy meleg bordós-rezes szín, és ez is kicsit színjátszó, de nincs akkora különbség, mint az Early Bird-nél.
A Dior limitált, karácsonyi lakkjait is szeretem, azoknak még az üvege is különleges.

Dior 5 Couleurs Birds of a Feather Limited Edition Eyeshadow Palette

Dior 5 Couleurs Birds of a Feather Limited Edition Eyeshadow Palette
2021. szeptember 28.

A két limitált változat közül a 659 Early Bird palettát vettem meg, ennek a képe látható itt, a teméklapon. A másik, a 459 Night Bird is gyönyörű, sőt, szerintem még különlegesebb is azokkal a zöldeskék színekkel, olyan, mint a pávatoll. Csak én ilyen színeket soha nem használok, és azt hiszem, már nem is fogok. (Pedig lehet, hogy a vörösesbarna hajamhoz jól állna. Na mindegy.)
Ez a paletta is csak "csupaszon", dobozban érkezik, a megszokott bársonytasak már nem jár hozzá. Ha esetleg érdekel valakit az eszmefuttatásom ebben a témában, a Dior 2021-es nyári, limitált palettájához írt véleményemben elolvashatja, itt most nem ismételném meg.
Én Chanel-lány vagyok, és hűséges típus. Szemellenzőm azért nincs, és amikor megláttam ezt a limitált Dior palettát, azonnal beleszerettem. Még kedvező akcióra se vártam, azonnal beszereztem, tudtam, hogy el fog fogyni.
Ez valami gyönyörűség. Egy remekmű. Már ránézni és kézbe venni is élvezet. Az elmaradt bársonytasak nem is érdekel. Úgyis dobozban őrzöm. Ez a madártoll-minta...és ezek az elegáns, duokrom színek...Ahogy megcsillan rajta a nap...csodaszép.
A bordó és a lila tetszett meg benne. Az a világos szín, ott a jobb felső sarokban már csak ráadás, jól lehet játszani vele, finomítani, satírozni a színeket, és valószínűleg highligternek is tökéletes. Középen az a nude rózsaszín meg alapnak kiváló. A legérdekesebb az az okkersárga vagy mustársárga, ott, a bal alsó sarokban. Ettől lesz igazán őszi ez a paletta. Olyan hulló falevél szín. Bizarrnak tűnik, de nagyon jól illik a bordóhoz és a lilához (a lila komplementer színe a sárga), és van benne egyfajta merészség, amit csak irigyelni lehet. Ez egy olyan "megtehetem, hogy okkersárgát kenjek a szemhéjamra, azt hitted hülyét csinálok magamból, mert nem fog jól állni, pedig nézd, milyen menő és elegáns, amúgy manapság már mindent IS lehet, és különben is, ez annyira Dior" -érzés.
Nevessetek ki, de hetek óta megvan nekem ez a paletta, de még ki se próbáltam. Könnyen lehet, hogy nem is fogom. Egyszerűen nem visz rá a lélek, hogy belenyúljak és tönkre tegyem ezt a csodaszép toll-mintát. Minek?...Annyi más palettám van. Nincs annyi szemem és annyi nap hátra az életemből, hogy mindet elhasználjam. Ezt (egyelőre) csak nézegetem. Úgyhogy most arról nem tudok beszámolni, hogy szemhéjon hogy mutat, porzik-e vagy sem (szerintem nem), vagy milyen használni.
Ha világvége hangulatom támad, és mégis beavatom, mindenképpen írok frissítést.
Addig is azt javaslom, akinek bármelyik tetszik a kettőből, szerezze be, amíg még kapni lehet!

Dior 5 Couleurs Couture Summer Dune Collection - Limited Edition Eyeshadow

Dior 5 Couleurs Couture Summer Dune Collection - Limited Edition Eyeshadow
2021. szeptember 28.

Láttam, hogy a Guerlain Meteorites gyöngyöknél felmerült, hogy a helyes kis púderpamacsot egy sima szivacslapka váltotta fel, ami semmire se jó, és a tégely tetejéről a védőfóliát is lespórolták.
Sajnos a Diornál is van visszalépés. Pl. a Nude Air Luminizer kompaktjának alsó része olcsó műanyag lett, és már kabuki ecsetet sem adnak mellé. A szemhéjpalettákhoz újabban meg már a bársonytasak nem jár. Két Dior szemhéjpalettám van, a 646 Montaigne, még a régi változat, amiben még két oldalt vannak az applikátorok, és a 777 Exalt, ami már új, de még mindkettőhöz van bársonytasak. Szerintem hasznos, mert megvédi a palettát a karcolódástól, akár a neszeszerben, akár a sminkesfiókban. Én sokszor csak félretettem, nem használtam, de most, hogy már nem jár, hiányérzetem van. Hozzátartozott a feeling-hez, ettől (is) volt high end termék, más, több, mint egy drogériás sminkcucc. A költségek csökkentését megértem, biztos így tudják valamelyest szinten tartani az árakat. És közben arra gondolnak, hogy ma már senki nem tartogat ilyesmit évekig, minek rá annyira vigyázni. Ebben a felgyorsult világban, a fogyasztói társadalomban, immáron ez is megunható, lecserélhető, eldobható kellék lett. Hiszen jövőre úgyis jön majd az új, és azt ki veszi majd meg, ha még ott a tavalyi, aminek kutya baja sincs?....
Lekopogom, a Chanel-nél még minden változatlan, még az összes kompakthoz, pirosítóhoz, szemhéjnégyeshez jár a jól ismert fekete bársonytasak. Remélem, így is marad.
699 Mirage - nyári, limitált kiadás. Már bársonytasak nélkül, csak simán, dobozban érkezik. Külsőre ugyanolyan, mint a többi Dior 5 Couleurs Couture paletta.
A két változat közül a 759 Dune kicsit világosabb és kontrasztosabb színösszeállítás, engem a másik, 699 Mirage vonzott. Ennek a képe látható itt, a terméklapon. Ebben a palettában a színek ránézésre eléggé hasonlítanak egymásra, de nekem éppen ez a monokróm jelleg tetszett meg.
Életben sokkal szebb ez a paletta, mint a képeken, és szemhéjon már jobban kijön a színek közt a különbség. A festék felszíne olyan hullámos, mint a szél fútta sivatagi homok, a színe pedig márványos.
Nagyon szép meleg, barackos-korallos-rezes-bronzos árnyalatok, pink-arany szatén fénnyel, ici-pici csillámokkal. Leginkább a Charlotte Tilbury Star Aura palettámhoz hasonlít, csak ez melegebb tónusú.
Ez a színösszeállítás szerintem egész évben bevethető, nem csak nyáron. Én eleve afféle "mindenesnek" szántam. Az tetszik benne a legjobban, hogy nem lehet túlzásba esni vele, mert a színek közepesen pigmentáltak, a fénye is elegáns, a csillámok sem feltűnőek. Jól ki tudom használni, és kombinálni is tudom hasonló, csak matt színekkel.
A minősége kifogástalan, tapintásra selymes, krémes, felvitelkor nem porzik.