Tarzicia

20770 pont

Regisztráció dátuma: 2018. október 1.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -

20770 pont

Regisztráció dátuma: 2018. október 1.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -

Yves Saint Laurent Touche Éclat Le Teint Radiance Awakening Foundation

Yves Saint Laurent Touche Éclat Le Teint Radiance Awakening Foundation
2021. szeptember 27.

Nem ismerem az előző verziót ebből az alapozóból, a megújult összetételűből kaptam egy 5 ml-es minitubust vásárlás mellé. A B40-es szín a tubusból kinyomva sötétnek tűnt, de felvitel után a nyár végi színemhez pont passzolt.
Még jó, hogy eléggé kiadós mennyiség volt a minitubusban, mert többször is neki tudtam futni a dolognak. Elsőre ugyanis nem akartam elhinni, hogy ennyire nem működik. A negyedik próbálkozásnál untam meg az egészet, és a maradék a kukában végezte.
Ki merem jelenteni, hogy a legpocsékabb alapozó, amivel hosszú évek óta találkoztam.
Túl erős a fedése, bármilyen keveset teszek fel belőle.
Egyáltalán nem szép látvány az arcon, pedig tele van szilikonnal.
Maszkos, matt, szinte poros a finish-e.
Mindent kiemel az arcon, amit nem kellene.
Illuminálás, ragyogás nulla.
Tartósság átlag alatti.
Én egy ideje már a természetesebb fedésű, ragyogóbb finish-ű alapozókat kedvelem, pl. a Chanel Sublimage Le Teint és a L'Essence de Teint. Ha esetleg ennél egy picit erőteljesebb, tartósabb fedést szeretnék, akkor a La Prairie Skin Caviar alapozója után nyúlok. Ezek mind egy sima hidratálókrém fölött is szépek a bőrömön, primer egyik alá se létszükséglet.
Ez az YSL alapozó viszont sehogy se működött. Ha csak a megszokott hidratálókrémemet tettem alá, azonnal el kezdett húzódni a bőröm, és a tükörből egy aszalt szilva nézett vissza rám. Hidratáló szérummal, plusz testesebb hidratálókrémmel egy fél fokkal jobb lett, de csak érzésre, látványra nem. Messziről látszott, hogy alapozó van az arcomon, és kb. a legolcsóbb kategóriás. Egy harmadik módon, primerrel is próbáltam, de se a Guerlain L'Or, se a Chanel Les Beiges Highlighting Fluid nem segített, még mindig ronda vakolatnak látszott.
A fáradtság jeleit egyáltalán nem csökkentette, egy kiadós alvás többet ér. A mikrocirkuláció fokozására meg vannak ennél kellemesebb ötleteim is...
A hivatalos leírásban foglaltakból én mindössze annyit tapasztaltam, hogy egységesíti a bőrszínt, és pillekönnyű állaga van. Vegyük úgy, hogy emiatt kap egy csillagot, amúgy egy fabatkát sem ér.

Chanel Stylo Ombre Et Contour Szemhéjfesték Ceruza

Chanel Stylo Ombre Et Contour Szemhéjfesték Ceruza

2020.01.07.:
08 Rouge Noir.
A világos nude és a sötét barnás/szürkés színek nem vonzottak, aztán megláttam ezt, és mivel az ugyanilyen nevű Chanel körömlakkot használom télen, megvettem. Ez egy nagyon sötétbordó szín, ami majdnem feketének látszik, de azért van különbség, mert nem olyan szigorú, mint egy fekete, és a kékeszöld szemszínemhez jobban is illik.
A hivatalos leírás szerint a ceruza hegyével lehet precíz vonalat húzni, kicsit megdöntve, az oldalsó részét használva pedig szemhéjra is felvihető, satírozható.
Én csak szemceruzaként használom, szemhéjfestékként nem is próbálom ki, egyrészt ahhoz ez a szín túl sötét, másrészt jobban szeretem a hagyományos por alapú szemhéjpúdereket.
A fekete Chanel (Stylo Yeux Waterproof) szemceruzámmal összehasonlítva sokkal krémesebb az állaga, szinte siklik, nem csak könnyebb vele dolgozni, de szebb is vele a végeredmény. Hihetetlenül pigmentált, leesett az állam, egyetlen húzás is nagyon látványos vele.
Összehasonlítottam a bél átmérőjét két másik szemceruzámmal: kétszer vastagabb, mint a hagyományos Chanel szemceruza, a hasonló kategóriájú Sisley Phyto-Eye Twist-nél pedig vékonyabb, annak csak 2/3-a.
Ha valaki szemhéjfestékként is szeretné használni, igyekeznie kell, mert pár pillanat alatt megszárad, és utána már nem maszatolódik el, nagyon tartós.
2021.09.27.:
17 Contour Graphite.
Limitált őszi szín. Azonnal megtetszett, amint megláttam, pedig engem a szürkék sose vonzanak, ha szemre való sminkről van szó. Ez egy nagyon szép melegszürke szín, és szolíd ezüst csillámok vannak benne. Nem olyan pigmentált, mint a Rouge Noir, de én pont emiatt vettem meg. Kizárólag az alsó szempillatőben használom, és ott nem szeretnék éles, feltűnő vonalat, csak egy diszkrét árnyékot. Eddig por alapú szemhéjpúderből, kis ecset segítségével bűvészkedtem oda egy csíkot, több-kevesebb sikerrel, de ezzel a ceruzával sokkal könnyebben és gyorsabban megy. Nem kell megijedni, a csillámok nem feltűnők, csak megadják azt a bizonyos kis pluszt. Változatlanul 5 csillag.

Chanel Joues Contraste Pirosító

Chanel Joues Contraste Pirosító
2021. szeptember 27.

Ha valaki Chanel sminktermékeket használ, ez a pirosító alapdarab. A másik a Les 4 Ombres szemhéjpaletta. Én is ezzel kezdtem a "Chanel pályafutásomat" vagy 25 évvel ezelőtt. Azóta mindig van 1-2 példányom belőle, már el se tudom képzelni nélküle a sminkelést. Jelenleg éppen 4 féle van, kettő matt, kettő csillámos:
99 Rose Pétale, 440 Quintessence, 370 Élégance és 608 Ombre.
99 Rose Pétale. Még a régi változat. Szép rózsaszín, ici-pici csillámokkal. Olyan, mint a 72 Rose Initial, csak melegebb árnyalat. Nagyon tetszik, hogy természetes pírnak tűnik, kellőképpen élénkíti az arcom, de nehéz túlzásba esni vele. Igazi Jolly Joker. Gondolkodás nélkül nyúlok utána, ezt használom a legtöbbet.
440 Quintessence. A legélénkebb a négy közül. A rózsaszínnek egy nagyon jól eltalált árnyalata, se nem hideg, se nem meleg. Óvatosan kell bánni vele, mert erősen pigmentált. Főleg nyáron használom, mert napbarnított bőrön is jól látszik, és tónusában is illik hozzá. Matt, de látványra egyáltalán nem poros, ez már a megújult, krémesebb formula. Ettől függetlenül én azért egy kis highlighterrel szeretem feldobni.
370 Elegance, még a régi változat. Szolíd drappos-bézs, enyhe rózsaszín beütéssel. Meleg, aranyló árnyalat, visszafogottan csillámos. Csukott szemmel is fel lehet vinni, és nem lehet hibázni vele. Igazi univerzális szín, minden bőrtónuson jól mutat, és mindenhez megy. Hétköznapra, vagy no make up look-hoz nekem ez az igazi.
608 Ombre. A Chanel legújabb pirosítója, az őszi kollekcióban jött ki. Ez egy halvány drappos-barnás-rózsaszín, a finish-e selyemmatt. Hasonlít az Elegance-hoz, de annál kicsit mélyebb, hűvösebb és "komolyabb" szín. Ránézésre én nem mondanám épp őszi színnek, először meg is lepődtem, milyen halvány és tompa árnyalat. Én pl. egy sötétebb, meleg, barnás-pinket képzeltem volna el az új, őszi kollekcióban. De értem a koncepciót, ez a pirosítószín nem konkurál a vibráló rúzsárnyalatokkal, és szépen kiegészíti az őszi kollekció földszíneit, illik az új ezüstszürke, khaki és vörösesbarna Ombre Première Laque szemhéjfestékekhez és körömlakkokhoz.
Épp csak egy minimális színt ad az arcomnak, nem seszínű, hanem semleges, visszafogott, és nagyon elegáns. Mottó: a kevesebb több.
A Chanel pirosítói tavaly megújultak. A külső szerencsére nem, csak a formula maga. A régi változat még lazábbra van préselve, és a kompaktban is látszik, hogy a formája sokkal domborúbb. Emiatt mennyiségre is többnek tűnik, pedig csak 4 g. A megújult formula krémesebb, és a pan-ben ránézésre laposabb, úgy tűnik, hogy kevesebbet kapunk, pedig 6 g.
Én mindkét változat minőségével meg vagyok elégedve. A régi felvitelkor tényleg kissé porzik, de megfelelő ecsettel (nem a mellékelt kis ecsettel) ez egyáltalán nem zavaró. Én könnyebben boldogulok vele, soha nem lesz éles kontúr. Az új krémesebb, kellemesebb állagú, de jobban kell ügyelni az eldolgozásra. Tartósságban nem vettem észre különbséget a kettő között. Egy jól eltalált szín ebből a pirosítóból nagyon megéri a beruházást, mert sokáig szolgálja az embert, méghozzá minőségromlás nélkül.

Parfums De Marly Delina Body Cream

Parfums De Marly Delina Body Cream
2021. szeptember 26.

Az eredeti Delina és a Delina Exclusif is megvan nekem üvegében, de önmagukban ritkán használom őket. Az eredeti Delina nekem kissé éles és harsány, hiányolok belőle egy kis lágyságot, nyáron jól esik, de akkor is szigorúan csak egyetlen fújás. Az Exclusif túl édes, szinte porcukros, csak a legnagyobb téli hidegben szeretem magamon. Az arany középút jegyében legtöbbször a kettőt együtt használom, fele-fele arányban. Így mindkettőnek a legszebb oldala domborodik ki, a sima Delina éle tompul, az Exclusif édessége csökken. Szépen kiegészítik egymást, és egy olyan Delina-verzió jön létre, amit évszaktól függetlenül bármikor szívesen fújok.
Ezt a Delina body cream-et a parfüm alternatívájaként vettem meg. A többi parfümözött testápolóból kiindulva sejtettem, hogy az illata enyhébb lesz, mint a parfümé. És valóban, ez egy visszafogottabb, lágyabb, krémesebb Delina illat. Kár, hogy parfüm nem ilyen. Ráadásul attól függően, hogy mennyit és mekkora bőrfelületre teszek belőle, még szabályozható is az illat intenzitása. Mindig csak magában használom, a parfümmel együtt soha. A parfüm szillázsát értelemszerűen nem szeretném fokozni, a tartósságát meg nem kell, egy fújás rajtam simán kibír egy napot.
Külsőre is gyönyörűséges ez a body cream. Ugyanolyan rózsaszín dobozban érkezik, mint a Delina. Tekintélyes méretű tégely, a design letisztult, elegáns. Ezüst színű rajta a Delina felirat, a tetején körben a csík és a logo is. A tégely vastag, átlátszó műanyag, és nagyon jó minőségű, mert egészen addig, amíg a kezünkbe nem vesszük, üvegnek tűnik. Érdekes és mutatós, hogy a tégely külseje négyzet alakú, de mivel átlátszó, látni benne a krém tartályát, ami kör alakú, és rózsaszín. A krém maga egyébként nem rózsaszín, hanem fehér. Finom, selymes, szinte habos állaga van, hamar beszívódik és jól hidratál.
Örülök, hogy megvettem, nem is gondoltam volna, hogy ennyire szeretni fogom.

Sisley Izia Moisturizing Perfumed Body Lotion

Sisley Izia Moisturizing Perfumed Body Lotion
2021. szeptember 25.

Az Izia megjelenése óta az egyik kedvenc nyári parfümöm. Ezt a testápolót idén nyár elején vettem meg hozzá először, de kár, hogy nem előbb tettem, mert nagyon megszerettem.
A parfümmel együtt használva fokozza és meghosszabbítja az "illatélményt". Egész nap szépen körbeleng és frissít a csodálatos Izia-illat, anélkül, hogy esetleg mások számára zavaró mértékben túlfújnám a parfümöt.
A megnevezése body lotion, nem body cream. (A Sisley másik nyári parfümjéhez, az Eau Tropicale-hoz tartozó testápoló is body lotion.)
Az állaga könnyedebb, emiatt nyáron nagyon kellemes használni. Nem vastag, nem ragad, hamar beszívódik, és jól hidratál. Amit a legjobban szeretek benne az az, hogy parfüm helyett is megteszi, mert kellőképpen intenzív az illata. Ez nyáron azért jó, mert nem kell attól tartanom, hogy a parfüm magas alkohol- és illatanyagtartalma a meleg és az UV sugárzás hatására bőrirritációt vagy pigmentfoltokat okoz.
Kiadós mennyiség, nem is használtam el az egész tubussal, bőven maradt még jövő nyárra is. A dobozon lévő kis ikon szerint felbontás után 12 hónapig jó, de megfelelő tárolás mellett a többi Sisley parfümös testápolóm is sokkal tovább bírja.
Remélem, hamarosan megjelenik az Izia La Nuit testápolója is, már nagyon várom.

Sisley Soir d'Orient Moisturizing Perfumed Body Cream

Sisley Soir d'Orient Moisturizing Perfumed Body Cream
2021. szeptember 25.

A kedvenc Sisley parfümöm a Soir d'Orient. Nem tudom megunni, ősztől tavaszig minden évben használom, egy ideje már a testápolójával együtt.
Ez is higiénikus tubusos kiszerelésű, és szintén 150 ml-es, mint a többi Sisley body cream. A különbség az, hogy itt a tubus teljes egészében elegáns fekete, és az arany minta is ugyanolyan rajta, mint a parfüm üvegén. Nagyon jól mutatnak egymás mellett.
Persze ezt sem úgy használom, mint egy hagyományos testápolót, mert ahhoz túl intenzív az illata. Ez nekem a parfüm kiegészítője. Oda szoktam belőle tenni egy keveset, ahová a parfümöt fogom fújni, a száraz bőrömön így még tartósabb lesz az illat. Plusz egy-egy pöttyöt oszlatok el a kézfejemen, az alkaromon és a dekoltázsomon. Varázslat, mint az illat maga.

Sisley Soir de Lune Moisturizing Perfumed Body Cream

Sisley Soir de Lune Moisturizing Perfumed Body Cream
2021. szeptember 24.

A Sisley parfümjei közül a Soir de Lune-t szeretem a legkevésbé, de a parfümözött testápolói közül ez a kedvencem.
Ezerszer jobb, mint maga a parfüm. Valami mennyei. Sokkal lágyabb, krémesebb, szelídebb illat, nem olyan fűszeres és karakán, mint a parfüm. Téli estéken, fürdés után szoktam belőle egy picit használni, kézkrémként. Alváshoz nem ismerek ennél jobbat. Olyan megnyugtató az illata, szinte aromaterápia.
A külsejéről nem tudok ódákat zengeni, semmi extra, egy egyszerű tubusos kivitel. Előnye, hogy higiénikus, és könnyebb használni, mint a tégelyes kiszerelésű testápolókat.
Kár, hogy vadászni kell rá. Én többnyire csak szettben, a Soir de Lune parfüm mellé csomagolva látom, és az is csak egy kisebb kiszerelés. Külön, csak a teljes méretű testápoló ritka, mint a fehér holló. Valószínűleg nincs rá kereslet...

Chanel N°5 The Body Cream

Chanel N°5 The Body Cream
2021. szeptember 24.

Az utóbbi időben megszerettem a parfümözött testápolókat, már egy kisebb gyűjteményem van belőlük. Az Amouage Body Cream-jeivel kezdtem. A tégelyük bámulatos, és összes közül ezek illatoznak a legintenzívebben. Olyannyira, hogy mindig egy kis mennyiséget kiveszek belőlük, egy külön tégelyben illatmentes krémmel összekeverem, és így használom kézkrémként. Állagra is az Amouage a legtestesebb, igazából testvaj.
Az összes illatosított krém vagy testápoló közül ez a Chanel N°5 Body Cream áll a szívemhez a legközelebb.
A Chanel-től megszokott, fekete feliratos, fehér dobozban érkezik. A tégely maga négyszögletes alakú, és meglehetősen súlyos. A tégely alsó része opálos üveg, és a krém színe átlátszik rajta, ezért halványrózsaszín. A tégely teteje fehér műanyag (a korábbi változaté fekete volt), rajta a Chanel logo. A tetőn vékony arany csík fut körbe, de ez hátrébb van, mint a perem, ezért csak oldalról látszik, felülről nem. Letisztult és elegáns. A krém maga halványrózsaszín, állagra pedig nagyon kellemes, nem vastag. Jól hidratál, egyáltalán nem ragad, és a bőrömnek ad egy pici selymes fényt. Az illatát nem kell bemutatnom, egy igazi klasszikus, én imádom. Annak meg különösen örülök, hogy a Chanel N°5-ös egy könnyedebb változatának érzem, inkább az EDT-re hasonlít, nem az EDP-re.
Egy egészen picike mennyiség az alkaromon eloszlatva vagy a dekoltázsomra pöttyintve teljes mértékben helyettesíti a parfümöt, ha pedig oda teszek belőle, ahová a parfümöt fogom fújni, a parfüm intenzívebb és tartósabb is lesz. Ezt azok tudják értékelni, akiknek száraz bőrük van, mint nekem.
Ez a 150 g óriási mennyiség, nagyon sokáig elég lesz nekem. A higiéniára ügyelve nem is nyúlok bele kézzel, mindig tiszta spatulával veszek ki belőle és úgy használom.
Az asztalkám dísze, luxust sugall, ránézni és kézbevenni is élvezet, nekem már csak ezért is megérte megvenni. Egy ilyen régi Chanel-mániásnak, mint én vagyok, nem is tudom, eddig miért nem volt ilyenem.

Tom Ford Soleil Neige EDP

Tom Ford Soleil Neige EDP
2021. szeptember 22.

Rég találkoztam ilyen érdekesen "izgága" illattal. Minden pillanatban mást mutatott, legalábbis az első felében.
Citrusos kezdés után hirtelen fehér pézsma tör elő (fehér, mint a hó), majd fehér virágok, jázmin és narancsvirág. Hol citrusos, hol édes, hol kesernyés. Aztán finom kávés-vaníliás süti illata csapja meg az orrom, hogy mitől, honnan, fogalmam sincs. És igen, mintha még kókuszreszelékkel is meg lenne szórva. Kókusz, ezúttal trópusi hangulat nélkül. Biztos csak érzéki csalódás, és a "soleil" hangulatért felelős jegyek okozzák. A nap-naptej-kókusz képzettársításra gondolok. Aztán kibontakoznak a gourmand jegyek, leginkább vanília.
A nevéhez hűen tényleg télies hangulata van. Nekem téli üdülést, síelést idéz: jéghideg, szikrázó napsütés, vakítóan fehér, csillogó hó, este jó meleg Hütte, vastag kötött pulcsik, kipirult arcok, kellemes fáradtság és jó hangulat.
Egyszerre friss és tiszta, édes és melengető illat. Volt szerencsém már néhány hasonlóhoz, egyik sem volt az én világom, a Soleil Neige sem kivétel.
A végefelé viszont már egészen tetszett, és rá is jöttem, hogy miért. A leszáradása rajtam egy az egyben Viktoria Minya Eau de Hongrie. Jól ismerem az illatot, ott figyel egy üveggel a gardrobban, a férjem karácsonyi ajándéka volt 2 évvel ezelőtt.
Tudtam én, hogy Viktoria Minya nagyon tehetséges, büszke is vagyok rá, hogy magyar, na de hogy a Nagy Tom Ford tőle csenjen ötletet, azt azért nem gondoltam volna. Na jó, viccelek. Azt viszont komolyan mondom, hogy az Eau de Hongrie nekem ezerszer jobban tetszik. És az elejétől kezdve. Érdekesebb, különlegesebb, kiforrottabb, teltebb illat, és nem utolsó sorban nagyon kellemes viselet.
Az összes Soleil közül nálam a rangsorban ez a Soleil Neige lett a sereghajtó. Meg se közelíti pl. a Soleil Brûlant eredetiségét és eleganciáját. Itt még az unisex jelleget is nyögvenyelősnek érzem. Mintha egy finom, fehérvirágos női illatot direkt elvittek volna egy kicsit férfias irányba, hogy mindenkinek megfeleljen. A hatósugara visszafogott, a tartóssága nagyon gyenge.
Az illat maga amúgy nem rossz, de nekem csak 3 csillagot ér. Pláne úgy, hogy még síelni se tudok.

Tom Ford Soleil Brûlant EDP

Tom Ford Soleil Brûlant EDP
2021. szeptember 21.

Már a kifújás pillanatában tetszett, és azonnal tudtam, hogy a folytatás is csak jó lehet. @silence nagyon szépen összefoglalta, és mindent leírt már erről az illatról, hozzátenni nem tudok.
Érdekes, hogy rajtam az elején a citrusok alig mutatkoznak. Azonnal kesernyés, fűszeres, gyógynövényes, száraz és füstös. Ez így nem hangzik valami jól, pedig mennyei. Étvágygerjesztő előétel a továbbiakhoz.
Aztán élethű égetett cukor, ropogós, meleg karamell illata, tényleg creme brulee, és lassan csorgó, sűrű méz, vagy inkább mézes édesség. De nem ám akármilyen. Ínycsiklandó különlegesség, mestercukrászok remekműve, óriási tálon, szósszal körbelocsolva, szépen megdíszítve. Ami a legjobb benne, maga a desszert szigorúan diétás, cukormentes. Hiába mézes, nem édes, nem gourmand.
Aztán benne van a tengeri szél, a homok, az uszadékfa illata is. A sós jegyek mellett leheletnyi füstös bőr akkord és egy pici virágosság, de csakis az esztétika kedvéért, semmi túlzás. Mindez meleg, ámbrás, balzsamos alapon.
Benne van a napsütés, de nem szikrázik, csak melegít. Ez nem tipikus nyári vagy kánikulaillat. Nekem valamiért a naplementét idézi. Azt a mézarany, rezes, borostyán színű naplementét. Amit csak lefesteni lehet, lefényképezni felesleges, mert a fotó soha nem tudja visszaadni a szineit. Csak az emberi szem képes annyi árnyalatot megkülönböztetni.
Komoly, elegáns és különleges illat, amire biztos, hogy felfigyel a környezet.
Semelyik másik illathoz nem tudom hasonlítani. Az Amouage Beach Hut női változatában fedeztem fel hasonló vonásokat, de az sokkal szárazabb illat, és hangulatában is más.
Erőteljes, megosztó, olyan Tom Ford-os "mű"-re számítottam, de ez nem az. A hatósugara kellemes, a tartóssága pont megfelelő. Egyszerűen nem találok benne kivetnivalót, úgy jó, ahogy van.
Bármilyen alkalomra vagy évszakra el tudom képzelni, és bárkinek, aki erre az illatvilágra fogékony.
Az utóbbi időben nagyon válogatós lettem, és már majdnem mindegyik Tom Ford parfümömet menesztettem. Csak a Rose Prick tartja sziklaszilárdan magát. Letaszíthatatlan a trónról, olyannyira, hogy múltkor már a második üveget vettem meg belőle, ami nálam ritkaság. Ez a Soleil Brûlant - szorosan a Tuscan Leather mögött - a harmadik helyzett lett a Tom Ford-kedvencek listámon. Csak azt sajnálom, hogy korábban a Soleil Blanc-ot vettem meg, és nem ezt.